Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

kuzaj63    45

Punkty skupu-czego?Mleka? raczej sie nie spotyka.A jak będziesz miała z 15 krówek to i do Ciebie mleczarnia zawita...

A żeby na temat było- opolskie pow kluczbork 30tyś za ha \/ kl i zaczynają już o 35 śpiewać :(

Edytowano przez kuzaj63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17

Tak może być. Ja jakoś dostałem jeszcze po starej cenie a już chcą sprzedawać po nowej..wyższej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

kozulek2 zgadza się że można mieć jeśli się tylko chce,Ja mam porównanie bo pochodzę z Opolskiego tam inaczej żyje się choćby dlatego że są punkty skupu a woj. łódzkim tego już nie ma,to co wyprodukujesz musisz praktycznie przetwożyć w swoim gosp.,i to też przekłada się na cenę że w łódzkim nie jest wygórowana a nie wspomnę o ugorach że serce się kraje jakby właściciele powstawali i zobaczyli że teraz na ich polach drzewa rosną

 

 

To jak w stronach moich tesciow, z pol zroblily sie ugory i drzewa same sie pozasiewaly. Nikt tego nie uprawia a sprzedac tez niechca Wlasciciele jakby zmartwycwstali i zobaczyli to, to ponownie na zawal by padli


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

banan757 nie wiem z jakiego konkretnie regionu pochodzą Twoi teściowie ale niestety tu tak jest, większość pól birze mój mąż i jeszcze jeden rolnik a reszta wychodzi z założenia że państwo da to po co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

pownio nie byc dopłat do ugorów . to pola by było ho ho ,


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DevilDriver    0

Jakbyś chciał wiedzieć to nie będzie dopłat już niedługo do ugorów. Cierpliwości.

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Devil skąd ta informacja?

 

u mnie na wiosce jest z 50 ha ugorów za które ludzie biorą dopłaty (JPO +320zł ONW) lub biorą z tego tytułu 75-100% dopłat (jeśli ktoś inny uprawia)

 

kto ma w tym interes żeby płacić ludzią za nieuprawianie niczego...? powinni płacic do produkcji a nie powierzchni ale z tego co wiem to w nowym PROWIE ma byc tak samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Dobra filantrop - wytłumaczę raz jeszcze choć to nie ten temat - wprowadzają dopłaty do produkcji - kończy się to tak że rynek zostaje zawalony produktem do którego jest dopłata Ponieważ tego towaru jest tak dużo jego cena spada drastycznie a Unia musi dopłacać do każdego kilograma Ponieważ dopłaty nie rekompensują kosztów bo cena leży to rolnicy się burzą i wychodzą na ulice, słabsi bankrutują i tak to się kończy Świat już to kiedyś przerabiał i dlatego dopłaty do produkcji już na szczęście nie wrócą Być moze w jakiejś zawoalowanej formie ale nie bezpośrednio Jedyne wyjście to grupy producenckie i załatwienie w ten sposób pośredników Ale czy to w Polsce można wprowadzić w życie? Wątpliwe załozenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

w sumie masz rację biorąc pod uwagę spiskową teorię dziejów ale wg. mnie to jest polskie wypaczenie że można wziąc ponad tysiąc zł za hektar i mając koszty na poziomie 100 zł( tależówka plus oprysk rund*pem). masz 30 ha i jest całkiem miło. po co łamać agregaty na kamieniach i oczekiwać słonca/deszczu jak bez żadnego wysiłku można zarobic...

 

hmm...a może to jest sposób na życie w ciężkich warunkach?

 

u mnie w kotlinie kłodzkiej najbardziej polularne formy ściemnionego farmerowania to derkacz i kosiarka bijakowa lub kosiarka rotacyjna, lub te same maszyny tylko łąka bez ptaka, kolejna jest tależówka....

 

 

aha u mnie zimia na wiosce po 15-23 tys. w bardziej przyjaznej części kotliny po 30,a za górką, na półłnoc od kotliny gdzie inny klimat i wysokość to po 40

 

aha i jeżeli się myle to mnie popraw ale z tego co wiem to "na zachodzie" są dopłaty do produkcji

Edytowano przez filantrop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

kuzaja63, jeśli jesteś aż tak rzeczowy i dokładny to maiłam na myśli skup zboża co do krów to obecnie mamay 25szt krów,i też wiem że auto skupowe mleka przyjeżdża,a po trzecie cena ziemi pow. namysłowski 50tyś za1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Do wszystkich płaczących co to nie mogą się rozwijać przez obszarników, warszawiaków itp ( a w zasadzie tylko i wyłącznie z własnej winy bo przespali okres jak ziemia była do wzięcia po pgr-ach, kiedy AWRSP prosiła się o dzierżawców o kupcach nie wspomnę ) macie szansę także dziś się rozwijać tylko trzeba ruszyć d...pę. Jak w jednym miejscu ziemia jest droga to trzeba szukać gdzie indziej, swoje ha sprzedać i kupić dwa razy tyle w innym miejscu. A co do cen to lubuskie przetarg z września tego roku na 50 ha za 600 tyś zakończył się brakiem chętnych na ziemię. klasa od IV do VI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DevilDriver    0

Ugory = rozsiewanie chwastów po innych polach. Dlaczego rolnik, który dba o pole, a sąsiaduje z ugorem ma mieć ciężej? PIORiN ma się tym zająć. Coś słyszałem, że ma to wejść niedługo.

To kolego powiedz mi, gdzie ja mam szukać taniej ziemi? Skoro u mnie agencja jak wystawi ziemie to wywoławcza cena jest 88tys/ha. a do tego osoby prywatne się wycwaniły i chcą 100zl za metr ornej ziemi. Jak od kogoś wyrwie się pole po 60 tyś to jest cud. I co najgorsze są biznesmeni, którzy inwestują w pole u mnie i są w stanie zaplacic po tyle za pole. Tak to jest jak się mieszka pod samym Wrocławiem na około same dobre klasy ziemi, a ANR sprzedaję działki klasy 1. Na szczęście ma się to zmienić i mają zablokować przekształcanie na działki klasy 1 i nie wiem czy nie 2. Nie masz plonów na polu to nie istniejesz, niestety konkurencja jest bardzo duża. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Do wszystkich płaczących co to nie mogą się rozwijać przez obszarników, warszawiaków itp ( a w zasadzie tylko i wyłącznie z własnej winy bo przespali okres jak ziemia była do wzięcia po pgr-ach, kiedy AWRSP prosiła się o dzierżawców o kupcach nie wspomnę ) macie szansę także dziś się rozwijać tylko trzeba ruszyć d...pę. Jak w jednym miejscu ziemia jest droga to trzeba szukać gdzie indziej, swoje ha sprzedać i kupić dwa razy tyle w innym miejscu. A co do cen to lubuskie przetarg z września tego roku na 50 ha za 600 tyś zakończył się brakiem chętnych na ziemię. klasa od IV do VI.

 

 

ale śmieci wygadujesz. ciekawe jak miałem kupić ziemie 20 lat temu skoro miałem wtedy 10 lat? chyba z kasy którą dostałem na komunie hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

 

 

ale śmieci wygadujesz. ciekawe jak miałem kupić ziemie 20 lat temu skoro miałem wtedy 10 lat? chyba z kasy którą dostałem na komunie hahaha

Niestety ziemia to towar ograniczony i dla każdego nie starczy choćbyś pękł Ci co mają ją w spadku mają z górki Ten co chce dziś kupić ma ciężko bo na dodatek rynek psują inwestorzy z miast Nic na to nie poradzisz - i jak u ciebie jest ziemia za droga to może faktycznie pomyśl o przeprowadzce w inny region Polski tam gdzie jest tańsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

wystarczy wprowadzic doplaty do srodkow produkcji!!! Na podobnych zasadach jak teraz paliwo w gminie. Zanosisz fakture na nawozy srodki ochrony i panstwo zwraca Ci 1000zł do kazdego ha z faktur. NIe potrzebne wnioski, agencje i inne tego typu instytucje. Prosto i klarownie. Ten kto by chcial dostac zwrot musialby cos kupic a potem sie u niego ubiegac.

  • Like 1

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Ja tam się ciesze że ziemia drożeje jeszcze parę lat to sobie sprzedam z dwa hektary za jeden kupię nowy ciągnik a za drugi nowy kombajn a co mnie te 2 ha zbawią :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

@statek te dopłaty okazały by sie z czasem dopłatami dlaproducentów...

Powinno sie zlikwidować dopłaty całkowicie w całej uni...I to było by proste ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Zlikwiduj dopłaty - mali zdechną z głodu, zlikwiduj PROWy i inne dofinansowania - zdechną fabryki i dilerzy maszyn. Zanim były dopłaty mniejsi gospodarze w celu dorobienia kilku groszy (w latach 90 szczególnie) szli do lasu. Jak kto miał jakieś dęby czy sosny - ścinał i kasę łapał co by na przeżycie było. Teraz jak ma 10ha - obsieje, dostanie 10 tys dopłaty, + to byczki sprzeda, to trochę mleka czy świń albo zboże i jakoś ciągnie. Do tego np truskawek kilkanaście arów. Jak dom stoi i kredytów nie ma to już jako tako można żyć. Dlatego mali nie pozbędą się ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

prawda jest taka ze roboty NIMA w tym chorym dzikim kraju za normalne pieniadze, gdyby była robota za 2-3 tys na kazdym rogu tak jak to jest na zachodzie to 70% obecnych rolników miałoby gdzies te gospodarki z których nic nie ma, bo co to za interes jak na 1 litrze mleka zarobisz 20 groszy a na 2 letnim byku 800zł, smiech na sali, trzeba byc obszarnikiem i wszystkiego miec w tysiacach to wtedy sie opłaca, chory system i tyle

 

stad tez te chore ceny ziemii

bo wszyscy sie tego trzymaja, bo unia pare groszy da i jakos zyja z dnia na dzien, nikt nie chce sie tego pozbywac bo gdzie do pracy isc ? do lasu szyszki zbierac ? albo do nowobogackiego na 12 godzin po 5zł na godzine

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dokładnie. Po co komu te 10 czy 20 ha jakby na rękę dostał 3-4tys zł. Żona zarobiłaby kolejne 3-4 tys i można spokojnie żyć. A jak się tyra na umowie śmieciowej albo za 1400zł miesięcznie to każdy kawałek gruntu się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

ale się rozmarzyli chłopaki :D :D :D a ja wam powiem że to ludzie są chorzy na lenia i takim nikt nie dogodzi . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To też prawda. Jednak żyje się tylko raz. Możesz próbować ustawić się tak żeby mieć czas i pieniądze albo siedzieć w oborze, codziennie śmierdzący od świtu do nocy i też mieć pieniądze. Jak komu pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

widzisz ci co siedzą u mnie w oborze to nie bardzo mają kasę, też próbowali się ustawić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj