Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

tomek73    576

Ceny maszyn pójdą w górę przez PROW.Paliwo zostanie, a nawozy to tylko zależy od ceny zboża, jak zboże do góry to nawozy też.

Obserwuję to zawsze. Samochody kto miał kupić to za dopłaty już raczej kupił.

U nas teraz jakoś ustabilizowały się ceny pola, ale i tak pola praktycznie nie kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

PROWu będzie 200tys zł i to też dostaniesz jak udowodnisz że 20% zwiększysz dochodowość gospodarstwa dzięki inwestycji. Ceny maszyn pójdą w dół bo ten co miał kupić to kupił a reszta... niech kombinuje. Co do cen ziemi - pogadamy jak dochodowy wprowadzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

specyfika ludzi polega na tym ze nie potrafia samodzielnie myslec i przewidywac pewnych rzeczy na podstawie danych które maja do dyspozycji, wola wierzyc jakiemus głabowi z TV któremu zapłacono zeby powiedział to i tamto i ludziska wierza, to samo z cena ziemii, mozesz tłumaczyc, przedstawic 1000 dowodów na to ze stanieje a oni i tak wola wierzyc w bajki ze bedzie po 100 tys za ha i to 6 klasa, kabaret, potem sie dziwic ze w tym kraju rzadza tacy ludzie a nie inni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Bo prawda jest taka, że żaden inwestor, choćby nie wiem jak był bogaty, nie zapłaci w Polsce za hektar kiepskiej ziemi 100 tys. Dlaczego? Powód prosty - połowa czarnoziemów na Ukrainie leży odłogiem i tylko czekają, aż ta wejdzie w zażyłe stosunki z UE. Dodatkowo jeśli Ukraina wejdzie na unijny rynek zbóż, wtedy ceny polecą w dół a czas zwrotu inwestycji w ziemię znacznie się wydłuży. To co było w Polsce do wykupienia już jest wykupione jak kolega wyżej wspomniał, nie wiem czemu niektórzy tak się boją, że zły Niemiec przyjdzie po ich piaski za wygórowaną cenę?

Niestety nie zgodzę się z tobą kolego. Z 32 mln hektarow ziemi rolnej na Ukrainie 28 mln jest aktualnie uprawiane. Nie jest więc tak że tam nie wiadomo ile ziemi leży odłogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

kolego koma 666 ja, nie jestem napaleńcem żeby kupować ziemie powyżej 30000zł za hektar płaciłem ostatnio 2 lata temu 22 -24 tyś za ha,przedstaw mi z tych 1000 dowodów 5 że ziemia stanieje?

Ja ci powiem że stanieć to nie stanieje bo ziemi jest coraz mniej ubywa jej pod zabudowę miasta dróg itp, a to czego jest mało zawsze jest w cenie a ziemi rolnej nie przybędzie, a przy tej opłacalności zbóż rzepaku i kukurydzy to i tak jest zbyt droga dla tych co chcą kupić, u mnie Ci co sprzedają krzyczą po 50 tys i więcej a jak przychodzi do transakcji to sprzedają po 30 tys/ha


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...no a nie powiększali, bo mam 5-oro rodzeństwa, no a jak zostałem tylko ja, to zaczeliśmy się rozwijać, ciągnik, sprzęt żeby sobie robotę ułatwić itp, no ale jak nie ma ziemi, to tak naprawdę sprzęt na niewiele się zda....
mi rodzice przekazali~18ha, obecnie jest 30 bez paru arów. Byłoby więcej ale nie ma ziemi tak naprawdę w takich działkach 2-10ha a na większą się nie rzucę.

Nie łam się. Możesz zrobić specjalizacje np szkółkarstwo, możesz też dobrze to sprzedać i kupisz np w moich okolicach jakiś grunt z przetargu ANR i zaczniesz od nowa (ale tutaj działki to tak powyżej 15-20ha idą w przetarg).

 

 

PROWu będzie 200tys zł i to też dostaniesz jak udowodnisz że 20% zwiększysz dochodowość gospodarstwa dzięki inwestycji. ...

Kiedyś głowa rodziny mająca 200ha i dwoje dzieci w czasach pierwszego MR rozpisywała po 20-30ha na swoje dzieci i dalej sama obrabiała wszystko. Przytulili 100tys zł. Teraz wezmą kasę z PROWu a ten % dochodowości osiągną jak głowa rodziny sprzeda im na papierze ziemię (lub ją daruje). Niedługo i tak ta głowa rodziny pójdzie na emeryturę. Kasę przytulą, obrabiać będą jak obrabiali bo wszystko pozostanie w rodzinie.

Takie to moje zdanie.

 

Zresztą sporo rolników ma jakieś grunta w dzierżawach które prawdopodobnie kupi i tym zwiększy dochodowość (dopłaty bierze właściciel gruntu a nie ten co uprawia).

Właśnie teraz jest dobry moment aby się przygotować do PROWu w przypadku dzierżaw - aby właściciel brał kasę a nie dzierżawca. Potem się to kupuje i jest wzrost dochodów a ziemię się cały czas odwraca.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Witam! mam ofertę kupna ziemi ale aktualnie jest ona w dzierzawie ( możliwość wymówienia dzierzawy sierpień 2014 więc wjechał bym 1 września 2015) czy warto wchodzić w to ? czy może dzierżawa w przypadku sprzedaży przez prywatne osoby jest unieważniana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

tzn tak jesli dzierzawca aktualny zechce ja kupic a ma umowe na pismie to moze sprawe w sadzie wziasc bo jesli dzierzawi co najmniej trzy lata ma prawo do pierwokupu i on moze kupic z tego co ja wiem ale niech mnie ktos poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

możecie zablefować - sprzedający podaje cenę dzierżawcy poza jego zasięgiem, a on u notariusza zrzeka się pierwokupu i możesz kupić po cenie ustalonej ze sprzedającym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Dokładnie. Teraz nam się wydaje że 4-5tys zł za ha to śmieszna cena. Tylko zapominamy ile kiedyś było utargu oraz jaka była najniższa krajowa... 600zł...

 

to ile tucznikow trzeba bylo sprzedac na te 4-5 tys w 1995-2000r?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Nie pamiętam. Wiem że cena najniższa to 1,8 zł ale bywało i 3,5. Ale w którym roku ile... nie wiem. Problem jest też innej natury. W latach 90 był niewielki ruch na ziemię, każdy obrabiał swoje grunty głównie z pokolenia powojennego ale już ich dzieci które obecnie mają 40-50lat nie chciały patrzeć w stronę ziemi i pooddawali w dzierżawy w latach 00. Gospodarstwo które miało 10ha obecnie ma 30ha. Wydajność też wzrosła bo ludzie sypią nawóz, pryskają od grzyba a kiedyś tego nie było. Stąd większa dochodowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

A i bylo tak ze 6 zl za kg. Więc za 10szt mogles miec hektar. Ja widze inny problem. Gospodarstwo ktore mialo 25 ha i 50 swinek spokojnie dawalo sobie rade. Starczalo na wszystko. Wiec po co bylo sobie kupowac zeby miec więcej pracy? Pamietajmy ze wtedy malo kto mial nowy ciagnik. O kombajnie nie wspomne.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Policz średnią cenę... U mnie najwięcej miał sąsiad: 15ha i to tez ziemia różnej klasy. Przeważnie było 10-12ha, 5-7 krów, 3-4 maciory na każdym podwórku. Teraz co drugie stoi puste bo rodzice zmarli, dzieci w mieście a ziemia w dzierżawie. Ten co miał 25ha dziś ma 50 albo i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

czyli generalnie inflacja robi swoje :)

z tad wszystkiego mało i mało, a ponoc oficjalnie to tylko jakies 2-3% :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

W 2008 r jeździłem do szkoły (23km) za 4 zł w obie strony. Dziś jadę za 8zł. W 2006 Tymbark 1l + zapiekanka na mieście 4,2zł. Dziś ten sam zestaw 7,5zł. Koszty życia rosną dlatego każdy stara się zwiększyć areał. No i postęp technologiczny. Agregat uprawowo-siewny na co drugim podwórku. Kombajnów więcej niż gospodarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Ja podobnie mialem na studiach. W 2006 jak zaczynalem za 800zl dalo rade sie utrzymac bez auta. A pod koniec juz 1200zl bylo potrzeba:/

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Tylko auta tanieją :D Szkoda że nie ciągniki... w 2011 brat kupił Polmota H 92KM na szerokich kołach za 130tys. Rok wcześnie mógł go wziąć za 120tys. Dziś trzeba dać 150tys... ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

samochody niby tanieja tylko jaki teraz szajs sie produkuje, oczywiscie wyglad tego nie zdradza wrecz przeciwnie, wszystko niby masywne i konkretne ale jak zaczniesz dokładac do pieca to sie sypia jak choinka w lipcu

kiedys mercedes 124 w dieslu przejezdzał 1mln km bez wiekszych problemów a dzis jaki samochod zrobi taki przebieg ? nie widze konkurencji, czesto po 100tys sa juz powazne kłopoty w tych nowych szrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jak 100tys przejedzie bez większych remontów to i tak dobrze :P Dla mercedesa produkcja takich auto omal nie skończyła się bankructwem. Sprzedano określoną ilość samochodów, rynek się nasycił a części nie schodziły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Tylko auta tanieją :D Szkoda że nie ciągniki... w 2011 brat kupił Polmota H 92KM na szerokich kołach za 130tys. Rok wcześnie mógł go wziąć za 120tys. Dziś trzeba dać 150tys... ech.

Z dalszej przeszłości - ostatnio wpadł mi top agrar z 1998 roku i porównanie MTZ Ursus i Zetor 80-konne Nowy MTZ kosztował około 40 tys zł a Zetor i Ursus ponad 70 tys zł - ale sam pamiętam że kiedyś 10 tys zł to był pieniądz a dziś tak naprawdę niewiele to znaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
09162    0

Witam u nas ma mazowszu okolice PŁOŃSKA CENA ZIEMI WYNOSI 55TYS/HA i nie ma problemów ten kto sprzedaje tylko ten kto kupuje .Odbywają się licytacje lub kto dowie się pierwszy sprzedarzy to połyka jak ryba wode ,jak tu wyjść na swoje? .Z góry dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj