Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtal24    191

@saddam nie wiem jakie leki bierzesz ale proponuje albo zwieksz dawkę albo zmien lekarza bo ten nie pomaga piszesz takie  banały w dodatku wyzywasz rolników w poprzednich postach i ublizasz prawdziwym rolnikom nie znasz realiów wiejskich albo palisz głupa na forum uwiez mi ja prawie 40 lat mieszkam na wsi i pracuje i uwiez mi i wielu to potwierdzi że przed wejsciem do UE nie było dopłat i rolnictwo kto chciał i myślał rozwijał sie bbez dopłat i dotacji i myśle że jak by nawet zabrali te dopłaty to i tak by przetrwali i powiem Ci że przetrwaja bez dopłat te mniejsze gospodarstwa bo obrobia je swoimi siłami i pójdą jeszcze gdzieś dorobić i jakoś dadzą radę. 

Duże hipermarkety miały wykończyć małe sklepy i tak już słysze z 20lat a jakoś te małe sklepy daja sobie radę i nieżle funkcjonują choć sa przyzwyczajeni do narzekania i podobna sytuacja jest też w rolnictwie od kąd weszlismy do uni i przed wejsciem słyszalem tylko że beda duze gospodarstwa i w uni jestesmy 12 lat i jakos sa i te małe gospodarstwa i te wieksze i duże i w np woj mazowieckim srednia wielkość gospodarstwa wg GuS wiele sie nie zmieniła 

Wiec przesań pie...ć i jedz do niemieckiego bałera lub angielskiego farmera pracowac 

ZETOR TEAM

damianzbr    993

Ciężko zrozumieć o co tam naprawdę się sprzeczacie...

Co do mojego zapytania z poprzednich str. co w przypadku przetargu ograniczonego, w którym trzema wykazać zameldowanie w gminie tej samej lub sąsiadującej co dana działka wystawiona do dzierżawy.

Nie można uczestniczyć w takim przetargu jeśli nie wykażemy 5 lat ciągłego zameldowania w danej z gmin. Czyli jak ktoś się przeprowadza, np. małżonek do małżonka na zupełnie odległą gminę nie może sobie wydzierżawić działki z terenów gdzie poprzednio mieszkał mimo to że pole posiada tu i tu. Liczy się meldunek 5 lat.

Trzeba sobie radzić inaczej...

Dotyczy to przetargu ograniczonego. Jeśli w takim przetargu nie dojdzie do skutku będzie organizowany przetarg nie ograniczony i wtedy można już w nim brać udział dobrowolnie.

saddam    1

staszek131415

Dokładasz do gospodarstwa by być bardziej konkurencyjnym , a zyski macie takie a nie inne bo na tyle wyceniacie swoje plony.   Gdybyście wszyscy trzymali się po równo z cenami,  – to była by zupełnie inna sytuacja .

wojtal24

Gdzie kogoś obrażam ? Piszę jak jest …

Przetrwać ,a funkcjonować to jest zupełnie inna liga .

Zgadza się małe sklepy funkcjonują tylko jaki mają zysk miesięczny 3 do pewnie 10  tysiący ?i jakie są ceny w tych sklepach ? Jakieś 40% wyższe więc to kwestia czasu jak padną bo obok powstanie np.  Biedronka której zyski idą w milionach ,a nie w marnych tysiącach ….

Teraz rozumiesz?

Zarabiać marne tysiące  na miesiąc ,a powiedzmy zarabiać kilka milionów złotych.

Jak myślisz kto ma większą szanse inwestować, globalizować rynek  ?

Oczywiście nie mam nic przeciwko temu jeżeli ktoś chce zgarniać ochłapy czy odpowiadać za 0,000001% produkcji rynku i cieszyć się że ma chodź tyle bo przecież zawsze mogłoby być gorzej :)

Edytowano przez saddam

Wiadomość z agroFakt.pl

damianzbr    993

saddam piszesz jakieś streszczenie obecnie panujących realiów no i co w związku z tym, co proponujesz?

Bo chyba nie liczysz na to że społeczeństwo rolników potrafiło by się zmobilizować na tyle aby zrobić zmowę cenową towaru. Nawet w tak wąskim środowisku jak rolnicy doszło by na pierwszym posiedzeniu do zgrzytu, wizja zmowy cenowej producentów zboża natychmiast spotkała by opór ze str. producentów żywca, zmowa producentów żywca, spotkała by opór ze strony najmniejszych rolników którzy mają najmniej pieniędzy i w związku z tym mieli by ich jeszcze mniej po zakupach w sklepie mięsnym.

Jeśli byś znalazł złoty środek i wszystkim rolnikom dogodził i doszło by do zmowy cenowej, hurtownicy sprowadzili by towar z zagranicy. Jesteśmy otwartym rynkiem nic już się nie da zrobić. Było nie wchodzić do UE to tylko najbardziej zaradni byli by bogaci a reszta na jednakowym nie za wysokim poziomie.

sebastian264    14

U nas w pow. sochaczewskim w pewnej jego części w zeszłym roku ceny za ha dobiły do absurdalnego poziomu 105tys/ha. Sadownicy bili się jeden przez drugiego, ale odkąd jabłka przestały płacić już chętnych na zakupy nie ma. W sumie co niektórzy już żałują, że w takie zakupy się pchali, bo nie maja za co sadzić i nie wiedzą co sadzić. A zobowiązania trzeba spłacać.

Edytowano przez sebastian264

saddam    1

damianzbr

Po umowie ceta właściwie jest wszystko pozamiatane a wypracowanie nowego rozwiązania wymaga kilka lat analizy ...

Grupy producenckie i tyle w temacie :) z tą różnicą że wprowadziłbym do niej kilka zmian...

Edytowano przez saddam

marluk    29

tak apropo ziemi to wiecie czy mozna w akcie notarialnym zawrzec zapis o terminie platnosci? Np. ze 50% kwoty platne w terminie 6 miesiecy.

RolnikMati    25

Można jak najbardziej. Kiedyś tak robiłem. Oczywiście sprzedający musi się zgodzić. Tylko przy zapłacie weź potwierdzenie zapłaty chyba ze na konto
Można jak najbardziej. Kiedyś tak robiłem. Oczywiście sprzedający musi się zgodzić. Tylko przy zapłacie weź potwierdzenie zapłaty chyba ze na konto

przemek28_28    48

Ja tak mam w tej chwili. Mam zapisane ze płatne do 10 każdego miesiąca na konto ile miesięcy mam płacić i jaka kwota. W moim przypadku sprzedającym był wuja i mu na kasie nie zależało od razu tylko musiał sprzedać bo szedł na wcześniejsza emeryturę.

garek    67

ja tak sprzedałem kawałek   z ratai na dwa lata. Można poprosić o wpis tego zapisu   do kw ale nie trzeba. 

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

HANK    2

Ile razy komornik sprzedaje ziemię? Niedługo odbędzie się druga licytacja nieruchomości i nie wiem czy się szykować do kupna, czy zaczekać na trzecią licytację o ile taka w ogóle może być. Cena wywoławcza 15 tys/ha.

sajgon    12

komornik sprzedaje ziemię dwa razy .Jest pierwsza licytacja w której może zejść do 3/4 wartości oszacowanej przez rzeczoznawcę, a następnie jest druga licytacja i warość wywoławcza 2/3. Potem jeśli nie nastąpi przetarg jest jakaś przerwa i znów wycena przez rzeczoznawcę itd.

mikcom20    22

dwie wioski dalej gość kupił 20 ha dając 70 tys/ha. klasy ziemi niestety nie znam ale napewno nie I i II bo o III ciężko w okolicy, rejon północ wielkopolski

B3Agro    85

Sympatycznie. U mnie w okolicy jest do sprzedania 17ha w kilku kawałkach III i IV klasa. Ceni 50tyś/ha. Chętnych brak i raczej za te pieniądze nie będzie. Po żniwach chciał to dać w dzierżawę - 1000zł+dopłaty - chętnych nie było. Ja bym to kupił ale po 25tyś/ha bo III klasa więcej nie jest dla mnie warta nie wspominając o IV. 

timasz    52

U nas wczesniej wszystko sprzedawalo sie bez oglaszania najgorszy syf po 50 tysi a teraz gosc 3 miesiac oglasza 2,5 ha calosc za 55 tysi i kupca brak-  wniosek nie ma kupca z miasta, bo przed wprowadzeniem ustawy nie musialby tego nawet oglaszac w gazecie

mikcom20    22

a najlepszym przebojem jest to że agencja wycenila działkę klasy 6 o pow. 0.38ha za 39 tys W piątek przetarg ciekawe czy ktoś startuje

soltys48    489

Ty jesteś ANR PIŁA??

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

przem    11

@timasz kojarzysz Agro Azoty Klutajny? kupił to ktoś, bo od dłuższego czasu są ogłoszenia?

Gdyby ktos był chętny to w grudniu będą licytować kolejnego "biznesmena" gospodarstwo Agrojar koło Strzelec Krajeńskich w województwie Lubuskim, komornik wystawił ok 350ha.

timasz    52

@timasz kojarzysz Agro Azoty Klutajny? kupił to ktoś, bo od dłuższego czasu są ogłoszenia?

Gdyby ktos był chętny to w grudniu będą licytować kolejnego "biznesmena" gospodarstwo Agrojar koło Strzelec Krajeńskich w województwie Lubuskim, komornik wystawił ok 350ha.

Cos tam kojarze te  klutajny a ile za to chcą?

soltys48    489

tak

To śledź ogłoszenia u mnie będzie działka V i VI za 42,-/ha :o

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Wald3k
      Witam wszystkich,
      jak myślicie, czy po wprowadzeniu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego 30 kwietnia br. ceny ziemi spadną, utrzymają się czy dalej będą rosły?
      Chodzi oczywiście o rynek prywatny, bo jak wiemy na grunty państwowe wprowadzony będzie pięcioletni zakaz sprzedaży.
    • Przez ursus1986
      U mnie ceny w okolicach Sokołowa Podlaskiego wyglądają tak:

kukurydza 665 plus vat
      pszenica pasz 635-640 plus vat