Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

sebarr chłopie 14 za drogo jak było by bliżej to juz bym brał chyba że 6 klasa to też by było chentnie kupie lub wezne w dzierżawe na podkarpaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Przeczytał uważnie. Wg wielu ten co wykorzystuje możliwości i zarabia niskim nakładem pracy jest nierobem. Ceny ziemi podbijają producenci a nie ci co orzechy sadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31
Napisano (edytowany)

Podbijają bo niema co kupić, bo te "nieroby" trzymią te hektary pod tymi niby "orzechami".

Edytowano przez dawidg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ani jednego orzecha u siebie nie widziałem a mimo to głód ziemi niesamowity i nie ma od kogo kupić. Tam gdzie płacą po 60-80 tys też orzechów nie ma, są obszarnicy których stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

I czy będą dopłaty czy nie, czy będą dofinansowania czy ich nie będzie, właśnie owi obszarnicy będą dokupowali grunty eliminując mniejszych. Pewne jest że duży się ziemi nie wyzbędzie więc... daremny płacz i szukanie winnych dzisiejszej sytuacji na rynku. Zaczęło się opłacić uprawiać to i cena poszła w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no ale przyznajcie że z tymi drzewkami to niezły bubel był. u nas też był jeden taki co orzechów i moreli nasadził i po 46 tyś miesięcznie zgarniał, całą ziemie gdzie drzewka były wydzierżawił bo między drzewkami trawy posiał, a nie dość tego gnojówe od świń na te pola wywoził i trawa jak szalona rosła. koleś co dzierżawił tą ziemię to pieprzył te drzewka i rotacyjną równo śmigał i ciął wszystko. wiem że tam ostro między kolesiami było, ale jak to się skończyło nie mam pojęcia :)

 

co do ziemi to cena o do 25 tyś myśle że była by przyzwoita. może doczekamy takich czasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Przecież takie wałki to w całej UE.W Grecji swego czasu dość głośno było o wyciąganiu dopłat i oszukiwaniu tamtejszej agencji płatniczej.Cwaniaki sadzili plastikowe drzewka oliwne by na foto z satelity ładnie wyszło,zgłaszali plantację do dopłat i kasa szła na konto.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1
Napisano (edytowany)

Czytam, czytam i zastanawiam się nad cenami ziemi. U mnie są stosunkowo wysokie w porównaniu z tymi co tutaj padają ceny. Każda transakcja zaczyna się od 50 tys w górę, oczywiście jak coś się pojawi. Ogólnie ciężko jest kupić.

Zastanawia mnie inna kwestia. Padają tu sformułowania o tym, że nie można się rozwijać płacąc za ziemię 70 czy 80 tys, o tym, że wydzierżawiający oczekują 2 tys. lub więcej za dzierżawę itd. A zastanawialiście się nad stosunkiem cen ziemi wobec cen maszyn? Za ciągnik trzeba zapłacić 200-300 tys, kombajn kosztuje od 500 tys w górę. Czy ceny maszyn nie są bardzo wysokie w stosunku do cen ziemi? Moim zdaniem przyjmując wartość nowych maszyn w odniesieniu do obecnych cen ziemi to ta ostatnia jest bardzo tania. Wartość maszyn spada z biegiem użytkowania, ponosi się koszty ubezpieczeń itd., a ziemia nawet wydzierżawiona daje zysk właścicielowi.

Edytowano przez PL01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

to nie ziemia jest za tania tylko maszyny sa za drogie w porównaniu do zysków z gospodarowania, do którego potrzebna jest i ziemia i maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Kombajnu za 500 tys nie kupujesz na 20ha - to po pierwsze. Po drugie jeśli już go kupujesz to najczęściej za ok. 40% ceny bo odliczysz vat i 50% zwracają czyli jeśli dobrze liczę kupujesz nowy kombajn za ok 200tys zł. Zyski z ziemi są przyzwoite, a to że ktoś wywala 50 czy 80 tys za V klasę... jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

@pawelol111

 

co ty bredzisz chłopie, sam sobie przeczysz

najpierw piszesz ze zyski sa przyzwoite a zachwile ze jak ktos wywala 50 albo 80 tys za ha to jego sprawa :)

zakładajac 2 tys rocznie zysku z 1 ha to potrzeba 25 lat zeby wyjsc na ZERO jezeli kupisz po 50 tys/ha

i to ten zysk jest przy obecnej sytuacji, a przeciez za 5 lat moze byc zupełnie co innego, moga byc takie ceny ze bedziesz dokładał, moze nie byc dopłat itp

pokaz mi tu ten super zysk

ja jak wykładam 50 tys to chce 10% rocznie z tego czystego zysku czyli w tym przypadku 5 tys i takie podejscie ma sens

 

zycie jest za krótkie zeby czekac 100 lat na pierwszy zysk

 

 

co do maszyn to ok masz racje, tylko ja jakos nie widze tych nowych jd w małych gospodarstwach takich do 20ha, ale czesto stare trupy typu c360, i inne mtz-ty wiec moze przystopuj z tymi zyskami z ziemii po 30-40-50 tys/ha

za to widze je w ilosciach hurtowych w duzych gospodarstwach

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Rozróżniasz pojęcia "zysk z ziemi" a "zwrot ziemi" ?? Sam wyciągam więcej niż 2 tys z ha a ziemie mam różne. Nie kupuję gruntów drogo bo to bez sensu, za duże ryzyko, za długo trzeba czekać na zwrot.

 

W gospodarstwie do 20 ha JD nie jest wskazany ze względów ekonomicznych. Za duży spadek wartości, ciągnik nie zostanie maksymalnie wykorzystany. Na 20ha spokojnie wystarczy 80km, zwykły mechaniczny ciągnik. Często lepiej kupić używany. Kolejna sprawa: jak kto gospodarzy tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

a to nie wiedziałem ze jd nie produkuje ciagników 80 KM :)

nie wiem dokładnie ale chyba sa nawet wersje całkowicie mechaniczne albo chociarz z mniejsza iloscia elektroniki, np zamiast wtrysku common rail jest zwykła pompa mechaniczna itd

a dlaczego rolnik na małym gospodarstwie ma jezdzic starym złomem ?

to jd sa aby dla gospodarstw wielkopowierzchniowych ?

 

rozrózniam pojecia

zysk z ziemii = przychody-koszty=zysk

zwrot ziemii to jak ktos odda komus zabrana ziemie :)

 

bardzo jestem ciekaw co ty tam takiego uprawiasz skoro wyciagasz ponad 2 tys na czysto z 1 ha (konopie indyjskie ? )

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Oba pojęcia były w cudzysłowie co byś się nie czepił ale widzę że nie ogarnia pan.

 

Jak rolnik na małym gospodarstwie chce jeździć wysokiej klasy ciągnikiem - jego prawo. Mi nic do tego. Sprawdź cenniki różnych marek i dowiesz się dlaczego bardziej opłaci się kupić np Zetora niż JD w przypadku gospodarstwa do 20ha. Często rolnik na małym gospodarstwie nie "ma" a musi jeździć starym złomem bo go na nowy nie stać.

 

JD, Fendt, MF - są to firmy które produkują wysokiej klasy maszyny, do tego droższe od np Zetora czy Ursusa. Obszarników stać na dobrej klasy sprzęt więc jako ciągnik np pomocniczy biorą Fendta 90 km za 400tys zł zamiast kupić Ursusa za 140tys. Wykorzystają go bo mają powierzchnię. Na 10ha takim sprzętem zrobiłbyś 50mth rocznie - jaki sens to kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

to ty kolego nie ogarniasz ze ci TV robi wode z mózgu, wmawiajac ze unia jest GIT ze rzad polski jest GIT a to co było za komuny jest ZŁE i BEZNADZIEJNE

dla przykładu porównaj ile wybudowali dróg komunisci a ile ten super mocny w gebie rzad/rzady po 89 roku

porównaj kazda dziedzine gospodarki, to co jest teraz z tym co było kiedys, tylko tak na chłopski rozum a nie w oparciu o ich zakłamane statystyki to zrozumiesz czemu chłop jezdzi na wsi starym złomem

 

ja jestem młodym człowiekiem ale mi TV nie zrobiło krzywdy tak jak mojemu pokoleniu bo zawsze otaczali mnie ludzie trzezwo patrzacy na swiat i to oni pokazali mi prawde, a nie byli to nieudacznicy

 

odnoszac sie jeszcze do twojej powyzszej wypowiedzi

ja nie widze nawet tych duzo tanszych nowych zetorów, ursusów, nawet tych belarusów po 80 tys za duzo nie ma

przypadek ?

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

80% nie na temat .... Na temat komuny też nie będę się wypowiadał bo to nie ten temat. (Zdanie mam zupełnie inne niż napisałeś wyżej). Tak samo o zakłamanej TV czy "wspaniałym" rządzie...

 

Na 10 ha nie kupuje się 80km bo taki areał to MF 255 obskoczy. U mnie sporo osób kupiło NH, Zetory, używane ursusy 5714 a ziemi mają po 15-20ha. To że z hektara nie wyciąga się 10tys rocznie to nie wina UE. Wszystkim nie dogodzi a pretensje o to że ziemi nie możesz kupić miej do tych co Cię przebijają a nie do UE. Wylewasz żale na forum, tylko to rzeczywistości nie zmieni. Nawet gdyby rząd ruszył gospodarką to i tak na ceny produktów rolnych wpływu nie ma, tak samo na ceny maszyn. Producent obojętnie jakiej marki nie sprzeda Ci 40% taniej, o tym można zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

Dyskusja zeszła na psy, czytam i jakbym relację z obrad sejmu oglądał. Tak czy siak widzę, że kolega tęskni za paliwem na kartki, kolejkami po kawę i papierem toaletowym jako jedynym dostępnym artykułem w sklepie- Twój wybór. Jak cię nostalgia to czasów komuny bierze to wylewaj swoje żale na forum PRL-u. Jak mam jednak pewność,że te czasy już nie wrócą.

 

Co do ziemi, tych 8ha to nikt nie pisał o namiar- niby tak tanio a nikt nie chce...może czekają aż będzie po 80tys/ha ? wtedy znowu co niektórzy wyleją swoje żale.

sebarr chłopie 14 za drogo jak było by bliżej to juz bym brał chyba że 6 klasa to też by było chentnie kupie lub wezne w dzierżawe na podkarpaci

jak dla mnie za drogo, ja w lubuskim nadal kupuję takie kawałki po 9-10tys. W tym roku nabywam właśnie ponad 20ha i może bym się skusił na te 8ha, ale brak gotówki a kredyty już mam.

 

koma666:bardzo jestem ciekaw co ty tam takiego uprawiasz skoro wyciagasz ponad 2 tys na czysto z 1 ha (konopie indyjskie ? )

jak by uprawiał konopie to by wyciągał z ha kilka zer więcej:-) a na poważnie, to na prawdę myślisz, że NIE można legalnie wyjść ponad 2tys/ha po odjęciu osobistej pracy (siew) i usługowo kombajnu którego ja nie mam, suszarni i transportu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

mówimy tu o gospodarstwach do 20ha a nie o 10ha

powiadasz ze mf255 wszystko obskoczy, no nie wiem co masz na mysli ale np. w prasie rolujacej to go cieniutko widze, w uprawde ciezkiej ziemi widze go z pługiem jednoskibowym itd

poza tym w gospodarstwie do 20ha to trzeba miec 2 ciagniki, jeden z turem do pomocy i moze to byc własnie stary mf255 a drugi główny do rolki do pługa itd

 

i tu po raz kolejny sie mylisz na gospodarstwo ok 20ha potrzebny jest ciagnik 70-80KM który bedzie latał z pługiem 3-4 skibowym w zaleznosci od ziemii, ma dobrze sobie radzic z prasa rolujaca, ma sie nadawac do transportu przyczepy góra nie góra

 

nie odpowiedziałes mi co uprawiasz u siebie na swoich polach, bo jestem ciekaw na czym zarabia sie ponad 2 tys/ha na czysto rocznie u ciebie ( moze jest cos o czym nie wiem)

dodam ze oczywiscie wierze w to ze mozna, bo sam po obliczeniu swoich zasianych ha pszenzytem, gdybym zboze sprzedał wyszedłbym 2tys/ha (oczywiscie licze tu z dopłata)

 

a ty na czym zarabiasz ponad 2 tys/ha ?

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak na przykład.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL0128    8

rzepak,burak okolo 4 k, pszenica 3k bez dopłat klasa ziemi 2 do 4. w tym roku w ubiegłym mniej nie mówie co było wcześniej jak w roku 2009 na pszenicy 200 zł na rzepaku 300 nie licząc dopłat tak to jest w naszej gospodarce rok dwa super następnie plecy i trzeba odrabiać dwa lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Na czym 2k zl/ha ? - przy obecnych cenach zbóż /rzepaku na wszystkim można. w tym roku żyto - 2.2k , pszenica jara <razem z kosztami zlikwidowanego rzepaku> 2k , pszenica ozima <odmiana ktora dobrze przezimowala> 2.8k , <odmiana która b.słabo przezimowala> 0.9k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ziemniak 40 t handlowego x średnio 350zł za tonę = 14 tys zł. Na koszty max 7tys. Pszenica 4,5 t z ha x 1100zł - koszty = 2,5 tys. Pszenżyto 5tx900zł - koszty wyjdzie troche ponad 2 tys. Koledze na burakach zostało na czysto 6 tys z ha.

 

W przedział "gospodarstwo do 20ha" wchodzi również gospodarstwo o powierzchni 10ha - dla ścisłości.

Mało widzisz skoro wg Ciebie Mf 255 nie da rady w prasie. Rocznie właśnie takim Mfem robię ok 600 rolek siana, słomy, sianokiszonki. Do zwożenia wystarczy C330 z turem. W pługu dwuskibowym nawet na glinie Mf spokojnie sobie poradzi. Wiadomo że robota takim sprzętem mało przyjemna ale są priorytety inne na tą chwilę. Znajomy ma Mf na 18ha, wziął ze strasznej krzywdzącej niesprawiedliwej UE 75 tys na MR i złożył wniosek na jeden z programów i po podliczeniu wszystkiego kupił a właściwie otrzymał zetora z turem za kilka tys zł. Można? Można... tylko trzeba chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Wiadomo,że jak się chce to można wiele... i tu się zgodzę,że praca takim sprzętem jak podajesz mało przyjemna.Sam kulam podobną +/- ilość belek rocznie Metal-Fachem pod 65 konnym prawie 30 letnim zetorem i też nie ma lekko ani sprzęt ani ja jak +30 stopni w południe ;) a tu MF :ph34r: Co do twojego kolegi i MR-to jego premia nie pogryzła się z innymi programami z UE???Ciekawi mnie to.Jak możesz to rozwiń.Co do ziemi w mojej okolicy (pisałem kilka stron wcześniej) w tej chwili do nawet 40tysi.Cena ofkors nie wszędzie tylko za lepsze kawałki i jak gość chce przez siłę kupić...Niestety stawkę tak podbili kurnikarze i chlewniarze

-bo u nas takie zagłębie.Trochę mnie to w...a,denerwuje bo taki średniak to odpada w przedbiegach...


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj