Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
konrad451    3

niestety nie bedzie obwodnicy zadnej :lol: jeden gosc, ktory mieszka w "na koncu swiata" ze tak powiem, 0,5 ha laki wycenil na 75 tys :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

To trawa musi być jakimś złotem nawożona:D A ta cena to wygląda mi na budowlaną (150 zł/m^2).

Mi, jak Pani powiedziała że chce 100 tys. to się zapytałem czy wyglądam na developera? (przyjechałem sejem).

Nie było nawet mowy o negocjacjach.

Taki kraj, sąsiad sprzedał to i inni myślą że tyle wycisną. Z drugiej strony, jeżeli jest sprzedający to i kupujący się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystra    27

Gdzie dokładniej po tyle? Bo teść mieszka 10km od Moniek i mówił, że ziemia tam po ok. 15 tys/ha chodzi.

Tą ziemię sprzedawał mój kuzyn a cena wyjściowa to była 30 tyś za ha było kilku chętnych i stanęło na 45 tyś za ha tylko że to są łąki i kawałek pola położone jakieś 7km od Moniek w kierunku Trzciannego cena wysoka ale jak są kupcy(głupcy) to idzie w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

niestety nie bedzie obwodnicy zadnej :lol: jeden gosc, ktory mieszka w "na koncu swiata" ze tak powiem, 0,5 ha laki wycenil na 75 tys :lol:

 

noi co tu smiesznego ja słyszalem ze w jednej miejscowosci ziemia po pgr poszla po 130 tys zł za ha a na autostrade nie dziwie sie ze tyle wycenił taniej t osprzedaj ziemie ci co chcą a za zabranie na autostrade tego kawałka to ma byc odszkodowanie a nie zwykła sprzedaż pozatym za kilka lat i ziemia dojdzie do 400 tys zł niestety moglismy nie wchodzic do uni jak sie maja rozwijac mniejsze gospodarstwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Ludzie jak ja tak czytam i widze ze u was ziemie sobie cenią po 10 - 15 tys za hektar to ja sie za głowe łapię. U mnie w łódzkim za hektar ziemi trzeba wydac ok 35-50 tys. I jeszcze tej ziemi nie ma bo każdy by chciał kupic czy tez dzierżawić ale nie ma co


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

 

noi co tu smiesznego ja słyszalem ze w jednej miejscowosci ziemia po pgr poszla po 130 tys zł za ha a na autostrade nie dziwie sie ze tyle wycenił taniej t osprzedaj ziemie ci co chcą a za zabranie na autostrade tego kawałka to ma byc odszkodowanie a nie zwykła sprzedaż pozatym za kilka lat i ziemia dojdzie do 400 tys zł niestety moglismy nie wchodzic do uni jak sie maja rozwijac mniejsze gospodarstwa ?

 

Kto ci da 400k za hektar ziemi rolnej? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

to swietna wiadomosc ze dojdzie do 400k za ha :D jak juz to sie stanie faktem to sprzedaje swoje 5ha i kupuje wille w zakopanem na starosc :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

Dzis byłem na przetargu w ANR 60ha 4 i trochę 5 klasy w 3 kawałkach poszło za 60tys/ha cena wyjsciowa 30tys/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Ja nabyłem wczoraj blisko łódzkiego powiat przysuski za 1,08 ha zapłaciłem 12,5 tyś, kl.V, troszkę IV, 4 ary lasu.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

@seremiak

Kto kupił tą ziemię (Rolnik indywidualny mający więcej jak 100ha, mniej jak 100, "nowobogacki" z miasta)?

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie miał co z kasą zrobić to sobie ją zamroził. Kiedyś się mu ziemia zwróci a że to potrwa... pewnie mu nie zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Czy kolega rozumie pojęcie "wzrośnie kilkukrotnie"? Znaczy się że ktoś zapłaci za grunt nie 60 tys a kilkukrotnie więcej czyli np 5x60 tys? 300tys za hektar 4klasy? Głupi Niemiec ją kupi czy może kosmici? Era dopłat się kończy, już kasują ONW. Pytam grzecznie: po jakim czasie zwróci się ta inwestycja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Era dopłat się kończy, już kasują ONW.

masz na to jakieś dowody czy znowu tylko gdybasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Czy kolega rozumie pojęcie "wzrośnie kilkukrotnie"? Znaczy się że ktoś zapłaci za grunt nie 60 tys a kilkukrotnie więcej czyli np 5x60 tys? 300tys za hektar 4klasy? Głupi Niemiec ją kupi czy może kosmici? Era dopłat się kończy, już kasują ONW. Pytam grzecznie: po jakim czasie zwróci się ta inwestycja?

Zależy co rozumiesz pod pojęciem zwróci - jeśli myślisz w ten sposób że za x lat masz mieć z powrotem tą kasę co włożyłeś i tą ziemię na własność to chyba drobny eufemizm że taki zakup się zwróci Natomiast myśląc rozsądnie to taki zakup może przynieść zysk już po pierwszym sezonie - po prostu wystarczy sprzedać tą ziemię po tej samej cenie a zyskiem jest to co zniej wyciągniemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A to nie wiesz że już ONW nie będzie? Dopłaty też ograniczą bo jakby nie patrzyć mamy kryzys i każde państwo zechce zapłacić mniejszą składkę do budżetu UE a skoro tak... to i mniej kasy na rolnictwo pójdzie. Dodatkowo podatek dla rolnika, utrudniony dostęp do dofinansowań i nie jednemu ta droga ziemia bokiem wyjdzie.

 

Tyle że ziemia traktowana jest jako warsztat do produkcji i jeśli już ją kupujesz to raczej na wieki wieków. Można za nią zapłacić i milion za hektar bo kiedyś ten milion się zwróci, pytanie tylko kiedy? Co z tego że masz jakieś dobro np obraz - co rok droższy ale dochodu Ci nie daje, dopiero w momencie sprzedaży.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak niemcy będą mogli legalnie kupować to nic już się nie kupi. Cena w całym kraju się wyrówna i przekroczy 50tys/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

PAWELOL co za bzdury wypisujesz człowieku?... ogarnij się bo to naprawdę porażka żeby takie bezsensowne wywody robic ...to głupsze niż ustawa przewiduje, nigdy do niczego nie dojdziesz bo po prostu nie masz głowy . :D :D :D

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj