Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    186

U mnie 50-60 z 10 km dalej po 30, jeszcze 10 km dalej po 20. Tak bywa, sory taki mamy rynek.

BRUTAL    7

U mnie jest tylko jeden co dał za ziemię ponad 20 000 i to z trzeciej wioski,gdyby nie on to po 15 000 by chodziła i to ta najlepsza.

Wiadomość z agroFakt.pl

polo95    12

u mnie typek za 2-3 klasa wołał 100000 za ha, pogrzało go chyba  :blink:  nikt nie chce tego kupić od niego

blawatek98    322

Ok 45-50 tysięcy za ha :( Coraz drożej ;) A jeden ze wsi woła po 110 tysięcy za ha ;) Nikt nie kupi tego ;)

warchest    44

niestety ale kiedys ktos kupi i za taka cene a jak niet odogadaja sie i nie po 110 ale powiedzmy te 80 czy 90 ktos da napewno to kwestia tylko czasu

polo95    12

to zależy, czy się dogadają ;) bo niektórzy to z ceny nie chcą zejść

arab1    23

Niech dają 100tys za ha i potem niech na to robią do końca swoich dni

renovoltage    72

Nie będzie dopłat to i piękne określenie przez największych beneficjentów zniknie tzw "głód ziemi" Jak jeden z drugim ma kilkaset tys dopłat to owszem rzuci za ha kasą i się nie zająknie ja tez mogę rzucić dopłaty i się nie zająknę tylko że ja mam ich trochę i gó..o za to kupie co najwyżej .

U nas jeden co obrabiał  40 ha i dodatkowo usługi  kupił w zeszłym roku 11 ha za 700 tys. klasa 3-4, to na jesień nawet pod rzepak nie nawoził i z tonu też już spuścił... 

miwigos    80

Jak nie bedzie dopłat to ciekawe kto dłużej wytrzyma  ten co ma 15 czy ten co 80 ha,ja temu pierwszemu nie wróże dobrze

renovoltage    72

Jak ktoś ma głowę na karku to wyżyje i z kilku ha i bez dopłat, ale nie o tym mowa spójrz ile taki jak podałeś 15 ha korzysta z funduszy a ile jest wpompowane w tego 80ha,  pierwszy  najczęściej bierze dopłaty a ten większy dopłaty + wszystko co tylko się da z programów. Jak by dać równe szanse temu i temu ( bez dopłat i programów)  to ten większy nadal będzie tak korzystnie(super rozwojowy i konkurencyjny ) wyglądał przy tym mniejszym ? 

arab1    23

Ten co ma 15 ha na równych warunkach czyli bez żadnych dopłat i subwencji wytrzyma dłużej niż ten co ma 80 ha ,bo ma przeważnie proste maszyny które mało kosztują i mało kosztuje ich utrzymanie ,no i może jeszcze coś dorobić poza gospodarstwem

DarekAre    5

Mam pytanie moze ktoś sie orientuje czy ANR robi tylko jeden przetarg ograniczony na ziemie i pozniej juz nieograniczony?

czy moze 2 ograniczone? i pozniej nieograniczony?

Jaca19855    10

Jeden ograniczony a pozniej nieograniczone. Kupowałem już na nieograniczony cztery razy.

emilko    19

W moim regionie to ANR podbija ceny ziemi. W ubiegłym roku po 20 tys za ha 4klasy sobie życzyli. W tym już widzę że ostro do góry  - 24 tyś 6 klasa i to dodatkowo w lesie.

W obecnych warunkach jeżeli miałbym płacić po 70-90tys za ha tak jak dzieje się to w innych regionach Polski,  to tylko jeżeli miałbym kasę na koncie, w żadnym wypadku z kredytu. Dwa - trzy lata kryzysu w rolnictwie i bank zabiera wszystko. Szkoda ryzykować.

st220    12

Agencja ceny nie podbija tylko idioci co są na przetargach, skoro są chętni żeby płacić po 70k to czemu by po tyle nie sprzedać?

Krassus    95

A gdyby cena wywoławcza wynosiła 5 tys to myślisz, że rolnicy by nie nabili do 70 tys? Zwykłe prawo popytu i podaży.

tomek73    186

Agencja ceny nie podbija tylko idioci co są na przetargach, skoro są chętni żeby płacić po 70k to czemu by po tyle nie sprzedać?

Podbija, u nas teraz wystawiła 155 ha z ceną 50-56 tyś za 1 ha. Klasy 3b-5.

Klasa 4-5 wystawiona po 38 była a cena GUS z 25, to skąd te ceny biorą  jak u nas i w okolicy 30 km żadnego przetargu jeszcze nie było.

Krassus    95

Wystarczy, że nikt nie kupi i z ceny zejdą. Tylko chętny na pewno się znajdzie.

ziomster    64

Podbija, u nas teraz wystawiła 155 ha z ceną 50-56 tyś za 1 ha. Klasy 3b-5.

Klasa 4-5 wystawiona po 38 była a cena GUS z 25, to skąd te ceny biorą jak u nas i w okolicy 30 km żadnego przetargu jeszcze nie było.

Okolica 30 km od ciebie to nie cała polska. Nie wiesz ze pan i jego pies statystycznie mają po 3 nogi?

lolq1660    12

Ja mam do kupienia 120ha w jednym kawałku za 32000zl/ha, tylko bonitacja trochę odstrasza:). Bonitacja
4A- rolna 6,59ha
4B- 45ha
5-35ha
6-26ha
Las 1.6 ha
Nieużytki 1 ha
Pastwiska klasy 5- 3,29 ha

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto