Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Michalmeer    366

tak do 30 tys za ha to 4 klase około 5 ha kupił bym ale za wiecej to już nie warto

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

szopen    28

Moją dzierżawioną ziemię, średnio po połowie 4-4 klasa ANR wyceniła na ponad 30 tys. Połowa nawet nie zmeliorowana. Brałem zaperzoną bez nawożenia a jak teraz jest w kulturze to cena rośnie.

Macius    7

Rolnicy są sami sobie winni tych cen gruntów. Więc nie miejcie do nikogo pretensji. Ale teraz jeste ciekaw jak ci co kupują pola za ponad 60tyś hektar jak przy tych cenach płodów rolnych je spłacą

Wiadomość z agroFakt.pl

Michalmeer    366

no własnie w tym cały problem wielu ludzi nie myśli co robi .. ceny ziemi to wiecej spekulanci ustalają niz rolnicy

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Murphys    4

Witam panowie

Ile można wołać za ziemię 1/2 klasa na podkarpaciu mam kilka ha na sprzedaż

Kawałki od 0,70ha do 1,8ha ? W dobrej kulturze

Edytowano przez Murphys

warchest    47

to zalezy od regionu i zainteresowania i od tego jacy am sa rolnicy czy duzi czy mali bo wiadomo wiekszy wiecej zaplaci

antoni1    12

tak po jakieś 10 tys za ha

no bo daleko od stolicy

Edytowano przez antoni1

karol210    12

Witam forumowiczow,juz jest prawie pewne ze po 2020roku nie będzie dopłat jak myślicie o ile spadnie cena z hektara?(Przyjmując średnia cenę ,30tys teraz),nie mam ani wieku ani doświadczenia w kwestii nieruchomości jak moze wygladac ta sytuacja dopłaty=cena ziemii

Edytowano przez karol210

Krassus    95

A mi znajoma z Providenta powiedziała, że dostała cynk od szefa a szef dowiedział się od Premiera, że ziemia ma drożeć przez to, że Tusk przewodniczącym został. Jutro biegnę do tej znajomej, biorę ile się da pieniędzy i kupuję co się da.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

timasz    52

Witam forumowiczow,juz jest prawie pewne ze po 2020roku nie będzie dopłat jak myślicie o ile spadnie cena z hektara?(Przyjmując średnia cenę ,30tys teraz),nie mam ani wieku ani doświadczenia w kwestii nieruchomości jak moze wygladac ta sytuacja dopłaty=cena ziemii

od kiedy weszly doplaty slyszysie od jakis pseudo prorokow ze maja je za najwyzej kilka lat zniesc, a pozniej sie okazuje ze tworzone sa nowe platnosci na zmienionych zasadach, ale oczywiscie wielu twierdzie ze i tak najpozniej w nastepnym budzecie i tak ich nie bedzie bo tak im sie przywidzialo wiec podawajcie konkrety a nie wymysly

Prosze o podowanie cen ziemi bo o tym jest ten temat

Agrest    527

Udało się zakupić 0,8ha za 14000zł klasa IIIA i IIIB. Dogadane w piątek, dziś zakupione, ale tylko dzięki honorowemu podejściu sprzedających, bo chętni wyrośli jak grzyby po deszczu.

KACZOR1984    1

Ja jestem w trakcie załatwiania papierków, kupuję 3,5ha za 25 000zł/ha (klasa w większości II, ale i III się trafia). I też "dzięki honorowemu podejściu sprzedających"

majkel207    18

u mnie kiedyś byli tak honorowi inni kupujący, że jedna osoba czekała u notariusza na nas i mi jeszcze cenę podbiła

KACZOR1984    1

Nerw mnie bierze jak myślę o takich ludziach. Wiedzą, że ziemia w cenie takiej i takiej zaklepana i się ryją z podbijaniem. Dzięki takim ludziom cena rośnie. Są i też tacy którzy robią podchody do dzierżaw wieloletnich i podgadują.

Agrest    527

KACZOR1984 - życzę Ci powodzenia w zakupie, ale lepiej napisz jak już kupisz. Jak notariusz przybije pieczęć to masz pewne, a w trakcie załatwiania papierków wszystko może się zdarzyć i honor sprzedającego straci swą wartość. Ja się już sparzyłem. Ustaliłem cenę w sierpniu, ale potrzebne było rozgraniczenie działki. Ziemię zaorałem, załatwiłem geodetę, ojciec pomagał zabijać kołki i okazało się że zakupił kto inny.

TOME11    84

haha, skąd ja to znam, ugadane za 50, facet wiedząc, że na MR z czasem podbija się idealnie do 70 które trzeba wydać- POLSKA

Krassus    95

A co ma do tego kraj i partia rządząca?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

TOME11    84

A co ma do tego kraj i partia rządząca?

nie lubię tych słów ale idealnie przedstawiają sytuację

#polaczki

#cebulaki

Krassus    95

Ciekawe. Dwie rady. Tam gdzie są pieniądze nie ma sentymentów i honoru i jeżeli ktoś przebija twoją ofertę to albo sam ją przebijesz albo odpuszczasz a nie wyzywasz sprzedającego od polaczków czy cebulaków.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

staszek1234    1

Ja jestem w trakcie załatwiania papierków, kupuję 3,5ha za 25 000zł/ha (klasa w większości II, ale i III się trafia). I też "dzięki honorowemu podejściu sprzedających"

po ile, 25 tys i druga klasa!? to chyba nie w Polsce

TOME11    84

Ciekawe. Dwie rady. Tam gdzie są pieniądze nie ma sentymentów i honoru i jeżeli ktoś przebija twoją ofertę to albo sam ją przebijesz albo odpuszczasz a nie wyzywasz sprzedającego od polaczków czy cebulaków.

haha, sęk w tym, że nikt nie podbił; ja znam sprzedającego, ty nie więc ... w kubeł w tym temacie

'piniondze za darmo dostały to muszom zapłacić'

tomek73    195

Dlatego daje się bardzo wysoki zadatek, żeby nie było możliwości podbicia.

Ja dałem połowę w zadatku, czyli jak po 50 to 25 zadatku,i jak ktoś chciałby podbić to pole wychodzi od razu po 75 tyś.

TOME11    84

Dlatego daje się bardzo wysoki zadatek, żeby nie było możliwości podbicia.

Ja dałem połowę w zadatku, czyli jak po 50 to 25 zadatku,i jak ktoś chciałby podbić to pole wychodzi od razu po 75 tyś.

żebym wiedział, że to taki wąż to bym i 45 mu dał, ale cóż ziemię raz się sprzedaje :)

slavik80    2

POWIAT Hrubieszowski 2 dzialki 27 i 28 arow (dodam ze jedna sasiaduje z moja dzialka a druga juz nie ) 20tys za calosc plus oplata notariusza po mojej stronie, a to dodatkowy tysiac zl

POWIAT Hrubieszowski 2 dzialki 27 i 28 arow (dodam ze jedna sasiaduje z moja dzialka a druga juz nie ) 20tys za calosc plus oplata notariusza po mojej stronie, a to dodatkowy tysiac zl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Wald3k
      Witam wszystkich,
      jak myślicie, czy po wprowadzeniu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego 30 kwietnia br. ceny ziemi spadną, utrzymają się czy dalej będą rosły?
      Chodzi oczywiście o rynek prywatny, bo jak wiemy na grunty państwowe wprowadzony będzie pięcioletni zakaz sprzedaży.
    • Przez ursus1986
      U mnie ceny w okolicach Sokołowa Podlaskiego wyglądają tak:

kukurydza 665 plus vat
      pszenica pasz 635-640 plus vat