Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

nie    2064

milion to bardzo ładny wyraz, ale aparat przemocy tyle nie daje, chyba, że jesteś znajomym królika

jak będzie decyzja to dam sygnał dymny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

 

to wcale nie rewelacja ja bym za milion za ha nie dał

 

 

niektórzy to maja ciekawe poglady

milion za ha i by nie dał

normalnie sami swoi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Może i ciekawe - tylko potem się ludzie dziwią jak powstają ustawy wywłaszczeniowe- przecież z takim podejściem to żadna droga czy inwestycja służąca społeczeństwu nie mogłaby powstać bo jeden z drugim by blokował Wszystko w granicach rozsądku - wiadomo ze własność prywatna powinna być święta ale za godnym wynagrodzeniem trzeba też czasem pójść na kompromis - tym bardziej że dziś ty powiesz NIE gminie czy innemu urzędowi a potem urząd powie tobie NIE jak to ty będziesz chciał coś załatwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Rozrzut cenowy może być w tych województwach dosyć spory przy Wiśle to i 75 tys za ha może być mało a w innych rejonach to od 25i sporo wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Byłem na przetargu ANR to działka 4,5ha w jednym kawałku VI klasy poszła za 120tyś. zł. Chętnych było chyba dziesięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Okolice makowa mazowieckiego dzis 4 ha po 20tys. W jednym kawalku.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

u nas biorą pod wały p, powodziowe ziemie i płacą 2,50 zł za metr kwadratowy i niema zmiłuj się więcej nie dadzą, to jest 250zł za ar , no niestety panowie sobie krzywdy nie zrobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Lepiej 2 mieszkania - co miesiąc 2 tys do rączki :D

Może i lepiej ale pewnie podatek dochodowy jeszcze od tego trzeba oddać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Nie wiem skąd macie te ceny "kosmiczne" zgodziłem ziemie ze starszą kobietą 1,04 ha w 2 kawałkach za 7,5 tys (0,35 i 0,8 ha -nieuzytku kilka ary) ale ona do mnie zadzwoniła kilka dni potem że za mało zgodziła że chce coś tam więcej więc zrezygnowałem bo za drogo wg mnie bo chce 10 tys no i notariusza trzeba zapłacić ziemia od II do IIIb

u nas agencja wystawia do przetargu 10 tys za ha UR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Gdybu u nas byly takie ceny ziemi jak mowisz @jacek472 to by sie o ziemie bili widlami w chwili obecnej cena wacha sie miedzy 20-30tys i chetnych nie brakuje byle tylko chcial ktos sprzedac.

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Nie wiem skąd macie te ceny "kosmiczne" zgodziłem ziemie ze starszą kobietą 1,04 ha w 2 kawałkach za 7,5 tys (0,35 i 0,8 ha -nieuzytku kilka ary) ale ona do mnie zadzwoniła kilka dni potem że za mało zgodziła że chce coś tam więcej więc zrezygnowałem bo za drogo wg mnie bo chce 10 tys no i notariusza trzeba zapłacić ziemia od II do IIIb

u nas agencja wystawia do przetargu 10 tys za ha UR.

Będziesz żałował za kilka lat swojej decyzji, jak nie wcześniej.

Za takie pieniądze to dają w dzierżawę na 5 lat i tyle samo dostają, jak nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak masz duzy areal to moze ten jeden hektar na takie maszyny jak posiadasz to malo ale jesli ktos ma maly areal to kazdy ha jest cenny a wiadomo maszyny wtedy nie sa 10m szerokie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

U nas jeden facet płaci 3 tys zł + podatek za 1 hektar dzierżawy. Dodam że sieje tylko warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Dobry jest.Też mam takiego co warzywka ma i daje najwięcej. A najlepsze jest to, że jak przychodzi do sprzedaży tych jego dzierżaw to on nigdy nie kupuje, bo nie ma pieniędzy :) Tylko, że jak dzierżawi za takie wygórowane stawki to przez 15 lat nabije właścicielowi więcej kasy jakby kupił. Jak kończy się dzierżawa to wypad z pola, bo ktoś inny zapłacił więcej kupując :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Trzy tys. plus podatek za jeden ha dzierzawy moze sie nie znam ale czy to sie oplaca? To naprawde bardzo duzo.

 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Nie rozumiecie, a kto mówi, że się opłaca? Mój sąsiad daje coś koło 2 tys, wiele ludzi już oszukał a ma 50 ha po ojcu, zajmuje się warzywami i nic nie dokupił odkąd dziala sam, tylko dzierżawy nabija. A dlaczego tyle dają? Aby sąsiad nie wydzierżawił. To nic, że się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

A kupował ktoś ziemię w warmińsko-mazurskim powiat nowomiejski,działdowski?? jesli tak to jaka klasa i cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

narzekacie ze teraz ziemia jest taka droga no faktycznie ejst ale zobaczcie co pisaliscie na tym forum w 2006 roku na pierwszej stronie tego tematu jest koles pisz ze po 34 tys 1 kl ktos placi i ze swir a dzis jakby taka cena bylo to hyba kazdy by kupić chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

U nas jeden facet płaci 3 tys zł + podatek za 1 hektar dzierżawy. Dodam że sieje tylko warzywa.

Dziekawe czy nie chodzi o pewnego pana z Dobrzynia nad Wisłą;p bo też u nas daje 3tyś za dzierżawe i sieje same warzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Mam pytanie czy warto kupic pole 4 5 6 klasa po 20tyś/ha jest tego 10ha.Warto sie pchac czy odpuscic? Miale chec na dobre pole 20ha w 1 dzialce ale zebrala się bambry z calej okolicy i albo bedą sie bic albo dadza w lape

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj