Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Darekpol    13

Gdzie dostaniesz na 2 procent? Na 2 procent to było do końca 2009 roku. Teraz jest na 3 procent i dodatkowe oprocentowanie banku np. BGŻ 1.75 proc. Czyli na 4.75 procent w skali roku. W Bankach spółdzielczych jest chyba mniej, lecz już nie ma limitów w niektórych z tego co mi wiadomo.

... A napisałeś, że od ANR, to może jest inaczej, ale od prywatnych właścicieli już nie będzie wcale preferencyjnych od 2014 roku, jedynie komercyjne... coś około 8 proc.

Edytowano przez Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak ja kupiłem ziemie własnie takim kredytem komercyjnym bo nie było preferencyjnego. 7 % i to po starej znajomości jako dobry klient. :wacko: I nie wydaje mi się żeby to obniżyło cenę -_-

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

Ja mówie jak się kupi ziemię od ANR to możesz rozłozyc to sobie na raty w ANR na 2% +10% wkładu własnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a to już może być jakiś argument na spadek cen :D ale wątpie zeby tak sie stało, przynajmniej nie predko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Do końca tego roku sa kredyty na 2% Tzn kto był pierwszy na początku tego roku zarezerwował sobie jakąś kwote na zakup ziemi i ma czas do konca roku na wykorzystanie. Jeśli nie wykorzysta to kasa przepada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanista1    0

Może ma ktoś z Was rozeznanie po ile chodzi na rynku w obrocie W PRAKTYCE ziemia klasy 1-3 w woj. mazowieckim, kujawsko-pomorskim lub opolskim???

A może zna ktoś lub ma kontakt do jakiegoś poważnego indywidualnego rolnika lub np. Grupy Producenckiej lub Spółki zainteresowanej kupnem sporego areału ziemi dobrej jakości (Żuławy i okolice)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Kujawsko pomorskie okolice Inowrocławia w tamtym roku blisko mnie poszło 5 ha 1-2 klasa po 80tys to jest dopiero masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

my braliśmy 3% preferencyjny w bgż plus na początek prowizja 1% i czego nam babka nie powiedziała dochodzi co kwartał 0.25% czyli chcąc nie chcąc kredyt jest na 4%. Łatwiej załatwić obrotowy na 7%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Może ma ktoś z Was rozeznanie po ile chodzi na rynku w obrocie W PRAKTYCE ziemia klasy 1-3 w woj. mazowieckim, kujawsko-pomorskim lub opolskim???

A może zna ktoś lub ma kontakt do jakiegoś poważnego indywidualnego rolnika lub np. Grupy Producenckiej lub Spółki zainteresowanej kupnem sporego areału ziemi dobrej jakości (Żuławy i okolice)???

 

w ostatnim nr Top agrar z listopada na ostatniej stronie w ogłoszeniach na czarnym tle jest ciekawe ogłoszenie na temat kupna ziemi


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

Własnie wróciłem z przetargu ANR cena wyjsciowa 33tys/ha działka o pow.14ha poszła za wow 73tys/ha !!! Opolszczyzna ziemia kl 2 i 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja pier*ole co się dzieje :blink: :blink: :blink: :blink: niech mi ktoś to rozsądnie wytłumaczy bede bardzo wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL0128    8

pod autostradę to i tak tanio przecież nikt o zdrowych zmysłach tyle nie da więcej jak 30 tyś no chyba że ma na zbyciu w ciul kasy to będzie to pole odrabiał całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wytłumaczenie sensowne jest jedno. Kupił to obszarnik który ma x00ha. Dla kogoś kto ma powiedzmy 200ha i tylko produkcję roślinną ale gleby 2-4klasy zyski z ha wynoszą 2-3tys netto. Czyli 600tys rocznie. Za 100tys utrzyma całą rodzinę i pół wsi. Zostaje pół miliona na wydatki. Co z tą kasą robić? Ma życzenie kupić 14 ha po 73 tys... to kupuje. Popracuje 2 lata na ten grunt, budżet domowy nie ucierpi. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Dobrze że u mnie nie ma takich obszarników , kupione 2 ha za 46 tyś 4kl i szykuje mi sie 2ha za 33tyś :) Jak nikt mnie nie ubiegnie.....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

woj. pomorskie, pow. słupski: ANR intensywnie wyprzedaje wyłączenia od dużych gospodarstw. Na przetargach istny meksyk, jakieś typy nie wiadomo skąd(słupy) tłuką się na potęge, po 50tys/ha. Szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Dobrze że u mnie nie ma takich obszarników , kupione 2 ha za 46 tyś 4kl i szykuje mi sie 2ha za 33tyś :) Jak nikt mnie nie ubiegnie.....

gdzie w lubelskim takie ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

^Byłem jakieś 2 miesiące temu z bratem za autem w lubelskim to koleś mówił że u nich jak ktoś daje 20k to jest super cena, nie pamiętam jaka to była miejscowość.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

aro1975 powiat Radzyński. Różnie to jest zależy gdzie w jednej wsi oddalonej ode mnie 4km jest dwoch rolnikow to kupie po 15 tyś /ha i sporo tego jest w drugiej oddalonej o 3km jest kilkunastu rolnikow to cene dobili do 50 tys/ha u mnie tak po środku... ;)


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2061

a u mnie mają budować drogę dla rowerów i zabiorą mi dużo ziemi, ciekawe ile zaoferują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

U nas za zabranie ziemi na podobną inwestycję płacili 20 zł za metr kwadratowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

napisz ile Ci zaproponowali i jaka jest ta droga powiatówka czy wojewódzka ?? jestem ciekawy aktualnej stawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

U nas za zabranie ziemi na podobną inwestycję płacili 20 zł za metr kwadratowy

 

to wcale nie rewelacja ja bym za milion za ha nie dał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj