Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

krzysiuzuzia    13

no wlasnie stoje przed dylematem ale chyba sobie odpuszcze bylem w banku i nie ma kredytow a ladowac swoja kase i potem jej szukac ziemia musi robic na siebie. w tej chwili mam za malo h :rolleyes: caly sprzet poza komajnem jest wymieniony. no coz jak narazie traktuje to jak hobby i tak musi zostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam za mało ha , a jak będzie nowy prow chciałem też trochę sprzętu wymienić , ale nic nie zrobisz cena u mnie dobra ale brak chętnych na sprzedaż , sporo mam dzierżaw to coś może przyznają, u mnie jest chyba kredyt na zakup ziemi w gbż bo stary ostatnio się pytał , coś gadał że na 1 ha max 15tyś , może mi coś trochę przybędzie bo znajoma wróciła z anglii i mówiła że sprzeda ale to tylko 3ha ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalgd    3

oplca sie kupic ziemie 2h po 42tys/h ziemia 70procent II kl

JAk masz kase to kupuj nie stracisz napewno , gorzej jak jakiś kredyt na to byś musiał załatwic, bo w rolnictwie róznie raz pszenica 1000zł raz 350zł także wybór do ciebie należy . Ja osobiście po tyle bym kupił

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

Ile agencja ma czasu na sprzedanie działki od chwili gdy dotychczasowy dzierżawca zaprzestał jej uprawy?

 

 

agencja nie ma obowiązku sprzedaży takiej działki - umowa jest prawomocna czy dzierżawca uprawia czy nie - byleby płacił czynsz, później może sprzedać albo ponownie wydzierżawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
northeastern    22

sorki żle się wyraziłem,chodziło mi o czas od zerwania umowy do ogłoszenia rolnikom że działka jest na sprzedaż.Tak plus minus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Wszystko zależy od regionu. W moich okolicach różnice są dosyć duże. Jeśli chodzi o kupno ziemi trzeba się liczyć z wydaniem 70tys za hektar III klasy i chętnych nie brakuje jeśli tylko wiadomość się rozejdzie to w ciągu kilku dni można przebierać w ofertach. A jeśli chodzi o dzierżawy to minimum co trzeba dać to 1000zł opłacić podatek i spółkę wodną i dzierżawy są dla uprawiającego ale takich dzierżaw praktycznie już prawie nie ma teraz taki standard to 1800-2500zł plus podatek i spółka wodna no dopłaty bierze uprawiający. Chętnych nie brakuje. W zeszłym roku agencja sprzsedawała 7 działek po 10ha po byłym SHRO cena wywoławcza takiej działki wynosiła 350 tys zł (dodam że przetarg ograniczony) a doszła do 1,5 miliona czyli 150tys za hektar, każda działka miała okoł 8 ha ziemi ornej i 2 ha pastwiska które było zalewane przez rzekę co najmniej raz w roku i wszystkie poszły w pierwszym pzetargu. Więc jak słyszę o średniej cenie ziemi 25tys za hektar III klasy to śmiech mnie ogarnia bo nie wiem gdzie tak można kupić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

3 miesiące przed zakończeniem umowy dzierżawca może wystąpić z prośbą o przedłużenie dzierżawy - jeśli tego nie zrobi to 35 dni mają na zgłoszenie swojej oferty spadkobiercy przed 1992 rokiem, następne 35 dni pierwokup dzierżawcy a później przetarg publiczny - ANR przygotowuje oferte długo - czekałem około 1,5 roku od zgłoszenia do wystawienia na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pawel1344

Dawaj tych chętnych na dzierżawe do mnie, na takich warunkach możemy współpracować. Chociaż ja nazwałbym to raczej wyzyskiem.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakk    0

Ja bym nazwał to raczej frajerstwem ale pewnie zaraz posypią się na mnie gromy takich co dzierżawią na takich warunkach ale sory bo inaczej nie da się tego nazwać sam oddał bym za takie warunki w dzierżawę i pojechał sobie na wczasy na bora bora. pawel134 pytasz gdzie jest taka ziemia po 25 tys/ha myślę że wszędzie tam gdzie nie ma dużych gospodarstw a więc często na wschodzie Polski ja ostatnio kupiłem 2 ha za 7 tys czyli 3,5 tys/ha facet sprzedawał to od roku i nie było chętnych dodam że wciskał mi jeszcze 3 ha a jego sąsiad 4 ha ale narazie nie będę się w to pchał nie śpieszy mi się a nikt i tak tego nie kupi moja wiocha się wyludnia wszyscy wyjeżdżają za granicę albo do dużych miast a starzy umierają i zostają puste domy i wszędzie w okolicy jest tak samo jeszcze paru ciągnie rolnictwo ale bez perspektyw na przyszłość, a jak zniosą kwoty mleczne to będzie jeszcze gorzej bowiem nasi rolnicy na pewno nie wytrzymają konkurencji z zachodem podobnie jak jest ze świniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Wszystko zależy od regionu. W moich okolicach różnice są dosyć duże. Jeśli chodzi o kupno ziemi trzeba się liczyć z wydaniem 70tys za hektar III klasy i chętnych nie brakuje jeśli tylko wiadomość się rozejdzie to w ciągu kilku dni można przebierać w ofertach. A jeśli chodzi o dzierżawy to minimum co trzeba dać to 1000zł opłacić podatek i spółkę wodną i dzierżawy są dla uprawiającego ale takich dzierżaw praktycznie już prawie nie ma teraz taki standard to 1800-2500zł plus podatek i spółka wodna no dopłaty bierze uprawiający. Chętnych nie brakuje. W zeszłym roku agencja sprzsedawała 7 działek po 10ha po byłym SHRO cena wywoławcza takiej działki wynosiła 350 tys zł (dodam że przetarg ograniczony) a doszła do 1,5 miliona czyli 150tys za hektar, każda działka miała okoł 8 ha ziemi ornej i 2 ha pastwiska które było zalewane przez rzekę co najmniej raz w roku i wszystkie poszły w pierwszym pzetargu. Więc jak słyszę o średniej cenie ziemi 25tys za hektar III klasy to śmiech mnie ogarnia bo nie wiem gdzie tak można kupić....

 

Mnie prócz śmiechu ogarnia współczucie... III klasa - 70 tys? Chyba na głowe upadli. To się zwróci za 100lat....

Dzierżawa za 2500zł? Biznes dla wydzierżawiającego...

U mnie za 3-4 klasę płacą po max 25 tys. Mało kto oddaje więcej niż dopłatę+podatek, czasem sie zdarzy że jakiś świrek dorzuci 200zł do ha ale to rzadko. Ludzie... rozumu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

A co byś powiedział na to że u nas na przetargu ostatnio nabili 117 tyś za hektar. A te 70 tyś to dostaniesz bez problemu chętynych nie brakuje tylko powiedż że sprzedajesz. Za dzierżawę płacą po 2000-2500 niekórzy nawet po 3000 i to kawałki takie hektar +-

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakk    0

Jak byś napisał ze to pod inwestycję typu działka budowlana wiatrak albo kurnik to zrozumiem ale jak pod uprawę to bez komentarza jest takie powiedzenie głupich nie sieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Można wiedzieć @szakk skąd jesteś ? Woj? Pow? Gmina ? Jeśli to tajemnica to możesz mi napisać na pw.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nazwał to raczej frajerstwem ale pewnie zaraz posypią się na mnie gromy takich co dzierżawią na takich warunkach ale sory bo inaczej nie da się tego nazwać sam oddał bym za takie warunki w dzierżawę i pojechał sobie na wczasy na bora bora. pawel134 pytasz gdzie jest taka ziemia po 25 tys/ha myślę że wszędzie tam gdzie nie ma dużych gospodarstw a więc często na wschodzie Polski ja ostatnio kupiłem 2 ha za 7 tys czyli 3,5 tys/ha facet sprzedawał to od roku i nie było chętnych dodam że wciskał mi jeszcze 3 ha a jego sąsiad 4 ha ale narazie nie będę się w to pchał nie śpieszy mi się a nikt i tak tego nie kupi moja wiocha się wyludnia wszyscy wyjeżdżają za granicę albo do dużych miast a starzy umierają i zostają puste domy i wszędzie w okolicy jest tak samo jeszcze paru ciągnie rolnictwo ale bez perspektyw na przyszłość, a jak zniosą kwoty mleczne to będzie jeszcze gorzej bowiem nasi rolnicy na pewno nie wytrzymają konkurencji z zachodem podobnie jak jest ze świniami.

 

 

 

jaka klasa ziemi 6-5????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Kolega szakk ma rację. Szukałem gospodarstwa i ziemi do 100km od Warszawy (pracuję zawodowo w w-wie). I znalazłem, ziemia po 15 tyś. za 4 klasę, ale można i taniej. Jednak po drugiej stronie miasta, za 4 klasę chcą już po 100 tyś. Jednak jest dobrze, ziemi sporo, młodzi nie chcą zostać, a starym nie chce się gospodarzyć. Ja to wykorzystam, kupię co się da, ale nie nachalnie. Powoli będę powiększał:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak kolega wyżej pisze są takie miejsca co można taniej kupić ziemię, w których nie ma wcale młodych ludzi tylko stare dziadki u mnie jest tak tylko że te stare dziadki nie chcą się ziemi pozbywać , a jak już sprzedają to max po 15tyś ale to już musi być pole w dobrym miejscu , w okolicy pola strasznie rozdrobnione w większości to działki do 2ha z glebą mozaikową i ze sporymi wzniesieniami , agencja ostatnio sprzedała działkę 1,8ha po 9 tyś za ha była wystawiona po 11tyś ale nikt na 1 przetargu się nie stawił i obniżyli cenę , ja jej nie chciałem bo nie było dojazdu droga w wąkopie głębokości 2m o szerokości też 2m tak więc nawet większym traktorem nie da się wjechać, a gleba klasy od IIIb do IVb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

U nas też niektórzy w okolicy po 2000-2500 płacą. Nie powiem bo dać w dzierżawę 90 ha x 2500zł = 225000 zł. I leżysz i patrzysz jak ktoś się szarpie od rana do nocy. Jeszcze jak by ze 2 lata przed daniem w dzierżawę siał bez nawozu to by wypompował z ziemi ile się da bo tak to się daje 600-650 saletry 34% do tego polifoski 6 około 300-400 kg. Czysty pieniądz bez wysiłku dając w dzierżawę :) Puki co trzeba się męczyć, będzie gorzej to się pomyśli :)

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Ja bym nazwał to raczej frajerstwem ale pewnie zaraz posypią się na mnie gromy takich co dzierżawią na takich warunkach ale sory bo inaczej nie da się tego nazwać sam oddał bym za takie warunki w dzierżawę i pojechał sobie na wczasy na bora bora. pawel134 pytasz gdzie jest taka ziemia po 25 tys/ha myślę że wszędzie tam gdzie nie ma dużych gospodarstw a więc często na wschodzie Polski ja ostatnio kupiłem 2 ha za 7 tys czyli 3,5 tys/ha facet sprzedawał to od roku i nie było chętnych dodam że wciskał mi jeszcze 3 ha a jego sąsiad 4 ha ale narazie nie będę się w to pchał nie śpieszy mi się a nikt i tak tego nie kupi moja wiocha się wyludnia wszyscy wyjeżdżają za granicę albo do dużych miast a starzy umierają i zostają puste domy i wszędzie w okolicy jest tak samo jeszcze paru ciągnie rolnictwo ale bez perspektyw na przyszłość, a jak zniosą kwoty mleczne to będzie jeszcze gorzej bowiem nasi rolnicy na pewno nie wytrzymają konkurencji z zachodem podobnie jak jest ze świniami.

Witam taka cena ziemi to umie była 20 lat temu teraz 40 to minimum żeby cos kupić i najlepiej dać od razu spory zadatek żeby nikomu nie opłacało sie podbić. A tak wszyscy piszecie ze sie nie opłaca brać tych dzierżaw ze tylko głupi da tyle za ziemie ale to tylko gra pod publikę założę sie ze jak trafiła by wam sie jakaś ziemie w dzierżawę czy tez kupna zawile byście sie nie zastanawiali tylko kupiliby znam takie przypadki nawet ostatnio na przetargu tak przed przetargiem gada jaka to licha ziemia ze sie nie opłaca nawet za cenę wywołania a jak co do czego to debil podbił do takiej ceny ze sam sie juz bałem żebym sam tego nie musiał kupić

Edytowano przez jan2130

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Powiat sochaczewski, tak dokładniej to gmina Teresin. W okolicy były PGR Szymanów SHRO Strugi SHRO Skotniki PGR Bielice teraz wszystko już wyprzedane nawet kawałek z tych ziem nie trafił w ręce gospodarstw rodzinnych. Do tego w okolicy jest sporo młodych gospodarzy, ziemie bardzo ciężko dostać.

 

ja ostatnio kupiłem 2 ha za 7 tys czyli 3,5 tys/ha facet sprzedawał to od roku i nie było chętnych dodam że wciskał mi jeszcze 3 ha a jego sąsiad 4 ha ale narazie nie będę się w to pchał nie śpieszy mi się a nikt i tak tego nie kupi moja wiocha się wyludnia

 

To jak dla mnie po prostu mieszkasz w raju kupiłeś ziemie za pieniądze jaki ja muszę wyłożyć na dwuletnią dzierżawę... Tylko nie wiem jeszcze jakie u was są ziemie i jakie macie plony?

Edytowano przez Pawel1344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

nie - nie opłaca się - przynajmiej mi - startuje 19 na przetargu - łąka II klasy 1,05 hektara cena wywoławcza 11500 za całość

Łąka II klasy to nie II klasa ziemi rolnej w mojej okolicy jest ziemia najlepsza 3B do 5 klasy i w koło łąki II klasy jest ziemia 4b wieć nie wierze ze to jest ziemia II tylko łaka II klasy to jest inna skala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

Głód ziemii jest i narazie nic tego nie zmieni, chyba że przyjdą z 2-3 lata bardzo suche i nie których ustawi to do pionu. Mówi się o wysokich cenach ziemi za granicą, tylko tam robi się ogromny problem z przejmowaniem gospodarstw, nie ma komu przejmować młodzi mają gdzieś pracę roli wolą iść do stałej pracy niż ładować się w ogromne kredy i modlić się o pogodę. Za10-20 lat w krajach zachodnich będzie na zachodzie katastrofa bo rolnik ma tam średnio koło 55 lat, nie tak jak u nas koło 40 paru. W większości przypadków ceny ziemi krzształtowane są przez rolników muszę to kupić żeby sąsiad albo inna "osoba" tego nie kupiła. Znam przypadek gościa który na wiosnę zeszłego roku pożyczał kasę od ludzi, bo mu wymarzło ponad 200 ha, a na jesieni i teraz podbił dzierżawy do 2500zł/ha. Koleś ma może ze 100 swoich i ponad 400 ha dzierżaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

u mnie we wsie gosciu kupil 1,4 ha za 75 tys zl bleba dobra ale nie wiem dokladnie ktora klasa

 

woj lodzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj