Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Tomek90    191

No na razie tak dużego kawałka to nie mam . No to może 6ha w jednym , po 60tys w klasie 4 ?

Podaj kontakt do siebie, przyjadę obejrzeć.

Wiadomość z agroFakt.pl

zetorki12    1938
Napisano (edytowany)

Nie mam ochoty ujawniania się na AF . Jak ktoś zainteresowany to trafi przez OLX , także za stary jestem na takie numery bałwanki :P . Takie "podpuchy" możecie sobie darować . :D

Edytowano przez zetorki12

e2visionamd    1

jest temat kupna ziemi w mojej okolicy i z ciekawości zajrzałem w ten temat choć nie liczyłem na dużo inf nooo i się nie pomyliłem.. g#wniarzu ! ludzie prowadzą interesy , kalkulują , informują się , a ty jak małpa w zoo odpier#alasz zamęt ! a teraz uspokój się i zamilcz bo tak powienien wyglądać ten temat:  jest sprzedawca 4 ha III , IV kl 1 kawałek 86tys/ ha kształt prostokąt 800 m długie wielkopolska   

piotrp88    15

Rozumiem że kupujesz? trochę Cię zmartwię, ale w tym wieku nie dostaniesz nigdzie kredytu.

maniek20    71

To Agencja znów sprzedaje? Myślałem że jest zakaz i tylko wydzierzawiają...

sprzedaje tylko nie może chyba wiekszych jak 2 ha sprzedawać

Tomek90    191

Mi nie chcą 0,3ha sprzedać, która graniczy z moją własną

zetorki12    1938

jest temat kupna ziemi w mojej okolicy i z ciekawości zajrzałem w ten temat choć nie liczyłem na dużo inf nooo i się nie pomyliłem.. g#wniarzu ! ludzie prowadzą interesy , kalkulują , informują się , a ty jak małpa w zoo odpier#alasz zamęt ! a teraz uspokój się i zamilcz bo tak powienien wyglądać ten temat:  jest sprzedawca 4 ha III , IV kl 1 kawałek 86tys/ ha kształt prostokąt 800 m długie wielkopolska   

Nie ty decydujesz o tym jak ma temat wyglądać . Może weź i Mi zabroń zabierać głos . Uważam że niektóre ceny są za wysokie i nijak się mają do realnej wartości ha. więc się śmieję z zachłanności ludzkiej . Powtarzam niektóre ceny za ha.

Bamber310    4
Napisano (edytowany)

Rozumiem że kupujesz? trochę Cię zmartwię, ale w tym wieku nie dostaniesz nigdzie kredytu.

To musze Cie zmartwic...za maly jestes w tych sprawach... bez problemu dostanie kredyt w zaleznosci jak duzy uzaleznione jest od jakiego czasu posiada gospodarstwo a nie wieku.

do zetorek12:

NIE SIEJ ZAMETU

Edytowano przez Bamber310

Tomek90    191

jest temat kupna ziemi w mojej okolicy i z ciekawości zajrzałem w ten temat choć nie liczyłem na dużo inf nooo i się nie pomyliłem.. g#wniarzu ! ludzie prowadzą interesy , kalkulują , informują się , a ty jak małpa w zoo odpier#alasz zamęt ! a teraz uspokój się i zamilcz bo tak powienien wyglądać ten temat: jest sprzedawca 4 ha III , IV kl 1 kawałek 86tys/ ha kształt prostokąt 800 m długie wielkopolska

Jakby nie było dla mnie taka kasa też jest chora. Są ludzie co kalkuluja, ale są też tacy co biora "przez szczur" i potem szukają suchej gałęzi.

piotrp88    15

To musze Cie zmartwic...za maly jestes w tych sprawach... bez problemu dostanie kredyt w zaleznosci jak duzy uzaleznione jest od jakiego czasu posiada gospodarstwo a nie wieku.

do zetorek12:

NIE SIEJ ZAMETU

Dostanie, dostanie...w wieku 16 lat. I nie jeden tu taki jest...

majes    4
Napisano (edytowany)

Jak myślicie czy 50000 zł za ha 4 i 5 klasy ziemi to oplacalna dla kupującego inwestycja?
Na tej 4 klasie to jeszcze coś urośnie ale na 5 to już loteria.
Zakładamy ze wszystko finansujemy kredytem. Rocznie rata wyniesie około 4000 zł. Z ziemi uzyskamy przychodu z uprawy zbóż z doplatami około 2000 zł, więc druga połowę trzeba sfinansować z pozostałej już posiadanej ziemi. Kredyt zakładam na 15lat.
Czy to opłacalne wg was? Czy warto kupić taką ziemię w tej cenie?

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

gr_rat    17

pierwsze to wątpię ze dostaniesz kredyt bez własnego wkładu . ps u mnie to 5 6 klasę kupuje się za 50-60

MG1991    3

kolego skąd pochodzisz, że u was takie ceny są? dla mnie 50tysięcy za hektar takiej ziemi to jakaś abstrakcja, nie mająca nic wspólnego z opłacalnością. uważam że warto kupować jedynie gdy ziemia ta bezpośrednio przylega do twoich pól. masz przynajmniej wtedy gwarancję że nie wskoczy ci jakiś trudny sąsiad.

wojtal24    167

jest już temat obszerny o cenach ziemi po co kolejny zakladac

gotchisc    51

tamten to jeden wielki spam i nikomu nie chce się go czytać

rafal25791    3

50 tys. zł za 4-5kl. ? Dużo. Przy dzisiejszych cenach płodów rolnych, moim zdaniem zupełnie nieopłacalne.

ZELKOW    77

bez sens totalny przy uprawie zbóż , dopiero po 30 latach zwróci się ta ziemia , zakładając że tylko byś miał 20lat to po 50 dopiero będziesz się cieszył że to zysk przyniosło

mikon71    6

Cztery lata temu zakupiłem 1,5 hektara 6 klasy za 20 tyś z myślą na podział działek a narazie łubin i żyto

mariuszd93    489

Jak myślicie czy 50000 zł za ha 4 i 5 klasy ziemi to oplacalna dla kupującego inwestycja?

Na tej 4 klasie to jeszcze coś urośnie ale na 5 to już loteria.

Zakładamy ze wszystko finansujemy kredytem. Rocznie rata wyniesie około 4000 zł. Z ziemi uzyskamy przychodu z uprawy zbóż z doplatami około 2000 zł, więc druga połowę trzeba sfinansować z pozostałej już posiadanej ziemi. Kredyt zakładam na 15lat.

Czy to opłacalne wg was? Czy warto kupić taką ziemię w tej cenie?

Jak  dla mnie  to zbyt  optymistycznie  liczysz koszty .

zakładasz  kredyt  50 tys 

Roczna  rata  4 tys , na 15  lat  :blink:

Który  bank  pożyczy 50 tys żeby  po 15  latach  dostać  60 tys ?

daron64    106

Ziemia to raczej inwestycja na pokolenia. U nas kolo 30tys za ha 4kl. Z mniejszych nikt nie kupuje. Brać kredyt na ziemie to tez moim zdaniem tylko jeśli kolo swoich dzialek mamy, cos możemy sobie udogodnić itp, a tak to chyba tylko jeśli ktoś myśli o swoich dzieciach.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się