Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

tomek73    186

Po wprowadzeniu ustawy przez 10 lat nie ma możliwości sprzedaży ziemi, ani darowizny, tylko przez sąd.

miwigos    80

Uważam ze taka cena ma szansę się zamortyzować za mojego życia kl 4 a i b

A co tu ma sie amortyzować ,jak będziesz o nia dbał to się nie zużyje,to nie maszyna,14 tyś ,to z samych dopłat ją spłacisz szybko i to do zera wartości

jacek472    15

Co zrobić aby nikt mi nie podkupił ziemi?

Dzierżawie ziemie od 2 wydzierżawiających matki i córki razem 6,5ha w 2 działkach, dowiedziałem się teraz przypadkiem że na księgach wieczystych jest spory zastaw i wszczęte są po 2 postępowania komornicze 2 u matki i 2 u córki, od 2 wierzycieli. Co mogę uczynić aby nie stracić tej ziemi, szkoda bo już 16 lat ją dzierżawie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Agrest    351

Chyba tylko dogadać się z wierzycielem i właścicielkami. Pod warunkiem , że dług nie jest większy od wartości pola. Teoretycznie od komornika pewnie kupi się taniej, ale i kupujących może być więcej, zwłaszcza jak głód ziemi.

Arek    113

Jak jest hipoteka to niestety nic nie zrobisz.

Jedynie dogadać się z komornikiem tak jak pisze poprzednik.

jacek472    15

chyba bardziej dogadać się z wierzycielem bo chyba komornik poprostu robi swoje. a nie ma czegoś takiego jak prawo pierwokupu skoro dzierżawie to pole? komornika to nie obowiązuje?

Agrest    351

Komornik wystawia na licytację i tyle.  Najważniejsze żeby właściciel chciał sprzedać z długami, a wierzyciel był zainteresowany gotówką, a nie ziemią. Na pewno warto podejść wierzyciela i zapytać jak on sprawę widzi.

damianzbr    977

Możesz to dzierżawić do terminu określonego w umowie. Właściciel może się zmienić ale twoja umowa nie.

jacek472    15

a ANR nie ma w takim przypadku nic do gadania, a jak z ustawą o obrocie ziemią rolną? Licytanci nie powinni spełniać wymogów nowej ustawy?

mickas092    320

Powinni a wręcz muszą. Popatrz na stronach komornika jest to zapisane jako jeden z warunków. 

jacek472    15

Ok popatrze, bo ostatnio byłem na licytacji prawie równo rok temu to nikt nic odemnie oprócz wadium nie wymagał.

Jak będzie kilku chętnych do licytacji to pomacham im przed salą umowami dzierżawy na jeszcze 8 lat to może ich to zniechęci.

A jak to jest z ważnością umowy dzierżawy jak bym teraz zawarł taką umowe przy notariuszu na np 20 lat to będzie ona ważna mimo wszczęcia postępowania komorniczego? przecież ja nic nie wiem o postępowaniu ;) , a właściciel się nie przyznaje ^^ , a zresztą notariusz stwierdza tylko podpisy więc jak myślicie? Taka kolej rzeczy byłaby dla mnie na ręke bo nawet jeśli jakiś delikwent by chciał mi to podkupić to i tak wtedy przez 20 lat to uprawiam i pobieram wszelkie korzyści typu dopłaty za symboliczny czynsz 1zł np? Teoretycznie wg mnie władający nieruchomością jest właściciel do momentu przeniesienia własności, ale czy nowy właściciel nie będzie mógł zanegować ważności umowy która była zawarta w trakcie postępowania komorniczego?

malorolny121    25

Umową możesz machać do momentu licytacji. Z chwilą podpisania protokołu przez komornika tracą moc roszczenia osób trzecich do przedmiotowej nieruchomości. Jednym słowem hipoteka i roszczenia zostają wyczyszczone .

bocecek087    14

jak ja kupowałem od komornika działke zostałem poinformowany o umowie dzierżawy i sad kazał mi czekać do konca umowy  

jacek472    15

Czyli jak to jest ktoś wyjaśni, paragraf przytoczy, może coś poradzi?

jacek1296    63

Jak masz umowę dzierżawy z datą pewną na np. jeszcze 8lat, to nawet jak zmieni się właściciel, to umowa obowiązuje do końca. I nasuwa się pytanie: czy znajdzie się potencjalny nabywca, co poczeka 8lat na ziemię(czynsz płacisz śmieszny jak rozumiem).

strzechu    33
Napisano (edytowany)

Przy zakupie od komornika , dla umów dzierżawy nieruchomości zawartej na czas oznaczony dłuższy niż dwa lata ma sie prawo wymówić umowę dzierżawy w ciągu miesiąca od wejścia w posiadanie nieruchopmości , z zachowaniem rocznego terminu wypowiedzenia . Taki bonus gdy się kupuje od komornika

art. 1002 k.p.c.

Edytowano przez strzechu

grzesiek88    68

Orientujecie się jak to jest z ulgą od podatku rolnego przy zakupie ziemi? Chodzi o to czy jest jakiś próg że np przysługuje po kupnie hektara wzwyż czy można i po kupnie 0,2hektara mieć ulgę w podatku? W necie nie mogę znaleźć tego konkretnie zagadnienia, ktoć coś wie na ten temat?

adamgaleon    4

Kolego przysługuje ci ulga, musisz tylko się zgłosić do urzędu gminy do oddziału podatków  gdzie panie zajmują się Twoim rejonem piszesz podanie o uwzględnianie ulgi i dostajesz bez problemu chyba że gospodarstwo przekracza nie wiem czy 300 czy 500 ha wówczas nie dostaniesz.

grzesiek88    68

Narazie jeszcze nic nie kupiłem, takie teoretyczne rozkminy, dzięki za szybką odpowiedź :D  a do tych 300ha to już niewiele brakuje, jakieś 285 tylko :D

adamgaleon    4

Wydaje się mi że chodzi o 300 ha 3 lata temu pisałem ale nie pamiętam dokładnie, teraz z  zakupem są schody bo trzeba jeździć do agencji z prośbą o zgodę na zakup ziemi na powiększenie gospodarstwa, trzeba czekać na decyzję

RolnikMati    25

Nie 300 tylko 100ha własności. Powyżej 100 ulga w podatku nie obowiązuje. W naszej gminie tak jest a czy w całej Polsce to nie wiem

kr9292    60

Tak 100 ha. Chyba, że ta wartość faktycznie przyjmowana jest przez każdą gminę, aczkolwiek nie sądzę aby tak było.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się