Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
warchest    44

no a nawet po 50 tys kupic ziemie pszeniczna to i tak ta ziemia nie zarobi na te 50 tys to hyba 15 lat i odsetki z innych hektarow to jak ludzie kupuja za duzo wieksze sumy

Tetsuya    7

Ziemia nie będzie tańsza w moich stronach praktycznie nie ma już małych gospodarstw zostały nie dobitki. Większość moich sąsiadów to minimum 60ha. Im więcej masz swojej ziemi lub już splacona tym więcej biorą i więcej płacą. U nas chodzi po 45-60 tysięcy hektar przy czym 60 to już musi być conjamniej 3a.

kamil18fmr    11

Co się dzieję z cenami to wariactwo,

Powiat Przasnysz - gdzie cena 100tys/ha nikogo już nie szokuje.

Gmina Krasne - Stadnina Koni Krasne - strategiczna spółka skarbu Państwa (hodowla koni i hektary II-III) - SPRZEDANE PONOĆ PO 25TYS !!!!!!!!!

- bez przetargu i po cichu!!!)

Edytowano przez kamil18fmr

Wiadomość z agroFakt.pl

majkel207    18

kolego wyżej, jest masę mediów nie związanych z rządzącymi, napisz gdzie trzeba, żeby ludzie wiedzieli co się w kraju dzieje, choćby nawet do agrofoto.pl, parę razy pisałem do nich jak miałem problemy z ARR, albo ARiMR czy nawet z ministerstwem, zrobili artykuł na ten temat, coś tam wskórali, to tylko przykład

Edytowano przez majkel207

warchest    44

a jak to bedzie w nowej ustawie czy jak ktos ma w jednej dzialce kilka ha a np bedzie chcial sprzedac tylko czesc to bedzie mogl podzielic ta dzialke zeby tylko kawalek sprzedac ?

Tetsuya    7

U nas w kujawsko pomorskim takie ziemie idą po 3000 rocznie i naprawdę jest masa takich głupców co tyle oferują.

corn-system    5

no tak ale co sie dziwic jak ktos placi za ha dobrej ziemi 80 tys :) z procentu w banku by mial 1600zl, 2 % w skali roku a za dzierzawe pod 3000 tys zl/ha to daje przedzial 3.5-4% w skali roku plus kapital wlasny ziemia ktora tansza nie bedzie :)

piotr30piotr    64

tak 2 tyś 3 a może 5 niech powie , spytał jaki czynsz to napiszcie coś konkretnego alb dajcie sobie na wstrzymanie, prawda jest taka że weźmie tyle ile ktoś jest w stanie zaoferować, 2 tyś to są 3 tony pszenicy , jeśli ktoś zbierze 8 trzy odda na czynsz 4 na środki nawozy i uprawę a tone na amortyzację maszyn i robociznę to zostanie mu cała dopłata na szaleństwa. 

jakby to podsumować to nie robiąc nic ma 3 tony a obrabiając pole 1 tonę , to już prawie jak chłop pańszczyźniany. pozdrawiam i życzę rozwagi w licytowaniu wysokości czynszu ,

2 tony pszenicy to bardzo hojna oferta i nikt nie powinien wybrzydzać oddając w dzierżawę pola wysokich klas 

e2visionamd    1

powiedzcie co jest grane.. gospodarz miał z 10 lat 20 ha w dzierzawie od anr dosyc duzy z 100 ha ma a rok temu anr dala w roczna dzierzawe w drodze przetargu i gosciu co ma 1000 ha dal kosmos czynsz (mowia aby temu poprzedniemu nie dac prawa pierwokupu) a teraz anr dalo info o przetargu na 4 lata..jak wygra znow obszarnik to bedzie miec prawo pierwokupu ? dodam ze obszarnik pozostawil to ugorem... nie wiem czy aby zniechecic czy aby nie siac poplonów...

warchest    44

tak 2 tyś 3 a może 5 niech powie , spytał jaki czynsz to napiszcie coś konkretnego alb dajcie sobie na wstrzymanie, prawda jest taka że weźmie tyle ile ktoś jest w stanie zaoferować, 2 tyś to są 3 tony pszenicy , jeśli ktoś zbierze 8 trzy odda na czynsz 4 na środki nawozy i uprawę a tone na amortyzację maszyn i robociznę to zostanie mu cała dopłata na szaleństwa. 

jakby to podsumować to nie robiąc nic ma 3 tony a obrabiając pole 1 tonę , to już prawie jak chłop pańszczyźniany. pozdrawiam i życzę rozwagi w licytowaniu wysokości czynszu ,

2 tony pszenicy to bardzo hojna oferta i nikt nie powinien wybrzydzać oddając w dzierżawę pola wysokich klas 

8 ton to hyba na 3 a klasie u nas w tym roku na 3 a klasie 7 ton  bylo a na gorszych 6 -7 ton  gdzie oplacalnosc u nas za doplate nawet jak kawalek sie w dzierzawe wezmie to i tak nie ma bardzo zysku bo pierwsze 2 3 lata  zysku nie ma bo plon lichy bo tak zapuszczone ziemi wiec trza ladowac a pozniej 5 rok jest zysk dopeiro a gdzie tu jeszcze doplacac ale zreeszta nawet nie ma dzierzaw do wziecia

geo2    4

Ile mogę zarządzać za 20 letni las sosnowo brzozowy około 60 arów

jeżeli działka jest w szczerym "polu" albo lesie bez perspektywy na inne przeznaczenie to towar taki wart jest grosze.

do sensownej przecinki kilkanaście lat, do wycinki dwa pokolenia. nikt nie zainwestuje w coś co nie daje żadnego zysku.

próbowałem sprzedać las z tzw. dopłatą, za cenę samych dopłat x 1,5- 2, czyli ok. 20 000 zł/ha. chętni są, ale za cenę ok. 10000/ha (tyle ile pozostało samych dopłat), za las bez dopłaty, w dodatku nie do wycinki sam sobie odpowiedz ile możesz dostać, symboliczne grosze. 

Agrest    347

Ja bym napisał ale nie ma co kupić ;)

Miałem możliwość zakupu 3,2 ha za  105tys, klasa IIIa, ale pole 1200m dł, i klin od 8m w jednym końcu do 45 m w drugim. Do tego jest w dzierżawie pomiędzy gruntami tegoż dzierżawcy. Wiec nie ma co wkładać kija w mrowisko. Tym bardziej że ma tam kilka upraw trwałych i wiem jak sam bym się czuł gdyby ktoś wpie.rzył mi się w paradę.

aro1975    114

też bym się nikomu w takim przypadku nie wcinał, ale zgadza się to rzadkość w dzisiejszych czasach. ja teraz walczę z czyszczeniem siedliska (wyrywanie 60 letnich drzew, gruzowiska itp. - kupiłem na wiosnę) oraz oczywiście z sąsiadem który twierdzi że wyrywam jego drzewa rosnące 1m od miedzy :D - wezwał geodetę na jutro - ja idę do pracy, ale Tato podjedzie na wyznaczanie granicy. 

Agrest    347

Mam (ewentualnie miałem, bo nie wiem co przez 5 dni się wydarzyło) do kupienia 5 ha w jednym kawałku IVa,b, V,VI kiszka długości około 3km + placówka  za 150 tys do uzg. Byłem obejżałem ale jednak za daleko - 17km. I też dzierżawca nawet nie wie (nie wiedział jak ja wiedziałem) , że jest do sprzedania.

Dziwne, ale u nas tak jest, że nie sprzedaje się sąsiadowi, a często i dzierżawcy.

w sumie, aż tak głodny nie jestem i poczekam na coś bliżej. Tylko niestety u mnie są najczęściej działki 0,3-0,8 ha.

damianzbr    976

1,29 ha za 13500 zł. drenowane, IV kl. Ale wąska około 18 m i w środku rów melioracyjny przecina. Plus taki że za miedzą pole emeryta, a minus że za druga miedzą zapaleńca 4 hektarowego w C trzysta trzydziestce bardziej odpicowanej niż mój JD i za tym zapaleńcem działeczka która dzierżawię.

jaroWM    26

oj cos tu nikt nie pisze ze ziemie kupil i po ile czyzby kryzys w rolnictwie i ziemi juz nie kupuja ?

chętnie wpisałbym tu zakupy, ale nie ma czego i za co kupić :)

co prawda mam "zarezerwowane" ok. 3,5 ha przy mojej działce - na razie grunt jest w jakimś zastawie jeszcze na 2 lata - zobaczymy, czy właściciele z ceną nie będą przesadzać...

poza tym muszę odkręcić za parę lat darowiznę 11,5 ha, którą siostrze zrobiłem przed MR, ale to jak już minie zobowiązanie młody rolnik, żeby ponownie nie gmatwać w biznesplanie.

Też jestem dogadany z 3 lata n działkę 2 ha 20 m od domu ale w tej chwili jest w dzierżawie u bambra 100 hektarowego. Cenowo zobaczymy jak to wyjdzie. Za 4 lata prawdopodobnie kolejne będzie miał działki n sprzedaż ale bardziej atrkcyjne powierzchniowo i przypuszczam że będzie większa konkurencja

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się