Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

mysle ze tak jak pisał poprzednik koniunktura na mleko troszke dała co niektórym wiatru pod skrzydła. Aby tylko nie spadli jak tego wiatru zabraknie bo po 2zł to mleko wiecznie nie bedzie :) Cho tez produkuje mleko to wiem ze ta banka musi peknąc tylko nie wiadomo kiedy. Wystarczy aby Chińczykom odechciało sie polskiego mleka w prosku i bedzie po 1,3zł. To samo co było z wołowina do turcji jak to było super ale jak krótko wystrczy brak jedego wiekszego odbiorcy i wszystko klęka. Płacić po 100tys za ha pod zwykła uprawe to juz choroba umysłowa.

Tydzień temu byłem na konferencji i prof. Kowalski z Krakowa powiedział fajne zdanie że cena mleka na Podlasiu sięgająca 2zł/l wyłączyła rolnikom myślenie we wszystkich aspektach. Ale czasem jak patrze na forum to takich jest więcej i nie koniecznie są to producenci mleka.

Fantazja Cię kolego ponosi dajac 2000zl + dopłaty + podatek siejac rzepak to nie wiem czy zostanie mu 1000zł z hektara przy cenie rzepaku 1500 i plonie 4t :) A gdzie zuzycie maszyn- amortyzacja i włąsna praca. Sieje rzepak plony mam 4-4,5t i rachunek robiłęm nie raz to wiem jak to wyglada :)

Jestem podobnego zdania. Jeżeli na polskiej wsi mamy takich rolników to ja tylko się dziwie jakim cudem Ci rolnicy w sierpniu płakali jak rzepak był po 1200 a pszenica po 600. Przecież jeżeli ktoś bierze dzierżawy na tak anormalnych warunkach to koszt produkcji 1t rzepaku u niego musi kosztować 500zł a pszenicy 200 zł...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

bialy2005 spora cześć rolników nie liczy zużycia sprzętu i nakładów wykonanych przez własną rodzinę poprzez to cały wynik wychodzi im dodatni :)

Nie pisz całych postów pogrubioną czcionką

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

nawet nie licząc zużycia sprzetu i pracy to jest to mało realne :)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

jeżeli po następnych wyborach wprowadzą podatek dochodowy to ziemia stanieje. do tego dochodzi fakt pojawienia się chińczyków na ukrainie i słabszy prow. podobno w opoliskim holendrzy i niemcy powoli wyprzedają swoje wielkie gospodarstwa ale nie wiem ile w tym prawdy???dużo zależy też od rejonu. we wschodnich landach niemiec gdzie stoją opuszczone wioski, gminy chcą sprzedać/wydzierżawić ziemię za małe pieniądze byleby zadeklarować się że coś tam będzie rosło.

 

w mojej gminie ziemia po 12-25 tysi w zależności od klasy i kąta pochylenia :) 15 kilometrów dalej do 40 dochodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba84    136

Pieniądze jak pieniądze rzecz względna. Czemu nikt nie sprowadza ceny 1ha ziemi do procentu dochodu swojego gospodarstwa? I tak dla jednego gospodarstwa wydanie 5% rocznego dochodu na 1 ha bliskiej ziemi to śmiech na sali, dla innego te same pieniądze mogą stanowić 80% rocznego dochodu i to jest skandalicznie dużo/nie do zaakceptowania/idiotyczne. Znajomy zaczynał od 14ha, zawsze bardzo przepłacał za ziemię i ma dziś jej 120ha, sugerujecie że nie powinien przepłacać i zostać przy 14ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

kolego losktos mam do ciebie pytanie , znalazłem ogłoszenie o sprzedaży gruntów rolnych z twoich stron http://tablica.pl/of...html#0a75fe4ab8 czy może słyszałeś coś o tej ziemi ?

to sporo dalej ode mnie także niestety nie pomogę


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majtek53    48

A nie wiecie jakie cenny ziemi w Małopolsce tak klasy III IV V ?


Mam Ursusa jestem PATRIOTĄ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ta oferta z Dubienki to już jest może ze dwa lata i wcale ona taka atrakcyjna nie jest. Sam dobrze wiem jakie z resztą są ceny ponieważ oglądałem jakiś czasu temu całe gospodarstwa na sprzedaż w tamtych okolicach i niestety oczekiwania kupujących i sprzedających mocno się mijają. Zauważ ile % w skład areału wchodzi też łąk, nieużytków i zakrzaczeń. Pewnie łąki niemeliorowane, takie na które ciężko wjechać przy mokrym roku. Ogólnie to jest tam do sprzedania w Dubience i Skryhiczynie kilka ładnych kawałków - ale jakoś nikt się nie pali na to...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jakby ktos dalby mi 50tys za 1ha to z checia bym sprzedał 10ha, spłacił wszystkie kredyty z nawiązka i liczył same zyski. Kiedy taka cena się zwróci? Ludzie.

 

Maks z ha III klasy zostanie 2 tys zł przy cenie 750. To daje 25 lat spłacania! a gdzie procent od kapitału który przewala się przez te wszystkie lata.

 

Podobnie jak minreal1 byłem na wykładzie prof. Kowalskiego i to co powiedział idealnie obrazuje sytuację na rynku nieruchomości. Dosłownie owczy pęd. Sąsiad kupuje to i ja. Na prawde myśle że niektorym rozum wyłączyło, nie tylko przez cene mleka.

 

Ktoś robi biznesplan na 2zł/l a jak spadnie cena to znowu prostesty ze im zle i nie dobrze jak w żniwa bo pszenica spadła na 600zł a miała być po 900zł.

  • Like 2

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zamiast inwestować w magazyny żeby przechować plony protestują u ministra jakby to on odpowiadał za ceny w skupach.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Podobnie jak minreal1 byłem na wykładzie prof. Kowalskiego i to co powiedział idealnie obrazuje sytuację na rynku nieruchomości. Dosłownie owczy pęd. Sąsiad kupuje to i ja. Na prawde myśle że niektorym rozum wyłączyło, nie tylko przez cene mleka.

Byłeś na tej konferencji w Augustowie? Miło wiedzieć nawet po czasie :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Bylem bylem:) niebieska koszula i tylko ja podniosłem reke gdy pytal o ilosc. Trochę naciągnalem bo myślałem ze chodzi o ogólna ilosc:/

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Juz za bardzo nie zapamiętałem. Ja tam się trzymałem z grupą studentów z UWM. Brunet z bródką :D I prędzej musieliśmy lecieć i szkoda że nie mogłem zostać do końca tego wykładu prof. Kowalskiego. Gadał super ale wątpię czy to zmieni trochę sposób myślenia ludzi obecnych na sali.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

W mojej okolicy o 50tyś za ha można już pomarzyć ostatnio mokre kawałki słabej klasy poszły po 60/ha(prywatny własciciel). Sa osoby które potrafią zapłacić nawet 70tyś/ha

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja śledzę całą sytuację czytam słucham, spłacam kredyty i czekam aż wszystko pęknie jak bańka mydlana i tylko kupa smrodu zostanie. :unsure: Komornik już tak drogo sprzedawał nie będzie. ,

 

Nie życze nikomu źle i nie śmieję sie z czyichś upadków ale jak ktoś ma kaleki umysł to nic nie poradzę. + 70 tys za ha kiepskiej ziemi to przy wiekszej ilosci kupionej na raz to dla wielu pewne bankructwo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie znacie takiego powiedzenia: kto bogatemu zabroni. Jak ktoś ma kasę to czemu ma nie kupować. A jak ktoś nie ma i na siłę chce płacić po 50tys może być z nim źle.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

W okolicy to takie pieniadze kładzie holender (a raczej polak który go "reprezentuje") i dlatego ziemia tak zyskała na wartości :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

nie znacie takiego powiedzenia: kto bogatemu zabron. Jak ktoś ma kasę to czemu ma nie kupować. A jak ktoś nie ma i na siłę chce płacić po 50tys może być z nim źle.

Niektórym się wydaje że są bogaci bo kilka nowych ciągników cały park maszynowy i to jest bamber a w banku sześć zer na minusie i dalej szaleją u mnie we wsi ostatnio jeden odleciał właśnie w taki sposób pan w garniturze zapieczętował johna i beczkę... a drugi jest w kolejce za nim i ten dobił się właśnie ziemią przebił wszystkich i był zadowolony jak widać do czasu ludzie sami sobie rujnują gospodarstwa i życie przez takie myślenie "zes*aj się a nie daj się"

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

ludzie stracili sens zycia, zapomnieli po ca sa na tym swiecie i co jest najwazniejsze, liczy sie tylko materializm i wszystko na pokaz, stali sie pusci jak bebny rolling stones'ów, stad ten ped i wiecznie mało i mało, taki jest własnie cały zachód, polaczki zawsze marzyli o zachodzie, jak widac marzenia sie spełniły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Wiecie może czy można startować do przetargu ograniczonego w sąsiednim powiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Ale on pytał o powiat a nie gminę wydaje mi się że w sąsiednim powiecie raczej nie ale zawsze możesz dopytać w ANR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Źle trochę napisałem,mogłem precyzyjniej bo ta gmina graniczy z tą w której ja mieszkam.Tylko w innym powiecie jest .

Edytowano przez RYZYNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj