Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelol111    1342

Każdy robi to co lubi. Mnie interesuje sobota i niedziela wolna od pracy. Ty idziesz do obory. Trudno, takie życie. Jednego stać zapłacić za słabą ziemię dużo kasy innego stać na palenie kasą w piecu. Na jedno wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

też bym chciał taniej ziemi ,ale czas zrozumieć że co było nie wróci i jeśli coś kosztuje 50 dych to nie da rady za mniej -nie płacisz nie masz ;) po prostu stracone pokolenie które żyje marzeniami i tyle na temat wolnej soboty i niedzieli w tym fachu :D :D :D

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Coś kosztuje tyle i tyle dopóki jest komu płacić. Kwestia taka czy to rozwój czy wyrzucanie kasy w błoto.

W "tym fachu" czyli w którym dziale rolnictwa? Pieczarkarnie i hodowla - tu nie ma zmiłuj. Przy produkcji roślinnej jak najbardziej niedziela jest wolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasinek47    13

W kwestii małych gosp prawda jest taka że wiekszość trzyma ziemie po to aby mieć ubezpieczenie , duża część pracuje na czarno ddzieś tam , albo zyje z socjalu , są to gospodarstwa bez przyszłości , bez możliwości wybicia się czy powiekszenia gdyz nie mają wystarczającej zdolności ekonomicznej czy kredytowej , które z czasem zostaną wchłonięte przez duże. Stanie się to gdy wkońcu jakaś ekpia rządząca odważy się i zrobi reformę KRUSU , wyrzucając z systemu ubezpieczeń psedo rolników. Aco do dopłat mały czy duży dostaje do ha tyle samo , wiec skończcie z pisaniem bzdur o zabieraniu dopłat dużym.

Kolego bzdury to Ty piszesz duże gospodarstwa otrzymują największe pieniądze co z tego że do ha tyle samo ale wszelkie inne programy to dopiero kasa przed wejściem do uni to stu hektarowcy bez lemieszy orali a ppaliwo w kanistrach dowozili a teraz takie Pany nie stać ich było na ziemię po 5 tysi a teraz po sto by płacili a bajki o wysokich plonach na piątej klasie zachowaj dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

stasinek sfolguj trochę, u mnie było 100 hektarów i to lekkiej ziemi 5 klasa trochę 4 i 6 i nie pamiętam żeby bez lemieszy kiedyś ojciec orał. mamy hodowle i stać było żeby jakiegos MTZ-ta kupić i polski sprzęt a i samochód tez był, więc nie wiem o co kaman ? a i ziemi po te 5 tysięcy (czy nawet taniej) tez kupił, a teraz agencyjna po 20 i to same 5 klasy jakieś urywki 4b :/ i dzierżawy na piachach po 8 dt pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasinek47    13

Wybacz jesli odebrałeś to zbyt dosłownie chodziło mi o to że dopłaty powinny być zróżnicowane dla mniejszych gospodarstw do ha dla większych na modernizację wtedy ceny ziemi były by normalne moim zdaniem obrót ziemią powinien być kontrolowany przez jaką agencję np prawo pierwokupu dla tego kto z daną działką graniczy oczywiście po cenie rynkowej B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

dokładnie dobrze stasinek47 mowisz bo porobily sie wielkie gospodarstwa po 200 300 ha i ich na wszystko stac a gospodarstwa 30 ha nie moga sie rozwijac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Ale o czym wy tu mowicie, przeciez nie od dzis wiadomo ze gospodarstw w Polsce jest za duzo. Niektorzy uwazaja ze wystarczy 150tys gospodarstw inni ze 300tys to max. I do tego unia dazy, mali maja sie przebranazowac, liub wyspecjalizowac w waskim zakresie. Jest pelno programow roznicowanie w kierunku nierolniczym itp. Skonczyly sie aczasy ze 2-3 maciorki, 2 krowki kilka kur i to wystarczylo...Zobaczcie co jest w anglii, czy niemczech do tego dazymy. U mnie jest kawalek zarosnietego starego sadu na sprzedaz 2ha gosciu chce 149tys, ale blisko zabudowan, moze w przyszlosci da sie przerobic na dzialki, ale poki co nikt tego nie chce.

Edytowano przez barrybond

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasinek47    13

Te duże wcale z działalności rolniczej na ogół się nie utrzymują a gospodarstwo często jest po to aby ukryć przed podatkiem dochody popatrzmy w koło siebie duże gospodarstwa handlują nawozami, paszami , maszynami świadczą usługi maszynami a ile ma być gospodarstw to nie decyduje Bruksela na dziś na wsi nie powstaną żadne zakłady pracy bo wszystko z Chin jest tańsze i na co niby masz się przekwalifikować a PGR już były trzeba dać szanse rozwijać się tym mniejszym a nie na siłę budować duże

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

dokładnie dobrze stasinek47 mowisz bo porobily sie wielkie gospodarstwa po 200 300 ha i ich na wszystko stac a gospodarstwa 30 ha nie moga sie rozwijac

Większość z tych co mają 30 ha mówiła jak wielu w tym temacie. Po co kupować, się męczyć. Napewno ceny spadną, nie opłaca się, życia nie starczy itd. Teraz obudzili się z ręką w nocniku. I lament, że rozwijać się nie mogą. A kto im zabraniał przez te lata ziemie dokupować? Poczekajcie aż otworzą rynek ziemi dla rolników z zachodu i zobaczycie jak ziemia będzie tanieć hehe.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszek    0

A kiedy dokładnie mają otworzyć ten rynek dla zachodnich rolników ?? Pytam, z ciekawości, bo dyskusja mnie wciągnęła. Powiedźcie mi, dlaczego nie ma, żadnej rolniczej inicjatywy by ewentualnie zablokować kupno ziemi przez zachodnich rolników. Mnie ten problem jeszcze nie dotyczy, bo jestem z małopolski, ale wolałbym, by jakaś inicjatywa wyszła wcześniej, a nie jak odblokują ten rynek i wszyscy zaczną narzekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasinek47    13

Ta już widzę jak się Niemcy rzucają na te 2 -3 hektarowe działki co chcieli to już mają w swoich łapach

<_<

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

dokładnie dobrze stasinek47 mowisz bo porobily sie wielkie gospodarstwa po 200 300 ha i ich na wszystko stac a gospodarstwa 30 ha nie moga sie rozwijac

a kto Ci bronił mieć więcej ?..za darmo była ziemia- nie dobrze? ..jak się robić nie chciało to i o rozwoju nie ma co marzyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Rynek otworzą w 2016 roku. Wystarczy, że taki niemiec kupi gospodarstwo powiedzmy 50 czy 70 ha. Potem sobie będzie dokupował w koło działeczki itd. Możliwości zakupu ziemi przez obcokrajowców nie da się zablokować zapisano to w umowie przy wejściu polski do ue. W 2016 skończy się 12 letni okres ochronny. Nie wszystkich niemców czy duńczykó itd stać na wykup wieluset ha na raz i to na granicy prawa lub całkiem nielegalnie.

Kiedyś w tv pokazywali duńczyka, który w latach 90 tych osiedlił się w polsce. Zaczoł ziemniaki uprawiać. Okoliczni fachowcy rolnicy się śmiali.Po kilku latach gdzieś widziałem tego samego duńczyka w tv z dobrze prosperującym gosp z uprawą ziemniaka. A część tych fachowców u niego pracowała.

Dzisiaj w tv był reportaż o anr. Jakiś facet wynajoł od nich 3 budynki po 1000 m2 założył tam kurniki. Dzierżawił też ziemie. W ciągu 5 lat zaczoł ją wykupować. Dzisiaj ma 300 ha. Jakoś mocno nie narzekał, że ciężko i się nie opłaca.

 

@stasinek47 "Te duże wcale z działalności rolniczej na ogół się nie utrzymują a gospodarstwo często jest po to aby ukryć przed podatkiem dochody popatrzmy w koło siebie duże gospodarstwa handlują nawozami, paszami , maszynami świadczą usługi maszynami" Pracujesz jako księgowy w takim gospodarstwie czy tylko tak ci się wydaje?

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Mozliwość kupna ziemi przez obcokrajowców da się zablokować - teoretycznie nie ale praktycznie tak - przykład Francji mówi sam za siebie - oni sa w UE ale ziemie maja dla siebie - nieliczne są przypadki kupna ziemi przez obcokrajowców a zwłaszcza państwowej ziemi- po prostu Francuzi jej nie sprzedają a wydzierżawiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a kto Ci bronił mieć więcej ?..za darmo była ziemia- nie dobrze? ..jak się robić nie chciało to i o rozwoju nie ma co marzyć .

za darmo ziemia nie byla nigdy u nas a pozatym to robilismy tylko ze jak krowy byly i mleczarnia upadła i kasy nie wypłacili i na tym sie troche zarznelismy a pozniej swinie byly i zaklady upadaly i tez ciezko było i na h*j nam byla ta cala zasrana unia hyba tylko po to by obcokrajowcy wykupili wszystko co polskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

przyjedzcie kupić w mojej okolicy, nikt niechce kupować ziemi bo to pęto na głowe,mi daje rolnik bo wykupił do okoła mnie a ja mu w srodku przeszkadzam i pasuje mu to kupić płaci 4 tyś za hektar, a kilka lat temu kupił za 700zł około 70 ar, tylko to sa kawalki od 20 do 50 ar

 

dodam ze ziemia urodzajna i na rownym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasinek47    13

Hubertus głupoty piszesz jak by ziemię można było kupować jak pieczywo w biedronce, mi tam 30 ha wystarczy jak plon 8 ton pszenicy z ha j 5 ton rzepaku a nikt chyba nie prowadzi działalności pozarolniczej jak by mu straty przynosiła B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

za darmo ziemia nie byla nigdy u nas a pozatym to robilismy tylko ze jak krowy byly i mleczarnia upadła i kasy nie wypłacili i na tym sie troche zarznelismy a pozniej swinie byly i zaklady upadaly i tez ciezko było i na h*j nam byla ta cala zasrana unia hyba tylko po to by obcokrajowcy wykupili wszystko co polskie

no widzisz to jednak nie ci co mają 200-300 ha są winni wszystkiemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@stasinek47 w pisaniu głupot ciebie niestety nie prześcignę. Popis dałeś w cytacie, który przytuczyłem. Weź rozwiń ten wątek skoro taki mądry jesteś. Co do pieczywa w biedronce jednemu też jest drogie innemu tanie. Bogaty może kupić więcej biedny mniej jak to w gospodarce rynkowej gdzie jest popyt i podaż. Tak na marginesie w obrocie ziemią nie ma ograniczeń. Co prawda anr sprawdza kto kupuje zwłaszcza w ich przetargach. W obrocie prywatnym jest to w zasadzie fikcja i nikt tego nie stosuje. Mało tego ziemię można na drugi dzień sprzedać. Nie ma żadnych wymogów co do okresu jej posiadania i odsprzedaży, jeśli chodzi o obywateli polski. Oczywiście ograniczeniem tu bedą procedury notarjalne a własciwie czas ich trwania.

Tak na marginesie skoro ci twoje 30 ha z 8 tonami pszenicy wystarczy. To co cię interesują duże gospodarstwa i ich dpłaty? Ty pracujesz na swoim oni na swoim w czym problem?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7    13

Marzec 2013 kupiłem łąkę 2.6 ha cena 10tys/ha program rolno środowiskowy na ptaki przewidywany zwrot z inwestycji to 5 lat.Podlaskie

 

mireek111 ile masz ziemi do sprzedania i w jakim regionie polski może się dogadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ceny płodów rolnych troche jeszcze spadną i ziemia przestanie drożeć. Jak wzrosna będzie drożeć nadal, proste. Ziemie na dużą skale kupowali jedynie kierownicy pgr i ludzie będący u władzy. Nie mieli nic do stracenia, ceny były często śmiesznie niskie. Nie zawsze do końca tam wszystko było zgodne z prawem. Prywatyzacja po polsku we wszystkich branżach podobnie wyglądała. Rolników polskich i zagranicznych którzy się za to brali w moim rejonie można policzyć na palcach. Ostatnio sąsiad kupił po 75 tys. Gość chciał 90. Jakby u mnie było po 50 albo mniej to bym się nie zastanawiał tylko kupował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie koniecznie kierownicy czy ci co byli u władzy, albo tacy co nie mieli nic do stracenia.

 

Miałeś coś bałeś się tego stracić, nie mając nic nic nie stracisz a możesz zyskać.

 

Były takie lata że kupiliśmy ziemię ok. 7 km od domu ,sprzedawała się z rok ale dla każdego tam była za droga jak kupiliśmy to kilku żałowało, ale to był taki czas że ziemia sprzedawała się latami (czym dłużej tym taniej) a nie tak jak dziś godzinami.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek118    0

Kolego bzdury to Ty piszesz duże gospodarstwa otrzymują największe pieniądze co z tego że do ha tyle samo ale wszelkie inne programy to dopiero kasa przed wejściem do uni to stu hektarowcy bez lemieszy orali a ppaliwo w kanistrach dowozili a teraz takie Pany nie stać ich było na ziemię po 5 tysi a teraz po sto by płacili a bajki o wysokich plonach na piątej klasie zachowaj dla dzieci

 

Naucz się czytać ze zrozumieniem kolego zanim zaczniesz kogoś obrażać . Nikt ci nie bronił brać ziemi w latach 90 był taki czas , było mineło co komu zazdrościć , a co do dopłat Powyżej 5 tyś euro dotacji jest modulacja wiec gosp powyżej 20 ha w zależności od kursu Euro mają potrącenia . A co do programów kazdy ma równy dostęp do środków duży czy mały mógł maks w PROW 2007-2013 inwestycje za 600 tys netto wiec kolejny absurd napisany z twojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj