Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Tomek90    191
Napisano (edytowany)

Jak 24 lat temu brałem 150 ha w dzierżawę od ANR to w głowę się pukali co zrobię jednym Zetorem 7245. I dałem radę pracując najpierw sam po kilkanaście godzin, a potem kupiłem sprzęt i zatrudniłem ludzi. Jak kilka lat temu wykupiłem po 35tys/ha to w okolicy płacz że nie wydzielili części. Jak był zaperzony ugór to nikt nie chciał, a jak doprowadziłem do porządku i kupiłem to wielka pretensja.

To jest norma, dorobiłeś się i kupiłeś. Oni dopiero biorą się za gospodarkę i jest lament. 

Jest ryzyko jest zabawa, a ty jeszcze ugrałeś interes na tym. 

47k za 2.75ha to jest za drogo chyba super kawałek i drenki, ale jak mówisz gonili Tobie  :mellow:

Edytowano przez Tomek90

mk9422    96

17 tyś za ha to jest drogo? Po twojej lokalizacji widzę że jesteś z podlasia a tam w niektórych rejonach cena za ha to jest kosmos 

Wiadomość z agroFakt.pl

situ14    2

naszą okolice to jakies 2 tys za hektar przepłacone. Teraz mam na oku kawałek 1,7 ha klasy 4a za 23 tys za całość, może znowu dojdzie pole "do popisu" :D

Tomekk1973    8

powiat Inowrocław 2,8 ha klasa1 230 tysięcy za całość i są chętni do kupna.

Agrest    347

Arek. A jak jest z tym dyplomem z szkoły ?

Musi być szkoła rolnicza jak chce teraz dokupić ?

Bo ja słyszłem ze jak sie jest rolnikiem kilkanaście lat uprawia bez przerwy to nie trzeba ...

Jak ja się pytałem to chyba właśnie taką odpowiedź dostałem jak piszesz, że wystarczy dyplom ukończenia szkoły, nie ważne czy teatralnej czy rolniczej. Nie bardzo zwróciłem uwagę, bo mam rolniczą więc puściłem mimo uszu.

warchest    44

żaden szok to u nas tyle za 3 klase tyle placili

Agrest    347

47k za 2.75ha to jest za drogo chyba super kawałek i drenki, ale jak mówisz gonili Tobie  :mellow:

Ja mam telefonicznie ugadane 50tys za 1,2 ha II i III kl i powiem że mi bardzo zależy bo po sąsiedzku. Gościa w życiu na oczy nie widziałem, zresztą on ziemi swojej również, bo dostał w spadku i dzielą nas setki kilometrów. Nie wiem czy kupię bo wszystko palcem na wodzie pisane, ale jak kupię to będę zadowolony, chociaż z punktu ekonomii takie ceny to absurd. Ale to działka dla mnie strategiczna - powiedzmy ;)

rocknrollnik    33
Napisano (edytowany)

jaaa.kiedy to się zwróci???? za 150 lat? dla mnie 30 tys to za drogo a tyle to sznurek na szyję.jednak rolnicy są bogaci w pl ,  chociaż ja nie znam takich.

Edytowano przez rocknrollnik

kr9292    60

Podlaskie 6,2 ha z jakimiś budynkami które się do niczego nie nadają,  500 tys.

zkordalski    81

Chłopy jak taka cena to sprzedać wszystko w pi.du i zyć jak król jak bym tak zrobił jak by cena była 80 000zł /ha albo jak tu ktos pisze 120 000zł/ha

Do tego co wykupił kilka lat temu po 35000zł/ha takie bakjki to nie przejda kolega wykupował ziemie klasa IV te 5 lat temu to płacił po 18 000zł i miał prawo pierwo kupu gdyby mógł podejśc np taki kowalski dał by spokojnie po 20 000 ale takie przepisy wiec w te twoje 35000 to nie chce mi się wierzyć

miwigos    80

To sprzedawaj po 80 tyś ,ja bym kupiił za tyle dobrą ziemie,niestety nikt nie chce sprzedać

rocknrollnik    33

Nie za 150 tylko 30.

1230 tys/ 2,8ha=439,285 tys za ha.chyba ktoś żle napisał tę cenę.

Kula07    137

1230 tys/ 2,8ha=439,285 tys za ha.chyba ktoś żle napisał tę cenę.

Źle czytasz. Klasa I 230 za całość.

szopen    28

Chłopy jak taka cena to sprzedać wszystko w pi.du i zyć jak król jak bym tak zrobił jak by cena była 80 000zł /ha albo jak tu ktos pisze 120 000zł/ha

Do tego co wykupił kilka lat temu po 35000zł/ha takie bakjki to nie przejda kolega wykupował ziemie klasa IV te 5 lat temu to płacił po 18 000zł i miał prawo pierwo kupu gdyby mógł podejśc np taki kowalski dał by spokojnie po 20 000 ale takie przepisy wiec w te twoje 35000 to nie chce mi się wierzyć

Kilka to dokładnie 3 lata temu (wrzesień 2014) po 21 latach dzierżawy. Nie chcesz nie wierz, twoja wola.

Tomek90    191

Ja mam telefonicznie ugadane 50tys za 1,2 ha II i III kl i powiem że mi bardzo zależy bo po sąsiedzku. Gościa w życiu na oczy nie widziałem, zresztą on ziemi swojej również, bo dostał w spadku i dzielą nas setki kilometrów. Nie wiem czy kupię bo wszystko palcem na wodzie pisane, ale jak kupię to będę zadowolony, chociaż z punktu ekonomii takie ceny to absurd. Ale to działka dla mnie strategiczna - powiedzmy ;)

Zgadza się znam osobę co płaciła 80k za ha ale z 3 stron były jej działki. Nie mo co się oszukiwać gruba kasa za każdy hektar to już inwestowanie w nastepne pokolenie.

Dla mnie drogo, bo jeśli bez drenacji i problem z wje haniem w pole to co mi z tego? Wczesne siewy jarych odpadają bo mokro = brak plonu.

Ostatnie co kupione to 7.5ha przedzielone 2 drogami, 3,4 i troche 5 klasy za 105k i problemy żeby jare posiać.

W podlaskim sa i ceny po 60k ale to 3 klasa jedynie albo krowiarze się ratuja bo czymś trzeba karmić.

Agrest    347

Nie ukrywam, że i ja dla dzieci kupuję. Choć wielkich złudzeń nie mam, że zostaną na ziemi. Ale zawsze będą miały co sprzedawać jakby zaszła taka potrzeba. Wolę mieć kolejny hektar w KW jak pieniądze w banku. Nawet gdyby ta ziemia miała stracić na wartości to zawsze będzie coś warta, bez względu czy będziemy płacić w złotówkach, euro, markach niemieckich czy rublach rosyjskich :D

Co do melioracji to u mnie inny świat. W studni lustro wody na 40m się zaczyna, a po ulewach to najwyżej kałuże można zobaczyć przez krótki czas.

maskin    7
Napisano (edytowany)

Nie ukrywam, że i ja dla dzieci kupuję. Choć wielkich złudzeń nie mam, że zostaną na ziemi. Ale zawsze będą miały co sprzedawać jakby zaszła taka potrzeba. Wolę mieć kolejny hektar w KW jak pieniądze w banku. Nawet gdyby ta ziemia miała stracić na wartości to zawsze będzie coś warta, bez względu czy będziemy płacić w złotówkach, euro, markach niemieckich czy rublach rosyjskich :D

Co do melioracji to u mnie inny świat. W studni lustro wody na 40m się zaczyna, a po ulewach to najwyżej kałuże można zobaczyć przez krótki czas.

Chyba nie wiesz co mówisz, jeżeli by doszło do tego ze rublami będziemy płacić, to towarzysze juz by dobrze wiedzieli co z takim kułakiem jak ty  zrobic... zreszta z takim jak ja tez.

Ale odstając od broń Boże takiego stanu mysle tak jak Ty, bo żadna maszyna nie bedzie za ileś lat warta co ziemia

Edytowano przez maskin

zkordalski    81

Takie inwestowanie za takie działki to na dalszy rozwój np pod późniejszą zabudowę to wszystko ma wtedy sens i te 60 000 zl/ha

damian40000    85

47k za 2.75ha to jest za drogo chyba super kawałek i drenki, ale jak mówisz gonili Tobie :mellow:

chłopie jak 17tys to drogo za hektar 4klasy to nie wiem jakie plony tam macie. Mnie jako jednego ze słabszych gospodarzy na wsi było by stać na zakup 10ha na rok w tej cenie bez kredytów. Mam swoich 31ha w tym 10 5-6klasy. Za 4klasę płaciłem już po 60tys w 2015. W 2016 nikt we wsi nic nie kupił bo nic nie było do sprzedania.

mk9422    96

to co siejesz na tej swojej ziemi skoro jest Cię stać z 31 ha zarobić w ciągu roku 170 tyś na ziemię i doliczyć ze 3 tyś miesięcznie na życie to jest 36 tyś. Na czym tak zarabiasz 200 tyś rocznie???

Tomek90    191

Chłopak pomylił się w obliczeniach i tyle, policzył zysk nie odejmując kosztów  :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się