coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

warchest    253

tylko c osie dziej w zachodniopomorskim obcokrajowcy masowo wykupuja ziemie a polscy rolnicy strajkuja pozatym za 2 lata czyli w 2016 to jzu bedzie pozamiatane obcokrajowcy wejda legalnie i dlatego teraz te ceny zboza i wogole chca zniszczyc polkich rolnikow by ziemie przejeli obcokrajowcy bo juz wszystkie fabryki i caly przemysl i wszystko jest w obcych rekach to etraz czas na ostatnia dziedzine rolnictwo o i tyle i ziemia drozala drozej i bedzie drozala a jakos nic nie slyszalem o tym by w irlandii ziemia taniała wrecz przeciwnie caly czas drozeje i tamtejsi rolnicy maja problem z dokupieniem za jedno pole 10 chewtnych jest tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego nic nie trwa w nieskończoność (pomijając liczbę pi), tego że będzie drożała bym nie był taki pewien uważam że teraz jest na etapie stabilizacji (bynajmniej na naszym terenie) jak kolega pisze bańka kiedyś pęka.

 

Zauważ już dziś ilu rolników wyjechało w pole bez nawozów, czego w poprzednich latach nie było.

 

W naszej okolicy jeszcze kilka gospodarstw nie podniosło się po reformie Balcerowicza, ale znów "Kto nie ryzykuje ten szampana nie pije".


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Troche agencyjnej ziemi kupili i tyle. Zapraszam na mazowsze, podlasie - działeczki 0,5-3 ha i rozpieprzone na kilku kilometrach. O klasie ziemi nie wspomnę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

gdzie na mazowszu tania ziemie macie ? nawte male kawalki ja bym wolal nawet kawalki po 0,5 ha kupowac ale po 35 tys 40 ha a nie ze po 80 tsy chodzi nawet i wiecej krzycza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u mnie jest po 50tys teraz a na drugim końcu województwa płacą już po 100tys jak myślicie co będzie dalej? Ja myślę że jeżeli tam tyle płacą to i tu zaczną i to już niedługo. Dwa lata temu było 30tys rok temu 40tys a w tym 50tys. Zboże rzepak mleko żywiec wszystko spadło a ziemia wzrosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

u mnie jest po 50tys teraz a na drugim końcu województwa płacą już po 100tys jak myślicie co będzie dalej? Ja myślę że jeżeli tam tyle płacą to i tu zaczną i to już niedługo. Dwa

lata temu było 30tys rok temu 40tys a w tym 50tys. Zboże rzepak mleko żywiec wszystko spadło a ziemia wzrosła.

 

A konkretnie kto tyle płaci? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

mój znajomy z okolic ząbkowic śląskich(2,3 kl) kupił u mnie na wiosce 15 ha(4,5 kl) po 20 tysi. u niego ziemia po 70 tysi już podobno. od tych 15 ha dzieli go ok 35 km i ok 2-3 tygodni opóźnionej wegetacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

u mnie jest po 50tys teraz a na drugim końcu województwa płacą już po 100tys jak myślicie co będzie dalej? Ja myślę że jeżeli tam tyle płacą to i tu zaczną i to już niedługo. Dwa lata temu było 30tys rok temu 40tys a w tym 50tys. Zboże rzepak mleko żywiec wszystko spadło a ziemia wzrosła.

 

 

no i jak to wytłumaczycie niech ktoś mądry to wytłumaczy ?

 

 

Bo jeszcze mniejszy ale widać zysk (to tak jak na transporcie fracht za 1100 euro dziś ok. 850 euro i auta nie stają tylko jeżdżą bo coś tam dalej zostaje).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tylko c osie dziej w zachodniopomorskim obcokrajowcy masowo wykupuja ziemie a polscy rolnicy strajkuja pozatym za 2 lata czyli w 2016 to jzu bedzie pozamiatane obcokrajowcy wejda legalnie i dlatego teraz te ceny zboza i wogole chca zniszczyc polkich rolnikow by ziemie przejeli obcokrajowcy bo juz wszystkie fabryki i caly przemysl i wszystko jest w obcych rekach to etraz czas na ostatnia dziedzine rolnictwo o i tyle i ziemia drozala drozej i bedzie drozala a jakos nic nie slyszalem o tym by w irlandii ziemia taniała wrecz przeciwnie caly czas drozeje i tamtejsi rolnicy maja problem z dokupieniem za jedno pole 10 chewtnych jest tam

 

chyba zartujesz ze po 2016 beda masowa walic na polskie kawałeczki po 1ha wink.png

to co było do sprzedania po niskiej cenie juz dawno poszło po cichu, jak ktos mysli ze przyjedzie niemiec i zapłaci po 100 tys za 1ha to sie przeliczy

a niby po co ma to robic skoro przy granicy z polska nieruchomosci sa juz tansze jak u nas ?

niech sie pukna w głowe ci co licza na takie rzeczy

zachodni kapitał obchodza działki po 50, 100, 200 ha i wiecej a nie pojedyncze hektarki i to tez napewno nie po 100 tys za ha

to co sie teraz dzieje ze ktos tam gdzies płaci po niewiadomo ile to zwykła głupota ludzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

tylko c osie dziej w zachodniopomorskim obcokrajowcy masowo wykupuja ziemie a polscy rolnicy strajkuja pozatym za 2 lata czyli w 2016 to jzu bedzie pozamiatane obcokrajowcy wejda legalnie i dlatego teraz te ceny zboza i wogole chca zniszczyc polkich rolnikow by ziemie przejeli obcokrajowcy bo juz wszystkie fabryki i caly przemysl i wszystko jest w obcych rekach to etraz czas na ostatnia dziedzine rolnictwo o i tyle i ziemia drozala drozej i bedzie drozala a jakos nic nie slyszalem o tym by w irlandii ziemia taniała wrecz przeciwnie caly czas drozeje i tamtejsi rolnicy maja problem z dokupieniem za jedno pole 10 chewtnych jest tam

 

Wez mnie nie załamuj udajesz wielkiego filozofa a nic nie wiesz o drastycznym spadku cen ziemi w irlandii? Prosze bardzo przeczytaj akapit o wiele mowiacym tytule - Krach w irlandii

 

http://www.rolnikdzierzawca.pl/index.php?content=1324

 

a tu srednie ceny na swiecie z 2012 r iw irlandii jakos cena jest nadalnizsza niz ta z przed 2008 r wiec ceny ziemi  potrafia spadac i nie sa pewne Zawsze kazda banka mydlana ma swoj punkt krytyczny

 

http://grafik.rp.pl/grafika2/1001575

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Opiszę Wam sytuację jak to wyglądało na przetargu ANR.

Były dwa duże stoliki. Przy jednym usiedli rolnicy od 15ha do 120ha mieszkańcy wiosek, podkreślam rolnicy. Przy drugim stoliku usiedli "przedsiębiorcy-miastowi" czyli użytkownicy gruntów od 15 do 300ha i więcej (moim zdaniem są ułomne przepisy w sprawie dokumentów które składa się do ANR ). Sieją co rok w rok QQ czyli roślinkę miastowych kupują ziemię w promieniu do 50 km. Przepisują ziemię na krewnych. W ciągniku to ich nigdy nie widziałem. Zazwyczaj było tak że "przedsiębiorca" bił się o ziemię z rolnikiem.

 

Dwa lata temu taki przedsiębiorca zapomniał gdzie dokładnie ma pole i wjechał na czyjeś pole- tłumaczył się że dawno tutaj nie był. Nie zna sąsiadów z pola. W tym roku ze względu że nie mógł dojechać na pole jeździ po polu a nie po drodze (zbyt dziurawa, podtopiona) Tłumaczy że musi dojechać na to pole a drogi nie będzie robił bo nie jego. Wieś nie chce pomagać takim osobą a po pomoc wysyła zawsze pracownika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

 

to co sie teraz dzieje ze ktos tam gdzies płaci po niewiadomo ile to zwykła głupota ludzka

 

największą tragedią to jest to że Ty nie możesz opchać swego piachu po 20 tys za ha ..i to jest głupota że po tyle chcesz sprzedać coś co jest warte 5 tys za ha albo i mniej   :D  :D  :D ...brak popytu brak ceny  ;)

cała Twoja filozofia upadku opiera się na twoim głupim przykładzie , po prostu myślisz że jak Ci nie wyszło to wszystko padnie 

niestety kolego tak nie jest i nie będzie

 

gdzie jest popyt jest cena , chyba proste ..kiedy to się zatrzyma i na jakim poziomie ? stanieje ale z jakiego pułapu ? ze 100 tys za ha ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wypisujesz jakies głupoty o których nic nie wiem

nie odnosisz sie do faktów bo nie masz wiedzy a tym samym nic do powiedzenia

co ty opowiadzasz za bajki ze mi nie wyszło ?

jakbys zobaczył moje zabudowania to pewnie bys sie ze wstydu spalił :D

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

zwykli rolnicy mający 50-200ha. Tacy których interesują działki kilku hektarowe.

Oni sobie mogą na to pozwolić. Będą się bili o ostatni wolny hektar w swoim rejonie ale np 20 km dalej cena  może być duuużo niższa. U mnie płacono max 27 tys za ha 4-5 klasy 5 lat temu. Teraz max to 20 tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wiesz, dla wielu szczytem marzeń jest mieszkanie w oborze połowy życia, 1/4 w polu i 1/4 śpią.... Wszystko tanieje więc żeby było na raty za nowe maszyny, obory i kary za przekroczenie kwot to co rusz dostawiają jałówek do stada a te trzeba czymś wykarmić więc i ziemia w cenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

ventador

 

 jaką wiedzą Ty dysponujesz ?o końcu świata? 

całe życie kupowałem ziemię i warto było  ;)

ile Ty kupiłeś ? nic ... a  ile sprzedałeś ? i co na tym wyszedłeś   ? 

 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiesz, dla wielu szczytem marzeń jest mieszkanie w oborze połowy życia, 1/4 w polu i 1/4 śpią.... Wszystko tanieje więc żeby było na raty za nowe maszyny, obory i kary za przekroczenie kwot to co rusz dostawiają jałówek do stada a te trzeba czymś wykarmić więc i ziemia w cenie 

 

dokładnie

 

 

kozulek

po ile kupowałes ?

po 50 tys ?

czy po 5 ?

mój ojciec kupował w latach 90-tych po 1tys za ha a jak na emeryture przechodził to sprzedał po 20 i co ?

i dobrze zrobił bo za chwile bedzie po 10 tys

ten co odkupił to teraz mówi ze juz by tyle nie zapłacił, zbyt niepewne czasy, mało tego w tym roku kupił 3 ha po 10tys

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W mojej okolicy w ostatnim czasie dwóch ludzi sprzedaje ziemie. Nawet blisko ode mnie jest na sprzedaż 2ha ziemi w 90% VI klasy po lesie sosnowym, ceni 23tys/ha. Na razie brak chętnego na zapłacenie fortuny i wyrywanie korzeni.

Kawałek dalej na sprzedaż 3ha w 5 kawałkach, ceni 26tys/ha, podobnie niskiej klasy.

Na razie nikt się nie zabija o tą ziemię...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

ventador

 

 jaką wiedzą Ty dysponujesz ?o końcu świata? 

całe życie kupowałem ziemię i warto było  ;)

ile Ty kupiłeś ? nic ... a  ile sprzedałeś ? i co na tym wyszedłeś   ? 

Zapłaciłbyś dziś 70 tys za ha 5-6 klasy? 

W mojej okolicy w ostatnim czasie dwóch ludzi sprzedaje ziemie. Nawet blisko ode mnie jest na sprzedaż 2ha ziemi w 90% VI klasy po lesie sosnowym, ceni 23tys/ha. Na razie brak chętnego na zapłacenie fortuny i wyrywanie korzeni.

Kawałek dalej na sprzedaż 3ha w 5 kawałkach, ceni 26tys/ha, podobnie niskiej klasy.

Na razie nikt się nie zabija o tą ziemię...

Może jakiś niemiec w 2016 przyjedzie i zapłaci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

nie bo nie potrzebuję 5-6 klasy  ;)

  nie dziwi mnie fakt że za 2 czy 3 klasę płaci się 50 tys za ha ...mało tego uważam  że co najmniej  tyle powinna kosztować ziemia tej klasy 


 

mój ojciec kupował w latach 90-tych po 1tys za ha a jak na emeryture przechodził to sprzedał po 20 i co ?

 

 

i tu masz przyczyny swego niepowodzenia 

płaciłem w tym czasie po 500 zł za ha i do dziś nie sprzedałem tej ziemi ...ile jestem do przodu ? 

 

odejmij od tych 20 tys dopłatę jaką byś uzyskał przez te lata i ile realnie zostanie ? 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie wiem po ile realnie jest u ciebie ziemia

u mnie tendencja spadkowa

niepowodzenia ?

wogole nie załuje tego piachu 5 i 6 klasy :D

gdybym sie w tym babrał byłbym biedniejszy niz teraz jestem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

nie bo nie potrzebuję 5-6 klasy  ;)

  nie dziwi mnie fakt że za 2 czy 3 klasę płaci się 50 tys za ha ...mało tego uważam  że co najmniej  tyle powinna kosztować ziemia tej klasy 

 

A może inaczej. Orałbyś i 5 klasę tyle że Cię nie stać na wydanie 70 tys :) 

 

Za 2 klasę 50 tys to cena realna - 10 t pszenicy można wyciągnąć. Ale nikt nie rozpatruje 2-3 klasy a raczej 4-5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj