Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
statek    140

Trzeba byc chorym zeby tyle zapłacić.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 

  • Like 2

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
09162    0

A to gdzie są jeszcze takie cenniki, dodam że u nas ziemia jest 3 i 4 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

cześć u nas iuż już nic nie ma do kupienia cena ostatnio rok temu 20000tys.ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Szkoda że nie ma u mnie takich cen sprzedałbym z 1o ha i kupił nowy kombajn niech by sąsiadów kuł w oczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

to bys dopiero biznes zrobił jakbys sprzedał 10 ha i zamienił to na kombajn, fest kombinujesz :D

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Na pewno lepszy jak z tych dziesięciu pojechałbym na usługi i kasę trzepał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

nie wiem jak u ciebie ale w moich stronach to wielkiego interesu bys na tym nie zrobił, nie te czasy ze kombajnów jak na lekarstwo, a wszyscy maja zboze, dzisiaj duzo juz jest kukurydzy w miejsce zboza i kombajnów full

 

poza tym ile na czysto zarobisz tym kombajnem rocznie?

inwestujac 500 tys w maszyne która co roku bedzie tracic na wartosci musisz zarobic minimum 10% od zainwestowanego kapitału czyli w tym przypadku 50 tys, inaczej zje cie inflacja i za 10 lat nie bedziesz miał ani 10 ha, ani kombajnu który wart jest konkretne pieniadze, ani kasy w kieszeni

 

i wtedy sasiad sie bedzie smiał z ciebie

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

Byłem zainteresowany kupnem ziemi. Spytałem się pośrednika ile kosztuje hektar ziemi klasy 6.. on podał kwotę proponowaną 25.000 zł/ha.. nic więcej jak zakończyć rozmowe i powiedzieć: "Dwa pokolenia robią, trzecie można przepić" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

ja jestem w trakcie kupna 3,7 ha ziemi, klasa IV-V za 20 tys/ha. Ziemia od kuzyna, dzierżawię ją już kilka lat i znam ją dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

od stycznia 2014 nie będzie kredytów na zakup ziemi więc cena ziemi spadnie bo kogo będzie stać żeby wyłożyć z własnej kieszeni całą kase... u mnie chcą po 35-40 za IV klase przegięcie... ale to się raczej zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

I nas ziemia po 50, a kredytu dadzą 25, i myślicie że ceny spadną, w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

od stycznia 2014 nie będzie kredytów na zakup ziemi więc cena ziemi spadnie bo kogo będzie stać żeby wyłożyć z własnej kieszeni całą kase... u mnie chcą po 35-40 za IV klase przegięcie... ale to się raczej zmieni

 

banki wymysla inne kredyty zamiast tych na ziemie wprowadzą inne oferty na zakup ziemi bo banki też maja coraz cieżej, a po zatym ile osób zkorzystało z tych kredytów preferencyjnych na zakup ziemi ja w ostatnich 3 latach dokupowałem 2 razy ziemie i nie załapałem sie na te kredyty preferencyjne


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

nie wiem jak u ciebie ale w moich stronach to wielkiego interesu bys na tym nie zrobił, nie te czasy ze kombajnów jak na lekarstwo, a wszyscy maja zboze, dzisiaj duzo juz jest kukurydzy w miejsce zboza i kombajnów full

 

poza tym ile na czysto zarobisz tym kombajnem rocznie?

inwestujac 500 tys w maszyne która co roku bedzie tracic na wartosci musisz zarobic minimum 10% od zainwestowanego kapitału czyli w tym przypadku 50 tys, inaczej zje cie inflacja i za 10 lat nie bedziesz miał ani 10 ha, ani kombajnu który wart jest konkretne pieniadze, ani kasy w kieszeni

 

i wtedy sasiad sie bedzie smiał z ciebie

A powiedz ile Ci da zarobić ziemia kupiona po 50 tyś za ha zarobisz 10 % w życiu zobacz ile kosztują 10 letnie kombajny to wcale dużo na wartości nie tracą to nie samochody kupiłem nowy ciągnik 15 lat temu to dziś wezmę za niego tyle co dałem nikt Ci nie powie ile ten hektar będzie warty za dziesięć lat to czyste spekulacje że ziemia zdrożeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tracą, tracą. Za swój kombajn zapłaciłem 65tys 7 lat temu, fakt odrobiłem go ale dziś 50 tys to wszystkie pieniądze a obecnie kombajnów więcej niż gospodarzy.

Kupiłeś nowy ciągnik 15 lat temu za 40 tys, dziś dostaniesz za niego 40 tys tyle że nie kupisz nawet połowy tego co 15 lat temu za te pieniądze bo nowy ciągnik kosztuje 150tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

U nas część ziemi z pgru poszło po 74tys/ha oczywiście rolnik nie kupił tylko dwóch kolesi co udaja rolników...no i właśnie przez takich ceny sa windowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

dokładnie, co z tego ze wezmiesz niby te same pieniadze jak iles tam lat temu, skoro kupisz połowe tego co wtedy, na tym polega cały trik,

kiedys 10tys to były jakies pieniadze a teraz ? byle pług kosztuje 50 tys

 

jezeli ktos mysli ze maszyny nie traca na wartosci, to zle mysli, maszyna to tylko kupa złomu i kiedy wkoncu rynek maszyn w polsce sie zapcha, a stanie sie to kiedys, to z maszynami bedzie to co teraz z samochodami, poprostu przez ostatnie lata to bylismy afryka pod tym wzgledem i dlatego u nas maszyny niby nie tanieja, ale to sie zmienia powoli

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Pamiętam pierwsze lata po wejściu do UE. Zachodnie ciągniki wyciągano z pokrzyw, malowano i do rolnika. Szał. Potem wszedł PROW - zaczęto kupować nowe maszyny - najwięcej niebieskich NH i zetorów. Teraz sporo nowych kombajnów się pojawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ja złomu nigdy nie kupowałem i nie kupię ale są tacy co lubią złom kupować a odnośnie ziemi ten szał zakupów minie i to szybciej niż się wam wydaje :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

cena ziemi spadnie zobaczycie teraz tak lawinowo poszła do góry bo po pierwsze wszyscy sie biją bo kredyty są tyko do konca roku i dwa coś agencja kombinuje najpierw kiedy ogłosili wyprzedaz cena poszła do góry teraz sie cofaja i cena z nowu do góry .. nałapanie pieniedzy do budżetu to sie nazywa


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

Kredyt na zakup ziemi od ANR fakt jest do konca roku na 2%, od przyszłego roku też będzie lecz nie wiadomo na jaki procent ci go dadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj