Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

staszek131415    2020

Wszelkie Wasze spory rozwiąże MF jak dopier**li odpowiedni podatek od hektara, bo teraz nie ma wcale. Zwrot akcyzy prawie go równoważy. Ogromne długi najnowszej Rzeczypospolitej kiedyś dopadną przede wszystkim właścicieli nieruchomości, bo przecież sprzedali już wszystko a utrzymać tanie państwo jakoś trzeba. Wtedy osoby nie osiągające odpowiednich dochodów z hektara będą się ziemi pozbywać.

I widzisz po to jest dzierżawa aby na produkcji rolnej zarabiać ale co niektórym się to nie podoba szkoda że tyle czasu trzeba było na to czekać B)

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtal24    167

odswieżę temat jak u Was z cenami  ziemi  nowa ustawa, susza, słaba opłacalnosć, niskie ceny płodów rolnych, jest jakies zainteresowanie bo w mojej okolicy to narazie cisza

aro1975    114

u mnie po sąsiedzku była transakcja pod koniec maja 5ha (trapez i klin przecięte asfaltem)  klasa VI - 30tys/ha.

ogólnie cisza - nikt nie sprzedaje i nikt nie kupuje 

kr9292    61

Ceny bez zmian. Zróżnicowanie ogromne od 50-120 tys/ha. Chętnych do sprzedaży niewielu. W zasadzie wszystko stoi. Dzierżawy po 1000 zł za ha dopłaty właściciela

mikad    226

Nie za darmo tylko za tysiąc złotych plus dopłata właściciela czyli właściciel dostaje 2kzł/ha, jeżeli masz problem ze zrozumieniem tego co przeczytałeś to przeczytaj jeszcze raz.

jacek1296    63

To, że przeczyta jeszcze raz niczego nie zmieni. Debil pozostanie debilem, co udowadnia w innych tematach.

Transakcji u nas  brak.

staszek131415    2020

Ale dzierżawca płaci 1000 zł to co toi jest tyle że Ty tego nie ogarniasz  :D :D :P co się dziwić że transakcji brak jak ceny przekroczyły granicę absurdu B)

mikad    226

Przeczytaj co napisałeś i popraw ten bełkot bo ciężko zrozumieć o co Ci biega.

jopi1991    1

witam ile moge wolac za hektar ziemi na kujawach przy ruchliwej  drodze krajowej nr 15 .Klasa 1 2 i 3a . 9 hektarow w 1 kawalku.

hardkor113    19

Wolac to ty sobie mozesz ile chcesz ale to cena zalezy od tego ile rolnik jeste w stanie dac.
Osobiscie nie dalo bym wiecej jak 40tys

Kamilek1    17

zobacz na olx i w gazetach po jakiej cenie sa grunty w twojej okolicy w tej samej klasie co ty masz, jak masz glod ziemi w okolicy to po 50 tys pewnie znajdziesz kupca bo 9 ha w jednym kawalku to dobry temat na sprzedaz, no dodatek w super kasie u mnie wlkp za taka ziemie za  te 50 tys  ludzie by sie bili i pewnie dostal bys wiecej

Kaszlak79    69

Nie za darmo tylko za tysiąc złotych plus dopłata właściciela czyli właściciel dostaje 2kzł/ha...

A dzierżawcy, czyli użytkownikowi w słabszym sezonie i przy niskich cenach płodów pozostaje jedynie przyjemność narobienia się ^^

Tylko teraz czekać,jak skonczą się doplaty,to ta cena ziemi jebnie w dół :P

Nie sądzę abyśmy mieli na to czekać, jeśli utrzyma się obecna tendencja w cenach płodów z obecnego poziomu to liczba transakcji spadnie. Nie zapominajmy, że PiS ostatnio "ułatwił" obrót ziemią w naszym kraju.

witam ile moge wolac za hektar ziemi na kujawach przy ruchliwej  drodze krajowej nr 15 .Klasa 1 2 i 3a . 9 hektarow w 1 kawalku.

Zorientuj się ile kosztuje hektar takiej ziemi w twoim województwie i już coś będziesz wiedział: http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/srednie-ceny-gruntow-wg-gus.html . Co do "ruchliwej drogi" to już nie jeden tak myślał że miliony dostanie. Czy tak faktycznie jest w twoim przypadku, decyduje o tym wiele czynników z których nawet pewnie nie zdajesz sobie sprawy. W tym przypadku może pomóc obyty z lokalnymi warunkami rzeczoznawca.

jopi1991    1

po50 tys za ta klase na kujawach ? zartujesz sobie ? zobacz sobie na ceny gusowskie . w tej chwili 68 tys za ta klase a ty mi mowisz o 50 tys ,srednia cen wedlug gusu mimo zmian w prawie nadal rosnie  hehe juz patrzylem oferty sa od 80 do 100 tys ale to na jakis zadupiach. ja mam przy krajowce a czesto 80 tys to sa za 3,4 klasa . 

staszek131415    2020

moze ktos powazny sie wypowiedziec?

Ja bym dał po 50 tys z zamkniętymi oczami jeśli ta klasa no chyba że jakieś zdegradowane czy zalewowe to zmienia postać rzeczy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się