Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Darekpol    13

Dzisiaj wystawiłem 40 ha na sprzedaż :-) 35 za ha 5 klasa zobaczymy czy takie ssanie na ziemie jest jak wszyscy piszą :-) :-)

U mnie też jest taki gość. Tylko, że ona ma 150 ha i jeżdzi do pośredników i udaje, że chce sprzedać. Do mnie dzwonił, czy nie chce kupić, a jak zorientowałem się kto dzwoni to mówił, że dzwoni tylko tak sobie z ciekawości, aby sie zorientować kto ile da. Troszke dziecinne to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

U mnie też jest taki gość. Tylko, że ona ma 150 ha i jeżdzi do pośredników i udaje, że chce sprzedać. Do mnie dzwonił, czy nie chce kupić, a jak zorientowałem się kto dzwoni to mówił, że dzwoni tylko tak sobie z ciekawości, aby sie zorientować kto ile da. Troszke dziecinne to wszystko.

to głupia zabawa dla dzieci tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stajek95    0

W mojej okolicy dzierżawa gruntów agencji poszła po 4,4t/ha pszenicy plus podatek, 20ha IVkl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

W celu kupienia tej ziemi z prawem pierwokupu. Bardzo dobry pomysł, rok zapłacić dzierżawę, a potem kupić to po 20 tys za ha.

Edytowano przez Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Teraz ANR już nie wydzierżawia tak żeby było prawo piewokupu ,max 2 lata i 11miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

W celu kupienia tej ziemi z prawem pierwokupu. Bardzo dobry pomysł, rok zapłacić dzierżawę, a potem kupić to po 20 tys za ha.

Przyznam, że nie bardzo rozumiem - pierwokup to znaczy, że kupi po cenie wywoławczej np. 20tys. zł pomimo, ze inny daje na otwarcie 40 tys. zł ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Pierwokup z ANR oznacza , że możesz kupić bo tyle po ile wycenią , jeśli nie kupujesz to dopiero jest przetarg. Prawo do pierwokupu nabiera się z ANR po 3 latach dzierżawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

Dzięki za wyjaśnienie. Teraz już wiem co kieruje ludźmi licytującymi niejednokrotnie tak absurdalne warunki dzierżawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Panowie ANR zastrzega sobie prawo pierwokupu kupiony grunt nie można sprzedać wcześniej niż nie minie 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Co więcej ANR w ciągu 5 lat może de facto odkupić po cenie sprzedaży sprzedaną ziemię.

"Agencja zastrzega sobie umowne prawo odkupu na rzecz Skarbu Państwa, stosownie do art. 593, 594

Kodeksu Cywilnego, w okresie lat 5 licząc od dnia nabycia od Agencji, wraz z ujawnieniem tego prawa w

Księdze Wieczystej."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

I co z tego, że Agencja ma prawo odkupić? A w ilu przypadkach korzysta z tego prawa? U mnie ziemia w cenie 50 - 60 tys za ha, a sąsiad kupił 11 ha po 13 tys zł za ha w zeszłym roku, bo miał prawo pierwokupu i nic nie zrobisz. Dzwoniłem do Agencji sie zapytać i nic nie można zrobić. A w tym przypadku gdzie dają 4 tony z ha pszenicy na pewno chodzi o prawo pierwokupu, lub ten który wygrał przetarg się z tego wycofa, bo pewnie nim kierowały emocje, aby tylko kto inny nie wziął tego. Też był taki przypadek, że był przetarg 40 ha dzierżawy to dobijali do 4 ton, potem sie wycofali i na trzecim przetargu już tych wariatów nie było i wziął to sąsiad za 1.3 tony z ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Dzięki za wyjaśnienie. Teraz już wiem co kieruje ludźmi licytującymi niejednokrotnie tak absurdalne warunki dzierżawy.

jest jeszcze warunek że cena sprzedaży ziemi ( w ramach pierwokupu) nie może być mniejsza niż 15-tokrotność czynszu dzierżawnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

st220, u teściów na wsi ostatnio była komasacja, geodeci nie mieli łatwego zadania gdyż tak wyglądały grunty przed komasacją:post-39823-0-48199800-1385757998_thumb.png

większość działek była poniżej 0,5ha.

Właśnie kupujemy 0,8 ha za 10000zł, gdy rozmawiałem ze sprzedającą to powiedziała że kiedyś te 80 ary mieli w... 13 kawałkach :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nawet gdybym miał te 100 tys w zyciu bym nie kupił :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Nie no 100 tys to przesada kiedy to sie spłaci?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

100 tys. to są skrajne przypadki, lepiej w ogóle nie piszcie o takim czymś. Ostatnio sąsiad przyszedł, że gdzieś tam w internecie wyczytał jaka to ziemia droga - 10zł za metr i złożył mi swoją ofertę, to nie wiedziałem czy pijany, czy sobie żaruje. Poprosiłem go, aby poszedł do innych rolników i do mnie wrócił i faktycznie przyniosło to oczekiwany skutek. Ziemia niby w cenie 50 tys a mu nikt nie zaproponował więcej jak 45 tys za ha. W dodatku ten, który tyle by dał akurat nie ma pieniędzy, a w kredyty nie chce się pchać... nie będę komentował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

No i potwierdzają sie moje przypuszczenia. Ziemi brak , cena sztucznie windowana, kupców " normalnych rolników " brak na taka cenę . Kupują tylko pseudo rolnicy którzy nie wiedza nic na temat uprawy i mają pare groszy lub twardzi biznesmeni którzy lokują kapitał. Czasy dopłat za nic nierobienie przechodzą w niebyt, to se ne wrati... Jeszcze trochę i ci pseudo rolnicy jak zobaczą że , żeby dostać dopłaty trzeba pracować zaczną ziemie sprzedawać. Ja jak mam kupić za 25 tys za ha 4-5 klasa to sory to jest to w dzisiejszych czasach nie do odrobienia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas84    1

Nawet na samym dole lubleskiego u mnie za ziemię już są tacy co płącą 80tys /ha ale ogołem to jest po 50 tyś/ha. To już kupują dla nałogu nie pod zysk. Ma 200 ha to one przez rok zarobią na ten 1 hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj