Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

LonelySoul    141

ja nikomu do kieszeni nie chce zaglądać .. jak ktoś twierdzi że opłaci się kupić ziemie po 80 tyś/ha to niech kupuję. szkoda tylko że część ludzi nie kupuje bo sie opłaci tylko kupić byle nie sąsiad ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie ludzi maja rozum ale jesli im sie uda to gratuluje .. jak by nie patrzeć koszt ziemi jest bardzo duzy a nakłady i reszta .. obszarowcy kupują ziemie bo musza gdzies pieniadze wydać tak jak u mnie w okolicy zeby nik sie nie czepiał ... tylko wiecie panowie pgr tez kiedyś byłu duze i upadły

 

 

Nie upadły, tylko zostały zlikwidowane.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

za 30 lat mu się zwróci :P

a wiesz co będą warte pieniądze za 10lat? Może się zwróci za 5lat a może za 100lat się nie zwróci. Ojciec kiedyś wzioł kredyt na dom na 15lat. Spłacił go po roku bez problemu. 10lat temu kupiliśmy 8ha na kredyt wszyscy wkoło wróżyli nam upadek. I co ziemia spłacona bez problemu i głodni przez 10lat nie chodziliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

no tak, ale od 60 tys wzwyż to już przesada.

Może to kupują podstawieni jacyś nie wiem. W naszym regionie nie ma na sprzedaż ziemi. a ANR też nie ma (ma kawałki po 1ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

spoko ja nikomu źle nie życzę, my kupiliśmy 6 lat temu 40ha (IIIkl) po 6 tyś i też jest fajnie. Tata mi opowiadał, że za Gierka brało się kredyt na nową oborę i postawienie domu i można było to spłacić w ciągu jednego roku za kilka ha buraków. Tylko co z tego jak to było kiedyś?

Chodzi mi o to, że jak się coś kupuje co będzie CI przynosić potencjalny dochód to wypadało by policzyć po jakim czasie Ci się to zwróci. Czyli najprościej mówiąc koszt nabycia podzielić przez dochód (a nie przychód)

83-120 tyś za hektar. Ile z 1 ha zostanie średnio na czysto przy uwzględnieniu płodozmianu. 3-4tyś z ha? 5?

120/3= 40 83/3=28

120/4= 30 83/4=21

120/5= 24 83/5=17

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Może u ciebie zostały zlikwidowane u mnie we wsi upadł przez tego co nim kierował i potem tan sam go kupił za grosze .. tak sie robiło przekrety na ziemie no ale było wolno to robili


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

zeby 2 tys zostało w dluzszym okresie czasu to bedzie sukces, pszenica po 1000zł wiecznie nie bedzie czego widzimy efekty w tym roku, sprawa z dopłatami tez wcale nie jest taka pewna, wystarczy dowiedziec sie o budzecie unijnym, a tam zapisane jest jak byk ze gdyby doszło do zachwiania budzetu to na pierwszy ogien ida dopłaty rolnicze, czyli pierwsze co to przestaja dopłacac do rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

no tak, ale od 60 tys wzwyż to już przesada.

Może to kupują podstawieni jacyś nie wiem. W naszym regionie nie ma na sprzedaż ziemi. a ANR też nie ma (ma kawałki po 1ha)

we wsi w której mam gospodarstwo ANR będzie sprzedawać (przetarg ograniczony) ok 16ha (dwa kawałki 10 i 6ha), akurat te 10ha mam przez miedzę.

były działki w gminie czemierniki, komarówka podlaska - nawet 6ha - ale trzeba śledzić stronę ANR

zobacz link:

http://www.anr.gov.pl/web/guest/oferty4

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

o kurde, nie wiesz kto w komarówce kupił ?

w sumie do Bezwoli też mam niedaleko :D

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

czy warto kupić działkę przy lesie ok 8ha . Klasy ziemi to RIVa 0,63ha RIVb 3,66 ha,RVI 3,20ha, LzRIVa 0,16ha,LzRIVb 0,28. Cena wychodzi 24tyś/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Warto warto, przenicy tam nie posiejesz ale pod kukurydze moze byc. Jezeli masz pord zwierzeca i pole w miare blisko to na twoim miejscu bym, kupił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

no właśnie dziki tam mogą być. Tylko nie wiem czy tam urośnie coś bo chyba 2 lata leży to chwasty urosły ale do kolan tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Trawa urośnie napewno po takich otłogach najlepiej rosną zboża ziemia pruchnicę ma obornika niemusisz przez parę lat dawać i ładnie będzie rosło chyba że jest mokro to lipa ze zboża najlepiej obadaj teren czy drenacja jest itp

Edytowano przez mammut1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

mi sie to wydaje drogo za tą klasę. no ale u was pewnie ziemia droga. ja najwiecej płaciłem w ty, roku 20 tys za 1,2,3 klasę. w tym trochę łąk i nie użytków

a w zeszłym roku po 10 tys 5 ha. kupował bym jeszcze ale mieć prawie całe gosp pod kredytem to trochę za ciężko a czasy nie pewne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

drogo, nie drogo. Zależy kto siej, co sieje i gdzie sprzedaje. Ale osobiście nie dał bym wiecej niż 100 tys/ha zza duże ryzyko. Do 100 tyś przy obecnych cenach po 10 lat i się może zwrócić. Ale nie o to chodzi, chodzi o lokowanie kapitału i zabezpieczenia przyszłości sobie i swoim potomkom. A pgr upadły bo musiały upaść, aby bogacze z warszawy mieli gdzie ulokować pieniążki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100 tyś i 10 lat się zwraca? Kolejny geniusz ekonomii


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj