Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maroon    186

No to nie wiem jakim cudem nie możesz skorzystać z kredytu preferencyjnego jeśli jesteś dzierżawcą już 20 lat Nie daj sobie ciemnoty wciskać i żądaj rozmowy z jego kierownikiem czy dyrektorem i przytocz treść rozporządzenia przezesa ANR z 16 stycznia 2013 roku - tego http://www.anr.gov.p...5&groupId=84157 i niech ci wyjaśni na jakiej podstawie nie należą ci się preferencyjne warunki Bo w tym rozporządzeniu jest mowa że przysługuje on tym co kupują w drodze przetargu ograniczonego ORAZ W RAMACH PIERWSZEŃSTWA NABYCIA Rozporządzenie to reguluje formy zabezpieczenia przy zakupie

Ta ustawa natomiast okresla tryb sprzedaży na raty przy oprocentowaniu 2% http://isap.sejm.gov...=WDU20120000208 i nie ma tu mowy w jaki sposób jest sprzedawana nieruchomośc (przetargowo czy bezprzetargowo) Ważne aby było to utworzenie bądź powiekszenie gospodarstwa rodzinnego

Nie rozumiem więc dlaczego miałoby ci nie przysługiwać to preferencyjne oprocentowanie skoro właśnie ja i mój sąsiad załatwiamy podobną sprzedaż o jakiej piszesz - wykup dzierżawy po około 20 latach i ma to być na preferencyjnych warunkach właśnie

Jedyne co budzi nasz niepokój to ewentualny wyrok ETS który by zakazał stosowanie w Polsce tych preferencyjnych kredytów

Edytowano przez maroon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Mam pilna sprawe jakis gosciu chce mi podkupic grunty ktore dzierzawie do 2015r niby daje 60 za ha ale to jest pole przy drodze i dwie dzialki budowlane by tam byly spokojnie jak nie trzy areal 6 ha, moje pytanie kupibym to w tej cenie ale jak to sfinansowac??? sprawa pilna...mysle czy by dalo rady kredyt bez wplaty wlasnej na dlugi okres????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

bez wkładu własnego raczej marne szanse. Będziesz musiał dwa różne kredyty wziąć, chcociaż nie wiem czy w tym kredycie obrotowym czy jakoś tak też wymagają wkład własny, masz na nim chyba 7-9% ale szybko się da go załatwić. Aha i oni na zakup ziemi mają swoje średnie i więcej nie dostaniesz tak nam w banku mówiła babka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Wkład własny nie może być kredytowany, albo masz gotówkę albo wnosisz w innej formie. Poza tym jak weźmiesz kredyt na wkład własny, to ciekawe czy będzie miał zdolność na resztę kredytu. Tak w przybliżeniu, kredyt na 270000 na 13 lat, rata około 2000 dla linii nMR.

Poza tym średnie ceny gruntów dla kredytów preferencyjnych. Jeżeli chcesz 60k za ha, to przynajmniej 26k musisz mieć wkładu własnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

banki maja jakies swoje niski srednie za hektar to wiem, zastanawia mnie tylko jak niektorzy umieja sfinansowac kupno gruntow powyzej 60 tys ha ,przyklad przetarg na malo ciekawe dzialki z rsp w sumie ok 11 ha w 3 kawalkach przyszedl gosciu rolnik ok 20 hektarowiec i przebijal wszystko 1 dzialka po 60 /ha 2dzialka 66/ha a najlepsza 72/ha???? Tu niema co mowic o kredycie jak oni daja gora 30 na hektar reszta ze skarpetki trzeba wytrzepac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

maroon nowe fakty. tata dzwonił do kolesia z agencji i sprawa wygląda tak: ziemia była dzierżawiona przez dziadka od gminy z funduszu ziemi, wraz z przekazaniem gospodarstwa tacie umowa dzierżawna też na niego przeszła. potem w latach kiedy gmina zlikwidowała fundusz ziemi, władanie nad tymi gruntami przejęła agencja i umowa dzierżawy była podpisywana dalej z agencją aż do teraz. chodzi o to że my dzierżawimy tą ziemię od agencji ale nie z drogi przetargowej, gdybyśmy wygrali tą dzierżawę w drodze przetargu wtedy mielibyśmy prawo do zakupu w ramach kredytu preferencyjnego. normalnie jestem w kropce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Ja bym spróbował jeszcze przejść się do jakiegoś radcy prawnego - nawet do tych darmowych - w każdym powiecie powinny takie być i popytać z jakich przepisów to wynika że omija was prawo skorzystania z rozłożenia na raty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego Polus trochę źle mnie zrozumiałeś, jak nie ma $$ na wkład własny to jeszcze ma opcje aby wziąć kredyt zwykły który jest na spory procent 20-30 przeważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

Witam czy moglby mi ktoś powiedzieć ile jest warty 1,3 ha lasu glownie sosna ,sporo dużych drzew i mniejszych sa miejsca w lesie gdzie nic nie rosnie ale to niewielkie place woj. lodzkie, może ktoś sprzedawal podobny las i się orietuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzięki maroon za radę. będę działał w tej sprawie. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co to jest 60 za ha.

tu mam ciekawostke, 126 tys za ha:p

http://www.agrofoto.pl/prawo/nieruchomosci/nawet-126-tys-zl-za-hektar-ziemi-na-opolszczyznie,43624.html

ludziom juz sie chyba w glowach poprzewracalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

900 tys za 7 ha... żebym znalazł to bym nie dał... na lokacie kwota ta na czysto dałaby ok 2% zysku czyli 18tys zł. I po co grunt przewracać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

jakby ktos chciał kupic grunty w promocji za jedyne 100tys/ha to zapraszam, dodam ze grunt kl V

okazja !!! ostatnie 10ha !!!

:lol:

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to że ludzie tyle płacą pokazuje że pieniądz teraz ma bardzo mała wartość. Teraz się mówi 10 lat temu to były czasy kupowałem ziemię po 10tys za ha. A za 10 lat kiedy 100tys za ha będzie normą a nie wyjątkiem powiemy 10 lat temu to było dobrze kupowałem ziemię po 30tys za ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

to że ludzie tyle płacą pokazuje że pieniądz teraz ma bardzo mała wartość. Teraz się mówi 10 lat temu to były czasy kupowałem ziemię po 10tys za ha. A za 10 lat kiedy 100tys za ha będzie normą a nie wyjątkiem powiemy 10 lat temu to było dobrze kupowałem ziemię po 30tys za ha.

 

To że płacą po 100tys świadczy nie o bardzo małej wartości pieniądza a o głupocie ludzkiej. Kiedy to się zwróci? Po co w to inwestować tak duże pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

wystarczy sprzedać za 150 tys za ha i ma się czysty zysk....wiele lat jeszcze upłynie zanim zrozumiesz na czym polega prawdziwy interes za duże pieniądze ....albo nigdy do tego nie dojdziesz bo widać nie wiele wiesz o życiu ,dużo piszesz i byle co w dodatku.Ceny ziemi rosną i jest to najlepsza lokata kapitału dla tych co nie mają gdzie go lokować,za moment handel ziemią będzie otwarty dla cudzoziemców.

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A co ty myślisz że ludzie nie mają gdzie pieniędzy wkładać, i że ziemie to jest najlepsza lokata kapitału?

I że za 5-6 lat, jak będzie można pole sprzedać bez podatku zarobisz 50 tyś.

Myślisz że obco krajowiec da więcej ?

Raczej mylisz się.

Lepiej już teraz kupić mieszkanie za 250-300 tyś i co miesiąc pobierać czynsz jakieś 1 tyś miesięcznie, i masz 12 tyś rocznie bez roboty, a z pola z 5 tyś rocznie weźmiesz plus robota , kupno i utrzymanie maszyn.

Gdzie jest lepszy interes?

Za 5 lub 6 lat zarobisz na polu 50 tyś, jak sprzedasz, może obcokrajowcowi, przy okazji pozbędziesz się pola.

A z mieszkanie weźmiesz 60 tyś czynszu i mieszkanie dalej masz, dalej wynajmujesz i bierzesz kasę co miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Jakoś krach w nieruchomościach ostatnio ,chyba ludzie nie bardzo widzą interes w tym co Ty .... jakoś przez 20 lat ziemia nie staniała a w nieruchomościach nie jeden umoczył ,bawią mnie te dziecinne wywody(tych co kasy nie maja) w co należy inwestować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

ziemia po 100tys/ha to jest zwykła banka spekulacyjna, tak samo jak m2 mieszkania jeszcze niedawno kosztował 10 tys w wawie, ale banieczka pekła i teraz mozna kupic za 5 tys m2, to samo bedzie z ziemia, dopłata do 1ha w 2020 roku ma byc cos ok 240euro a wiec przeliczjac to na siłe nabywcza pieniadza w 2020r to bedzie tyle co dzis ok 150 euro, to samo pewnie bedzie z zyskiem z upraw ( zysk z 1ha pozostanie na podobnym poziomie ale siła nabywcza tego zysku bedzie duzo mniejsza niz dzisiaj) a wiec gdzie ten biznes ?????? oczywiscie tego w telewizji nie powiedza, bo po co ?

 

@tomek73

masz racje w tej chwili opłaca sie kupic mieszkanie w duzym miescie jezeli ktos ma gotówke, bo ceny bardzo spadły i jeszcze duzo mozna utargowac i za 300 tys kupic ciekawe lokum, które zawsze mozna wynajac , bo ceny wynajmu az tak nie spadły a wiec to jest dobre wyjscie, napewno lepiej wydac 300 tys na mieszkanie w stolicy niz na 3ha ziemii

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

wystarczy sprzedać za 150 tys za ha i ma się czysty zysk....wiele lat jeszcze upłynie zanim zrozumiesz na czym polega prawdziwy interes za duże pieniądze ....albo nigdy do tego nie dojdziesz bo widać nie wiele wiesz o życiu ,dużo piszesz i byle co w dodatku.Ceny ziemi rosną i jest to najlepsza lokata kapitału dla tych co nie mają gdzie go lokować,za moment handel ziemią będzie otwarty dla cudzoziemców.

 

 

Znajdź durnia co da za 3-4 klasę po 150 tys zł. Niemiec tyle zapłaci? Może chory umysłowo. U nich jest taniej niż u nas. We Francji tak samo. Wiesz gdzie mogą zapłacić po 100tys? Tam gdzie jest np 5 kolesi co mają po 300-500ha a do sprzedania w tym rejonie zostało raptem kilka ha - wtedy będą podbijać.

 

Ceny ziemi już nie rosną. W mojej okolicy max był jak mleko było po 1,5-1,7zł czyli jakieś 6 lat temu. Wtedy jeden koleś wyskoczył z ceną 27tys zł i na dzień dzisiejszy jest przyblokowany bo kredycik wisi. Dużo lepszą ziemię kupiłem 2 lata temu za 13tys/ha.

 

Tak się składa że w większości przypadków przewartościowaną ziemię kupują zapaleni rolnicy a nie biznesmeni którzy mają wolne miliony więc daruj sobie wywody na temat tego ile wiem o życiu. Ty widzisz niekończące się wzrosty, ja widzę bańkę o której mówi Koma666. W mojej okolicy już ciśnienie zeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Bo w Twojej okolicy nie ma prawdziwych rolników ,są tylko ni ----by które zastanawiają się co by zrobili jak by mieli 100 tys zł ....nikt nikomu nie karze kupować ziemi jak ktoś nie umie rozwijać się i inwestować w przyszłość swego gospodarstwa...w Twojej okolicy to ziemia prawie darmo i co |?nic też za drogo i się nie opłaci -nic nie poradzisz takie postępowe ludziska .... tylko Polska nie kończy się na szczęście na jednej wiosce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

a wiec pokaz nam opłacalnosc inwestycji w ziemie po 100tys/ha

bez ideologii prawdziwego rolnika

tak czysto matematycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Poczekajmy aż cena zboża spadnie to i cena ziemi spadnie. Na zachodzie można kupić w podobnych pieniądzach i taniej, więc obco krajowcy nie będą się pchać nie wiadomo jak.

Ja teraz poważnie zastanawiam się czy dać po 100 ale u nas teraz chodzi 35-60 i nie ma pola. Ale po 100 to wole mieszkanie lub na konto i mieć wszystko gdzieś.

To co mam to mi starczy, bo nie muszę mieć bóg wie ile, bo do grobu i tak tego nie zabiorę.

A wole pozwiedzać może świata niż zapierdzielać od rana do nocy i kredyty spłacać.

Potem nie daj boże zachoruję i do piachu, a dzieci będą mnie wspominać że tylko w polu bo nigdy nie było pieniędzy na nic , bo pole trza spłacać i w banki pchać kasę.

Dzieci trza dobrze wykształcić, jak będą chciały, i niech sobie radzą.

Życie rolnika nie polega tylko na zapierdzielaniu i spłacaniu kredytów, bo nie wierzę że ci co kupują to gotówką płacą.

 

Niech ci co chcą dawać nie wiadono jakie pieniądze napiszą gdzie byli w tamtym roku na wczasach, czy mieli na wczasy pieniądze i czas pojechać.

 

Bo ja od dwóch lat jeżdże na południe Europy, a tylko dzięki teściom, po poważnych kłutniach jak wiano nam zabrali, po 9 latach 10 ha.Bo im mało jest, a mają ponad 100 ha Wszystko szwagrowi przepisali po cichu. .

 

Przejrzeliśmy na oczy i pojechaliśmy wszystko zostawiając w domu.

A teście i szwagier dalej od rana do nocy zapierdziela i mówi że ty to masz wszystko nowe, a ja stare i robię od rana do nocy i końca nie widać roboty.

Niech może najpierw będę miał te pieniądze to pogadamy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj