Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

konrad82    50

Będę strzelał ON 2,50'/l saletra 650 /t mleko około 1 zł. To ta ziemia teraz powinna kosztować 16- 20 tyś a nie 40 czy nawet 30 tyś/ha.

Byłem ostatnio na takim forum na SGGW wypowiadali się różni profesorowie ,rolnicy i inni ... Wnioskując z ich wypowiedzi dochodowość rolników do 2020r ma wzrosnąć 20%, czyli ziemia nie stanieje.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

jak się nazywało to forum ? sa jakies materiały na necie które mozna poczytać ? gdzie sa informacje kiedy takie wykłady się odbywają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

lll Ogólnopolskie Forum Ekspertów i Hodowców ,, Zdrowa Krowa''

Czy jakieś materiały są w necie tego nie wiem, to forum jest co roku.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Będę strzelał ON 2,50'/l saletra 650 /t mleko około 1 zł. To ta ziemia teraz powinna kosztować 16- 20 tyś a nie 40 czy nawet 30 tyś/ha.

Byłem ostatnio na takim forum na SGGW wypowiadali się różni profesorowie ,rolnicy i inni ... Wnioskując z ich wypowiedzi dochodowość rolników do 2020r ma wzrosnąć 20%, czyli ziemia nie stanieje.

 

Nie trzeba być profesorem aby to stwierdzić, pytanie co będzie po 2020roku jak nie będzie już PROWU, a i z dopłatami wątpliwa sprawa. Mogli by obliczyć jaka będzie wtedy dochodowość. Pozatym to by dawało 3,3% rocznie czyli mniej więcej tyle co inflacja

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25485

 

Byłem ostatnio na takim forum na SGGW wypowiadali się różni profesorowie ,rolnicy i inni ... Wnioskując z ich wypowiedzi dochodowość rolników do 2020r ma wzrosnąć 20%, czyli ziemia nie stanieje.

 

Tylko, że obecnie wszystkie publikacje, wystąpienia profesorów, doświadczenia są w większym lub mniejszym stopniu sponsorowane. Trudno o rzetelną opinię gdyż wszędzie możemy znaleźć produkt lokowany. Trzeba mieć oczy z przodu i tyłu i trzeźwo oceniać sytuację. Nie jeden słysząc o dobrej koniunkturze na kolejne lata pobiegnie po kolejny kredyt na kolejny ciągnik, hektar ziemi lub zakupi cudowne środki, aminokwasy , nanosrebro, czy też nowe technologie, które dziwnym trafem akurat na sympozjum się znajdowały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

zgodze sie w 100%. dlatego nalezy patrzeć jeden na drugiego i obserwować co który z gospodarzy używa, testuje, sprawdza


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to napewno w niemczech srednia cena ziemi nie jest 48 tys tylko znajomy byl i wie na 100 procent tam ziemia kosztowala 130 tys zl ha srednia ziemia jakas 4 klasa a w dani potwierdzone stu procentowo gdzie rolnicy placa nawet 70 tys euro za ha i jeszcze te ceny podbiegaja licytacji w gore

w latach 2002 -2004 pracowałem w holandii u rolnika, uprawa, ziemniaków, tulipanów, zboża, rzepak, już w tedy ziemia tam kosztowała 100 tyś euro/ha a jeśli się pojawił jakiś kawałek na sprzedaż to chetnych nie brakowało, ziemia wcale nie taka super bardzo dużo kamieni i żwiru. myślę że w polsce ceny nadal bedą rosły może nie tak ostro jak w ostatnich latach ale będą. gdy gospodarze ze starej uni będą mogli kupic ziemię w polsce to napewno z tego skożystają, dlanich nawet 100tyś zł /ha to bedzie super cena, bezpieczne będa jedynie działki na południu i południowym wschodzie których średnia powieżchnia nie przekracza 1 ha, ale i tu ceny napewno wzrosna. niema się co oszukiwać i pocieszać że kiedyś będzie taniej bo będzie tylko drożej.

Edytowano przez grzegorz210182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

Dzięki za odpowiedz :) dobrze ze napisałeś ze to odnośnie hodowli krów. Dla producentów mleka moze i dochodowość wzrośnie o 20%, bo myślałem ze 20 % ogólnie dla wszystkich a przedewszytskim dla produkcji roślinej :) to był by bardzo duży skok.

PS.

Sprzęt rolnicy zdążyli wymienić z grubsza lub nawet w całości na nowy, ziemi nikt by nie kupił bo przy wysokiej opłacalnisci nikt by nie sprzedawał to chłopy zaczeli by jezdzić MERCEDESAMI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

co do cen mleka to jakos mi to wszystko dziwnie smierdzi, skad nagle po tylu latach cena mleka skoczyła pod 2zł ?

nie jest to czasem jakas zagrywka po to aby ludzie pakowali sie w ten interes i kredyty ? a potem po zniesieniu kwot cene sie obnizy na 1zł a kredyty zostana i rolnicy pozostana bez wyjscia bo kredyty bedzie trzeba spłacac...

nie wiem moze sie myle, ale jakos to mi dziwnie smierdzi ze akurat teraz przed likwidacja kwot takie ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

No to od czego ten chlop ma rozum na litosc boska? Na to zeby rozwaznie podejmowac decyzje a nie isc w zaparte bo sasiad idzie.

 

Ale jeszcze raz zacytuje prof. Kowalskiego. Cena mleka odebrala ludziom na podlasiu rozum.

 

Tez mi to dziwnie pachnie. Jestem bardzo zadowolony z ceny ale poki co wiekszych decyzji nie planuje bo cena nie będzie wieczna

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

według mnie za 10lat w mojej okolicy nie będzie można już kupić ani kawałka. Byłem kiedyś w angli i tam była właśnie taka sytuacja że w ziemi rolniczej nie było wcale ruchu nikt nie chciał nic sprzedać a każdy chciał by kupić. U nas będzie to samo. Z kim by nie rozmawiać mówi że jego rozwój hamuje brak ziemi. Trochę ziemi uprawiają jeszcze starsi bez następców ale co roku ich ubywa i niedługo znikną całkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak cena pójdzie w dół to dokupię a jak pojdzie w góre i bedzie tylu chetnych co w Anglii to chetnie sprzedam za kosmiczną cenę :rolleyes: Czyli TEORETYCZNIE nie ma się czego bać. A to ze cena mleka bedzie spadać to oczywiste. Za dużo sie o tym mówi w tv i prasie, spekulanci tego nie przepuszczą :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Tylko mleko to nie zboze. Nikt nie skupi tego tal latwo zeby spekulowac. Serwatka w proszku to nie biznes a ser tak latwo przechowasz?

Akurat na cene zlozylo sie min. Popyt z chin i rosji. Mlekpol exportuje prawie 35% produkcji wiec brakuje surowca do tego stopnia ze skupuje od mniejszych mleczarni.

Wystarczy ze jeden rynek sie zamknie i moze byc znizka o 30gr

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

dokładnie ceny mleka odebrały niektórym rozum. Rosja to nie pewny rynek, sami wiecie jak to jest wystarczy, że Putin znajdzie coś w mleku i przestanie importować :lol:

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25485

Putinowi to wystarczy niepochlebna informacja na temat Rosji, a jakość mleka schodzi na dalszy plan.

5 km ode mnie pojawiło się gospodarstwo 5ha do sprzedaży z kiepskimi budynkami za 200tys zł. Klasa IV-VI z przewagą IVb i V. Na razie chętnych brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ziemia w naszym ukochanym kraju będzie już tylko droższa, a to z bardzo prostego powodu. Chlewni, obór, przechowalni, garaży, ciagników i maszyn możemy nabudować i nakupić tyle ile się komu podoba, ale ziemi więcej nie da się namnożyć. Jej zasób jest najzwyczajniej ograniczony i nikt nie ma mocy żeby jej sobie naprodukować ;)

Także jak macie możliwość i perspektywy, to rozwijajcie się poprzez kupno ziemi, która teraz jest jeszcze relatywnie tania. Ale po wejściu obszarników z zachodu, to się zmieni na pewno. Traktujcie to jak gwarancję, prognozy są w pogodzie i na giełdzie.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Juz to widze jak przyjedzie obszarnik z niemiec na podlasie i kupi 10ha w 5 kawalkach:p postawi obore na 200sztuk i bedzie znosil mrozy po -30 stopni:p

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 

  • Like 1

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Tak przyjdą "Niemce" i wykupią wszystką ziemię za duże pieniądze. Straszne. Kiedyś kolega mi mówił, że on wolałby pracować u niemca jak u polaka, bo ten pierwszy mu zapłaci 3 krotnie więcej. Ma chłopak okazje teraz pracować w supermarkiecie niemieckim za najniższą krajową, ale nie miałem z nim okazji rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

do Polski nie beda sie pchac zadne obszarniki z zachodniej europy, jak słysze takie rzeczy to mi sie smiac chce, oni maja o nas takie zdanie jak my o ukraincach, jezeli juz to duze fundusze inwestujace w ziemie rolna, ale taki fundusz to interesuja konkretne kawałki o konkretnej powierzchni, a nie 1ha gdzies tam w polsce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

dokladnie, bardziej ich interesują cale gospodarstwa niż kawałki których scalić sie nigdy nie uda.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Obszarniaki z zachodu już dawno są, nie słyszałeś o "słupach"??? Top Farms itd juz kupili co mieli kupić. Owszem ziemi nie napompujesz bo to nie balon, ale liczbe gospodarstw da się zredukować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

O słupach na mazowszu i podlasiu nie słyszałem. Tam gdzie szło po 100-1000ha to wiadomo że się biznesmeny zlatywały. Są ludzie którym na pieniądzu nie zależy bo mają go w nadmiarze. Rozważajmy przypadki gospodarstw 10-20ha bo takich najwięcej. Na tym forum większości z nas mało i mało. Jednak jest kilku którzy myślą trzeźwo i widzą że bez sensu jest zakup ziemi po 50 tys za ha nawet w celu zwiększania pogłowia krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez znaczenia jest czy zachód będzie kupował duże gospodarstwa czy małe kawałki samo to że będą mogli kupić znacznie podbije ceny ziemi. chłop nie jest głupi nie sprzeda 1 ha za "grosze" jak nieopodal niemiec dał po 150 za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj