Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Witold    1

Tam musi być jakiś haczyk z tą ceną. Pewnie góry takie że sztywna krowa by się przewróciła to już by nie wstała :unsure:

15 tysi to normalna cena za ziemię na lubelszczyźnie w oddali od miasta (na zad*piu)- no taka 3 -4 klasa--tyle że wiadomo do sklepu to tam masz zaraz ponad 5km itp

także nie jest tak że wszędzie ziemia jest po 50 albo 100 k

 

ostatnio sam maiłem kupić po 8,5 tysia (4-5 klasa )za ha chyba z 15 ha w 2 kawałkach tyle że trochę daleko ode mnie - ale się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Szukaj bardziej na wschód, najlepiej w rejonie gdzie nie hodują krów mlecznych i nie ma obszarników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Czasami jedże w okolice Białegostoku, ciekawe tereny, dobre ceny...

Tylko jedno ale, zimniej niż w wlkp, koszty ogrzewania większe, za blisko na wschód.

Już tak mi przyszło że skończyłem budowe domu mając 29 Lat, biznes się załamał i myślę co tu dalej robić.

Na szczęście nie mam żadnych kredytów, ale domu na działce 0,4h (wieś pod Poznaniem)też nikt nie chce kupić, więc mam problem. Mimo pochodzenia blokowego obydwoje z Żoną chcemy przeprowadzki ze wsi, na wieś z gospodarstwem.

Tak mieszkając na wsi od roku, zaczełem się zastanawiać po co komu dom na wsi jak nie ma ziemi i nie jest rolnikiem...

Szukaj bardziej na wschód, najlepiej w rejonie gdzie nie hodują krów mlecznych i nie ma obszarników.

Edytowano przez AgnieszkaGrzegorzBergo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Dom sprzedasz tyle że teraz czas marny - kryzys, ludzie kasy nie mają. Wiele osób buduje dom na wsi i nie prowadzi gospodarstwa - działki tańsze.

Koszty ogrzewania na wschodzie większe i okres wegetacji krótszy ale są rejony że za 1ha na pomorzu kupisz 8ha. Trudno Ci będzie znaleźć okazję na zachodzie...

Zanim będziesz ziemię kupował zdobądź wiedzę co i jak uprawiać oraz ile z tego zostaje. Już kilka historii słyszałem jak to małżeństwo z miasta zakupiło gospodarstwo: jedna hodowla - namoczyli, druga - namoczyli, zboże się nie udało i po ptakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Pewnie masz racje, bo doświadczenie większe.

Tyle że w mojej branży (agregaty prądotwórcze) jest totalny zastój więc nauczka dla mnie aby nie traktować ich jako jedynego źródła dochodu.

Bo odbiciu się trendu budowlanego, liczę na większe zyski.

A gospodarstwo chce traktować jako dodatkowe źródło dochodu...( może pewniejsze niż zwykły handel ) jeść ludzie muszą, ja też, więc wydaje mi się że gospodarowanie będzie miało zawsze jakiś sens, większy lub mniejszy (1ha/80tyś).

Agregaty zahartowały mnie jako mechanika, choć nie jestem nim z wykształcenia, a gospodarstwo może nauczy mnie odpowiedniego traktowania ziemi.

 

Dom sprzedasz tyle że teraz czas marny - kryzys, ludzie kasy nie mają. Wiele osób buduje dom na wsi i nie prowadzi gospodarstwa - działki tańsze.

Koszty ogrzewania na wschodzie większe i okres wegetacji krótszy ale są rejony że za 1ha na pomorzu kupisz 8ha. Trudno Ci będzie znaleźć okazję na zachodzie...

Zanim będziesz ziemię kupował zdobądź wiedzę co i jak uprawiać oraz ile z tego zostaje. Już kilka historii słyszałem jak to małżeństwo z miasta zakupiło gospodarstwo: jedna hodowla - namoczyli, druga - namoczyli, zboże się nie udało i po ptakach.

Edytowano przez AgnieszkaGrzegorzBergo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Polus0 - ja gdyby nie kasa starych to też bym miał gó.. a i rodowity warszawiak ze mnie. Ale mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Rodzice to po nocach przez pierwsze miesiące nie spali z obawy o cały ten bardach rolniczy.

 

My troszke ambitniejsi jesteśmy;) Rodzice daleko (no, tak daleko aby na obiadek można było wpaść :P ). Młodzi powinni sami stawać na nogi. Poza tym, ile możesz ciągnąć z tych rodziców? Niech już sami pożyją.

 

AgnieszkaGrzegorzBergo - a z tymi agregatami, to nie myślałeś aby pojeżdzić w rejony gdzie np. po wichurach nie ma prądu przez kilka dni? Powinni się znleźć tacy co będą chcieli taki sprzęt:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa, trzy lata temu, to działało( po wichurach myślałem że warto się sklonować) popularny portal aukcyjny też pomagał, ale się skończyło.

 

My troszke ambitniejsi jesteśmy;) Rodzice daleko (no, tak daleko aby na obiadek można było wpaść :P ). Młodzi powinni sami stawać na nogi. Poza tym, ile możesz ciągnąć z tych rodziców? Niech już sami pożyją.

 

AgnieszkaGrzegorzBergo - a z tymi agregatami, to nie myślałeś aby pojeżdzić w rejony gdzie np. po wichurach nie ma prądu przez kilka dni? Powinni się znleźć tacy co będą chcieli taki sprzęt:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Mam do nich około 300km więc mają spokój :) A teraz już nie ciągnę z nich kaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może jakieś okazje w wielkopolsce?

kolego na podkarpaciu są regiony gdzie niema krów itp jak coś to pisz na pw moze coś w oklicy by znalaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Witam. Proszę o informaje po ile chodzi hektar pola w województwie podkarpackim w powiecie jarosławskim, konkretnie w gminie Radymno. Za informacje z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

magnum123 a co ty tam chcesz kupować z twojej lokalizacji wynika że ty zdrugiej strony jesteś a nie z podkarpackiego a cena zalezy od klasy ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Nie nie chcę kupować ale potrzebuje uzyskać taką informację. maniek20 jak jesteś z tamtych okolic to napisz jaka jest cena min i max i taka przeciętna(realna) a jeśli nie to może ktoś tam mieszka niedaleko i wie mniej więcej.

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Może ma ktoś informację o sprzedaży małego gospodarstwa rolnego (powiaty Nowy Sącz, Krosno, Sanok) tak do 10 ha najlepiej poza wsią ale z dostatecznym dojazdem i w jednym kawałku, budynki mogą być do rozbiórki. Szukam na różnych ogłoszeniach i agencjach nieruchomości ale trudno coś sensownego trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

west a powiedz mi czy wy sie tam na wielkopolsce uwzieli na podkarpacie może ja oczymś niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

poprostu ładne tereny chciałbym kupić jako lokatę na emeryturę może się tam kiedyś pobuduje ale na ogłoszeniach internetowych trudno coś wyhaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nwest dobijasz mnie ładne tereny chyba na rekracje a nie na uprawy bez obrazy dal tych użytkownikow którzy tam uprawiją ziemie a;e tamto nie moje regiony jak coś bardziej granicy z ukrainą to szybciej idzie znaleśc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Mi nie chodzi o prowadzenie tam gospodarstwa tradycyjnego, raczej o miejsce na emeryturze, wybudować domek trochę łąk dla kurek i konika i luzik. Ale musi to być miejsce dobrze skomunikowane ze światem lecz spokojna okolica najlepiej na skraju wsi w odaleniu od sąsiadów. Na razie odałbym w dzierżawę komuś na przynajmniej 20 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

jeśli chodzi o cene ziemi to dla ciekawości mogę podać że teraz w marcu zakupuję kilka ha, cena 15tys/ha IV klasa torfowe łąki i pole orne. woj. Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

A można wiedzieć jaki powiat/gmina ?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub992    0

u mnie rekord za ponad 70 arową działkę orną to 24 tyś zł powiat przemyski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

u nas w pomorskim w działce 60 Ha wyszła cena 14 tyś \ha w działce 30 ha po 21 tyś na 5 klasie haha porombańce .....

u mnie jest działka 2 ha jeszcze 1,5 roku musze dzierżawić i już wołają ode mnie po 24 tyś za ha łącznie 48 tys \2 ha ..... i myślą że kupię .... ciekawe po ilu latach ziamia wydała by na nowo te 48 tysi


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak ktoś chce na podkarpackim gospodarstwo i ziemie wras z budynkami około 10 ha bardzo dobra ziemia jak coś to na pw

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

A można wiedzieć jaki powiat/gmina ?

 

powiat włodawski, gmina Urszulin.

 

U nas ceny też chodzą różnie, ale nie ma co wydziwiać. W woj. lubelskim Gus wycenia średnią cenę do 17tys zł za IV klasę, a bank przecież nie sfinansuje większej kwoty kredytu na ziemię. Przynajmniej tak jest u mnie w BSie. Za to ceny Agencyjne ziem wystawionych do przetargów też nie przekraczają tych 15tys/ha jak rolna IV klasy, i co tu duzo gadać, czasami trzeba przemówić do rozsądku jak ktoś nie wie ile zacenić za ziemię.

 

Oczywiście mowa o działkach typowo rolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj czytałem ogłoszenie w mojej regionalnej "jarocinskiej" rolnik za 3 ha w jednym kawałku łąki krzyczy 150tys zł dodam że łaka jest przy drodze głownej,w jego miejscowości to i może dlatego tak drogo,pewnie i do utargowania nie wiem bo nie dzwoniłem powiem tak ziemia u nas oscaluje w cenie od 18 do25tys za IVa IVb,ale prawda taka że żaden rolnik ktory nie musi to za tą cenę nie sprzeda,a głód jest wielki więc pewnie nie znajdzie się klient za 150tys ale uważam że za 120 chetni by się znaleźli,a kombinatorzy co maja kasę kupią to co przy drodze podzielą na działki a resztę odsprzedadzą innemu rolnikowi ;] dodam że byłem ostatnio u lekarza i mi mówił o swoich kolegach jak to nakupowali ziemi na kredyty i myśleli że podzielą na działki,a jak kupili to plan zagospodarowania im na to nie pozwolił jak i burmistrz i sa w czarnej d u....e :) taka informacja dla tych cwaniaków co są tu na forum,nie są rolnikami i patrzą na czym to interes idzie zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj