Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

tespis17    23

Takich szopek będzie coraz więcej, ale nie popadajmy w skrajność średnia cena ziemi nie jest taka wysoka. Są rejony gdzie jest naprawdę jeszcze w miarę tanio.Odkąd pamiętam cena idzie w górę i nie sądzę żeby nastąpiły jakieś zmiany,będzie jeszcze drożej i za chwile nie będzie zakazu dla obcokrajowców...To ostatnie lata na kupowanie gruntów ,kto nie kupi będzie mógł tylko sprzedać bo ceny zwalają z nóg przeciętnego nabywce .W moim rejonie nikt nie sprzedaje, agencyjnych gruntów nie ma w promieniu 100 kilometrów .

Kolego mam parę pytań.

 

Z tego co wiem w Twoim rejonie powstały elektrownie wiatrowe. Czy powstanie EW nie spowodował spadek cen gruntów?

Czy byłeś kiedyś studentem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moryc    0

Powiedzmy sobie prawdę ziemia zawsze była droga w zakupie no chyba, że ktoś ukradł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2202

@sebarr to chyba jest zwykłe ustrojstwo do pomiaru powierzchni. W rpt czytałem ostatnio że można zadarmo zmierzyć powierzchnie na smrtfonach z gps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

Nie mam smartfona, cenię sobie tradycyjne przyciski :-) i dlatego nie wiem jak tam działa pomiar powierzchni.

 

A wracając do tematu ziemi i przetargów polecam przeczytać nowe zasady przetargów z ANR.

Szczególne pkt 1 -mówiący kto i dlaczego odwołuje przetarg i pkt2 mówiący co będzie się działo z ziemią po odwołaniu przetargu...

Jeśli będzie można u "buka" obstawiać na to ile przetargów zakończy się dzierżawą to stawiam, że będzie to 95% działek dużych (pow 10ha)

Proszę się cofnąć w tym temacie i zobaczyć kiedy o tym pisałem a kiedy powstało to porozumienie. Tym kończę moje wywody na temat protestu i przetargów. Na koniec roku sprawdzę statystykę odwołanych przetargów i mocno się zdziwię jeśli nie będę mógł powiedzieć "a nie mówiłem". Pozdrawiam.

http://www.agrofoto.pl/artykul-nowe-zasady-obrotu-ziemia-173850.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

Wracając chłopaki do tematu :)

Byłam 3 dni w poszukiwaniu kombajnu oraz u rodziny w okolicach Tarnobrzegu...(jeszcze woj.świętokrzyskie), pola to jak to mawiają same zagonki, wuj ma 13ha w 26 kawałakch :)

Podobno prawie tam wszędzie tak jest a ziemia jest co najwyżej za 15tys - ktoś jest z tych okolic i może potwierdzić?

 

 

Podkarpackie cena ziemi agencyjnej od kl. 3 do 6 od 10 000 do 14 000 za h czyli potwierdzam

 

 

W ANR wyceniono mi ziemię 3,8h większość IIIb i IVa na 56 tys

1,57 - IVb i V 16 tys

7,3 h pastwisk IV klasy na 110 tys

Edytowano przez qomar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

szkoda powinno wcale tego nie byc polska ziemia jest tylko dla polaków a nie nas polakow nigdy nie bedzie stac np by w niemczech kupic ziemie a niemcy to beda mogli prawie wszystko wykupic w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5

Dlatego powinniśmy mieć szczelne przepisy w obrocie ziemią, preferujące rodzimych rolników tak jak jest to we Francji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rolnik22 tak powinno być, ale tego może się nie doczekać jeszcze kilka pokoleń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a to we francji np my polacy nie moglibysmy kupic ziemi ? ziemie wykupia obcokrajowcy i bedzie 4 rozbior polski a my polacy w polsce bedziemy harowac na ''swojej'' ziemi tyle ze u obcokrajowcow za marne grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5

jakaś mądrość drzemie w tym co napisałeś, jeśli nasi rządzący nie przygotują odpowiednich rozporządzeń odnoszących się do obrotu ziemią, to może nastąpić wspomniany rozbiór polski tym razem załatwią nas ekonomicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

Możemy kupować ziemię we Francji tylko rolna kosztuje od 30 - 40 tys euro za hektar powiedzmy 4 klasy w górę. W okolicy której mieszkam działka budowlana na wsi 30 km od większego miasta = 60 tys euro za 5 arów O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Tak załadują tą ziemię na wagony i wywiozą na zachód a tu powstanie wielka dziura którą zaleje woda i stanie się morze które nazwą morzem polskim.

Ale pitolicie aż żal czytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

podkarpackie przy granicy z małopolskim województwem cena ziemi srednio 20 000zł/ ha ale powyzej 2ha to dosyc ciezko cos znaleźć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

na zachodniopomorskim też kupują rolnicy takim przykładem jestem ja w listopadzie kupiłem 24ha ziemi od ANR powiat wałecki, brałem udział w 4 przetargach i nie widziałem żadnego słupa tylko rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

Tak załadują tą ziemię na wagony i wywiozą na zachód a tu powstanie wielka dziura którą zaleje woda i stanie się morze które nazwą morzem polskim.

Ale pitolicie aż żal czytać

Od siebie dodam: taaaa, trzech zaborców: Niemcy, żydzi i pedały- Niemcy nam zabiorą ziemię, żydzi kamienice a pedały nas wy.......

 

Ja kupuję ziemię od ok7 lat i mam o jedną rzecz pretensje- do siebie. Że jak kupowałem pierwsze 13ha IIIkl po 2,8tys/ha i chwile potem 21ha III i IVa po 3,6tys/ha to posłuchałem ojca który biadolił co ja z tym zrobię, że źle skończę itp. A trzeba było zastawić mieszkanie, sprzedać auto, zastawić ziemię która już była i kupić więcej i więcej ziemi. Wtedy nie zaryzykowałem więc potem kupowałem już tylko drożej. Więc przestańcie użalać się nad sobą i weźcie się do roboty- po to są przetargi z ANR żeby je wygrywać, płatność w ratach na 10-15lat a oprocentowanie 2%!! przecież to mniej niż inflacja. A zabezpieczenia i wymagania jakie wymagają to chyba każdy rolnik spełnia. Zaraz odezwą się głosy, że w przetargach jakie ceny- więc komputer, drukarka i rozwieszanie ulotek po okolicznych wsiach- jest kasa z kredytów KZ i znowu oprocentowanie 2% więc niżej niż inflacja. Niedowiarki? proszę:

http://www.agrofoto.pl/artykul-kredyty-na-rolnicza-kieszen-173959.php

Ale skoro nie ma się gotówki żeby kupić, nie chce się ryzykować brania kredytu lub boi się ze wzg. na formalności to najlepiej żeby RP dała za darmo- bo się należy....

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL0128    8

Popieram przedmówce masz rację ja sam dałem ciała z kilkoma działkami a kredytu mam sporo ale jakoś daje radę. I dalej ryzyko ponoszę ale jak nie teraz to za parę lat zniknę z rynku jak nie będę się rozwijał.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5

Według mojej analizy po uwolnieniu możliwości kupna ziemi przez obcokrajowców nastąpi wzrost jej ceny. Najwiecęj na tym zarobią Ci to pokupowali duże gospodarstwa w celu odsprzadaży je z zyskiem dla obcokrajowców z UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Tak jest, przyjedzie Niemiec, zapłaci po 200-300tys zł za hektar 3-5 klasy i będzie czekał 100lat na pierwsze zyski. Tylko najpierw musi być chory umysłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebb1    0

Mam pytanie. Za miesiąc będę startował w przetargu z ANR 18 ha. Jeżeli agencja rozłoży spłatę na raty to jakiego zabezpieczenia będzie wymagać czy jest to tylko hipoteka na kupowanej działce czy coś jeszcze będą chcieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5

...to poczekaj jeszcze 3 lata zobaczysz jak cwaniaki z " warszawki" co pokupowali duże gospodarstwa za grosze będą je odsprzedawać z zyskiem obcokrajowcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Coś niezgodnie z prawem zrobili? A Tobie kto bronił kupować ziemię jak była za grosze? O to że nie wykorzystaliśmy sytuacji i nie kupowaliśmy gruntów jak były po 2-5 tys za ha możemy mieć pretensje tylko do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj