Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

karolr2    767

U nas na wsi ostatnio sprzedali 1ar po 180zł klasa nie lepsza niż v a może nawet VI działka wąska a długa

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Wam wszystkim sie chyba zdaje ze dopłaty to beda przez nastepne 1000 lat ?

bo jak was czytam to mam takie wrazenie, ale nie beda, to tylko iluzja,

1 ha za 50 tys ?

biorac pod uwage zysk z 1ha to ewidentnie chora cena, dokładajac do tego rozpad strefy euro ( to pewne, to tylko kwestia czasu) i tym samym brak dopłat, to trzeba miec nie równo pod sufitem zeby płacic po tyle za 1 ha i gadac o rozwoju jeszcze

kolego jak by była nawet po 60 czy 70 tys to bym kupił ale nie ma w mojej okolicy, jest poprostu deficyt na ziemie...

Pewnie że taka ziemia sie niewrócim jak bedzie zyto siał ale jak zasiejesz cebule i sprzedasz po 1.50zl za kilo albo kukurydze która sprzedasz po 800-900 za tone to to jest pieniądz tylko trzeba trafić i dobrze sprzedać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

@karolr2 co ? po 1800 zł za 1ar ? to wychodzi że hektar kosztuje 180 tyś może chciałeś napisać że za 10 arów albo ziemia na której mogą być wyznaczane działki na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

kolego jak by była nawet po 60 czy 70 tys to bym kupił ale nie ma w mojej okolicy, jest poprostu deficyt na ziemie...

Pewnie że taka ziemia sie niewrócim jak bedzie zyto siał ale jak zasiejesz cebule i sprzedasz po 1.50zl za kilo albo kukurydze która sprzedasz po 800-900 za tone to to jest pieniądz tylko trzeba trafić i dobrze sprzedać :P

 

 

piszesz tylko trzeba trafic i dobrze sprzedac, normalnie jak w bukmacherce :) tylko trzeba trafic kto wygra i kasa nasza :)

cała zabawa polega na tym ze TYLKO trzeba trafic :)

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to musisz całą ziemię sprzedać i czekać aż ten co kupi będzie chciał ją ci odsprzedać taniej niż kupił. Tylko że może ci życia nie starczyć. Ziemia od 20lat drożeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

@karolr2 co ? po 1800 zł za 1ar ? to wychodzi że hektar kosztuje 180 tyś może chciałeś napisać że za 10 arów albo ziemia na której mogą być wyznaczane działki na sprzedaż

Dobrze że zwróciłeś uwagę już poprawiłem walnełem się o jedno zero..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek118    0

w mojej okolicy jest duży deficyt na ziemie a konkurencja duża , średnia cena przekroczyła 40 tyś za hektar klasy III IV i nikt nie marudzi ze drogo tylko kupuje kto ma okazje , Dzierżawy dopłaty plus średnio 500 zł dopłaty . Ziemi państwowej praktycznie nie było u mnie i dlatego ceny tak szaleją .Zresztą w Kuj Pom ziemia jest jedna z najdroszych w kraju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U mnie podobnie, a i do 55 dochodzi, a jak ktoś mówi że chce sprzedać to jest od razu z 5 klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasinek47    13

Kupują bo sie kredyty w tym roku kończą na ziemię jak się skończą to trzy czwarte co dziś kupują nie będą mieli za co B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Biorąc kredyt niskoprocętowy 2-3% opłaca się wziąć ten kredyt na to pole niż z własnych pieniędzy za gotówkę kupować gdyż, jeśli mamy pieniądze, wkładamy na lokate 5-6% czyli i tak nam zostaje jeszcze 2-3% z tych pieniędzy z lokaty i spłacamy kredyt, także jeśli ktoś tak robi to myśli anie ładuje kase w pole za gotówke, proste i logiczne. Kto nie inwestuje ten się cofa.

Edytowano przez Pronar82a

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

sąsiad kiedyś sprzedał fikcyjnie teściowej ziemię. Kobieta wzięła na siebie kredyt i dała mu kasę. Miał ją trzymać na lokacie spłacać kredyt i uprawiać dalej ziemię. Po 2 latach życia ponad stan kasa zniknęła. Do teściowej zapukał komornik. Ziemię zajoł i jeszcze musiała dopłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Tam gdzie było dużo PGRów ceny nie są kosmiczne, ale tam gdzie ziemi państwowej nie było to ceny kiedyś były wysokie, są wysokie i będą wysokie i jedynie jakiś duży kryzys może to zmienić.

 

Dokładnie tak było jak kolega wyżej napisał. Za świnie, mleko, bydło były marne pieniądze. Okresowo było lepiej ale ogólnie nędza. Świnia 1,8zł, mleko 0,5zł. Do mleczarni 2 km woziło się 2 bańki. Jak w 1998 na zebraniu w mleczarni koleś opowiadał o zbiornikach na mleko i odbiorze z gospodarstwa to ludzie oczy robili. Ziemia była po 5 tys zł ale weź utarguj te 5 tys. Nie było za darmo, względem zarobków również było drogo. Dopiero od 2003 jak mleko podrożało można było ruszyć konkretniej z inwestycjami.

 

W 1997r mleko było już u rodziców zabierane z gospodarstwa, podobnie jak u 6 innych rolników z wioski i ostatnio wywalałem stare faktury to w 97r przy ilości 3700 litrów cena była 98gr więc w porównaniu do dzisiaj bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

od nas też już wtedy odbierali z domu ale to był czas że o każdą złotówkę trzeba było jeździć i prosić żeby ci wypłacili bo pseudo biznesmeni mieli kasę na wszystko tylko nie na wypłaty dla rolników. Wtedy tyle nakradli że do tej pory siedzą w willach na utrzymaniu byłych żon i śmieją się z głupich rolników którzy im mleko dawali za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Bzdury. Ziemia ma wartość dopóki jest komu przepłacać. Już tu nie jeden pisał że po tych żniwach ceny spadły bo głupi zaczął myśleć i widzi że nie ma sensu płacić za hektar 50 tys i pszenicę sprzedawać po 600zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

ziemia nie stanieje nigdy tylok bedzie drozala obcokrajowcy przeciez beda kupowac juz mogli to ziemia bedzie taka droga jak i na wschodzie czyli 40 50 tys ale nie zł tylko euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

A gdzie po tyle płacą prócz Danii i Holandii? I co będą na owej ziemi uprawiali skoro siejąc pszenicę zostaje średnio nie więcej jak 2 tys zł czyli 500 euro? Przyjdzie ktoś zapłacić 50 tys euro i za 100 lat mu się grunt zwróci... dobre...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj