Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Agrest    347

Z ostatniej chwili - wstrzmano przetargi na wykup i dzierżawę ziemi z ANR.

Wiadomość z agroFakt.pl

jaroWM    26

tym bardziej powinni sprzedawać na potęgę ziemię rolnikom, aby jak najmniej zostało jej do maja 2016 r...

timasz    52

Oddadzą ci na konto. Ziemia tanieje przecież.Do tego podatek wchodzi.

@tomek73- Jaki podatek wchodzi?

Jest w mojej okolicy działka 5 ha 5 i 6 klasa uzytkowej jakies 4,2 po 30 tys za ha teren mocno pagórkowaty

daremw    128

a dlaczego odwolane bo jeszcze podrozeje ?

PO narobiło dużego burdelu a obecni kapnęli się że znowu ziemia "pójdzie- na zachód.

Moim zdaniem o to chodzi

daremw    128

w cudzysłowie pójdzie, nie wiesz ile ziemi faktycznie ląduje w rękach ludzi którzy nie mają prawa jej kupić? o obcokrajowcach oczywiście mówię.

warchest    44

a no tak to wiadomo i przez to ze obcokrajowcy wykupuja ziemia bedzie drozala tylko jedno mnei zastanawia keidy przestanie drozec przeciez dzis kupujac na kredyt to nawet 40 tys ha ile lat sie musi splacac t oa gdzie zarobek a jak u nas biznesmeni kupuja i po 80 tys ha to ile lat to sie musi splacac a gdzie kredyt gdzie odsetki itd a powinien byc i przychod do gospodarstwa z tego a do gospodarstwa przychod z tej ziemi to po jakim czasie bedzie dopiero

tomek73    186

Świete słowa.

Nie wiem dokładnie kiedy ale przyszłym  roku, ale ma wejść 20% lub 23% podatku na ziemię od rolnika.

Po narobiło dobrego burd....lu i teraz chcieli koniecznie sprzedać przed 1 stycznia, ale PIS kapną się i wszystko zablokował, a w lutym lub w  marcu mają wprowadzić  nową ustawę która jest  teraz stworzona przez PIS która ma zablokować sprzedaż ziemi obcokrajowcom, obszarnikom, i dla członków spółdzielni, Przepisy będą zaostrzone.

Teraz taki szum bo pod Olsztynem jest 250 i rolnicy po 0,5 miliona  wadium powpłacali żeby kupić. Ciekawe skąd mieli mali rolnicy.

warchest    44

jak podatek chca wprowadzic to jak ktos ma 20 ha czy 30 ha to ile by musial placic i za co a kredyty splacac z czego jak podatek to nas zniszcza wszystkich jak podat od ziemi mialby byc

janczar810    245

to było by za piekna aby było prawdziwe i w to nie wierze aby ten przepis był wprowadzony czy respektowany mówie tu o sprzedaży gruntów rolniczych po 1stycznia 2016 gdzie nabywać bedzie mógł ja rolnik mieszkający w danej gminie lub sasiedniej przez min 5lat. 

ps. ostatnio byłem na przetargu anr i było nas 3 na przetargu no i co widze  ze nie mam szans zgodziłem sie na ugode z przyszłym nabywcą i po wszystkim gadka szmatka ze bedzie ją sprzedać po 5lat. a on tylko sie usmierznął i rzekł   tak po 5latach moze sprzedać ja rolnikówi a przed tym okresem onnej osobie czy jakos tak czy odwortnie. Dobrze juz nie pamietam :( 

A wieć wszystko mozna ominąć jak ma sie dobrych prawników albo dobrze postawionych rodziców jak w/w Czerwone Pająki :P

timasz    52

Świete słowa.

Nie wiem dokładnie kiedy ale przyszłym  roku, ale ma wejść 20% lub 23% podatku na ziemię od rolnika.

Po narobiło dobrego burd....lu i teraz chcieli koniecznie sprzedać przed 1 stycznia, ale PIS kapną się i wszystko zablokował, a w lutym lub w  marcu mają wprowadzić  nową ustawę która jest  teraz stworzona przez PIS która ma zablokować sprzedaż ziemi obcokrajowcom, obszarnikom, i dla członków spółdzielni, Przepisy będą zaostrzone.

Teraz taki szum bo pod Olsztynem jest 250 i rolnicy po 0,5 miliona  wadium powpłacali żeby kupić. Ciekawe skąd mieli mali rolnicy.

Ta ziemia pod węgorzewem niby sie znajduje, a tam jak i w całym warminsko- mazurskim nie brakuje rolników mających te poł bani, choc mozliwe ze niektórzy to słupy

Dzis przeglądając wczorajsza Gazete Olsztynska zauwazylem ze agencja mocno sie stara bo chce sprzedac w powiecie ketezynskim trzy gospodarstwa na zasadzie pierwszenstwa pierwsze okolo 490 ha, drugie  tez 490 , trzecie  308 ha, i dwa ponizej 100 ha w gminie działdowo - tak sie starają aby sprzedac ile sie da i co sie da byle komu byle zaplacil

Swoją drogą gdyby podatek 23 procent wszedł w zycie to rolnik kupując za 40 tys ha zapłaciłby prawie 50 z podatkiem i panstwo działałoby sprawniej hehe

aro1975    114

PO narobiło dużego burdelu a obecni kapnęli się że znowu ziemia "pójdzie- na zachód.

Moim zdaniem o to chodzi

Kolego jakie PO, ten burdel zrobiło PSL

MCIKNF    3

ziemia jest dobrem niemierzalnym finansowo, dla rolnika jest dobrem bezcennym.

Nic nie będzie drożeć w nieskończonośc. To myślenie życzeniowe. Ziemia jest teraz droga - dobry czas na sprzedaż jak ktoś kupił spekulacyjnie. Zaczął się początek końca Unii. Kiedy dopłaty zostaną zniesione, hektar będzie latał po kilka tysięcy i nie będzie chętnych za zakup. Moim zdaniem to kwestia kilku najbliższych lat.

icek1    178

A kogo to interesuje że masz kredyt do spłacenia podatek masz zapłacić w pierwszej kolejności a potem kredyt jak nie będzie cię stać by zapłacić to twe haziajstwo przejmie bank .Nie ma tu sentymentów i Polski rolniku nie licz na to Na swiecie około 25 % ziemi jest własnością banków a ci co ją uprawiają są na jego łasce i ty będziesz wcześniej czy później  takie są fakty

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się