Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

bochniak    10

gospodarstwo posiadam od roku. wcześniej nic nie miałem. uczyłem się w szkole jako technik rolnik

Do notariusza będziesz musiał dostarczyć zaświadczenie z gminy o wielkości gospodarstwa , miejscu zameldowania , o tym że samodzielnie prowadzisz gospodarstwo od minimum 5 lat nie wiem własnie jak to będzie z tym u Ciebie ja nie miałem z tym problemu bo gospodarstwo prowadzę ponad 5 lat  no i oczywiście papier że posiadasz wykształcenie rolnicze tyle pamiętam ...

damianzbr    977

No to tyle to i wcześniej było, zaświadczenie o wielkości gospodarstwa, miejsce zameldowania. Teraz jeszcze doszło to wykształcenie.

Wiadomość z agroFakt.pl

bochniak    10

Kiedyś notariusz nie wpisywał w akcie ilości posiadanych ha teraz się wpisuje kupisz działkę to nie będziesz jej mógł sprzedać przez  10 lat trochę się pozmieniało. 

Marcin34    4

a jak to jest jak rolnik ma np 56 lat i kupi pole i wieku 60 lat bedzie chciał przejśc na rente to nie bedzie mógł?

staszek131415    2020

Kiedyś notariusz nie wpisywał w akcie ilości posiadanych ha teraz się wpisuje kupisz działkę to nie będziesz jej mógł sprzedać przez  10 lat trochę się pozmieniało. 

Tak ale tylko jeśli kupił ziemię zAgencji

Grzenia    0

Otóż nie, sprzedałem w czerwcu 5 ha, w akcie jest ilość hektarów posiadanych przez Kupującego.

garek    67

staszek dopytaj bo mi się wydaje że  nie tylko

SOKAN    12

jak tam przetarg cudownych hektarów na sieradzu w kobierzycach?  ktoś coś już wie?

O co się rozchodzi z cudownymi aktami?

damianzbr    977

Jest sobie taki przetarg w sąsiedniej gminie i jak rozumieć pojęcie zamieszkania? Bo może podchodzić osoba zamieszkała z sąsiedniej gminy. A jak to udokumentować że ktoś jest zamieszkały?

Dodam że zameldowany jest gdzie indziej, tam gdzie ma gospodarstwo, a zamieszkały w gminie sąsiedniej co ten przetarg. Jak to ugryźć?

,,mają miejsce zamieszkania w gminie, w której położona jest nieruchomość wystawiana do przetargu
lub w gminie graniczącej z tą gminą.,,
Edytowano przez damianzbr

wojtal24    167

Wczoraj zgodzone i zadatkowane po 46 tyś za 1ha,  3 ha w jednym kawału przez miedze klasa 2b 3a 3b 4a wg map  i wypisu ze starostwa

Sadek    446

Wczoraj zgodzone i zadatkowane po 46 tyś za 1ha,  3 ha w jednym kawału przez miedze klasa 2b 3a 3b 4a wg map  i wypisu ze starostwa

Jak to ma się do lat poprzednich z ceną?

waldemaros    10

Koledzy cena 55tys za ha kobieta chcę.kawałek 2.30.umowę dzierżawy mam na to i nie wiem co robić.wydaje mi się sporo kasy tym bardziej że pojawiło się dużo gruntów do dzierżawy.przeważają u nas małe gospodarstwa i jest dużo bez następców.koledzy doradzcie co robić.

B3Agro    85

Dla mnie taki zakup nie ma absolutnie żadnego uzasadnienia ekonomicznego jeżeli kupujesz na kredyt. Jeżeli za gotówkę to jeszcze da się zrozumieć. Chociaż lepiej za te pieniądze kupić chociażby mieszkanie.

Kula07    137

Koledzy cena 55tys za ha kobieta chcę.kawałek 2.30.umowę dzierżawy mam na to i nie wiem co robić.wydaje mi się sporo kasy tym bardziej że pojawiło się dużo gruntów do dzierżawy.przeważają u nas małe gospodarstwa i jest dużo bez następców.koledzy doradzcie co robić.

A skąd My to mamy wiedzieć? Nie podałeś żadnych szczegółów, nie znamy Twoich finansów. Zresztą jak można pytać się o takie rzeczy osób których wogole się nie zna? Jak powiemy że masz kupić to kupisz?, a jak nie to nie?

wojtal24    167

@sadek na wiosne w tej samej wiosce koleś płacił 54 tyś za 1ha i to była klasa 4b 

@B3Agro a jaka cena jest dla Ciebie uzasadniona ekonomicznie  jeżeli ta ziemia nie była by przez miedze co kupiłem to bym też jej nie kupił, wiesz jak Ty czy twój ojciec przejoł ziemie z jakiegoś PGR czy SRP czy z Kołcozu za grosze (2-3 tys/ha) bo był prezesem czy dyrektorem to teraz tak możesz pisac że jest nie uzasadnione ekonomiczne wiem że ta cena jest nie uzasadniona jak zysk z 1ha wychodzi ok 2000-2500zł z 1 ha bedzie spłacac sie 20lat tylko że ja nie żyje tylko z rolnictwa a ziemie traktuje jako kapitał, wiesz z mieszkaniem tez moze być róznie bywa róznie najemcy nie płaca niszcza lokale też to przerabiałem  

Edytowano przez wojtal24

B3Agro    85

Nie trzeba było być prezesem żeby jeszcze 15 lat temukupować ziemię po 4tyś za hektar. Ale to już inna historia.

Zysk 2000 zł /ha jest na dzisiaj. Ale właśnie została podpisana ceta i wiele wskazuje na to że wraz z tym i widmem zakończenia dopłat z ue realny zysk będzie oscylował w granicach 500zł ha przy uprawie roślinnej. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się