Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

tomek73    576

Można startować na gminach i powiatach bezpośrednio sąsiadujących-graniczących.

Ale jak to jest przetarg ograniczony to trza się popytać jakie ograniczenie chodzą w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja we wtorek podpisuję akt na 1,68ha klasa III,IV za 20tys zł - pewnie bym olał temat, ale niedaleko od domu i prostokąt 15x1120 metra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Pieniądze jak pieniądze rzecz względna. Czemu nikt nie sprowadza ceny 1ha ziemi do procentu dochodu swojego gospodarstwa? I tak dla jednego gospodarstwa wydanie 5% rocznego dochodu na 1 ha bliskiej ziemi to śmiech na sali, dla innego te same pieniądze mogą stanowić 80% rocznego dochodu i to jest skandalicznie dużo/nie do zaakceptowania/idiotyczne. Znajomy zaczynał od 14ha, zawsze bardzo przepłacał za ziemię i ma dziś jej 120ha, sugerujecie że nie powinien przepłacać i zostać przy 14ha?

 

Dobrze powiedziane, pisałem ostatnio że blisko mnie poszła ziemia po 65-70k, nie kupili tego zwykli rolnicy tylko bambry, jeden kilkaset sztuk bydła, drugi ponad 2k kabanów na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Fajowa działka. Ogródek mam szerszy. A da się w ogóle zawrócić czy trzeba orać w jedną stronę i cofać. :)


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Kurcze na co Ci takie pole15 metrów szerokie za darmo bym nie wzioł

 

Nie u każdego był pgr przy pgerze że pola mają po minimum 500m szerokości, u mnie jeden sąsiad ma 40ha w 60 kawałkach, co ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

panowie pług obracalny, opryskiwacz 15m, rozsiewacz nawozów 15m, dominator 4,3m - więc nie będzie źle, może sąsiedzi z czasem sprzedadzą. kasa w sumie nie duża płacą u nas nawet do 30tys za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

A nie można jakoś dogadać się z sąsiadami i pozamieniać te pola? Bo jak wszyscy mają takie kawałki to paranoja jakaś.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

u nas tez jest sporo działek poniżej 20m ale nie az tak długie takie waskie działki u nas zazwyczaj maja do 1ha najbardziej wkur.... sa jak dla mnie takie 18m bo mam wszystko na 15 ustawione i sa 2 sciezki mozna powiedzic koło siebie :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25228

A nie można jakoś dogadać się z sąsiadami i pozamieniać te pola? Bo jak wszyscy mają takie kawałki to paranoja jakaś.

Widać, że zachodnia i północna Polska nie wie co jest na jej południu i południowym wschodzie ;) . U mnie na południu mazowieckiego działka 15m to nie paranoja tylko super działka - zważywszy, że większość jest 12 metrowych ( w sąsiedniej gminie i węższe są). Działki ewidencyjne to najczęściej przedział 0,25 - 0,60ha. O scalaniu można zapomnieć. Chłop z widłami pilnuje miedzy :blink: Za działkę 0,43 IIIa i b ostatnio płaciłem 13200zł (~30000zł/ha). Kupić coś graniczy z cudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Doskonale. Działka 12 m i po obu stronach miedza na metr. Wybrałem się kiedyś w okolice południowo wschodnie i mówiąc delikatnie jest tam mentalne zacofanie czego przykładem jest właśnie takie rozdrobnienie działek i kurczowe trzymanie się swojego kawałka.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

wystarczy zrobić scalanie gruntów w gminie za dopłaty i będą fajne kowalki pól

 

W sąsiedniej gminie było ale nie dotrwało do końca, bo na początku obiecali że będzie w pierwszej kolejności rekultywacja dróg, kamionek, zakrzaczeń itp, ale jak zbliżało się już do komasacji to już to było odkładane na koniec (pewnie po podpisaniu dokumentów :) ) i część ludzi się zbuntowała i projekt poległ w gruzach (zablokowali ruch ziemią na danym terenie przez ok. 3 lata zanim nie wróciło wszystko do stanu początkowego w dokumentach).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Doskonale. Działka 12 m i po obu stronach miedza na metr. Wybrałem się kiedyś w okolice południowo wschodnie i mówiąc delikatnie jest tam mentalne zacofanie czego przykładem jest właśnie takie rozdrobnienie działek i kurczowe trzymanie się swojego kawałka.

 

Nie zacofanie, tylko ziemia jest z dziada pradziada, a nie ze się zajechało i każdy brał kawał pola jak Pawlak i Kargulem :P .

Czemu ktoś ma się nie trzymać swojej ziemi skoro nie ma gdzie kupić a jeśli już jest to za duże pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

dalej nie zrozumiałeś co to scalanie? Masz 10 ha w ośmiu kawałkach a po scalaniu masz np.w trzech. A co za różnica czyje to wcześniej było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Tylko że żaden właściciel nie odda swojego sąsiadowi bo ma lepszą ziemię niż on a tak samo twierdzi ten drugi i koło się zamyka.

  • Like 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25228

Doskonale. Działka 12 m i po obu stronach miedza na metr. Wybrałem się kiedyś w okolice południowo wschodnie i mówiąc delikatnie jest tam mentalne zacofanie czego przykładem jest właśnie takie rozdrobnienie działek i kurczowe trzymanie się swojego kawałka.

Jak już to miedza nie przekracza 0,2m. Łatwo jet Ci mówić o mentalnym zacofaniu nie znając reali. Wszystko ma swoje podłoże historyczne. Średnia wojewódzka może wynosić np. 10ha, ale w przeliczeniu na liczbę gospodarstw ta średnia może wynieść 5ha. W chwili obecnej podstawowym czynnikiem, który nie pozwala powiększyć gospodarstwa są dopłaty bezpośrednie i bezrobocie. Ale największą zmorą i patologią okazała się ekologia (i tu przepraszam jeśli uraziłem prawdziwych gospodarzy ekologicznych, bo oni też dużo stracili). Sprzedaż ostatniego kawałka ziemi w dzisiejszych czasach dla wielu może okazać się gwoździem do trumny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

dalej nie zrozumiałeś co to scalanie? Masz 10 ha w ośmiu kawałkach a po scalaniu masz np.w trzech. A co za różnica czyje to wcześniej było?

 

Wiem co to scalenie, ale u mnie w wiosce by się to nie sprawdziło bo jest zbyt wielu rolników oraz ziemia jest bardzo różna i wiadoma sprawa że każdy chce mieć jak najwięcej za tzw. stodołą a jak ma połowa wioski sąsiada przez płot to o takim scaleniu można zapomnieć bo nikt Ci nie odda ziemi na której w przyszłości wybudował by np. oborę czy chlewnię. W latach 80 tata pozamieniał się gdzie siędało z ludźmi żeby mieć większe kawałki, mi na wiosnę może się uda 1 pole zamienić z sąsiadem :)

 

Ciekawe jak byś coś takiego scalił:

 

polas9c3i.png

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Nie daleko mnie był przypadek, że gość sprzedał praktycznie całe gospodarstwo i całą kase przepijał na bierząco. Jedynie został mu najgorszy kawałek klina, w 6 klasie. Jakieś krzaczory, nikt tego nie chciał, chodził od sąsiada do sąsiada i coraz niższą cene proponował, ale nikt tego od niego nie chciał. I ma ten kawałek do dziś. Ale teraz nie może go sprzedać, bo się na niego na pierwszy nabór renty strukturalnej załapał, ziemie wydzierżawił, kasy w roku więcej niż za to pole by dostał wtedy. Więc nie ma się co dziwić, każdy liczy że ta ziemia mu przyniesie jakieś kokosy i czeka, a sprzedać to tylko raz można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Dzisiaj wystawiłem 40 ha na sprzedaż :-) 35 za ha 5 klasa zobaczymy czy takie ssanie na ziemie jest jak wszyscy piszą :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj