Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

mtz82r96    4

Nie ma znaczenia, że Niemiec kupuje u siebie po 150 tys. za ha. Ważne jest czy będzie chciał kupić po tyle u nas. W to akurat wątpię. Ktoś, kto będzie chciał 150 tys. za ha, nie sprzeda ziemi, bo będzie miał za wysokie wymagania. Są u nas co cenią ziemię dwukrotnie, a nawet trzykrotnie więcej jak sąsiedzi i nie mogą jej sprzedać od 2-3 lat. Jeżeli komuś będzie zależało na sprzedaży, to będzie musiał zastosować okoliczną cenę, a nie np. niemiecką, bo może jakiś Niemiec przyjedzie i kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

W mojej okolicy (okolice Świecia - woj.kuj-pom) ludzie za dzierżawy oferują za 1ha: dopłaty + 1000zł i biorą wszystko jak leci - piaski, wyjałowione ziemie. Tak się zastanawiam, gdzie tu jest sens, w żniwa te osoby wywoziły zboże do skupu za śmieszne pieniądze, w każdym bądź razie ja za taką cenę zboża nigdy bym nie sprzedał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

tak tylko w krajach typu niemcy jest ziemia za okreslona cene ale tam nie mawogole tej ziemi do kupna wiec on kupi nawet drozej u nas zeby tylko kupic bo u sb wogole nie ma okazji do kupna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Taa, przyjedzie kupić 5 ha 1500 km od swojej bazy. Daj już spokój. Takich "międzynarodowców" interesują wielkości od 300 ha wzwyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

w nowym top agrar jest artukuł o rolnictwie w niemczech. hektar kosztuje 15000-40000 euro a dzierżawa nawet 1000 ojro. jakoś w tamtym roku czy dwa lata temu też był podobny artykuł z podobnymi cenami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

@jankes123 sprzedaż ziemi w Niemczech jest zakazana? :D

Rynek nieruchomości czy to ziemi czy mieszkań ma to do siebie, że nie ma wielu transakcji na nim. To nie bułki, że się kupuje codziennie. Jak rolnik ma powiedzmy 30-40 lat to Ci ziemi nie sprzeda bo to jego warsztat pracy. Sprzedają Ci co już nie dają rady obrabiać i nie mają następcy lub biorą się za coś innego. Tak było, jest i będzie tylko kwestia ceny ;)

Chyba, że ktoś znajdzie kupca za 150tyś/ha to sprzedaje bo ma okazje, sam bym sprzedał po tyle 50ha + dzierżawy :D i łąk z 50-80 ha pomógłbym znaleźć do dzierżawy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

W mojej okolicy (okolice Świecia - woj.kuj-pom) ludzie za dzierżawy oferują za 1ha: dopłaty + 1000zł i biorą wszystko jak leci - piaski, wyjałowione ziemie. Tak się zastanawiam, gdzie tu jest sens, w żniwa te osoby wywoziły zboże do skupu za śmieszne pieniądze, w każdym bądź razie ja za taką cenę zboża nigdy bym nie sprzedał

 

no tego to i ja nierozumiem

no ale własciciel ziemii to niezły biznesmen :D kasuje ponad 2 tys rocznie z ha nie robiac NIC, dobry interes

szkoda ze u mnie nie ma takich wariatów :(

 

co do cen ziemii to poprostu w duzej mierze na rosnace ceny ma tzw kryzys i marazm w interesach, dlatego ci co maja wolna gotówke lokuja ja poprostu w ziemie, bo za bardzo obecnie nie ma gdzie robic interesów, bo wszedzie bieda i nikt nic nie chce bo kasy brak/zarobków brak u ludzi, niech by tylko gospodarka ruszyła do przodu to wszyscy ci z duzym kapitałem zaczna sprzedawac grunty i wróca do robienia interesów, obecnie poprostu wszedzie jest za duze ryzyko inwestycji dlatego pakuja sie w ziemie albo w złoto, bo pieniadz to tylko papier i kazdy rozgarniety wie ze moze sie z nim stac to co stało sie na poczatku lat 90-tych ze złotówkami

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

W mojej gminie ceny ziemi są bardzo zróżnicowane np. w mojej wsi i okolicznych cena wynosi ok.30-35 tys/ha . a dosłownie 10 km dalej cena nie przekracza 15 tys./ha jest to spowodowane popytem jest garstka rozwijających się rolników który chcą kupić jak najwięcej i blisko swojego gospodarstwa.

 

A co do ceny nawet 35 tys/ha już sam się zastanawiam czy jest sens przy tych kosztach i cenach pszenicy, rzepaku a co dopiero ceny 50-70 tys/ha.

 

Dzierżawa typu 1000zł + dopłaty jest bardzo korzystna ale dla właściciela ziemi. Przy cenie pszenicy 700 zł/t i kosztach 2,5 tys/ha plon musi wynosić minimum 6 t/ha wtedy dopiero jest minimalny zysk, a co jeżeli plon jest niższy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

U nas za lepsze kawalki 60- 70 tys za ha to juz norma. Cene taka zawdzieczamy producenta warzyw. Z drugiej strony łąki stoja nieruszane bo jet znikoma produkcja zwierzeca. Za 10 tys mozna by juz kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weasprox    17

No to co to kolego za problem Kupić łąke, przeorać, 2 razy zasiać pszenice, odpowiednio nawozu poddać jeśli trzeba położyć peszel i pole jak się patrzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Łąki to u nas były jakieś 20 lat temu teraz jest już wszystko zaorane. Dlaczego : Niema hodowców i łąki są niepotrzebne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A w jakiej cenie są ziemie w okolicach Hrubieszowa??? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

tak tylko w krajach typu niemcy jest ziemia za okreslona cene ale tam nie mawogole tej ziemi do kupna wiec on kupi nawet drozej u nas zeby tylko kupic bo u sb wogole nie ma okazji do kupna

Po co mu ta ziemia u nas? Dlaczego u mnie cena jest około 50 tys za ha, a 10 km ode mnie po 25 tys tej samej klasy i nikt nie chce kupować? Ja też wolę kupić u mnie drożej, jak daleko taniej. Ostatnio miałem ofertę kupna ziemi 15 km ode mnie po cenie 40 proc. jak u mnie we wsi i wolałem kupić u mnie. Bo uprawiać będę ziemię kilkadziesiąt lat i wolę zaplacić więcej. Więc bez obaw że niemieccy rolnicy zaczną wykupywać u nas ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

A w jakiej cenie są ziemie w okolicach Hrubieszowa??? :huh:

Byliśmy z rok temu za sprzętem do kupienia w okolicach Mienian to z rozmowy dowiedziałem się że cena na poziomie około 35 tyś/ha klasa I czarnoziemy. Myślę że teraz może być więcej w zależności od lokalizacji, wielkości itd. U mnie klasa III do tej pory kształtowała się w granicach 12-15 tyś/ha- ok 25 km od Hrubieszowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

A w jakiej cenie są ziemie w okolicach Hrubieszowa??? :huh:

 

cena ziemi waha się od w przedziale od 30-35 tys/ha czasami ceny dochodzą do nawet 40 tys./ha. Znam jednostkowe przypadki gdzie cena była znacznie wyższa przykład z tego roku to 60 tys./ha.

 

ja w tym roku miałem ofertę od jednej pani z mojej wsi na zakup łąki za 20 tys./ha :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

w nowym top agrar jest artukuł o rolnictwie w niemczech. hektar kosztuje 15000-40000 euro a dzierżawa nawet 1000 ojro. jakoś w tamtym roku czy dwa lata temu też był podobny artykuł z podobnymi cenami

 

tylko napisane było ze bez dopłat te 1000e. A przecież niemcy maja wyższe dopłaty niż my. Dzierżawa u nich jest aż taka droga.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

@Endurak91 opróżnij skrzynkę bo mam do Ciebie kilka pytań...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

I sa do kupienia wieksze gospodarstwa w okolicy hrubieszowa czyli takie powyzej 100 ha w cenie 12 tys lub troszke wyzszej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ze świecą takich szukać :) Wszelkie były PGRy raczej już dawno rozkupione. Ostatnio z tego co wiem jakieś resztki ANR wyprzedawała w Dołhobyczowie... Niech się wypowie kolega - on mieszka bliżej to lepiej zna temat.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrej jakości ziemi w ilości + /- 100 ha w korzystnej cenie ( ~20 tys) to juz nie znajdziesz. <_< Zostały same zamokliny, albo piachy pod zalesienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

takie okazje to były jak PGR-y były sprzedawane, a teraz sprzedają indywidualni rolnicy a powierzchnia jaką zazwyczaj jest do sprzedania to ok.5ha max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj