Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
poziomka    20

Można się potargować ,niech pokaże Ci mapki jaka rzeczywiście jest tam ziemia do nas dotarła pewnego czasu oferta o ziemi takiej jak twoja i cena była dużo wyższa bo aż 30tys/ha,ale transakcja nie doszła do skutku ze wzgledu na cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Powiat białostocki, gmina Poświętne przetarg po upadłym gospodarstwie 65-70k/ha.

 

a wiesz moze kto kupił???

 

Jedną działkę kupił największy hodowca bydła w okolicy, a pozostałe dwie spory hodowca trzody.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

ile można dać za dzierżawę 11ha w jednym kawałku 6ha IVB i 5ha V klasy, właściciel chcę dopłatę + podatek. jak się ceny dzierżaw kształtują u was koledzy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jeśli ziemia nie jest zapuszczona to cena w miarę ok, u mnie to dopłata+ podatek i 300-1000zł do ręki dla właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To chyba I klasa gleby musi być... Bierze dopłaty właściciel i jeszcze mało? Nigdy rachunek ekonomiczny nie wyjdzie na +...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U nas też są takie ceny za dzierżawę a opłacalność jest wtedy kiedy nie siejesz np. Zboża żeby sprzedać a zmielić dla krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

milanreal1 ale ludzie jakoś pomimo tych cen biora ziemię w dzierżawę sami dzierżawimy 10ha ziemi i przy 3 kl ziemi płacimy po 500zł/ha takie są ceny i nikt inny taniej nie oddaje + podatek

 

Pkt. 1.13 wg. Taryfikator ostrzeżeń AgroFoto.pl 2013 - Ogólnie i szczegółowo o AgroFoto.pl - Agrofoto.pl Forum Rolnicze i Galeria Rolnicza +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Więc jak nie ma opłacalności to nie lepiej kupić gotową paszę czy ziarno? Na jakiś głupich warunkach to dzierżawę bym dostał ale wole mieć pewną ilość paszy niż niepewny plon z niepewnego pola. Oczywiście uprawa własnych polach na zasadzie osiągnięcia jak najwyższej wydajności za ha.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Bez urazy ale przez takich bezmuzgów co nie robia sobie kalkulacji mamy to co mamy. U nas tez pojawił sie jakis pajac dojeżdza z 15km i bierze piachy bez dopłat. Gdzie ja w tym roku liczyłem biorac połowe dopłaty całym zyskiem jest włąsnie ta połowa dopłaty, moze kiepski rok i zyta sie nie udały jak powinny, ale nie liczyłem amortyzacji i włąsnej pracy tylko paliwo, nawozy i SOR. A taki bezmózg wpadnie i bedzie oddawał dopłaty jeszcze płacił podatek. Lepiej by wyszedł jakby sobie kupił pełnejporcji i słomy niz z uprawy tego bez dopłat.

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

byłem 3lata temu w takiej sytuacji że dzierżawy się pokończyły a nowych nie było i 9 miesięcy kupowałem zboże i pełnoporcjówke i słomę dla 60szt bydła. Nie zostawało prawie nic. Od dwuch lat mamy więcej dzierżaw tak że kupuje się tylko białko i witaminy dla bydła. Dużo lepiej na tym wychodzimy. Płacimy dopłaty +podatek +100zł średnio za 9ha. Swoje ziemi mamy 17ha. Ziemię u nas słabe 3-6 klasa. Jak tylko będzie okazja to z 10ha dobiorę na tych zasadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

U mnie ziemia (woj. wlkp) 5,6 klasa nawet za 45 tys 1ha.

Haha i co oni tam uprawiają na tych ziemiach? Przecież na 5 i 6 klasie nic nie rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Jeśli ktoś ma bydło.... tylko ile można siać kukurydze na kiszonkę i jeszcze co roku nawozić obornikiem? Ale jeśli komuś się kalkuluje to ok, lepsze to aniżeli płacić za te grunty dzierżawę dopłaty plus 500 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bez urazy ale przez takich bezmuzgów co nie robia sobie kalkulacji mamy to co mamy. U nas tez pojawił sie jakis pajac dojeżdza z 15km i bierze piachy bez dopłat. Gdzie ja w tym roku liczyłem biorac połowe dopłaty całym zyskiem jest włąsnie ta połowa dopłaty, moze kiepski rok i zyta sie nie udały jak powinny, ale nie liczyłem amortyzacji i włąsnej pracy tylko paliwo, nawozy i SOR. A taki bezmózg wpadnie i bedzie oddawał dopłaty jeszcze płacił podatek. Lepiej by wyszedł jakby sobie kupił pełnejporcji i słomy niz z uprawy tego bez dopłat.

Również wychodzę z tego założenia. Jeszcze ile jest takich przypadków że doprowadzisz komuś ziemie do kultury a on CI potem dzierżawę zabierze. Ja niedawno jednemu złożyłem ofertę dzierżawy nieużytku 4 ha w kawałku klasa od IV do VI (w większości V klasa) w I roku za nic, w II i III roku połowę dopłat mogę mu dać, od IV roku mogę dopłatę mu zostawić i oczywiście umowa na 5 lub 10 lat. Na razie milczy. Inaczej bym nie mógł, nie dość że gleba słaba to teraz tam rośnie perz i skrzyp, nakładu tam dużo potrzeba. Jak się nie uda to trudno będę się dalej starał żeby żyto 6t oddawało i będzie ok.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

U żyto 6 ton.. dośc optymistyczne założenie. Ja nawet jak brałem w dzierżawę 3 klase gruntów to zazwyczaj w pierwszym roku wychodziłem na zero i dopiero w kolejnych latach się opłacało. Wtedy oczywiście jechał sąsiad i proponował większą stawkę, gdy pole doprowadzone do odpowiedniego stanu. Dlatego lepsze to 45 tys za 4 klasę kupić, niż nawet dzierżawa za dopłaty plus podatek.

Miałem latem do wzięcia w dzierżawę 8 ha 3 klasy, właściciel życzył sobie, abym zasiał rzepak i on sie po roku zastanowi co dalej :D i był sąsiad też zainteresowany, to go podbiłem do 1800 zł od hektara plus podatek i będąc bardzo życzliwym człowiekiem odpuściłem sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Po tym roku mogę tyle obstawiać, a zamierzam siać hybrydy więc wydajność jeszcze powinna skoczyć oczywiście na słabszej glebie będzie mniej. Co do ofert kupna to jest 1,2ha do sprzedania, sąsiaduje nawet z moim polem ale za 30 tys... VI RZ obecnie tylko skrzyp tam rośnie. Zdecydowanie za drogo jak dla mnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Chcąc wydzierżawić ziemię za "darmo" można porównać to do tego, że idziesz do banku i chcesz kredyt bez odsetek i prowizji. Ziemia jest właściciela majątkiem i musisz zapłacić za jej użyczenie

Edytowano przez PL01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Tak tylko cena dzierżawy musi być realna i adekwatna do np klasy gleby a nie żeby za piachy żądać kosmicznych sum.Ale znajdują się tacy co dołożą z własnej kieszeni żeby tylko mieć więcej ha od sąsiada i póżniej ceny dzierżaw są jakie są.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Hehehehe - akurat u nas każdy właściciel z podobnym zdaniem jak ty bujałby się sam z tą ziemią Jedyny wyjątek stanowią krowiarze którzy czasem biorą ziemię za darmo czyli opłacenie podatku i dopłaty na głowie właściciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kolego za darmo to by było jakby własciciel nic nie dostał tylko powiedzmy za podatek jak było kiedys nawet nie rzadko :) A jak teraz przytuli 1000-1250 z hektara to nie jest mało ale zawsze sie znajdzie ktos kto chyba na lekcjach matematyki spał i winduje stawki. A wracajac do wypowiedzi @DAMIAN40000 to ze ci wychodziło niby gorzej jak kupowałes słome i pełnaporcje ale nie liczysz, amortyzacji sprzetu i ryzyka w plonowaniu i swojej pracy której przy zakupie na gotowo nie masz praktycznie wcale.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Ja miałem propozycję dzierżawy 40 ha za sumę 3 ton z hektara pszenicy konsumpcyjnej płatne z góry. Moje dopłaty. Sąsiad twierdził, że ma taką propozycję, ale woli mi wydzierżawić :D Ja odpowiedziałem, aby przysłał do mnie tego co mu tyle daje, też wydzierżawię. On mi na to : Ty nie wydzierżawisz bo więcej z tego osiągniesz zysku. No i miał racje może 100 kg pszenicy z jednego ha przy dobrej pogodzie i jego wyjałowionej ziemi by mi jeszcze z tego zostało. Tylko po co mi latać od wiosny do jesieni na tej ziemi, martwić się, denerwować jak z jednego ha bez roboty ktoś mi miałby nasypać 3 tony z jednego ha pszenicy do silosu?

Odnośnie cen ziemi 50 do 60 tys za ha. Ziemia 3 klasy.

Edytowano przez Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj