Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

RYZYNH    3

no właśnie kupowanie dla nich ziemi to jakby nałóg ma dużo a jeszcze więcej chciałby mieć. U mnie jest tak samo na swoim tym co ma po nocach jeżdżą i ledwo się wyrabiają, ale dalej kupują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stajek95    0

Czyli prawo do pierwowykupu nie uzyskuje sie po rocznej dzierżawie ?

Edytowano przez Stajek95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

nie minimum 3 lata i bodajze musi byc na papierze umowa nie taka na gebe minimum w urzzedzie gminy podpisana to tyyle na ten temat a co z tym jak np pan x dzierzawi ziemie kilka lat i ma umowe w gminie np podpisana przez wujta a wlasciciele sprzedali ta ziemie poza plecami panu y to jak bedzie sprawa w sadzie jest i panu y zabiera sie na rzecz pana x i tamten kupuje ? czy jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

W mojej okolicy na podlaskim cena się mocno rużnią 8km dalej ziemią jest dwa razy droższa przez tzw. Farmerów po 150 krów na dzień obecny to 15-25 tyś trzeba zapłacić za ha kl4 do 6kl 20tyś można dać jeszcze ale więcej to głupota

Edytowano przez mammut1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoralZCH56    2

Witam.Jestem z zachodniopomorskiego wczoraj byłem na przetargu nieograniczonym.Wielkość działki to bagatela 0.7 ha wyceniona na 18 tyś była a kupiłem za 22 tyś.Ale w obrębie 20 km ceny się bardzo różnią. Od 18 do 45 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

no ceny różne w okolicach Kątów Wrocławskich prywatnie to jeszcze tak za 30 w tym roku wyciągnełem zeby kupić ale odrazu mógłbym sprzedać to po 40 spokojnie

ale za dobrą ziemie to trzeba dac od 40 do 70

ale raczej osobiscie nie dam wiecej niz 50 no chyba ze u Mnie w wiosce to jeszcze bo blisko ale tak zeby dalej kupić to juz bezsensu za takie pieniadze za 200tyś spokojnie kupuje sie dobrą ciezarówke z naczepą i wozi sie zboże do niemiec przez okoliczne skupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Mam pytanie odnośnie samej procedury przetargu - czy jeśli np. Agencja sprzedaje 15 działek ewidencyjnych sąsiadujących o znacząco różnych powierzchniach (od 0,10ha do 6ha), to najpierw szukają chętnego na całość, czy od razu jest licytacja pojedynczych działek?

Czy istnieje np możliwość rozpoczęcia przetargu od największej działki? Czy wpłacając wadium na każdą działkę trzeba licytować wszystkie, czy można zrezygnować z którejś? Pytam bo nigdy jeszcze nie uczestniczyłem w przetargach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

jeśli to jest oznaczone jako kompleks to sprzedają jako jedną działke i jest cena za całość a jeśli każdą działke osobno to zaczynają przetarg zgodnie z kolejnością wymienioną w wykazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

jeśli jest jeden przetarg to idzie całość i jest jedno wadium. Jeśli 15 przetargów to każda działka osobno i możesz sobie wybierać co chcesz licytować. W żadnym przetargu nie musisz brać czynnego udziału( możesz siedzieć i się przyglądać) a wadium wpłacić trzeba żeby wejść do pomieszczenia gdzie ten przetarg się odbywa. Wadium zwracają zaraz po przetargu

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Normalnie przepada <ANR nie odda wadium>, wpłacając wadium wpłacasz jakby zadatek za cenę wywoławczą - czyli zgłaszasz gotowość zakupu za taką cenę. Jeśli nikt nie zalicytuje to wadium przepada . Jeśli się wycofasz z wygranej aukcji to też nie dostaniesz zwrotu wadium. Niektórzy też mylą się myśląc ,że żeby wadium nie przepadło muszą zalicytować choć raz - nie jest to prawdą -ważne że zalicytuje ktokolwiek w licytacji .

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Z tego co pamiętam. Wadium - 5% ceny wywoławczej działki aby licytować. Następnie 10% zalicytowanej (wygranej, z tego wadium już się liczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Wielkopolska tu ceny bija rekordy po 90 tys zł za ha ale takie stawki dają tylko ci którzy muszą gdzieś wyprac pieniądze .. pozatym przy tych stawkach za płody rolne ziemia powinna kosztowac max 30 tys zł za ha przy czym założenie ze ceny nie spadną .. bo czy warto jest kupic ziemie za 70 tys za ha gdzie w 15 lat nie dasz rady tego spłacić i na spłate tego jednego ha muszą pracować 4 ha ... ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Wadium nie przepada nawet jak sam jesteś na przetargu i się rozmyślisz, tzn można się wycofać przed przetargiem, zgłosić komisji że rezygnujesz i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

wadium przepada jeśli wygrasz przetarg i nie podpiszesz umowy

o tym że nikt nie zalicytuje to nawet nie pomyślałem bo to chyba w tych czasach nierealne ale wg przepisów tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

U mnie w okolicy ANR dała informacje o sprzedazy ziemi ale co z tego dzierżawca bezprzetargowo bierze cena wyjściowa 57tyś/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szejk2    7

Proszę, aby zainteresowani tematem przedstawili jak wygląda sytuacja z kredytami KZ. Ponieważ w banku otrzymałem informację, że zachodzi prawdopodobieństwo, że za kilka lat rolnicy będą musieli zwracać odsetki dopłacone przez ARiMR. Spowodowane ma być to podobno brakiem zgody ze strony Brukseli na taką pomoc. Sprawa podobno może dotyczyć kredytów udzielonych nawet kilka lat temu. Ponadto oczekuję już ponad 1,5 miesiąca od złożenia wszystkich wymaganych dokumentów, a decyzji brak. Czy taki długi okres oczekiwania jest normalny i ile maksymalnie może trwać, oraz czy ktoś też dostaje w banku takie informacje o braku zgody Unii na takie wsparcie. A może bank chce mi po prostu wcisnąć inny kredyt? Proszę o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Myślę, że powinieneś skontaktować się z doradcą z banku, który Ci to wszystko prowadzi i powienien Ci powiedzieć na jakim etapie jest Twój wniosek o kredyt. Trwa to średnio ponad miesiąc. Do końca roku mają czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szejk2    7

Właśnie o to chodzi, że doradca mówi żeby raczej zrezygnować z oczekiwania ze względu ma duże prawdopodobieństwo zwracania przez rolników dopłaconych im odsetek i nie wie kiedy w ogóle będzie decyzja, bo to nie od niego zależy. Chodzi mi głównie o ewentualność zwracania tych odsetek, bo jeśli miałoby to się ziścić, wtedy dotyczyło by dużej liczby kredytobiorców, czy kogoś innego też informowano o tej możliwości? http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,13317942,Doplaty_do_zakupu_ziemi_sprzeczne_z_regulami_UE_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

A co za różnica, czy zwrócisz odsetki czy weźmiesz normalny kredyt? Jeżeli jesteś nastawiony na kredyt to i tak odsetki trzeba zapłacić. Te niby odsetki zapłacisz za kilka lat, więc na początku będzie ci lżej. Liczyłem że dla kredytu około 270 tyś. agencja dorzuci około 35 tyś. a kredytobiorca około 110 tyś. Już nie pamiętam dokładnie. Już mieli nie udzielać kredytów, a jak widzisz dają dalej. W razie co, będziesz wiedział kogo za interes wychuśtać na suchej gałęzi:-)

Bierz, tańszego pieniądza nie znajdziesz. Ja trafiłem w tym roku w dołek, kiedy na kredyty już nie było kasy (wniosek już leżał w banku) a jak znowu uruchomili to podpisałem ostatni akt notarialny. Tak jak mnie wyr.....li Kalemba ze spółka to nikt tak ze mną nie postąpił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szejk2    7

Ja tez chyba trafiłem właśnie w dołek, bo czekam już tak długo, ze powinno być po wszystkim, a nic nie wiadomo. I tradycyjnie bla,bla, bla o tym jak "ekipa walczy" w Brukseli, a w rzeczywistości to kupa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Możliwe, że w tym banku nie mają już limitów i doradca nie chciał Cię wysłać do konkurencji - innego banku, tylko naściemniał o oddawaniu części odsetek. Bo ja miesiąc temu złożyłem wniosek i już mam przyznany kredyt, nie było żadnego problemu. Z tego co wiem niektóre banki już limitow nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj