Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

pawelol111    1342

Skąd wiesz ile mam?

Skąd wiesz jakie inwestycje za jakie kwoty planuję?

O nikogo się nie martwię. Wyraziłem swoje zdanie: idiota ładuje 80 tys i więcej w grunt średniej klasy.

Dla mnie 80 tys to nie wielka kasa a jedynie kasa źle wydana jeśli zakupiony zostaje tylko 1 h ziemi za tą kwotę.

Twierdzę że wszelkiego rodzaju ciężary powinny być rozłożone sprawiedliwie a nie po równo. Bo równo nie znaczy sprawiedliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Sam jestem studentem, znam wielu studentów. Największy incydent jaki miał miejsce: oberwana deska klozetowa oraz: zakłócanie ciszy nocnej - studentów ukarano mandatem. Tyle.

 

Wyzwiska... oj panowie, wrzućcie na luz.

Co do tego że nie stać mnie na wyrzucenie 80 tys na 1ha ziemi. 100% prawda. Niestety nie jestem Kulczykiem. Nie mogę sobie jeszcze pozwolić na szastanie taką kasą, na ładowanie takich sum pieniędzy w inwestycję która według obecnych cen zboża zwróci się po ponad 30 latach a jeśli przyjdzie globalny urodzaj i ceny zbóż spadną o 30-50% przy niezmienionych cenach nawozów i paliwa to taka inwestycja zwróci się dopiero po 50 latach.

 

Osobiście kocham pracę na roli, szczególnie produkcje roślinną, obsługę maszyn itp. No lubię i już. Jak wielu na tym forum. Jednak chcę pozwolić sobie na wygodne życie, na dobrą furę, na wielką chałupę, wczasy itp - tego wielu z nas już nie osiągnie choćby ze względu na małe areały i drogą ziemię. Dlatego kombinuję i do myślenia zachęcam. Gospodarstwo generuje zyski, mając wybór: 160 tys za 2 ha lub mieszkanie wybiorę mieszkanie (allegro - macie tam ceny mieszkań w Siedlcach jeśli ktoś nie wierzy...) - inwestycja pewniejsza, szybszy zwrot. Takie są fakty. Liczby mówią same za siebie - tu nie ma pola do dyskusji w przypadku który opisany został powyżej. Wolę obrabiać mniej ha, mieć kasę z innego źródła i dobrze żyć.

Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.

Jeśli w okolicy ziemia osiąga ww cenę, ma 1 lub 2 klasę, gość ma gotówkę,sprzęt i nie ma lepszego pomysłu w co zainwestować to lepsze niż trzymać na koncie lub w skarpecie.

Ja też kombinowałem kiedyś jak kolega, dziś mam sprzęt, ale nie ma już ziemi, a jak się pojawi to sąsiad ten czy tamten i tak wywali więcej niż ja potrafię ogarnąć...

 

AHA na mieszkaniu tak nie zarobisz.

Edytowano przez kotwczapce

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Jasne ,sorry nie przewidziałem żeś bogacz :D .Dla Ciebie sprawiedliwość to tania ziemia dla Ciebie ?Masz prawo sobie twierdzić ,chcieć itp. tylko kogo to obchodzi?...jedyne co możesz to zemsta przy urnie wyborczej, ale jednym głosem nie zawojujesz o sprawiedliwość której nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dzisiaj byłem na przetargu w agencji na dzierżawę 14,6ha. Przerżnąłem bo sąsiad coś powiedział a ja nie załapałem w tym momencie i przebili. 472dt za całość do 31 lipca. Wyszło 1,8 t/ha. Czyli nie zbyt drogo. Nawet 1 tyś nie zapłaci za dzierżawę.

 

Ale jeszcze gorzej bo znalazłem ogłoszenie agencji że z 15km odo mnie jest 35ha do sprzedania, bez przetargu, z prawem pierwokupu po dzierżawie za 13 tyś/ha.. A nam wywalają po 25-30 do przetargu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

kozulek2:

Nie wiem czemu na mnie wjeżdżasz za to że mam odmienne zdanie. Dla Ciebie inwestycja 80 tys w 1 ha to dobra inwestycja. Dla mnie zamrożenie kapitału. Chcesz to płać, mi nic do tego.

Nigdzie nie napisałem że dla mnie sprawiedliwość to tania ziemia. Idąc Twoim tokiem myślenia protesty w Polsce też są bez sensu bo kogo to obchodzi że chłop chce tańszej ziemi.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Protesty są z innego powodu ,a cenę reguluje rynek i nic nie poradzisz jak są chętni żeby tyle płacić.Wiesz nie wiedzą o tym biznesie na tych mieszkaniach i kupują te pole głupie chłopy :D .Ale to dobrze dla Ciebie będziesz miał taniej te chałupy na wynajem ,może i ja dam Ci zarobić :D kto wie?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Czyli dopuśćmy do zakupu ziemi przez obcokrajowców którzy są w stanie podbijać jej ceny. Wolny rynek...

Zwykły cham z Ciebie. Obrażający innych za odmienne zdanie. Trudno, kultury nikt nie nauczył.

 

obrażanie użytkowników +1 punkt

Marcin91

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Ten pomysł z tymi chałupami to lansujesz już od jakiegoś czasu i nikt jakoś się za to nie łapie..Ziemia coraz droższa więc nic nie zdziałałeś ....co do obrażania innych to luknij w swoje posty .Gdzie ja napisałem że zgoda na sprzedaż obcokrajowcom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ale mnie nie interesuje czy ktoś kupi mieszkanie na wynajem czy nie. Zwróciłem jedynie uwagę na fakt iż zwróci się szybciej niż ziemia zakupiona za chore sumy i tyle w temacie. Lukam i nic nie widzę. To że stwierdziłem że idiotyzmem jest zakup ziemi po takich cenach? Tak, tak napisałem. Pominąłem tych co mogą sobie na takie wydatki pozwolić, na topienie pieniędzy. Nie obraziłem nikogo bo nie napisałem że człowiek tak postępujący to idiota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy wy się tu kłucicie o to czy wydać 80 patyków za hektar czy nie.... a do tego się wyzywacie... trochę więcej szacunku dla samych siebie, proszę was.

 

co do tej ceny to jak ktoś ma tyle kasy i go gryzie to niech kupuje jego wola.

 

a teraz hit roku 2013 - piszę dokładnie z obwieszczenia: działka rolna o pow. 1,2038 ha w tym ŁV 0,2605ha, PsV 0,9433ha; cena wywoławcza brutto 195 000,00 zł!!!!!!!!!!!!!!!! uwierzycie!? oferta jest agencyjna. pole dosłownie obok mnie, dojazd tylko drogą polną, ok 1500m od szosy, pole leży odłogiem zaperzone i zakamienione jak jasna cholera...

macie tu przykład że mądrzy ludzie chyba tam nie pracują. po prostu wstyd i chańba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Takich szopek będzie coraz więcej, ale nie popadajmy w skrajność średnia cena ziemi nie jest taka wysoka. Są rejony gdzie jest naprawdę jeszcze w miarę tanio.Odkąd pamiętam cena idzie w górę i nie sądzę żeby nastąpiły jakieś zmiany,będzie jeszcze drożej i za chwile nie będzie zakazu dla obcokrajowców...To ostatnie lata na kupowanie gruntów ,kto nie kupi będzie mógł tylko sprzedać bo ceny zwalają z nóg przeciętnego nabywce .W moim rejonie nikt nie sprzedaje, agencyjnych gruntów nie ma w promieniu 100 kilometrów .

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

 

a teraz hit roku 2013 - piszę dokładnie z obwieszczenia: działka rolna o pow. 1,2038 ha w tym ŁV 0,2605ha, PsV 0,9433ha; cena wywoławcza brutto 195 000,00 zł!!!!!!!!!!!!

 

Bo może ty nie wiesz, że tam są pokłady gazu łupkowego :ph34r: albo pokłady żwiru? a ktoś inny już to wie...i wie również, że za 3 lata będzie obok szła nowa trasa szybkiego ruchu i cały żwir będzie najbliżej brać właśnie z tych działek B)

Bo innego logicznego wytłumaczenia nie mam na taką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Wracając chłopaki do tematu :)

Byłam 3 dni w poszukiwaniu kombajnu oraz u rodziny w okolicach Tarnobrzegu...(jeszcze woj.świętokrzyskie), pola to jak to mawiają same zagonki, wuj ma 13ha w 26 kawałakch :)

Podobno prawie tam wszędzie tak jest a ziemia jest co najwyżej za 15tys - ktoś jest z tych okolic i może potwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak sebarr to może być jedno wytłumaczenie. a drugie jakie mi przychodzi do głowy to dzierżawca... kiedyś był jakimś dyrektorem w dużym PGRze i ma duże znajomości... mógł pogadać z dyrektorem oddziału ANR żeby wywalili taką cenę żebyśmy w ogóle nie podeszli do licytacji.... chociaż wątpię że ktoś mądry przystąpi. suma summarum dalej będzie dzierżawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

HMMMM to ja wam powiem cos lepszego okolo 140 ha w powiecie Nowodworskim poszlo po 121 lub po 127 tysi za hektar :wacko: , a myslalem niedawno ze gorna granica jest jakies 70 tysi a tu taki wybryk :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

Może kupił to jakiś Holender ,u nich średnia cena 150 000zł/ha ,to dla niego okazyjna cena te 120 000zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

Dziś w tv wypowiadał się prezes ANR. Zlecił sprawdzenie ile z gruntów sprzedanych w zachodniopomorskim zmieniło właściciela. Wyszło, że 3!!!OSOBY kupiły grunty w celu ich dalszej odsprzedaży i to zrobiły. 3 osoby w skali tak dużego województwa! Więc podtrzymuję moje wcześniejsze wypowiedzi i zdanie, że ta cała afera za słupami to tylko wymysł wielgachnych rolników którzy nie chcą wykupować gruntów na własność bo chcą zmusić ANR do dalszego wydzierżawiania- bo tak jest dla nich korzystniej. Nie muszą inwestować w ziemię i ryzykować, że jak by unia zmniejszyła dopłaty lub padła to spadły by ceny ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

2,6ha RIVa, IVb i kawalek RV, z czego ok. 2,3 spoko do uprawy reszta na sklonie poszlo za 35k woj. dolnoslaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Dziś w tv wypowiadał się prezes ANR. Zlecił sprawdzenie ile z gruntów sprzedanych w zachodniopomorskim zmieniło właściciela. Wyszło, że 3!!!OSOBY kupiły grunty w celu ich dalszej odsprzedaży i to zrobiły. 3 osoby w skali tak dużego województwa! Więc podtrzymuję moje wcześniejsze wypowiedzi i zdanie, że ta cała afera za słupami to tylko wymysł wielgachnych rolników którzy nie chcą wykupować gruntów na własność bo chcą zmusić ANR do dalszego wydzierżawiania- bo tak jest dla nich korzystniej. Nie muszą inwestować w ziemię i ryzykować, że jak by unia zmniejszyła dopłaty lub padła to spadły by ceny ziemi.

 

U mnie w okoicy jest tak: Duńczyk ma około 700ha, holender1 300, holender2 600, niemiec1 800 i niemiec2 z którym są największe przekręty bo ma spólke na siebie co ma ponad 1000ha on jako osoba prywatna ma około 300 i jeszcze ma spółki na żone i matke. On ze swojej spółki musiał oddać 30% dzierżaw, jedna działke około 40ha kupił gosciu który u niego jest stolarzem, pole te oczywiscie dalej obrabia niemiec, na kolejne 2 działki zostali dopuszczeni niemiec jako osoba prywatna, spółka żony i spółka matki. Rolnicy zablokowali drzwi do siedziby ANR i przetarg sie nie odbył.

Edytowano przez poosa21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

ja zawsze obchodzę GPSem ze sprzedającym i płacę za to co wychodzi faktycznie. Nie zdarzyło mi się żeby ktoś protestował jak faktycznie wychodziło znacznie mniej przez zakrzaczenia przy rowach itp.

 

 

czy możesz zdradzić jakiego urządzenia (jakiej firmy) uzywasz do obliczenia powierzchni pola z gps'em ? z góry dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

Urządzenie to Garmin 62s, wcześniej miałem Garmin 60. Do póki go nie kupiłem to korzystałem z usług jednego gościa który przede mną rozpościelał wizje jakie to nie jest skomplikowane itp. Jak się okazuje to menu jest po polsku, wejście w "pomiar powierzchni" i start w pole:-) Urządzenie bardzo przydatne również podczas zakupu pola z ANR bo można działkę zobaczyć w geoportalu, spisać z niego szerokość geogr. i przepisać ją do Garmina, który zaprowadzi cię w każdy kraniec danej działki. A tak po mapie szukać to można przypadkiem oglądać nie to pole co trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sebarr a zdradź cene tego sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

Garmin 60 to stary model i nowych nie ma, ale to się nie psuje i śmiało można szukać używek ok 400 (model 60, nie 60CSX bo to różnica)

a za nowy Garmin 62s dałem 1080zł. Ale dość tego bo to nie temat o elektronice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzięki sebarr za info, dobrze troche o tym wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj