Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    527

Kto ci to rwie jak ceny takie że płacą ledwo za rwanie ,chyba że u ciebie takie bezrobocie ,u mnie do balotów nie dostaniesz ludzi nawet za 35 zł za godzine pracy

Na chleb mi nie brakuje, ale za te grosze to mogę rzucić na parę dni swoją robotę i Ci pomogę. Pogadam ze szwagrem to może we dwóch przyjedziemy ^^

Marl    15

@miwigos:

a coś takiego jak pomoc sąsiedzka nie występuje u Was? Ja do bel i na sianokosy zgrywam 1-2 kolegów i działamy. w kolejne dni ja u innych pomagam.

pomoc polega tylko na zwożeniu bel i ewentualnie załadunku turem na przyczepy.

Wiadomość z agroFakt.pl

B3Agro    85

Kto ci to rwie jak ceny takie że płacą ledwo za rwanie ,chyba że u ciebie takie bezrobocie ,u mnie do balotów nie dostaniesz ludzi nawet za 35 zł za godzine pracy

Bazuję na sile roboczej z Ukrainy i  trochę młodziaków z miasta. Z Ukrainy w szczycie miałem około 100 osób. Póki co nie ma absolutne żadnego problemu z siłą roboczą z tamtego kierunku. 

Z truskawek powoli i tak uciekam. A malinę jakby mi się robotnicy "skończyli" to zacznę zbierać maszynowo w całości. I tak z około 10 hektarów już od kilku lat tak robię bo mam klienta na "przemysłową" w dobrych cenach.

waldemaros    10

Bazuję na sile roboczej z Ukrainy i trochę młodziaków z miasta. Z Ukrainy w szczycie miałem około 100 osób. Póki co nie ma absolutne żadnego problemu z siłą roboczą z tamtego kierunku.

Z truskawek powoli i tak uciekam. A malinę jakby mi się robotnicy "skończyli" to zacznę zbierać maszynowo w całości. I tak z około 10 hektarów już od kilku lat tak robię bo mam klienta na "przemysłową" w dobrych cenach.

.Kolego ile płacisz?niechcesz wydzierzawic tych gruntów co masz w swietokrzyskim?

Pajej    53

Bazuję na sile roboczej z Ukrainy i  trochę młodziaków z miasta. Z Ukrainy w szczycie miałem około 100 osób. Póki co nie ma absolutne żadnego problemu z siłą roboczą z tamtego kierunku. 

gdzie nocujesz taką rzesze ludzi?

Rolnik z powołania :-)

miwigos    94

@miwigos:

a coś takiego jak pomoc sąsiedzka nie występuje u Was? Ja do bel i na sianokosy zgrywam 1-2 kolegów i działamy. w kolejne dni ja u innych pomagam.

pomoc polega tylko na zwożeniu bel i ewentualnie załadunku turem na przyczepy.

Ja mówie o małej kostce ,dużą to bym sam sobie zwiózł ,tu sasiad ,sąsiadowi nie pomoże ,chyba że maszyną usługowo ,każdy wygodny ,dlatego kończymy zabawe w hodowle

przemek28_28    48

Kostka a balot to różnica mała. Pisałeś o balotach. Dlatego ja nie robie nawet jednej kosteczki. Nie mam z kim wozić a poza tym wygodniej mi baloty niż targać ma widłach mały snopek

Marl    15

@miwigos:

ja z świętokrzyskiego. Zawsze kojarzone z zacofaniem maszynowym :/. Teraz mamy wszystkie innowacje techniczne co kiedyś widzieliśmy na obrazkach z zachodu Polski. Wykup gruntów przez słupy tez jest normą :/. Za ładną działke ( w miare równa, klasa 1 i 2,  z dojazdem z asfaltu ( nie budowlaną ) w rejonie warzywniczym też trzeba wydac 80-100 tyś zł. Klase 3 i 4 jak konkurencja rolników i słupów jest to 40-50 tyś zł kosztuje, (region nie warzywny). A takie grunty górzyste, gliniaste pole 4 i 5 klasy to 20-25 tyś, a rok temu można było za 17 tys kupić ale to od kogoś kto nie był zorientowany w cenie.

Brak ludzi do pracy tez tu odczuwalny nawet bardzo, na mojej wsi rolnik co ma 5 ha słomy do prasowania, kilka ha łaki i coś zrobi kiszonki z lucerny to zakupił prase rolującą i tura.Kto miał kasę to nową, inni używane a kto miał sporo gruntów własnych to nówke na PROW :) dlatego pomagamy sobie poprzez zwożenie, bo łąki dość daleko około 8-10 km, a nawet 17 km :/ . Do zwożenia "małych kostek" to też nikogo nie najmiesz. 

master20002    157

Żeby Ci się kiedyś nie odbiło czkawką zatrudnianie kabanów. Znam dwa przykłady znajomych co ich zatrudniali na przełomie wieków. Jeden miał dużo buraków, obrabiali motykozolami, puki robił z nimi to spoko, jak poszedł robić coś innego to leserstwo siedziało pochowane po cieniach, mimo płacenia na akord. Druga sytuacja bardziej drastyczna, gościu miał takiego stałego pracownika z tamtąd, kilka lat do niego jeździł, miał go za swojego. Jego kabańska natura wyszła gdy ten gospodarz pochwalił się mu, że na drugi dzień jedzie kupić nowy ciągnik. To był ostatni dzień życia tego mężczyzny. Tak, zabił go i uciekł z pieniędzmi...

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

B3Agro    85

Nie ma strachu. Ja się  nimi nie "spoufalam". Jest czysta relacja pracodawca - pracownik. Coś nie tak - żegnamy się tego samego dnia. Co do organizowania pracy - postawiłem na system sprawdzony u Niemieckich rolników gdzie Polakami najczęściej zarządzają Polacy - u mnie ekipą z Ukrainy zarządzają Ukraińcy.

Kolega wcześniej pytał gdzie ich nocuję - prowadzę gospodarstwo a nie usługi hotelarskie ;). A tak na serio to mam miejsca noclegowe dla kilkunastu osób a reszta wynajmuje we wsi gdzie mam gospodarstwo. Nie ma z tym absolutnie problemu bo dużo ludzi za granicę wyjechało , mają stare domy , wynajmują pokoje - więc im też się interes kręci.

Na wiosnę w tym roku miałem takie dwie artystki co sobie "fajny" sposób na dodatkowy zarobek znalazły i pewnego dnia mi powiedziały że one to do Lublina się wyprowadzą i czy mogłby później pracę zaczynać i wcześniej kończyć bo by ze mną jeździły ;). Uśmiałem się co niemiara no i się pożegnaliśmy. Wczoraj w Tarasach spotkałem jedną z nich - "zasiedziały" się w Polsce bo im się "biznes" świetnie kręci. Ale co fakt to fakt - piękne dziewczyny.

B3Agro    85

Za wynajęcie domu jedna kondygnacja z piwnicą(użytkową/mieszkalną) - 4 pokoje na kondygnacji + 2 pomieszczenia w piwnicy mój znajomy brał od nich 2000 zł (wszystkie rachunki wliczone) - mieszkało tam 14 osób. 

waldemaros    10

Kolego a ty nic nie wychaczyles?do znajomego jak przyjechały ukrainki do zbioru ogórków to jedna została na stałe bo zaopiekowala się kolegi ogórkiem

B3Agro    85

Ja mam żonę więc nie jestem takimi przygodami zainteresowany ale z moim kuzynem jedna Pani została już na stałe.

Pajej    53

kurcze to musze rozkręcic plantacje brokuła i ukrainki zatrudnic, a że jestem chłopakiem do wziecia to bede miał wesoło :P

Rolnik z powołania :-)

Igor03    2

Jaka klasa ziemi i jakie woj?.

Edytowano przez Igor03

ZELKOW    112

Nie daleko mnie jest jeden człenio prezes mleczarni przed zmianą przepisów kupił jednego dnia od 25 rolników 100ha jak mu się udało wszystkich skrzyknąć i ile wydał nie wiadomo , ale słychać że ciśnie z mleczarni ile tylko może

bizon1    18

Uważam ze taka cena ma szansę się zamortyzować za mojego życia kl 4 a i b

Marl    15

Nie daleko mnie jest jeden człenio prezes mleczarni przed zmianą przepisów kupił jednego dnia od 25 rolników 100ha jak mu się udało wszystkich skrzyknąć i ile wydał nie wiadomo , ale słychać że ciśnie z mleczarni ile tylko może

Po prostu miał umowy przedwstępne z rolnikami i tylko czekał na wybrany dzień. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Wald3k
      Witam wszystkich,
      jak myślicie, czy po wprowadzeniu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego 30 kwietnia br. ceny ziemi spadną, utrzymają się czy dalej będą rosły?
      Chodzi oczywiście o rynek prywatny, bo jak wiemy na grunty państwowe wprowadzony będzie pięcioletni zakaz sprzedaży.
    • Przez ursus1986
      U mnie ceny w okolicach Sokołowa Podlaskiego wyglądają tak:

kukurydza 665 plus vat
      pszenica pasz 635-640 plus vat