Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kr9292    94

Przy zwierzetach szybciej. Ale nie o to mi chodziło. Kupiłem przez ostatnie 10 lat ponad 20 ha ziemi i w tej chwili od reki kazdy mógłbym sprzedać co najmniej 15 tys drożej. Mój dziadek który miał 92 lata do smierci powtarzał, że nigdy na ziemi nie stracił i zawsze jak kupował on czy mój tato to wydawało się, że kupują drogo. Gdy któregoś razu przeglądałem stare akta to te ceny wydają się smieszne. Np '95r cena za ha 16 tys dzisiaj od ręki po 60 mógłbym dostać. Dodam, że nie jestem zwolennikiem kupowania ziemi za wszelką cenę ale często płacenie dużych pieniędzy za ziemię ma sens.

oregano    4

a ja mysle ze przepłaciłes za ziemie a teraz dorabiasz do tego ideologie ze warto było tyle zapłacic   :D

dlatego bardzo cie denerwuje opinia ludzi którzy mysla racjonalnie ....

Jakbym uważał, że przepłacam to bym nie kupował. Zresztą ostatni kawałek ziemi kupiłem, a właściwie jeszcze mój ojciec kupił 3 lata temu. Od tamtej pory w moim regionie nikt nie sprzedaje, a jeśli pojawi się jakiś kawałek to bierze ktoś z rodziny lub najbliższych znajomych. Tak więc pieniądze to nie jest największy problem przy zakupie ziemi. Jest nim dostępność.

Osobiście nie mam ciśnienia na kupno ziemi, bo siedzę w warzywach i szczerze mówiąc z tego co mam obecnie nie potrafię jeszcze wycisnąć maksimum. Brak czasu i rąk do pracy.

Piszesz, że z ha jest 2 tyś zysku. Dlaczego mierzysz wszystkich własną miarą? Są uprawy z których można wycisnąć znacznie więcej.

Poczytaj sobie trochę chociażby o cenach za dzierżawy. Niektórzy potrafią płacić za dzierżawę po 2tyś. i jeszcze im zostaje, nie sądzę by robili za darmo lub za jakieś niskie kwoty.

ozzborn    228

oregano

jakie warzywa mozna uprawiac na 5 i 6 klasie ?

użytkownik przemek28 pisał o 6 klasie 

Wiadomość z agroFakt.pl

zetorki12    2378

Na 6 klasie to las , ... a już po 100 latach ładne drzewo i mamy kasę ze sprzedaży . -_-

ZETOR TEAM

oregano    4

Mam to szczęście, że mam gleby klas I-III więc nie mam praktycznej wiedzy na temat uprawy warzyw na takich glebach a teoretyzować nie zamierzam. Z pewnością może to być trudne, ale generalnie nie w tym rzecz. Tak jak pisałem wcześniej gość kupił to teraz jego problem jak na tym zarobić. Zapłacił więcej niż komuś się wydaje że jest to warte to od razu afera i wytykanie jakim ciągnikiem czy autem jeździ.

Na zachodzie Europy ziemia jest po 40-60tyś euro i nie widzę powodów do tego by takie ceny (w perspektywie długoterminowej oczywiście) zawitały do Polski.

Nie trzeba więc zarabiać kokosów bezpośrednio na uprawie, można to potraktować jako inwestycję w nieruchomość.

Gdzieś w okolicach 2000r były u nas przetargi na ziemię po PGR-ach, gdzie ceny były <10tyś PLN, duże ładne, płaskie kawałki. Dzisiaj ta ziemia jest warta powiedzmy 50tyś. (a może 60? 80?) W prosty więc sposób można policzyć ile ktoś zyskał kupując przykładowo 10ha.

Edytowano przez oregano

ozzborn    228

oregano

to ty jestes spekulant a nie rolnik  :D

"nie widzę powodów do tego by takie ceny (w perspektywie długoterminowej oczywiście) zawiały do Polski" 

zgadzam sie  ;) 

przemek28_28    48

Oregano jak nie masz 6 klasy i jej nie uprawiałeś to nie wypowiadaj sie bo na 1-3 rośnie wszystko na 6 wszystko usycha jak nie pada tydzień.

oregano    4

Oregano jak nie masz 6 klasy i jej nie uprawiałeś to nie wypowiadaj sie bo na 1-3 rośnie wszystko na 6 wszystko usycha jak nie pada tydzień.

Ale po raz 10 piszę, że to nie jest problem ani Twój ani mój czy komuś coś tam urośnie czy nie. Ktoś kupił to jego problem lub szczęście, nie obchodzi mnie to.

Po raz 10 napiszę też, że na ziemi zarabia się bezpośrednio - zbierając plony oraz pośrednio poprzez wzrost cen nieruchomości rolnych. Nie można tego rozliczać tylko w kategoriach ile żyta urośnie.

jaroWM    26

Przy zwierzetach szybciej. Ale nie o to mi chodziło. Kupiłem przez ostatnie 10 lat ponad 20 ha ziemi i w tej chwili od reki kazdy mógłbym sprzedać co najmniej 15 tys drożej. Mój dziadek który miał 92 lata do smierci powtarzał, że nigdy na ziemi nie stracił i zawsze jak kupował on czy mój tato to wydawało się, że kupują drogo. Gdy któregoś razu przeglądałem stare akta to te ceny wydają się smieszne. Np '95r cena za ha 16 tys dzisiaj od ręki po 60 mógłbym dostać. Dodam, że nie jestem zwolennikiem kupowania ziemi za wszelką cenę ale często płacenie dużych pieniędzy za ziemię ma sens.

w połowie lat 90-tych ojciec za 15 tys.  zł kupił zapuszczone gospo 42 ha. pamiętam, jaka bieda wtedy była, jak to wtedy było dużo pieniędzy za ziemię, którą nawet pies z kulawą nogą się nie interesował i jak matka gadała, że to głupota i po co i na co? dziś 1/2 ha kupi się za to.

przez ostanie ponad 10 lat z bratem podwoiliśmy to (w różnych cenach)  i teraz skupiamy się na normalnych maszynach. jest przez miedzę do wzięcia kolejne 3,3 ha (większość IIIb)  za 70 000, ale odpuszczamy na razie...

BoskiElwaro    152

ja nie kupuję pól gorszych niż 4a chyba że glina , nie mam cierpliwości do słabych pól kiedyś miałem w dzierżawie 20 ha 4b-6 i tam kosiłem 5 t QQ a na swoim 14 t , pszenicy nie dało się tam zasiać , osobiście uważam że pola 4b i w górę na słabym podłożu nie powinny więcej jak 20 tyś kosztować

może i niepowinny ale kosztują 

A unas za 1 klasę dają 30 k a za 3klase 23 max bo nikt się nie wcina się drugiemu znajdują się wariaci ale zadko co dają 40 jeden potentat odnas jak ktoś mu zaproponuje ziemię do kupna to mówi daje 25i biorę a jak więcej to spierdalaj zresztą każdy tak mówi :-)

i dlatego jest normalnie bo to kupujący powinien dyktować warunki,a nie ceny k**wa z d*py pola po zaciągane jakoś to powinno być uregulowane z góry bo do ch*ja nie podobne 

jan34533    17

,a nie ceny k**wa z d*py pola po zaciągane jakoś to powinno być uregulowane z góry bo do ch*ja nie podobne ...........

taa, ceny powinien rząd ustalać co?  na wszystko? na prawdę?  to już  było

tęskno do socjalizmu co, czy ty wiesz co piszesz

Kula07    141

Za niższą cenę napewno.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

zkordalski    84

Dla mnie te ceny są zabawne. Niech kupują i niech kosztuje 100 000 za ha wtedy od razu sprzedaje wszystko

Edytowano przez zkordalski

STIG0013    407

ziemia jest tyle warta ile ktoś zapłaci, choć osobiście za ziemie 1-3 nie dałbym więcej niż 30k za ha

zkordalski    84

Dokładnie u nas teraz jest na sprzedanie 1 klasa po 50 a plon średni tam coś koło 5-6 ton sypie powodzenia w interesach . Uważam tak samo próg opłacalności to 30 za ha Max więcej to lokata kapitału jak się nie wie Ci z nim zrobić bo brać kredyt i tyle płacić to dla mnie debilizm ale jak kto lubi ☺

Edytowano przez zkordalski

marko-kolo    307

Debilem to trzeba byc zeby za tyle sprzedac
Widze ze slabo cenicie cudze , ciekawy jestem czy byscie sprzedali za tyle ?

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

STIG0013    407

Tak, jeśli miałbym coś sprzedawać to takie ziemie jak u mnie to 25 tyś/ha, 2-3 klasa, glinka, less. Na szczęście głupich tu nie ma i powyżej to tylko by się w głowę popukali i nikt by nie sprzedał

Edytowano przez STIG0013

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Wald3k
      Witam wszystkich,
      jak myślicie, czy po wprowadzeniu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego 30 kwietnia br. ceny ziemi spadną, utrzymają się czy dalej będą rosły?
      Chodzi oczywiście o rynek prywatny, bo jak wiemy na grunty państwowe wprowadzony będzie pięcioletni zakaz sprzedaży.
    • Przez ursus1986
      U mnie ceny w okolicach Sokołowa Podlaskiego wyglądają tak:

kukurydza 665 plus vat
      pszenica pasz 635-640 plus vat