Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Gość   
Gość

Gospodoarstwo rolne powiat przeworski jak ktos zinteresowany to zapraszam na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zachodniopomorskim słyszałem o licznych dzierżawach dużych gospodarstw. Wie ktoś coś o tym?

Mam dwie oferty u siebie ale mało ciekawe.

na jakich warunkach ci oferują te dzierżawy , u mnie ci co mieszkają w mieście są najbardziej cwani chcą wszystkie dopłaty, 300kg pszenicy , podatek żeby im zapłacić , i akcyzę za paliwo też, takich to od razu trzeba gnać z podwórka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Same dopłaty chcą dla siebie. Podatek to już mój wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Same dopłaty chcą dla siebie. Podatek to już mój wydatek.

Jakie areały wchodzę w grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagmarka    24

Tacy tzw.miastowi co chcą dopłaty i dzierżawę to jeszcze nic u nas pojawił się obywatel niemiec co oddaje dopłate i płaci od 1000-2000 tyś zł dzierżawy za ha,w zależności jak kto się dogada!Dla nas to cios w plecy bo jakiego Polskiego rolnika stac na to :( .To oczywiście pachnie szfindlem ale ludziska podpisują umowy,nie wiem czy ktoś już coś dostał do ręki ale zamieszania narobił strasznego,sama mam od cholery dzierżawy i nie wiem co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas kurnikarz podbił cenę dzierżawy do dopłaty+ 1500zł. Klasa 3-4. Mówi że i tak wyjdzie lepiej niż na kupowaniu pszenicy po 1000zł. Plony ma bardzo dobre bo co roku na każde pole wozi obornik z kurnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Jakie areały wchodzę w grę?

 

 

Około 350 ha ornych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jakieś większe areały w jednym skupisku czy rozsiane po powiatach/województwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niedługo będzie przetarg działki 1,20 ha, kl V-VI cena wywoławcza 19,500, pole zaniedbane, zaperzone i zakamieniałe. warto startować? i do jakiej max ceny można podbijać waszym zdaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Sam powinienes znac odpowiedz na pytanie czy warto startowac przeanalizuj po ile chodzi ziemia w twoich stronach i jaka to klasa, a wtedy wszystko bedzie jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

nie - nie opłaca się - przynajmiej mi - startuje 19 na przetargu - łąka II klasy 1,05 hektara cena wywoławcza 11500 za całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Teraz to nawet jak ktoś mówi o 30tys za ha II-III to z nim nie gadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

Tacy tzw.miastowi co chcą dopłaty i dzierżawę to jeszcze nic u nas pojawił się obywatel niemiec co oddaje dopłate i płaci od 1000-2000 tyś zł dzierżawy za ha,w zależności jak kto się dogada!Dla nas to cios w plecy bo jakiego Polskiego rolnika stac na to :( .To oczywiście pachnie szfindlem ale ludziska podpisują umowy,nie wiem czy ktoś już coś dostał do ręki ale zamieszania narobił strasznego,sama mam od cholery dzierżawy i nie wiem co będzie

 

Jeśli dała byś radę to daj namiar na pw na tego niemca. Jeśli to duży problem to daj znać z jakich okolic jesteś to podzwonię do okolicznych sołtysów- może ktoś ma namiar. Jeśli warunki które podajesz są prawdziwe i gość podpisze mi papiery u notariusza to chętnie podejmę współpracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Heh. Taki to jest właśnie polski rolnik... . Jak w pomorskim obcokrajowcy chcieli kupić ziemię to wielki lament i strajki, że im Polskę rozkradają. Wystarczy sypnąć groszem i sami ją oddadzą. Żenada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Ja też poproszę o namiary na takich jeleni, oddam z produkcją w toku, nawet rozsiane nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Heh. Taki to jest właśnie polski rolnik... . Jak w pomorskim obcokrajowcy chcieli kupić ziemię to wielki lament i strajki, że im Polskę rozkradają. Wystarczy sypnąć groszem i sami ją oddadzą. Żenada....

Ale to jest raczej odwrotny przykład bo tam chodziło o to aby Polak w przyszłości nie tyrał jak parobek u właściciela z Zachodu a tu dzierżawca z Zachodu miałby obrabiać ziemię polskiego właściciela więc jest tu subtelna różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagmarka    24

oczywiście dam namiary jak tylko wizytówke znajdę :unsure: dodam jeszcze że u tego niemca można obrabiać swoje pole i on za każdą usługę płaci ale uwaga czytać umowy a najlepiej iść do prawnika bo słyszałam że jeszcze nikomu nie zapłacił :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
northeastern    22

Ile agencja ma czasu na sprzedanie działki od chwili gdy dotychczasowy dzierżawca zaprzestał jej uprawy?

Edytowano przez northeastern

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oplca sie kupic ziemie 2h po 42tys/h ziemia 70procent II kl

u mnie się nie opłaci u nas nikt więcej nie da jak 15tyś , zresztą nie da bo niema komu dać nikt nie chce sprzedać w 80 % rolników , w mojej okolicy to renciści i emeryci mają po 5-6 ha i nie sprzedadzą bo mają zajęcie co prawda gówno im rośnie ale i tak nie sprzedadzą. może się opłaci jak posadzisz konopie , jaki sens tyle kasy komuś pchać za kawałek ziemi , który nie wiadomo kiedy się zwróci na tej zielonej polskiej wyspie, rzepak już gadają że cenę muszą obniżyć bo rolnicy za dużo kasy mają , pszenica też pewnie będzie dużo tańsza w tym sezonie , nawóz podniosą i ropę , i jak się przymierzą wpieprzą podatek dochodowy 19% i rolnikom może na lizaki zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj