Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

miwigos    80

U mnie takich nie braknie ,w bydynki i inwentarz mało kto inwestuje

Agrest    349

Ja mam telefonicznie ugadane 50tys za 1,2 ha II i III kl i powiem że mi bardzo zależy bo po sąsiedzku. Gościa w życiu na oczy nie widziałem, zresztą on ziemi swojej również, bo dostał w spadku i dzielą nas setki kilometrów. Nie wiem czy kupię bo wszystko palcem na wodzie pisane, ale jak kupię to będę zadowolony, chociaż z punktu ekonomii takie ceny to absurd. Ale to działka dla mnie strategiczna - powiedzmy ;)

No i sprawa się rypła. Notariusz na jutro na 9:00 umówiony. Dzwonię do gościa o której przyjedzie, a ten że wcale. Ot taki kapryśny. Do świni powiesz to czasem coś kwiknie czy chrumknie, a tu a ni ma ani be ani kukuryku. No bo po co panisko ma dzwonić i poinformować, że rezygnuje.  100% wszystkich papierów załatwiłem na swój koszt, żeby przyjechał jednego dnia tylko podpisał. Wyprostowałem mu Księgę wieczystą, bo przy przechodzeniu z formy papierowej na elektroniczną ktoś wykazał się niekompetencją i nie wpisał wszystkich działek.

Kasy oczywiście nie zwróci. Pytam o powód - mówi że dzieci nie mogą się pogodzić. Dzwonię do syna, a ten zdziwiony że się wycofał.

No nic on będzie miał mniej kasy, a ja mniej pracy i więcej czasu ;)

case-jxu-95    0

No i sprawa się rypła. Notariusz na jutro na 9:00 umówiony. Dzwonię do gościa o której przyjedzie, a ten że wcale. Ot taki kapryśny. Do świni powiesz to czasem coś kwiknie czy chrumknie, a tu a ni ma ani be ani kukuryku. No bo po co panisko ma dzwonić i poinformować, że rezygnuje.  100% wszystkich papierów załatwiłem na swój koszt, żeby przyjechał jednego dnia tylko podpisał. Wyprostowałem mu Księgę wieczystą, bo przy przechodzeniu z formy papierowej na elektroniczną ktoś wykazał się niekompetencją i nie wpisał wszystkich działek.

Kasy oczywiście nie zwróci. Pytam o powód - mówi że dzieci nie mogą się pogodzić. Dzwonię do syna, a ten zdziwiony że się wycofał.

No nic on będzie miał mniej kasy, a ja mniej pracy i więcej czasu ;)

Nie ty pierwszy i ostatni zostałeś wystawiony,podobną sytuację miałem rok temu po chwili niesmaku trafiła się inna oferta więcej ha za te same pieniądze i to jeszcze pod samym domem :)

Wiadomość z agroFakt.pl

soltys48    315

właśnie teraz stoje przed podobną sytuacją i boję się wyjeba...nia i chciałbym spisać przedwstępną przed zadatkiem tak żeby w razie rozmyślenia jak u kolegi wyżej obecnemu właścicielowi rezygnacja odbijała się czkawką....macie jakieś sprawdzone umowy przedwstępne???

maniek20    71

jak ktoś mi da 120 tys za ha to już ma kupione a nawet 100 tys wystarczy

klasa od 1 do 4

Marcin34    4

A jak to teraz jest czy mogę kupić ziemie tylko w tej gminie co mieszkam czy i sąsiedniej

Paramonov    4

Jak to jest z zakupem ziemi jeśli brałem MR gosp przejełem na początku tego roku teraz chciał bym kupić pole bo sie trafiło tylko zależy mi na czasie. nie będzie probemów z zakupem jak nie mam nawet cały rok swojego gospodarstwa ? ktoś odpowie ?

garek    67

przyszedł człowiek i chciał mi sprzedać 6  ha w trzech kawałkach druga klasa po 65 grzecznie podziękowałem.

Pajej    50

III kl, pole to 10 letni urór i do tego mokre, ale jestem zadowolony

kotwczapce    26

U mnie 3-6 klasa ok 20 ha po 40 tyś nikt nie pyta

Mógłbyś w profilu wpisać chociaż powiat

laryy123    11

No ja mam przy mojm gospodarstwie do kupienia 77arów tylko koleś 2rok przychodzi i raz sprzedaje a raz nie a teraz dom stawia i kredyt mu się skoczył a dom w stanie surowym i przyszedł w łaskę ale mi nie pasuje bo wywaliłem się z kasy na chłodnie a kredytu nie chce brać ale chyba muszę bo nie popuszcze te ziem przy moim gospodarstwie i sytuacja jest tego typu gospodarstwo jest na ojca ma 59 lat i czy dostanie kredyt na zakup ziemi proszę o odp z góry dzięki

bochniak    10

a dlaczego ma nie dostać ? wszystko zależy od wielkości kredytu i gospodarstwa czy nie macie innych zobowiązań itp...

michatek    3
Napisano (edytowany)

Jak to jest z zakupem ziemi jeśli brałem MR gosp przejełem na początku tego roku teraz chciał bym kupić pole bo sie trafiło tylko zależy mi na czasie. nie będzie probemów z zakupem jak nie mam nawet cały rok swojego gospodarstwa ? ktoś odpowie ?

teraz ta ustawa weszła że musisz być 5 lat rolnikiem  od ręki 30 arów bez niczego a więcej to  kupić możesz tylko za zgodą agencji nieruchomości -

i tylko w swojej gminie czy powiecie - sam dokładnie nie wiem do końca , może ktoś co ostatnio kupował to podpowie

Edytowano przez michatek

Pajej    50

w swojej gminie i sasiednich

laryy123    11

Kredytów nie mamy więc kredyt raczej dostanę gospodarstwo wyłącznie nastawione na warzywa jest 5ha a ten kawałek chce 28tys.

laryy123    11

A przeważnie na ile lat bierzecie kredyty na ziemię i czy w balona was nie robią banki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się