Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

ben87    1

trochę rozdrobnione idlatego sie nikt chyba nie po łakomi... okolice sandomierza i górki też sa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

panowie ja jestem ze swietokrzyskie okolice buska zdroju u mnie nie ktorzy sadownicy jak im zalezy na polu to daja 60tys za ha.w mojej miejscowosci ciezko co kolwiek wydzierzawic a co dopiero kupic.wszyscy mysla ze jak przyjda niemcy holendrzy to kupia zeby sie nie zdziwili ze obcokrajowcy beda kupowacpo 0,5 ha czy 1 ha oni kupia jak bedzie po 100 i wiecej w jednym kawalku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karo0l1    0

Witam wszystkich Jestem nowym urzytkownikiem forum i noniestety mam problem bo nie wiem jak zalozyc nowy temat ktos pomoze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Niemiec kupi ziemię np. 100 km od swojego domu? W jakim celu? Dlaczego u mnie ziemia jest np po 40-50 tys za ha. Sam tez tyle płacę, a ziemia 15 km ode mnie jest po 25 tys za ha i ani ja, ani nikt z sąsiadów moich jej nie kupuje, bo wolimy koło domu mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

Oczywiscie, ze kupi. Po co? Skoro u niego ziemia jest po 30 000euro za hektar a u nas kupi za 10 000euro... mamy odpowiedz.

Znam gospodarstwa na mazurach wykupione przez niemcow, gdzie na jesieni na 2tyg na lawetach przyjezdza sprzet, obsiewa, nawozi, pryszcze i jedzie dalej. Polak sobie takich rzeczy nawet nie moze wyobrazic na pierwsze spojrzenie, ale zachod inaczej funkcjonuje niz my...

Edytowano przez NHCS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Co wy się tak Niemców boicie, myślicie że rzucą się na kawałki po 2-5 ha? Już to widzę jak się o nie biją,. Obcokrajowcy będą wykupywać ale całe gospodarstwa a dopiero potem będą myśleć o innych kawałkach, bo wiadomo bez bazy to i Niemiec nie da rady. Bo nie wierzę w to żeby na lawetach ciągnęli swoje fendty na podlasie żeby zaorać kilka ha piasku i kamieni.

Poza tym wydaje mi się, że na chwilę obecną są zainteresowani Bułgarią i Rumunią.

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Mleko pod 2zł to i byle niemiec nie ma startru na Podlasiu :D 120 tys za hektar piachu - dla producenta mleka niczym splunąć, dla niemca fura kasy :P

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie ale po co kupować za takie kwoty. Ktoś tu słusznie napisał, Mamy 50ha, przyjdzie niemiec i daje 100tys za ha, sprzedajemy i mamy 5mln zł i do końca życia spokojnie sobie żyjemy nie brudząc rąk. 1mln wrzucamy na konto, 4mln na lokatę, przy oprocentowaniu 5% mamy 200tys zł w skali roku (chyba coś pomyliłem :D).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRADERY    18

kupilismy 19ha po 50/ha war-maz ale koleś nas przebił i kupił 37 po 56/ha a z tego co się oriętowałem to ma 25ha troche krówek i 2 c-360 ANR ma problem chyba ''SŁUP''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Niemiec kupi ziemię np. 100 km od swojego domu? W jakim celu? Dlaczego u mnie ziemia jest np po 40-50 tys za ha. Sam tez tyle płacę, a ziemia 15 km ode mnie jest po 25 tys za ha i ani ja, ani nikt z sąsiadów moich jej nie kupuje, bo wolimy koło domu mieć.

No nie gadaj że dojechać 15 km do działki to tak daleko że warto kupować po dwa razy tyle ciut bliżej, przecież to 30 minut jazdy byle traktorem.Bo Ja jak bym miał wybór kupić 10 ha kilometr od domu za 500 tyś to wolał bym kupić za te pieniądze 20 ha 15 kilometrów dalej, a kto wie moze 30 km dalej dostał bym już za te sama kase ze 40ha którymi bym napewno nie pogardził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

sam mam kawałki w linii prostej 9 km od gospodarstwa i tam są od siebie oddalone o 3km czyli taki trójkąt 9-3-9 km. Drogi to cementówka, trochę asfaltu i polne i jakoś da rade obrabiać.

@NHCS nie chce z błędu wyprowadzać ale ja jestem w stanie sobie to wyobrazić, ba nawet mamy użytkownika na af co lawet używa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Panowie ale po co kupować za takie kwoty. Ktoś tu słusznie napisał, Mamy 50ha, przyjdzie niemiec i daje 100tys za ha, sprzedajemy i mamy 5mln zł i do końca życia spokojnie sobie żyjemy nie brudząc rąk. 1mln wrzucamy na konto, 4mln na lokatę, przy oprocentowaniu 5% mamy 200tys zł w skali roku (chyba coś pomyliłem :D).

Dla mnie 100tys/ha to też absurdalna cena, ale sprzedać i liczyć na życie z procentu to już nieporozumienie. Wystarczy jedna ustawa i skok państwa na kasę, nie mówiąc już o mafii czy czyścicielach kont (są jeszcze łowczynie posagów :D ). Jak dla mnie za duże ryzyko. Druga sprawa, większość z Was ma gospodarstwa z dziada pradziada - a co z waszymi dziećmi? Moja babcia w latach 70-tych uciułała sumkę wystarczającą na budowę mieszkania w stanie surowym. Lokatę zlikwidowała chyba w 1993r i w sklepie kupiła 1,5 kg szynki ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@agrest dlatego takie sumy składa się w zachodnich bankach i obcej walucie np Szwajcarskich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Oczywiscie, ze kupi. Po co? Skoro u niego ziemia jest po 30 000euro za hektar a u nas kupi za 10 000euro... mamy odpowiedz.

Znam gospodarstwa na mazurach wykupione przez niemcow, gdzie na jesieni na 2tyg na lawetach przyjezdza sprzet, obsiewa, nawozi, pryszcze i jedzie dalej. Polak sobie takich rzeczy nawet nie moze wyobrazic na pierwsze spojrzenie, ale zachod inaczej funkcjonuje niz my...

 

Nie wiem gdzie jest ziemia w Niemczech za tyle kasy....,ja jak byłem 2 lata temu i powiedziałem Niemcowi że u nas ziemia po 15 000 euro to takie oczy zobił na mnie, i mówił że on kupuje poniżej tego u siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Agrest heh owszem masz racje zachodnio-żydowskie, ale na Polskich warunkach :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

ziemia to lokata na duży procent żaden bank wam nie zaoferuje dużych pieniędzy za ich włożenie. Sam podatek belki to już 19% z lokaty znika.A realna stopa procentowa z lokaty to gdzieś w granicach 1,5-1-8 % w skali roku. Banki nawet te zachodnie też moga ogłosić upadłość i po kasie. A w ziemi mimo tego że trzeba trochę się narobić to da więcej. Pieniądze z konta będą bardzo szybko ubywały bo jak są na kupce to można jeszcze brać i w koncu idzie się do baku a tam pusto. Kolega Agrest mówi dobrze przychodzi inflacja i za kilka hektarów kupisz sobie koguta. U nas tak było w 93r w wiosce obok facet się cieszył bo ma dużo kasy bo sprzedał 25 hektarów ziemi w nocy przyszła inflacja było go stać na jednego kurczaka i się powiesił z tego wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

hmm

zakładając że dolar kanadyjski w obecnym kursie to 0,7 euro

przykładowa ziemia http://www.farmmarke...listing&id=5232

w kanadzie tj 640akrów->czyli 256 ha w tym uprawne 582 akry czyli 232,8 ha kosztuje 799900 cad, czyli 559930 euro to daje nam 2187 euro za ha ogólu, a jeśli mówimy o czysto uprawnej ziemii-->wyłączone krzaki, łąki to daje nam 2405 euro za ha

I Teraz bedąc Niemcem czy wolelibyście kupić 1 ha w PL za 15000euro czy też w Kanadzie za tyle samo , ale 6x razy więcej ziemii?

Kolejnym aspektem jest to, że w Kanadzie każdy bez problemu może kupić ziemię[nominaja przez prowincję]->trzeba zapłacić za "legalne wykupienie sobie dożywotniej rezydentury" ale to nie jest problem, gdyż po 5 latach wracają te pieniądze. Inną sprawą jest klimat, ale jeżeli tam sobie radzą to czy Niemiec nie poradziłby sobie?

Edytowano przez boo45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj