Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
st220    20

To chyba I klasa gleby musi być... Bierze dopłaty właściciel i jeszcze mało? Nigdy rachunek ekonomiczny nie wyjdzie na +...

 

Pierwszej klasy to w mojej okolicy nie ma, gdzie nio9egdzie jest druga, jeden rolnik z mojej wioski zakończył hodowlę to za hektar wołał 500zł + dopłaty i podatek, z wioski nikt za tyle nie chciał bo ma małe pola i słaba ziemia to koleś z wioski 15km dalej przyjeżdża, uprawia i jest zadowolony bo twierdzi że to jest atrakcyjna cena.

U mnie hodowców jest dużo to niestety trzeba płacić jak się chce mieć więcej ziemi.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

kolego za darmo to by było jakby własciciel nic nie dostał tylko powiedzmy za podatek jak było kiedys nawet nie rzadko :) A jak teraz przytuli 1000-1250 z hektara to nie jest mało ale zawsze sie znajdzie ktos kto chyba na lekcjach matematyki spał i winduje stawki. A wracajac do wypowiedzi @DAMIAN40000 to ze ci wychodziło niby gorzej jak kupowałes słome i pełnaporcje ale nie liczysz, amortyzacji sprzetu i ryzyka w plonowaniu i swojej pracy której przy zakupie na gotowo nie masz praktycznie wcale.

Oczywiście masz rację- właściciel ma zysk i to spory A że za darmo to mi chodziło że ten krowiarz ma ziemię do uprawy za darmo i po prostu puszcza tam krowy nic nie inwestując w tą ziemię U nas nikt poza krowiarzami nie weźmie ziemi żeby miał oddać całe dopłaty dla właściciela- ewentualnie pół dopłaty albo kilka stów do ha to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u nas już jest kilku takich że biorą pola w dzierżawe po 1000 zł + dopłata i grają cwaniaków bo przez ostatnie 2 lata fasola dobrze wychodzi. A słyszałem już tez ze ktoś chciał 1500 zł. Fakt ze ziemia I klasa ale jak przenica była po 600 zł/t to akurat ten 1000 zł i dopłata to był zysk. Jak cena spadnie to wtedy sprzedają sprzęt żeby opłacić dzierżawe i później chodzą i narzekają jakie to są ciężkie czasy w rolnictwie, a sami sobie robią takie problemy nabijając ceny.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrek75    2

u nas nikt nie chce dzierżaw zato ugorów nie brakuje ziemia słaba i blisko warszawa wiec o robote latwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

U nas w powiecie wysokomazowieckiem a konretnie gmina Nowe Piekuty ziemia płaci po ok. 70tyś/ha.Znalazł się jeden taki co dał po 90tyś/ha.Ziemia II klasa przeważnie,bardzo żadko I łapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

U mnie przetarg o którym pisałem wcześniej był wczoraj i podobno zapłacili po 100tyś/ha a ziemia to raczej 3 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Jakim trzeba byc debilem zeby płacić takie pieniądze to nie mam pojecia.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

zeby płacic taka kase to poprostu trzeba miec drukarke kasy, innej opcji nie widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Nie trzeba miec drukarki. Mozna byc bandziorem co chce wyprac kase albo innym przekretasem. Nigdzie nie da rady wyprac tak pieniadza jak w rolnictwie. Jako rolnik ryczaltowy mozna sprzedawac komu sie chce bez kwitow a wydajnosci z ha tez nikt nie udowodni.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

masz sporo racji

tyle tylko ze zwykłe chłopki uwierzyli ze ta ziemia naprawde jest tyle warta :D

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mysle ze tak jak pisał poprzednik koniunktura na mleko troszke dała co niektórym wiatru pod skrzydła. Aby tylko nie spadli jak tego wiatru zabraknie bo po 2zł to mleko wiecznie nie bedzie :) Cho tez produkuje mleko to wiem ze ta banka musi peknąc tylko nie wiadomo kiedy. Wystarczy aby Chińczykom odechciało sie polskiego mleka w prosku i bedzie po 1,3zł. To samo co było z wołowina do turcji jak to było super ale jak krótko wystrczy brak jedego wiekszego odbiorcy i wszystko klęka. Płacić po 100tys za ha pod zwykła uprawe to juz choroba umysłowa.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecznie na pewno nie będzie po 2 złote - może być po 2,5 ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
A wracajac do wypowiedzi @DAMIAN40000 to ze ci wychodziło niby gorzej jak kupowałes słome i pełnaporcje ale nie liczysz, amortyzacji sprzetu i ryzyka w plonowaniu i swojej pracy której przy zakupie na gotowo nie masz praktycznie wcale.

to już każdy musi sobie sam przeliczyć co mu się bardziej opłaca. Mi opłaca się dać dopłaty podatek i 200zł do hektara 4 klasy trzymając krowy mleczne i opasy. Znajomemu który ma bydło mleczne sieje rzepak pszenicę buraki i kukurydzę na ziarno opłaca się dać dopłaty + podatek i 600zł za ha 3- 4 klasy. Innemu znajomemu opłac się dać właścicielowi 2000zł+podatek za 4 klasę albo 2tony pszenicy + podatek za 4-6 klasę. Siejąc tylko rzepak zboże i kukurydzę bez żadnych zwierząt. Każdy ma inna opłacalność jeden mając swoje pole ledwo na 0 wyjdzie a drugi na tym samym polu bez dopłat wyjdzie na +.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Fantazja Cię kolego ponosi dajac 2000zl + dopłaty + podatek siejac rzepak to nie wiem czy zostanie mu 1000zł z hektara przy cenie rzepaku 1500 i plonie 4t :) A gdzie zuzycie maszyn- amortyzacja i włąsna praca. Sieje rzepak plony mam 4-4,5t i rachunek robiłęm nie raz to wiem jak to wyglada :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

polacy niestety maja powazne problemy z liczeniem i matematyka, to taki naród romantyków, wierza w gruszki na wierzbie i piekne słowa, a twarde dowody maja za nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ok to ile według was jest warta ziemia która da 8-10 ton pszenicy? przy nakładach ok 3500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

oj szybciej ziemia stanieje jak wam się wydaje - wystarczy przeczytać ostatnią wersję prow 2014-2020 - płatności na ptaszki i orzechy włoskie tylko i inną pseudoekologie (proso itp) tylko do 20 ha - zobaczycie ile prawie ekologicznych sadów, siedlisk ptaszków wróci na rynek i jak szybko dziwne osoby będą się pozbywać dużych powierzchni ziemi...... już się nie da żyć z dopłat do ekologii i bardzo dobrze bo nic mnie nie mierzi tak jak widok pięknego 100 ha pola maliny która nigdy nie miała być zebrana , skończy sie farmienie dopłat na ekologie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

@szarywilk Spokojnie z tym założeniem że sie skończy poprostu swoje hektary podzielą między członkami rodziny na działki poniżej 20 ha i dalej będzie jak jest


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Fantazja Cię kolego ponosi dajac 2000zl + dopłaty + podatek siejac rzepak to nie wiem czy zostanie mu 1000zł z hektara przy cenie rzepaku 1500 i plonie 4t :) A gdzie zuzycie maszyn- amortyzacja i włąsna praca. Sieje rzepak plony mam 4-4,5t i rachunek robiłęm nie raz to wiem jak to wyglada :)

tam gdzie płaci 2000zł +podatek dopłaty są jego. Tak samo jak tam gdzie 2t pszenicy. Największy czynsz w okolicy to 3t pszenicy na działce agencyjnej ponad 40ha klasa 3-4. Tylko że tu gość nie nastawia się na zysk tylko chce mieć prawo pierwokupu jak agencja zdecyduje się sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

3 lata temu płaciłem po jakieś 52 tys za hektar w przetargu z ANR, ziemia w 1 klasie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Pamiętam ten post- każdy się Tobie dziwił... Jak oceniasz tą decyzje z perspektywy trzech lat ? To było jak dobrze pamiętam 5ha w kawałku ?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

11,47 ha dokładnie.. Dziwił się każdy i jeszcze dziwią się nadal ale my decyzji wcale nie żałujemy. Jest to trochę wysiłek finansowy bo pole na siebie samo nie zarobi, ale nie mam tylko tej działki. Ja rozpatruje gospodarstwo jako całość. Wkońcu nie spłacasz pola całe życie, wkońcu zacznie dawać zysk i uważam ze była to dobra decyzja. Pole równe, przy utwardzonej drodze, mam gdzie złożyć pryzme z burakami. A i napewno zwiększenie areału przyczyniło się do poprawy struktury gospodarstwa - opłaciło sie zainwestować w większy sprzęt który na mniejszym areale nie byłby wykorzystany a to znów przyczyniło się do poprawy chociażby uprawy pola.

Poza tym wolę spłacać pole przez parę lat i nie mieć z tego zysku przez jakis czas niż płacić po 1,5 tys za dzierżawę i nie wiedzieć co z tym polem i ze mną będzie za parę lat. Składników które na pole wprowadzam nikt mi już nie odbierze a i zyski z czasem przyjdą :)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj