Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

matek1810    13

Pytanie co on tam sieje bo nawet jak dopłaty jego to przy produkcji zbóż dołoży do tego interesu

tomek73    186

Za 2 i dopłaty to sam oddam, jeszcze wykoszę, zmagazynuję i do skupu odwiozę.

Wiadomość z agroFakt.pl

renovoltage    72

Za mała susza na kuj-pom widocznie  :blink:  na polach bida miejscami aż żal patrzeć a tu takie stawki, ceny mleka w dół to ja nie wiem po co ludziom ziemia ... za taki czynsz

damian40000    85

dopłaty bierze ten co uprawia podatek płaci właściciel. Umowa na 10lat. Tu chodzi tylko o to żeby to kupić. Jak tylko właściciel się namysli to zaraz to kupi. Najgorsze jest to że wszystko coraz tańsze a ziemia i dzierżawy coraz droższe. W tamtym roku 50tys wydawało się drogo a teraz nikogo to nie dziwi co gorsza są tacy którzy bez namysłu tyle płacą jak coś się pojawi.

Krassus    95

Musi poczekać jeszcze z 3 lata a do tego i tak nie wiadomo czy będzie go stać kupić jak właściciel zaszaleje z ceną.

michal1993    350

U mnie w okolicy też dzierżawa chodzi po 1500zł z ha i dopłaty bierze właściciel, normalnie zero opłacalności dla uprawiającego. I jeszcze pełno chętnych na takie dzierżawy.

Przy okazji 1300 post.

matek1810    13

inny przebije jego cene i właściiel bez skrupółow sprzeda innemu a on tylko nabija mu kieszen dobrym czynszem

Edytowano przez matek1810

michal1993    350

Przy dzierżawie to na pierwokup nie ma co liczyć. Przez taki wysoki czynsz nie ma w ogóle widoków na zysk

ukaszPrzyby    20

Macie rację panowie, brak skrupułów. Podam przykład, na zimę zeszlego roku patrze w olx a tu 6ha do dzierżawy w mojej okolicy, no to dzwonie do gościa i ugadalismy się na 450/ha a podatek i dopłaty jego. Na wiosnę wjezdzam z plugiem na pole a tu mi przychodzi jakiś kolo i pyta co ja robię na jego polu. Co się okazało kolo potrzebował zastrzyku gotówki więc sprzedał ziemię swojemu koledze i miał ją od niego dzierżawic ale nie mogli się dogadać wiec ten wystawił grunt na necie. A tacy koledzy byli.

Michalmeer    366

U mnie w okolicy jeden typowy szuszfol - no masakra dosłownie na na podwórku , kombanjy stoją pod chmurką i zboże sie na nich kłosi , i właśnie ten gościu fakt ma chyba około 100 ha kupił 70 ha ziemi za 5mln zł , ludzie są albo tak zachłanni albo tak głupi , teraz sprawa wyszła na jaw bo niemioszek już jest zameldowany w tej wsi , gdzie go nigdy nie było

songo    871

w opolskim to się dopiero ludziom w d*pach po przewracało na przetargach ziemie osiągają poziom często ponad 80 000 za hektar. U mnie na wsi jest kilku rolników 100+ a w obrębie 10km jest ich całkiem sporo. Na przetargach każdy każdemu cene podbija nazłość a mimo to jak dochodzi do 85 000 nadal licytują. Masakra poprostu co się dzieje zachłanność nie zna granic.

damian40000    85

jak chce się kupować ziemie bez względu na cenę to taka droga dzierżawa to taktyczna zagrywka. Masz umowę to jest tam rok wypowiedzenia to odstrasza potencjalnych kupców. W większości kupuje po cichu ten kto dzierżawi jak ma kasę tak jest w mojej okolicy.

Krassus    95

Jeżeli w umowie jest zapis roku wypowiedzenia to można kombinować z tym, że nie jest to umowa na czas określony wiec prawo pierwokupu nie istnieje. Pamiętajcie, że umowa na czas określony to umowa na czas określony i nie można jej wcześniej zakończyć z byle powodu.

miwigos    80

Lepiej kupić za 80 tyś,dobrą ziemie,niż dzierżawić za 2 tyś i dopłaty nie moje,warunek trzeba mieć kase,a duży ma

jaroWM    26

płacić 80k PLN za 1 ha ziemi rolnej, to trzeba na głowę upaść... życia zabraknie, aby się zwróciło.

miwigos    80

W moich stronach normalka i ci co kupują nie bankrutują a za 5 lat może się okazać że to tanio

Edytowano przez miwigos

warchest    44

to taka kase macie w kieszeni ? czy jakie kredyty bierzecie bo kredyt jest dawany na podstawie ceny gusowskiej .to reszta kasy skad kredyt komercyjny ?

warchest    44

to ile hektarow masz ze za taka kase kupujesz ? czy jeszcze inna dzialalnosc  niz rolnictwo

ziomster    64

warchest logiki tu nie szukaj bo jej nie ma - ludzie kupują za takie pieniądze bo sąsiad przecież też kupuje.  

damian40000    85

jak ma być taniej jak jest po 60tys a w drugim końcu województwa płacą po ponad 100tys. Dwa lata temu była po 40tys i też słyszałem głosy że szybko potanieje. Potaniała ale nie ziemia tylko to co na niej rośnie ziemia tylko do góry.

miwigos    80

BO ziemi ornej ubywa i nie przybędzie ,chyba że się wyprowadzimy na Ukrainę ,nikomu tego nie życzę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się