Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Merkoo    5

Prawdopodobnie nikt pod cele rolnicze tyle nie zapłaci. Zależy od regionu ale realne ceny dzierzawy u mnie wynoszą od ceny dopłat do 2tyś/ha a rejon silnie rolniczy i duzo krowiarzy. Co siać żeby zarobić 4tyś? Zejdź na ziemię kolego.

antoni1    12

mozno pomidory,pietruszkę,

albo paprykę ogórki najlepiej nie wydzierżawiaj a uprawiaj sam to zarobisz dużo wiecej

Edytowano przez antoni1

Wiadomość z agroFakt.pl

Maro0    10

Prawdopodobnie nikt pod cele rolnicze tyle nie zapłaci. Zależy od regionu ale realne ceny dzierzawy u mnie wynoszą od ceny dopłat do 2tyś/ha a rejon silnie rolniczy i duzo krowiarzy. Co siać żeby zarobić 4tyś? Zejdź na ziemię kolego.

Ziemia w centralnej WLKP,u nas oferowali sasiadowi 2 tys za ha i dopłaty jego a pola ma bez mozliwosci deszczowania V, VI klasa.

tej VI i V to jest z 4 ha a reszty IV III 26...a wiadomo ze woda to duzy atut, a rejon warzywny, stad takie ceny u nas sa

Edytowano przez Maro0

Merkoo    5

Skoro tyle dają to wołaj, Ale po co się trudzić, sadzić, bać się o pogodę itd skoro można wydzierzawić i zgarniać 120tyś bez roboty rocznie? gdzie tu logika i sens pracy?

wczoraj kpiliśmy 1.74 ha za123 tys to i tak tanio u nas kujawsko pomorskie bo z 3 tyg temu był przetarg z agencji to poszła ziemia po 178 tys za ha

Vladoo1    9

Jak ktoś ma gotówke to może płacić jak nie ma pomysłu na ich wydanie ale z drugiej strony trzeba pomysleć ze takie tuski czy inne kaczory siedzą nic nie robią dla rolników i wydają (rozpieprzają) cieżko zarobione złotówy rolników.a propo za taką kase za Ha to i w Angli mozna kupować ziemie :)

robo1980    42

i co Niemiec przyjedzie kupić ziemię za przeszło 100tys za hektar ,jak u siebie ma w takiej samej cenie.

majkel207    18

weź pod uwagę też, że w Niemczech jest podatek dochodowy dla rolników i zupełnie inne koszty zatrudnienia pracowników, a co do cen ziemi, to oni niskie ceny mają tylko w kilku wschodnich landach, w reszcie kraju są o wiele wyższe, no i ja do cen statystycznych w Niemczech też bym podchodził z przymrużeniem oka, bo wiem, że w moim regionie ceny statystyczne dla województwa 20-40% realnej ceny

Edytowano przez majkel207

robo1980    42

pracowałem trochę w Niemczech przy warzywach w okolicach Koloni to własciciel mówił że za hektar w tej okolicy to średnio 30 tys euro.a koszty zatrudnienia dla nich są śmieszne bo nawed mały gospodarz mający kilka hektarów warzyw ma min 2 pracowników.

majkel207    18

na kilka h warzyw potrzeba dużo ludzi, a za jednego pracownika tam, ma 4 u nas, to śmieszne koszty?

Edytowano przez majkel207

robo1980    42

tylko że tam ma zapewniony zbyt i uczciwą zapłatę za towar.a co do pracowników to tam nie pracuje się jak w Polsce że patrzy się tylko ściemnić.żeby była wydajność to musi być zapłacone nieważne czy to na terenie Polski czy Niemiec.dlaczego Polacy nie chcą zbierać truskawki w Polsce za 150zł dniówka tylko jadą za granicę na zbiory.jeżeli taki Niemiec kupi ziemie w Polsce to i tak będzie musiał płacić takie same stawki jak na zachodzie bo nie będzie miał pracowników.

majkel207    18

tylko że tam ma zapewniony zbyt i uczciwą zapłatę za towar.a co do pracowników to tam nie pracuje się jak w Polsce że patrzy się tylko ściemnić.żeby była wydajność to musi być zapłacone nieważne czy to na terenie Polski czy Niemiec.dlaczego Polacy nie chcą zbierać truskawki w Polsce za 150zł dniówka tylko jadą za granicę na zbiory.jeżeli taki Niemiec kupi ziemie w Polsce to i tak będzie musiał płacić takie same stawki jak na zachodzie bo nie będzie miał pracowników.

tak jak zachodnie firmy płacą w Polsce tak samo jak na zachodzie? a co do wydajności pracowników to wszędzie są ściemniacze i porządni pracownicy, płace u nas w kraju dogonią Niemieckie może za jakieś 50 lat, a i to mało prawdopodobne

ja tam nie wierze w spadki cen, wiadomo, że mam tylko rozeznanie w swoim regionie, ale widzę, że coraz więcej młodych zostaje na wsi, czasem nawet wracają z miasta,p bo w mieście dużej ciężej jak kiedyś, tak samo biznesmeni co mieli różne interesy coraz więcej kupują i dzierżawią ziemi, nie pod dopłaty, tylko pod różnego rodzaju uprawy

timasz    52

Moim zdaniem powinno sie zmniejszyc dotacje do najwyzej 100 euro i prawdziwemu rolnikowi to by wystarczylo, a nawet na poczatku XX w gdy wogole nie bylo doplat produkcja zwierzeca i roslinna byla zdecydowanie bardziej oplacalna niz teraz. Moze jesli doplaty zostana mocno ograniczone osoby majace duze arealy tylko dla doplat rolnosrodowiskowych zaczna sie ich wyzbywac bo bedzie to malo oplacalna inwestycja. Swoja droga moze to tez spowodaowac ziekszenie powierzchni zalesianych gruntow bo bedzie to bardziej oplacalne

karol    2

ceny ziemi zmienią się moim zdaniem niedługo... wystarczy że skończą się niedługo limity na mleko, cukier... znam dużo rolników którzy po zniesieniu limitów chcą zwiększyć produkcje, efektem będzie niższa cena także i opłacalność spadnie. Dodając niższe dopłaty nikt nie pozwoli sobie na lokowanie kapitału w ziemie po 50-60 tys za hektar... i tak rolnicy są zadłużeni więc moim zdaniem ceny ziemi wyhamują.

sybiuszek24    3

U mnie przysłali mi aby kupić 4 ha w jednym kawałku za 133tys. klasa 4.Pisałem o dzierżawę a oni żeby kupić i to za taką cenę,a 5 lat temu wyceniali na niecałe 50tys.Niech szukają dalej durni co tyle zapłacą

saszeta    73

dostałem ofertę wykupu dzierżawy z ANR. 17200 za hektar. Na papierze wszystko 5 klasa

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się