Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

hubertuss    4652

@st220 nie połozyłeś się spać po dobranocce jak rodzice kazali. Zmyslasz jakieś bzdety po nocy i nie czytasz uważnie albo nie rozumiesz. Poczytaj uważenie ze stronę lub dwie do tyłu. Gdzie ja napisałem, że mój sąsiad ma krowy? Tylko @sadek może miec sąsiada w całej Polsce? Weź się ogarni bo tylko się ośmieszasz.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Bardzo mnie ciekawią te 2 tys - możesz sprecyzowac ? Masz na myśli zysk???

 

Tak, mam na myśli zysk ale uprawy to: kukurydza, pszenica, rzepak, jęczmień ozimy i jary ewentualnie pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    752

kolego maroon 16tys za hektar ale jakiej ziemi bo nie podałeś, pozatym 2% już nie ma. Jak 3kl to u nas chętnych by było tyle że chej:) u nas średnio 40 trzeba liczyć po znajomości jak dobrze i po cichu gadasz to za 30 dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Przy produkcji roślinnej 50hax 2 tys zł + dopłata daje nam 150 tys i czyste rączki

Żeś się rozmarzył -policzyłeś to po obecnych cenach? czyste rączki- czyli samo Ci się posieje i zbierze ? puste kieszenie i puste rączki to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

- nie porównujcie proszę cen ziemi w polsce i w holandii - porównajcie w byłych ddr-ach i jak ktoś mi wytłumaczy że przyjedzie Niemiec zapłaci za ziemie więcej jak w dawnych dd-rach żeby brać połowę mniejsze dopłaty i podlegać idiotycznym polskim przepisom to po prostu śmiechem zabijam.

 

Zgadzam się w 100% Cena ziemi w EU jest wysoka w Holandii, Danii, Irlandii... ale jak się porówna dokładnie Francję lub Niemcy z Polską ( cena ziemi oraz poziom dopłat, finansowanie, system prawny itp.) to wychodzi że cena ziemi w Polsce jest z kosmosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrZgredy    65

Miałem kupować ziemię po 16 tys za hektar z kredytem 2-procentowym ale patrząc na to co dzieje się z cenami zbóż i bydła to mocno się zastanawiam czy ma to jakiś sens ekonomiczny aby pchać się w ten zakup

 

Pamiętaj ziemia zarobi na siebie . A spłacisz ją bez problemu :) Wszyscy mówią że z ziemi nic nie ma a co chwilę ktoś kupuje biją się o nią . Jeśli masz możliwość wzięcia kredytu na 2% to się nie zastanawiaj tylko bierz . Pozdrawiam :)

 

kolego maroon 16tys za hektar ale jakiej ziemi bo nie podałeś, pozatym 2% już nie ma. Jak 3kl to u nas chętnych by było tyle że chej:) u nas średnio 40 trzeba liczyć po znajomości jak dobrze i po cichu gadasz to za 30 dostaniesz

 

Jak nie ma na 2% jak jest mój kolega właśnie dostał propozycję kredytu na 2% . Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Dwa lata temu na jednym spotkaniu w HaGe Duńczyk przedstawiał średnie ceny w kilku krajach Europy już przeliczone na PLN i było odpowiednio: F - 42 tyś, D - 47 tyś, GB - 75 tyś. DK - 123 tyś. Jaki sens jest płacić w zafajdanej Polsce po 50 tyś. użerać się ze wszystkimi urzędasami, dostawać mniejszą dopłatę, i jeszcze brak jakiejkolwiek stabilizacji rynkowej.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2816    2

U mnie w Lubelskim w okolicy to wołają nawet po 40 tysięcy za hektar. Ziemia klasy III , IV i V. a kupców to nie brakuje. Aby tylko ktoś powiedział że sprzedaje to chętnych jest <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

A dokładnie? gdzie to ? Gmina?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2816    2

Dokładnie to powiat Parczewski, Gminna Jabłoń a miejscowości to Dawidy, Gęś, Łubno :)

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

gdzie takie kredyty na 2 procent sa my sie dowiadywalismy to nie ma juz tych preferencyjnych sa tylko na 6 procent komercyjne kredyty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

@tomek2816 nie dziwie się , niby ten sam powiat co ja ale u was dużo lepsze gleby i konkurencja wieksza , koleś z jabłonia co ma rostselmascha mówił ze tam w gesi potrafią sobie 120 km ciągnik kupić na 6 ha :D Poza tym trzoda napedza ceny u was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

To nie kredyt tylko na raty z ANR A ziemia to większość 3 b, trochę 4 i 5 i łąki razem ponad 40 ha w jednym kawałku Ale leży to miedzy lasami i np uprawa kukurydzy czy niektórych innych upraw jest niemożliwa ze względu na dziki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Żeś się rozmarzył -policzyłeś to po obecnych cenach? czyste rączki- czyli samo Ci się posieje i zbierze ? puste kieszenie i puste rączki to tak.

 

Pusta to jest Twoja głowa. Rzepak 4tx 1400zł = 5600zł - 3500 na koszty = 2100zł

Kukurydza na ziarno: koszty podobne a 10t suchej x 600zł = 6000zł czyli ponad 2 tys zostanie.

50ha dobrej ziemi a nie zdechliny gdzie żyto daje 2t.

 

Obróbka pola i zbiór to raptem max 7 mc pracy jak jest dużo ha. Reszta wolne i można sobie żyć jak człowiek a nie co dzień do obory - ni świątku ni piątku.

 

Jak zarobisz ostrzeżenie za obrażanie, to może inaczej zaczniesz pisać !!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

tia a maszyny się nie psują , części robocze się nie zużywają - kombajn nie traci 50 tysięcy rocznie na wartości tylko za latka- traktory podobnie ....... a - rolnik śpi a mu rośnie ........ 4 tony rzepaku co rok i 10 ton kukurydzy na sucho .................... a potem się budzi bo rzepaku było 3 tony - kukrydzy na sucho 7 a rata za kombajn taka że dziecko do szkoły znów w używanym mundurku poszło z lumpeksu - ale ma 50 ha ..................... za 2 miliony gdzie sama rata odsetkowa to 100 tysięcy plus kapitałowa 75 tysięcy i tak przez 30 lat a potem może już iść na emeryturę - bank zrobił interes życia, państwo polskie dając dodacje do kredytu też - bo dopłaca 2 % a sprzedaje ziemie 100 % drożej. Nawet nie mówię co się stanie jak będzie jakaś klęska - bo tylko się słyszy jak żyć ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2054

wystarczy policzyć kiedy inwestycja się zwróci i będzie wiadomo czy jest opłacalna czy zła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Zeby to się dało wyliczyć , możesz sobie policzyć na dziś albo średnią z kilu lat a nie wiadomo co bedzie za 5-10 lat. Np u nas ziemie kupują tylko ci ktorzy hodują krowy a jak zniosą limity i cena spadnie poniżej opłacalnosci ?? Napewno nie będą płacić 40 czy 50 tyś za ha.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pusta to jest Twoja głowa. Rzepak 4tx 1400zł = 5600zł - 3500 na koszty = 2100zł

Kukurydza na ziarno: koszty podobne a 10t suchej x 600zł = 6000zł czyli ponad 2 tys zostanie.

50ha dobrej ziemi a nie zdechliny gdzie żyto daje 2t.

 

Obróbka pola i zbiór to raptem max 7 mc pracy jak jest dużo ha. Reszta wolne i można sobie żyć jak człowiek a nie co dzień do obory - ni świątku ni piątku.

 

Jak zarobisz ostrzeżenie za obrażanie, to może inaczej zaczniesz pisać !!!

 

Aż boję się pomyśleć jaki były by dochody przy zeszłorocznych cenach. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ludzie każdy ma inne plony i inne koszty. Jak komuś się nie opłaca to trzeba gospodarstwo zlikwidować, ziemie sprzedac i po krzyku. Jak czytam niektóre posty to mam wrażenie, że ktoś ludziom broń do głów przystawia i każe obrabiac nierentowne pola. Przecież nikt nikomu nie każe kupowac ziemi po 50 tys za ha. Tak samo nikt nikomu nie broni tego robić. Każdy ma swoją kalkulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Posiadam kalkulację opłacalności 2013 i przy plonie rzepaku 3tony jest się prawie 2tys na minusie + dopłaty + zwrot akcyzy to wychodzi ok 1000 zł w plecy na hektarze, plon graniczny który pokryje koszty to 4.52t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Chyba że siejesz warzywka trafił dobry rok na te uprawy siejesz np. cebule urodziło Ci się 45t z hektara sprzedajesz po 1000 za tone odliczasz skromne 5 tys kosztów, Z dwa lata Ci się tak trafi i masz pole spłacone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AskaaCCH    0

W przypadku tak specyficznego warzywka jak cebula należy uwzględnić poprawkę na to że taki rok jak opisałeś wyżej trafia się raz na 3 , może 4 lata

 

Cytowanie poprzedniego posta

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

To jest forum rolników, czy czarnowidzów? Polski rolnik do jednego co ma talent to do biadolenia, narzekania. A to się nie opłaca, a to za długo się zwracać będzie, a to droga nie dobra, to zły rok, to życia nie starczy, zachoruje. Można mnożyć urojone problemy jakie stawia przed sobą wielu. Co do tej cebuli wystarczy, że w ciągu 10 lat trafią się takie dwa. A reszta będzie średnia. No chyba, że ktoś zakłada, same lata klęski i nieurodzaju. Poza tym nie cytujemy poprzedniego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj