Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Polus0    16

Wczoraj znalazłem ogłoszenie: gospodarstwo 14,7 ha, powiat Mińsk Mazowiecki. Myślę: dzwonię. Cena 1 850 000 :blink: . Siedlisko na około 0,6 ha cena 450 tyś. (budynki ładne, zadbane, trochę ich jest), a reszta ziemi za 1,4 mln, co daje średnią cenę 100 tyś/ ha :wacko: :blink: - w tym łąki, las, jakaś rzeka. Kurdę, nie wierzyłem w takie ceny, a tu na własnym podwórku takie jaja? Fakt miejscówka idealna na osiedle za jakieś 25 lat i widać, że sprzedającej się nie śpieszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

A tu dla kontrastu coś z naszego podwórka http://www.anr.gov.pl/service-broker-portlets/DownloadServlet?inline=true&topicId=677595&repositoryId=default-repository&attachmentId=224712&fileSize=65520&fileName=wykaz.sprzedaz.MM-5361.Knis.gm.Ryn.pdf Nawet odliczając te nieużytki wychodzi 6500 zł za hektar (co prawda 5 klasa -ale przecież na wysokość dopłat to nie wpływa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Ciekawe za ile pójdzie?Jeśli ktoś byłby na przetargu niech napisze


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Heh, martwi mnie tu tylko te 7,6 ha oznaczonych chyba jako nieużytki.

Razem z nieużytkami wychodzi 4600 zł/ha a bez nich ok 6500 zł/ha A co do przetargu to podejrzewam że go może nie być bo to jest tylko wykaz i prawdopodobnie skorzysta z prawa pierwokupu dzierżawca jeżeli taki teraz jest Na geoportalu nie widać tych działek poza jedną - być może ktoś je niedawno wydzielił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

mam taka prozbe zeby ktos podal mi link gdzie anr wystawia ofert sprzedazy ziemii ? bo szukalem ale nie nie moglem znalesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a wiecie może czy da się sprawdzić jakie działki w okolicy są własnością anr do kiedy są umowy i ile aktualny dzierżawca płaci czynszu. Na stronie anr nie mogę nigdzie tego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Bez znajomości w ANR nic sie nie dowiesz , tak jak nie dowiesz sie o właściciela danej działki w jakimkolwiek urzędzie bez znajomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dziwne to jest bo u nas gmina ma trochę ziemi i na stronie internetowej można sobie sprawdzić wszystkie przetargi z 5 poprzednich lat. Są dokładne dane kto kiedy i za ile dzierżawił daną działkę. Wiem że anr ma niedaleko działkę 20ha która dzierżawi gość mieszkający ponad 30km od niej. Podejrzewam że jest więcej takich działek w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Jak myślicie, czy ziemia w Polsce stanieje do takiego poziomu żeby dało się ją kupić po rozsądnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

przynajmniej 20 tys i wiecej tak ?

czy moze max 20 tys

przynajmniej robi wielka róznice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34
Napisano (edytowany)

No max 25000 tys za ha :D sorki za niedoprecyzowanie odp. :D

Edytowano przez Mateusz6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

tez bym tak chciał zeby mozna było swobodnie kupic w polsce ziemie do 25 tys/ha ale cóz na razie mamy głupie czasy i nie widac normalnosci na choryzoncie, mimo to jestem przekonany ze kiedys ceny wróca do normalnosci, pytanie tylko czy nam zycia starczy aby doczekac tych czasów :)

 

dopóki beda patologie uprawiane przez UE takie jak dopłaty za lezenie na wznak i smianie sie prosto w oczy tym co pracuja zwane dalej np. dopłaty rolnosrodowiskowe, gdzie delikwent posiadajac łake, która raz w roku skosi (albo jego sasiad) dostaje 2 tys/ha, dopóty nic w tej kwestii sie nie zmieni, to takie patologie winduja ceny ziemii rolniczej

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Ehhh... mam 18 lat i nie ukrywam że w przyszłości chciałbym przejąc po rodzicach gospodarstwo które chciałbym rozwijać ale jak na razie w tym kraju nie da się rozwijać. Szczególnie te mniejsze gospodarstwa których nie stać na to żeby kupić ziemię za 40000 tys za ha. Ziemia jest jest sprzedawana szwabom i innym "turystom" z zagranicy którzy polują na tanią ziemię która jest w Polsce (w przeciwieństwie do ich cen gdzie 1 ha sięga 70000 euro). U nas obcokrajowcy kupujący ziemie od nas mają po prostu azyl, a polski rolnik cierpi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

nie mogli wziac nas siła to wezma nas za nic nie warte papierki zwane ełro albo złotufki, kazdy pieniadz to tylko papier wart tyle co kartki w zeszycie, a ziemia to prawdziwe bogactwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
Napisano (edytowany)

tez bym tak chciał zeby mozna było swobodnie kupic w polsce ziemie do 25 tys/ha ale cóz na razie mamy głupie czasy i nie widac normalnosci na choryzoncie, mimo to jestem przekonany ze kiedys ceny wróca do normalnosci, pytanie tylko czy nam zycia starczy aby doczekac tych czasów :)

 

dopóki beda patologie uprawiane przez UE takie jak dopłaty za lezenie na wznak i smianie sie prosto w oczy tym co pracuja zwane dalej np. dopłaty rolnosrodowiskowe, gdzie delikwent posiadajac łake, która raz w roku skosi (albo jego sasiad) dostaje 2 tys/ha, dopóty nic w tej kwestii sie nie zmieni, to takie patologie winduja ceny ziemii rolniczej

Żeby za łąkę wyciągnąć te 2tys/ha to trzeba liczyć: dopłaty obszarowe, ONW, zwierzęce, ochrona zagrożonych siedlisk ptaków (tylko tereny Natura 2000) także to nie takie hop siup, że z każdej działki da się te pieniądze wyciągnąć.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

@kokoman0

 

mimo wszystko to jest patologia i tyle w temacie

dla mnie to jest wywalanie kasy unijnej w błoto, bezsens

w normalnym systemie nie płaci sie leniom i tyle

chcesz pieniadze ? to zarób na nie

zrób cos, wymysl cos, idz do pracy, stwórz miejsca pracy, itd

to jest zdrowe podejscie

 

ale to nie w polsce

w polsce to ten co ciezko pracuje ma 1500 brutto

a nierobom sie pieniadze rozdaje na prawo i lewo

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5
Napisano (edytowany)

Patologią to jest pisanie takich bubli prawnych dzięki którym cwaniaki z " warszawki" wyłudzają unijne pieniądze jak ; ekologiczne orzechy włoskie, ekologiczne jabłonie, co przy efekcie skali, a więc dużej powierzchni daje wielkie sumy.

Edytowano przez rolnik22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
Napisano (edytowany)

@koma666cpisząc ten post mniej lub bardziej świadomie mówisz m.in. o mnie :) bo jedną łąkę mam w ten sposób zrobioną (bo skoro mam takie możliwości to czemu nie). Co do tego co wcześniej napisałem to napiszę małą korektę. Otóż:

- 1370 zł/ha ochrona siedlisk ptaków na Natura 2000 lub 1200zł/ha na trwałych żytkach zielonych

- ok. 730zł/ha dopłata bezpośrednia

- ok. 307zł/ha dodatek zwierzęcy (ale nie wiem czy to się wlicza do działki w takim pakiecie)

- onw ???

Czyli ogólnie troszkę więcej niż podałem. Czasami jak o tym pomyślę to mam chęć pie..olnąć te krowy i wszystkie łąki w ten sposób zrobić, postawić parę sztuk opasów, pola zasiać zbożem a samemu iść do roboty. I na pewno lepiej bym na tym wyszedł niż teraz na krowach no ale człowiek "głupi" robić chce :P.

A tak nawiasem czytaliście ostatni topagrar?

Sorry za tyle modyfikacji posta ale chciałem w miarę możliwości temat przedstawić.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5

Ja czytałem, sporo ciekawych artykułów :) np. o patologiach ze sprzedażą ziemi przez ANR w Zachodniopomorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

KOKOMAN0 - nie pisz takich rzeczy bo zaraz się dowiesz, że jesteś z warszawki, że nie jesteś prawdziwym rolnikiem a może nawet Polakiem:-) tylko dlatego, że umiesz wykorzystać przepisy które durnie "produkują". U nas tak nie można- musisz mieć łapy w gnoju ujeba..po łokcie to dopiero wtedy będziesz rolnikiem z krwi i kości; cała reszta to cwaniaki, warszawka, oszuści i nieroby.

Co do cen ziemi- sołtys dał mi namiar na gościa co chce sprzedać 8,5ha ziemi w 2 działkach (7ha ornego 1,5ha łąki 1 we wsi Włostów koło Żar, dzwoniłem, pytałem, chce po 14tys/ha bez negocjacji. Dla mnie za drogo, jeśli ktoś chce namiar na gościa to pisać na PW wyślę numer do właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj