Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

thomek    49

dzisiaj wylicytowane od agencji 8 i pół ha <RIIIb-2,28,RIVa-3,33,RIVb-2,27,RV-0,69, RVI-0,05>prostokąt przy drodze krajowej z planem ZP usług-prod . za 35tys/ha netto . woj.Łódzkie

Jasienin chyba tak?Kupiłeś czy byłeś tylko na licytacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140
a masz intercyzę? jak nie to będziesz musiał podzielić się z żoną :)

Zona ma prowo do tego co nabędzie maz w trakcie zwiazku a nie to co przed nim

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ostatnio liczyłem i zeby spłacić ziemia 10 ha za ponad 50 tyś sztuka musi na to pracować 30 ha niezadłuzonej niczym ziemi przez około 10 lat .. jeśli ktoś kupi 20 ha jeśli swojej ziemi ma 25 ha to wiecie jak to moze wyglądać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Zona ma prowo do tego co nabędzie maz w trakcie zwiazku a nie to co przed nim

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Jeżeli nie ma intercyzy przed małżeńskiej to jej sie również należy połowa z tego co miał przed ślubem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzechuIS    0

Kolego mylisz sie. To co jest wlasnościa przed ślubem stanowi oddzielny majatek małżonkow tzw. wniesiony do majatku wspólnego.W przypadku rozwodu drugi z małzonków nie ma do niego prawa. Wszystko co nabyte po slubie jest ich majatkiem wspólnym i tylko do tego mąz/zona ma prawo. Intercyza nie ma nic do tego. Kolega "statek" ma racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Prosze

http://m.se.pl/twoje-pieniadze/poradnik-se/co-z-majatkiem-po-rozwodzie_149749.html

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

dzisiaj wylicytowane od agencji 8 i pół ha <RIIIb-2,28,RIVa-3,33,RIVb-2,27,RV-0,69, RVI-0,05>prostokąt przy drodze krajowej z planem ZP usług-prod . za 35tys/ha netto . woj.Łódzkie

Jasienin chyba tak?Kupiłeś czy byłeś tylko na licytacji?

Ano Jasienin , póki co to wylicytowałem - akt w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

tam gdzie ceny ziemi są w granicach 20-40tyś/ha kupujcie ile wlezie bo do was też dojdą ceny ponad 50tys jak bym wiedzial ze tak bedzie u nas to bym kupował kazdy kawałek

sa miejsca gdzie i 10 tys zl za ha nie ma komu dac, kolega pisze ogolnie do wszystkich a przecież w Polsce sa rozne tereny, ziemie piaszczyste gdzie nawet zyto daje slaby plon, laki podmokle gdzie da się wejść tylko jak jest suchy rok, do tego siano z tych lak ma bardzo slaba jakość paszowa, a najczęściej wogole nie nadaje się na pasze. Jeśli jest dobra lokalizacja i rolnictwo się rozwija to jest sens dac te20-40 tys ale nie w miejscach gdzie co druga dzialka stoi ugorem , gdzie z twoich plonow w większej części kozystaja dziki sarny jelenie zające daniele i inne dzikie stworzenia. Jak już to niech każdy kupuje według swojego uznania i nie bierze pod uwagę takich wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Nightmare zgadzam się z Tobą. Są rózne rejony, ale i różne ziemie. Najgorsze jak przeczyta ten temat człowiek, który chce sprzedać kilka ha ziemi klasy 4, 5 i potem dzwoni do mnie i sie pyta, czy mu dam 60 tys za ha, bo on wyczytał w internecie, że po tyle ziemia jest. Tak samo jak jeden sąsiad dostanie te 50 tys/ha i potem wszyscy chcą po 50 tys, tylko nie widzą tego, że ta ziemia to czarnoziem, a oni mają piaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ton16    4

Ja również zgadzam się z przedmówcami, wystarczy, że ludzie usłyszą cenę z okolicy i potem przychodzą do Cb i mówią, że chcą sprzedać za 40 tyś. ha bo po tyle pan xksiński sprzedawał, tylko nie biorą pod uwagę wielkości pola, usytuowania, ukształtowania, dojazdu a o rodzaju gleby już nawet nie wspominając... a zwykle sami mają 2 ha w 5 kawałkach i to jeszcze poprzedzielane lasami, stok południowy- taką ofertę dostałem ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcel1609    3

Południowo - zachodnie rubieże województwa łódzkiego - zakupione 15ha, głównie 3b,4a, niemeliorowane. Cena 30 tys. za hektar. Co do preferencyjnych to spotkała nas przykra niespodzianka : w trakcie (!!!) załatwiania kredytu nasz bank dostał informację o zaprzestaniu udzielania takowych, mało tego - skurczybyki wycwanili się i pod koniec agencja dała jeszcze jakąś prowizję 1,5% (bo dobrze wiedzieli, że pod koniec trwania kto będzie chciał wziąć i tak weźmie nawet na te 4,5%). Na szczęście dostaliśmy komercyjny na dobrych (nawet w stosunku do tych 4,5%) warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

W naszej okolicy był niedawno przetarg ale prywatna ziemia wystawiona była. Ceny doszły do 80tys zł za ha, pomijam że chyba trzeba być nie normalny żeby tyle dać bo trzeźwo myślący rolnicy mówili że więcej jak 50tys nie opłaca się w tej chwili płacić, a i tak koszt zakupu szybciej jak za 15-20 lat się nie zwróci a co dopiero 80tys. Ale mam pewne "wytłumaczenie" takich kwot przynajmniej w tym wypadku. Ten co je kupił to miał te pola po sąsiedzku (ok 30ha) i wierzcie mi on nic nie kalkulował czy mu się opłaca czy nie po prostu zaplanował to kupić i tyle nawet jakby trzeba było dać i 150tys to by tyle dał bo ma nakupione nowych ciągników i gdzieś trzeba tym jeździć. Podobno inni podbijali stawke dla jaj bo było widać że tamten i tak przebije choćby nie wiadomo co. Także już pewno po następny kredycik poleciał, a zimą do roboty do niemiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Chłopie pierdoły piszesz zaplanować to sobie możesz Święta a żeby kupić ziemię to musisz mieć jeszcze kasę większość tych co dziś tak kupuje kiedyś nie kupowała bo kasy nie mieli a banki na ziemię nie chciały dawać bo ziemia nie miała wartości dzisiejsze kosmiczne ceny ziemi zawdzięczamy dopłatom po wejściu do Uni wystarczy że umiesz się podpisać a banki chętnie dają najlepiej komercyjne to jeszcze wnuki będą miały co spłacać jak masz dać 80 tyś za ha to lepiej ten ciągnik niech w garażu stoio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Woj śląski 8 ha w jednym kawałku pewien Pan wylicytował na 106 tyś za ha z ANR.... W głowie się nie mieści (ziemia oczywiście pod działalność rolniczą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

6ha po 120 tys. za ha(głownie 3kl); kl 5 po 86tys.za ha: kupione przez rolników pod uprawy rolne na przetargach ANR; w obrocie międzysąsiedzkim 60-80 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w opolskim owszem ziemia poszła po 80 tysięcy. ale owe pole miało ponad 100 ha idealnie płaskie kształt zbliżony do prostokąta jednym bokiem o długości 1,5 km przyległe do drogi powiatowej, pole zaczyna się w terenie zabudowanym. kupione zostało przez osobę która ma kilka tysiecy ha ,kilka baz skupowych kilka punktow ze srodkami i nawozami stacje cpn i sprzedaje maszyny, więc sobie mogła pozwolić na taki wydatek ,żaden rolnik mający w okolicach 50-100 ha nie pozwoli sobie na ten wydatek i niech sie cieszy po nawet za 50 tysiecy moglby pożałować ,że kupił pole. jeszcze raz jak uslysze że rolnicy nie wiem jak bogaci są bo płacą 80 tysiecy za pole to śmieszne jest, ta kwota za 30 lat sie nie wroci, osoby kupujące za takie kwoty maja już wypracowany kapitał i inwestycje w takie działki mają przemyślane, inwestują nadmiar gotówki, wykorzystują już posiadane maszyny i bazę magazynową. mając 50 ha powiekszamy o kolejne 50 ha to nie jest tylko wydatek na pole, ale i nwestycja w nowe maszyny magazyny i tak dalej. mamy 5000 ha i kupujemy 100 czy to tak wiele zmieni?. czyli gospodarstwo majace 50 ha moze kupic 1 ha za 80 tysiecy nawet za gotowke sobie poradzi do tego majac jeszcze kilka innych żródeł utrzymania.

ta ustawa jest smieszna i napewno nie sprzyja kupowaniu pola przez gospodarstwa rodzinne , no chyba ze 6 klasa trapezowaty klin w kształcie półkolistym , jakies bagienko albo pól pustynia takie działki można jeszcze kupic od ANR. takie jest moje zdanie w temacie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Dokładnie mysle jak przedmowca. Ziemia dla takich olbrzymich gosp jest inwestycja wypracowanego kapitalu. A dla normalnego jak ja rolnika jest szansa rozwoju jesli jest do 20tys lub tez gwozdziem do trumny przy cenach 80tys. Tylko ze malo komu idzie to wytłumaczyć i bije się jeden z drugim jakby pieniadze mozna bylo drukowac we własnym domu

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj