Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

laryy123    11

No u nas tez jest taki na wsi krzakacz ma przy moich zabudowaniach 0'7 ha i kto na wsi sprzeda ziemię to przylatuje do mnie i mówi że Stach wyłożył 40tys za hektar tamte 45 a trzeci 35tys a na koniec jak ja będę sprzedawał mój płat to. 20 minimum inaczej nie sprzedam zauważyłem ze krzyczą ci co sprzedają jak i u mnie w okolicy jak i tu na forum a prawda jest taka ze do góry raczej nie pójdzie grunt narazie ceny się utrzymają na tym poziomie. Ale zwyżki juz można zapomnieć chyba że ktoś sąsiada będzie chciał podbić

Myślę że cena ziemi spada w większości regionów Polski,a wpływ na to ma nie jakaś tam ustawa tylko niskie ceny płodów rolnych a co za tym idzie spadek naszych dochodów. A na poprawę się nie zanosi

hassi37    7

U mnie sprzedał sąsiad  po 70 tys i to bez rozgłosu ceny siegają juz chyba szczytu te ceny są już chore niedawno mozna było kupić max 50 tys .pow zambrów

Wiadomość z agroFakt.pl

laryy123    11

To wszystko zależy ile jest bobrów na wsi jak dużo to jeden przez drugiego się podbia jestem ciekaw jak tacy co pobrali kredyty na sumy milionowe kiedy to spłaca dla mnie to chore dać 40k za hektar

TheMariko12    409

Trochę odbiegnę od tematu, ale potrzebuję pomocy, mam na oku ciekawą działkę i chciałbym ją wydzierżawić od osoby prywatnej, ma około 1 ha , jeśli nie jestem rolnikiem i nie mam pól wokół  tej działki to czy mogę ją wydzierżawić ?? Czy pozostaje dogadanie się "między-sobą" ??

Sadek    446

O dziwo znajomy 2,5 ha po 80 000 zł/ha  jeszcze nie sprzedał od rana do 21.

adamgaleon    4

koledzy napiszcie jak to teraz jest z tym kupnem ziemi, mam na oku do kupienia działkę 74 ary mam własne gospodarstwo chciał bym powiększyć i chcąc kupić ziemię od rolnika muszę iść do agencji  po jakąś zgodę? czy to tylko chodzi o ziemię agencyjną

kr9292    61

Jeżeli jesteś rolnikiem nie dłużej niż 5 lat to musisz, zapytać agencje, wysłać plik załączników itd. Odczekać 2 mies na odpowiedź itd. I najtrudniejsze - przekonać sprzedającego, żeby chciał czekać aż ty się z tym wszystkim uporasz. Jednym słowem paranoja. Ja kupuje od połowy maja i czekam na sprostowanie bo jakiś kondom źle decyzje wypisał.

adamgaleon    4

jestem rolnikiem bo prowadzę gospodarstwo od 20 lat i mam swoją ziemię, chcę powiększyć gospodarstwo a jest okazja zakupu tej działki

matik123    71

chcieć to ja mogę i po 200 tyś za ha tylko kto mi tyle da, cena jest taka jaką daje kupujący 

przemek28_28    41

U mnie gościu chciał po 50 objechał wszystkich praktycznie w 2 powiatach i efekt jest taki ze ani nikt tego nie kupił ani nie wziął w dzierżawę. 6 klasa chyba 8 czy 10 w jednym kawałku. U nas od 2 lat susza wiosna i efekt taki ze tam praktycznie wszystko usycha na wiosnę. Wielkopolska.

miwigos    80

u mnie sąsiad chce po 80 tys.

Żeby mój chcial to bym kupił ,III kl,ewentualnie IV,częściowo

warchest    44

u nas obrot troche spadł ale wczesniej płacili po 85 nawet teraz troche ucichło ale po 50 tys z zamknietymi oczami by poszlo nawet 4 klasa głownie kupuja ci co maja firmy i gospodarstwa duze a i o dzierzawy bardzo ciezko ale trzeba sie cioeszyc z tego c osie ma i trzymac dzierzawy ktore dopoki sa bo pozniej moze wpasc biznesmen i przebije kazda cene na jaka stac

marcinn998    0

Zastanawiam sie nad zakupem 3ha ziemi II i III klasa. Sasiadujaca dzialka z polem rodzicow. Wyjsciowa cena 40tys, zeszlismy do 36 tys. Jest sie nad czym zastanawiac?

hardkor113    19

Wydaje mi sie ze po zmianie przepisow sprzedaz calkowicie stanęła jest teraz oferta za 50tys za ha ale chetnych brak.

marcinn998    0

Tez widze kawalek odemnie wisi ogloszenie 7.5ha za 165tys. Pytanie czy to chwilowy zastoj czy dlugotrwala tendencja.

Agrest    357

Według mnie reforma rolna będzie miała niewielki wpływ na spadek cen ziemi (przynajmniej w moim rejonie), a głównym powodem obniżek cen gruntów będzie  olbrzymi spadek opłacalności wszelkiej produkcji rolnej połączony dodatkowo z anomaliami pogodowymi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się