Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marl    15

A co z tymi co maja po 20-30 ha?Maja powiesić sie na topoli? Bo pracy nie znajda w Polsce a wyjechać wszyscy nie mogą. Jak ktoś ma kilkaset hektarów to go nie interesują działki po 1-2 hektara a takie przeważnie posiadają małe gospodarstwa.

Przyjedz do świętokrzyskiego w okolice gminy Złota to zobaczysz jak wygląda wykup ziemii przez wielkoobszarowca . Nawet działeczki po 30 arów z trudnym dostępem wykupił. 

przemek28_28    48

Kolego ale o chorych ludziach nie rozmawiajmy. Bo jak kogoś ciśnie mózg to kupuje. A potem narzekanie bo na takiej działce jak ma jakiś duży ciagnik typu 150-200 nie moze nawrócić bo sie niemiesci

marasp    7

Przyjedz do świętokrzyskiego w okolice gminy Złota to zobaczysz jak wygląda wykup ziemii przez wielkoobszarowca . Nawet działeczki po 30 arów z trudnym dostępem wykupił. 

czyżby Pan S. już i tam wykupował ziemię?

Wiadomość z agroFakt.pl

Marl    15

Tak, to on. 

Wykupił co miało pójść do sprzedaży. Teraz nieco zwolnił z zakupami ale głownie przez brak podaży ziemii na naszym rejonie. Bo ustawa wcale nie zapobiega takim praktykom.Forumowicze pisali wczesniej

Pajej    53

@pajej nie wiem ile masz ziemi, i ile masz lat ale? ale wiesz jak wchodziliśmy do Uni w 2004r to też wszyscy mówili że za 10 lat nie bedzie małych gospodarstw tylko takie duże zobacz mineło 12lat od wejscia do Uni i zobacz sobie na statystyki GuS czy na stronie Agencji za wiele średnia gospodarstwa w kraju sie nie zmieniła obecnie jest 10,65 z 5 lat temu było 10,25 a 10 lat temu 8,5 rezygnuja Ci co nie maja nastepców a młodzi kombinują troche do pracy troche z rolnictwa u mnie na wsi z ok 50 gospodarstw z kazdego ktoś gdzieś dodatkowo pracuje lub ma jakąś dodatkowo firemke sklepik jest może jeden czy dwóch co żyja tylko z gospodarsta ale sami na siebie pracuja nie mają rodzin wiec nawet majać te 10-12 ha utrzymuja sie z tego nie inwestujać,  

mam z dzierzawami ponad 60ha i 26 lat. w mojej okolicy po wejsciu do ue zmieniło sie wiele przed UE wielu zyło tylko z rolnictwa, a jeszcze więcej z pracy i z gospodarki, a teraz tych co zyja tylko z rolnictwa jest kilku, a ci co pracowali i gospodarzyli to zostawili sobie działeczke na pszenice dla kur albo i nie reszta w dzierżawe.

A co z tymi co maja po 20-30 ha?Maja powiesić sie na topoli? Bo pracy nie znajda w Polsce a wyjechać wszyscy nie mogą. Jak ktoś ma kilkaset hektarów to go nie interesują działki po 1-2 hektara a takie przeważnie posiadają małe gospodarstwa.

jest w okolicy gość co ma ponad 100ha i to w duzych działkach teraz mu odbiło i kupił jakies 4km od swoich pól działke 0,5ha

Rolnik z powołania :-)

koniu    99

no ale pan T. z braszowic czy inny ze stolca płacą nawet 2000 z tego co się orientuje

2000zł ale w tym dopłata. Bo więcej to nie słyszałem. Wioskę obok pan T. bierze ziemię ostro. W ciągu 5 lat nazbierał już chyba z 80ha, także tam ubyło z 10 rolników, bo nie tylko on brał w dzierżawę. Na szczęście u mnie na wsi go nie ma i na razie nie zapowiada się żeby się przenosił. Fakt, gospodarstwa instnieją, ale nie funkcjonują :)

B3Agro    85

To nie tylko u ciebie tak jest że istnieją ale nie funkcjonują. Południe lubelskiego , ziemie III,IV . Z dzierżawami nie ma absolutnie problemu, sami się proszą za dopłaty +500zł. A jak już nie ma nikogo to same dopłaty. Kupić - ile tylko chcesz , kwestia ceny od 20 tyś do 60.

Kupujących brak , sprzedających coraz więcej. 

Ja już nie dokupuję no chyba że koło wody. Jak zejdzie poniżej 20 tyś zł hektar to będę kupował III klasę jak leci ;)

To nie tylko u ciebie tak jest że istnieją ale nie funkcjonują. Południe lubelskiego , ziemie III,IV . Z dzierżawami nie ma absolutnie problemu, sami się proszą za dopłaty +500zł. A jak już nie ma nikogo to same dopłaty. Kupić - ile tylko chcesz , kwestia ceny od 20 tyś do 60.

Kupujących brak , sprzedających coraz więcej. 

Ja już nie dokupuję no chyba że koło wody. Jak zejdzie poniżej 20 tyś zł hektar to będę kupował III klasę jak leci ;)

Ja też z lubelskiego południowo- zach. bardzo dobra koncepcja ale mało realna :)

piotr30piotr    65

sami się proszą za dopłaty + 500 zł toż to istna okazja przy cenie pszenicy 550 zł za tonę niecałe 3 tony i dzierżawa opłacona , może nawet nie trzeba będzie dokładać w urodzajnym roku

B3Agro    85

Chodzi ci o koncepcję dokupu ? 

Zgadza się , bardzo dobra. A czy mało realna , to się okaże już wkrótce. 

Wiadomo że w ogłoszeniach trafiają się "kwiatki" gdzie chcą po 80 tyś za hektar ale to abstrakcja w moich okolicach. Teraz na przykład jest do sprzedania 5,8ha w jednym kawałku , ceni 48 tyś hektar. Mój znajomy jest poważnie zainteresowany ale po 35 i pewnie za tyle kupi bo chętnych naprawdę brak a sprzedającego ciśnie.

Ci więksi już są w większości "najedzeni" ziemią albo kasy brak bo ostatnimi laty inwestowali w maszyny a nie chcą pchać się w kredyty , mali nie mają kasy albo są bliżej likwidacji gospodarstw niż rozwojowi i koło się zamyka. 

Szybko sprzedają się tylko działki z dobrym dojazdem , blisko wody no i przede wszystkim w dobrych cenach. Sam niedawno kupowałem kilka hektarów po dużo za "wysokiej" cenie ale działki były w "zasięgu" wody. 

pablo6234    0

Tak, to on. 

Wykupił co miało pójść do sprzedaży. Teraz nieco zwolnił z zakupami ale głownie przez brak podaży ziemii na naszym rejonie. Bo ustawa wcale nie zapobiega takim praktykom.Forumowicze pisali wczesniej

Możesz coś więcej o tym panie S powiedzieć z skąd on jest

miwigos    94

U mnie ani nie wydzierżawisz ,ani nie kupisz ,po co wam te działki z wodą ,badylarze jesteście

B3Agro    85

Owoce. Malina,truskawki. 2 lata temu eksperymentalnie nawadniałem 12ha soi - ale to bardziej żeby zobaczyć czy daje efekty.

rocknrollnik    34

kupował ktoś z was ziemię w warm-maz (warmia) i po ile? sąsiedzi przedają ok 60 ha w działkach 2-12ha po 24-30tys zł.dla mnie trochę za drogo , a jak wy myślicie? jednak chyba cena na razie spada.

jaroWM    26

północny pas województwa generalnie jest najtańszy. także ceny deko przesadzone.

warchest    47

Jakieś 700kg/ha różnicy w plonie na + dla tej nawadnianej. 

to jaki plon był soi ? i mniej wiecej jaka cena jest sprzedazy soi

miwigos    94

Owoce. Malina,truskawki. 2 lata temu eksperymentalnie nawadniałem 12ha soi - ale to bardziej żeby zobaczyć czy daje efekty.

Kto ci to rwie jak ceny takie że płacą ledwo za rwanie ,chyba że u ciebie takie bezrobocie ,u mnie do balotów nie dostaniesz ludzi nawet za 35 zł za godzine pracy

przemek28_28    48

Kto ci to rwie jak ceny takie że płacą ledwo za rwanie ,chyba że u ciebie takie bezrobocie ,u mnie do balotów nie dostaniesz ludzi nawet za 35 zł za godzine pracy

Ale maja ręcznie ładować te baloty za 35 złotych???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Wald3k
      Witam wszystkich,
      jak myślicie, czy po wprowadzeniu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego 30 kwietnia br. ceny ziemi spadną, utrzymają się czy dalej będą rosły?
      Chodzi oczywiście o rynek prywatny, bo jak wiemy na grunty państwowe wprowadzony będzie pięcioletni zakaz sprzedaży.
    • Przez ursus1986
      U mnie ceny w okolicach Sokołowa Podlaskiego wyglądają tak:

kukurydza 665 plus vat
      pszenica pasz 635-640 plus vat