Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

marko-kolo    300

posiadacz a własciciel to dwie różne bajki i widać masz problem bo tego nie kapujesz 

żeby być posiadaczem nie trzeba być właścicielem w tym kraju  ;)

widać jako dyżurny idiota tego forum będziesz bluzgał a nie pojmiesz  że sam bredzisz  :D

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

staszek131415    2141

Człowieku jak kupiłem po to aby uprawiać to nie po to by mi ktoś zbierał dla rolników jest to oczywiste dla Ciebie jednak nie sypię nawozy robię opryski to i zbieram tylko dla takich jak ty jest to niezrozumiałe bo dopłata mi się należy AR iMR nie pyta kto siał  a kto użytkuje inteligencją nie grzeszysz to co poradzić ;)

marko-kolo    300

staraj się jakoś wyrażać po polsku a nie jakiś słowotok jak u niedouka  ;)

skoro kupiłeś  obsiane to znaczy że posiadaczem jest ten co obsiał i tyle 

jeśli to właściciel sprzedał obsiane to jego decyzja może zrezygnować z plonu 

ale jeśli był dzierżawca (lub ktokolwiek inny)  i obsiał te pole, to on jest posiadaczem  i dopłaty według prawa należą się jemu  

wszystko jest oczywiste  i o tym pisze tu parę osób ale do nawiedzonego nie dociera 

Wiadomość z agroFakt.pl

staszek131415    2141

Jak posiał bez zgody właściciela to nie ma żadnych praw bo zakładał że a takich cwaniaków nie brakuje ale nie w obecnych czasach takie numery jeszzcze raz Ci powtarzam że to że obsiał nic nie znaczy co najwyżej do sądu może iść ale jest na przegranej pozycji jak nie ma kwitów ;) a Ty stale swoje :P

maroon    63

Człowieku ty bredzisz kupiłem obsiane i składam na dopłaty ten kto jest w posiadaniu ziemi na 31 maj a czy zasiane czy nie niema znaczenia zastanów się zanim coś napiszesz idąc Twoim tokiem myślenia to jeśli wynajołeś do siania to dopłata jest dla tego co zasiał :D :D czy może dla banku co kredyt na nasiona dał ? B)

Widzisz to zależy od rejonu są rejony gdzie cena stale rośnie bo mało jest ziemi do kupienia częstto działka przylega do nieruchomości nabywcy i wtedy też idzie lepszą cenę dostać u mnie na pewno  nie stanieje przez ostatnie 15 lat cena wzrosła 10 krotnie ta sama klasa

Mój tok myślenia nie ma nic o rzeczy tylko takie są zapisy w prawie - Cytat ze strony ARiMR - tutaj link http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/platnosci-bezposrednie/jednolita-platnosc-obszarowa.html

" Celem systemu wsparcia bezpośredniego jest finansowe wspieranie rolników, czyli osób, które faktycznie uprawiają grunty rolne. Dopłaty nie są przewidziane dla właścicieli, którzy dysponując jedynie tytułem własności, nie zajmują się produkcją rolną. Istotą płatności obszarowych jest to, że są one przyznawane osobie, która rzeczywiście uprawia grunty rolne, tzn. decyduje, jakie rośliny uprawiać i swobodnie dokonuje odpowiednich zabiegów agrotechnicznych, zbiera plony oraz utrzymuje grunty zgodnie z normami i wymogami.

Płatności przysługują faktycznemu użytkownikowi, który rzeczywiście wykonuje wszelkie czynności niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania gospodarstwa. Mogą nimi być działania organizacyjne, kierownicze, jak i osobiste zaangażowanie w bezpośrednim wykonywaniu pracy fizycznej w gospodarstwie. Prowadzenie działalności rolniczej nie musi polegać tylko na "własnoręcznym" prowadzeniu prac polowych, ale obejmuje również: swobodne decydowanie o tym, jakie rośliny uprawiać, jakich należy dokonywać zabiegów agrotechnicznych, zbieranie samodzielnie bądź przy udziale innych osób plonów, itp. Prowadzenie działalności rolniczej rozumiane jest jako dokonywanie nakładów i czerpanie ewentualnych korzyści."

Twój przypadek mnie niewiele obchodzi i nie po to  się tu wypowiadam Piszę tylko po to aby wyprostować twoje błędne twierdzenie że dopłata należy się tylko właścicielowi pola Nie musisz więc dumać co w przypadku gdy najmiesz kogoś do roboty na polu bo takie przypadki są tu także ujęte Natomiast z twoich postów wynika że jeśli zapisaliście w akcie że wydanie nieruchomości nastąpi po żniwach to to że stałeś się właścicielem nie upoważnia cię do dopłat bo rozumiem że na kupionym polu zasiał i zbierał ktoś inny Jeśli tak było to w takim przypadku dopłaty wziąłbyś NIELEGALNIE W ŚWIETLE PRAWA Mi to wisi tylko bądź tego świadomy bo nieznajomość prawa nie zwalnia cię z jego przestrzegania

Edytowano przez maroon

radek1983    0

ja mam tylko pytanie jesli wezmę ziemie w dzierżawę to czy właściciel możne składać wniosek o dopłaty bo ja bym wolał zęby on składał a ja miał ja w dzierżawę na umowę w gminie

maroon    63

Artykuł do przemyślenia tej sprawy  -  http://czas.tygodnik.pl/a/doplaty-unijne-tylko-dla-uprawiajacych-ziemie Jak się domyślam  w tym konkretnym przypadku sprawa się wydała bo właścicielka pobierała rentę/emeryturę z KRUS-u ale to nieistotne Wykładnia prawa jest jasno przedstawiona - NIE MOŻE NA 100% To czy się to wyda czy nie to inna sprawa

Edytowano przez maroon

zetorki12    2356

To sorry za błąd , ale byłem przekonany że dopłaty może brać każdy kto o nie wystąpi . Jednak w artykule chodzi o bezpodstawnie pobieraną rentę , w innych przypadkach nie powinno być problemów - tak sądzę B) .

ZETOR TEAM

staszek131415    2141

Mój tok myślenia nie ma nic o rzeczy tylko takie są zapisy w prawie - Cytat ze strony ARiMR - tutaj link http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/platnosci-bezposrednie/jednolita-platnosc-obszarowa.html

" Celem systemu wsparcia bezpośredniego jest finansowe wspieranie rolników, czyli osób, które faktycznie uprawiają grunty rolne. Dopłaty nie są przewidziane dla właścicieli, którzy dysponując jedynie tytułem własności, nie zajmują się produkcją rolną. Istotą płatności obszarowych jest to, że są one przyznawane osobie, która rzeczywiście uprawia grunty rolne, tzn. decyduje, jakie rośliny uprawiać i swobodnie dokonuje odpowiednich zabiegów agrotechnicznych, zbiera plony oraz utrzymuje grunty zgodnie z normami i wymogami.

Płatności przysługują faktycznemu użytkownikowi, który rzeczywiście wykonuje wszelkie czynności niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania gospodarstwa. Mogą nimi być działania organizacyjne, kierownicze, jak i osobiste zaangażowanie w bezpośrednim wykonywaniu pracy fizycznej w gospodarstwie. Prowadzenie działalności rolniczej nie musi polegać tylko na "własnoręcznym" prowadzeniu prac polowych, ale obejmuje również: swobodne decydowanie o tym, jakie rośliny uprawiać, jakich należy dokonywać zabiegów agrotechnicznych, zbieranie samodzielnie bądź przy udziale innych osób plonów, itp. Prowadzenie działalności rolniczej rozumiane jest jako dokonywanie nakładów i czerpanie ewentualnych korzyści."

Twój przypadek mnie niewiele obchodzi i nie po to  się tu wypowiadam Piszę tylko po to aby wyprostować twoje błędne twierdzenie że dopłata należy się tylko właścicielowi pola Nie musisz więc dumać co w przypadku gdy najmiesz kogoś do roboty na polu bo takie przypadki są tu także ujęte Natomiast z twoich postów wynika że jeśli zapisaliście w akcie że wydanie nieruchomości nastąpi po żniwach to to że stałeś się właścicielem nie upoważnia cię do dopłat bo rozumiem że na kupionym polu zasiał i zbierał ktoś inny Jeśli tak było to w takim przypadku dopłaty wziąłbyś NIELEGALNIE W ŚWIETLE PRAWA Mi to wisi tylko bądź tego świadomy bo nieznajomość prawa nie zwalnia cię z jego przestrzegania

Widzisz gdybyś przeczytał z uwagą to co napisałem to wiedziałbyś że kupiłem obsiany na jesieni więc od wiosny nawozy opryski wszystko ja wykonuję to i o dopłatę zgodnie z prawem składam a czy to wisi czy nie nikogo to nie obchodzi bo z chwilą zakupu mam wszelkie prawa do nieruchomości nie po to płacę kupę kasy za ziemię aby dwa lata za żniwami czekać B)

marko-kolo    300

Jak posiał bez zgody właściciela to nie ma żadnych praw bo zakładał że a takich cwaniaków nie brakuje ale nie w obecnych czasach takie numery jeszzcze raz Ci powtarzam że to że obsiał nic nie znaczy co najwyżej do sądu może iść ale jest na przegranej pozycji jak nie ma kwitów ;) a Ty stale swoje :P

żadne kwity nie są potrzebne bo w agencji wystarcza świadkowie 

gdyby złożył o dopłaty to ty jesteś przegrany w agencji nie on bo prawo jest po jego stronie 

marko-kolo    300

gdzie te brednie o  wszelkich prawach sprzedają  :D  :D  :D

nie żebym  to popierał, ale w tym kraju jest inaczej

Edytowano przez marko-kolo

staszek131415    2141

Widzisz nie możesz dać podstawy i się spierasz :P :P  ale czego od Ciebie oczekiwać jak o rolnictwie wiesz tyle co na symulatoże farmy sobie pograsz dobranoc B)

marko-kolo    300

to już masz wyżej podane co i jak 

poczytaj sobie jeszcze o prawach posiadacza samoistnego i co grozi za naruszenie tych praw

songo    871

ja mam taki problem, że teście kupili kiedyś 1.5ha od kolesia co wyjechał do niemiec, zapłacili mu a on miał przyjechać na wpis do KW. Umowa się gdzieś zapodziała, koleś nie przyjechał a pole uprawiamy już 20 lat płacimy podatek i bierzemy dotacje. Ktoś ma pomysł co z tym idzie zrobić.

Edytowano przez songo

maroon    63

Widzisz gdybyś przeczytał z uwagą to co napisałem to wiedziałbyś że kupiłem obsiany na jesieni więc od wiosny nawozy opryski wszystko ja wykonuję to i o dopłatę zgodnie z prawem składam a czy to wisi czy nie nikogo to nie obchodzi bo z chwilą zakupu mam wszelkie prawa do nieruchomości nie po to płacę kupę kasy za ziemię aby dwa lata za żniwami czekać B)

Skoro ktoś się na to zgodził to wasza sprawa Gdyby jednak ten który zasiał nie zgodził się na to abyś przejął jego zasiew bo kupiłeś tą ziemię to nie miałbyś nic do gadania i musiałbyś cierpliwie czekać aż on to zbierze Takie jest prawo a to czy się to komuś podoba czy nie to mało istotne Co do dopłat to ciężko stwierdzić jak ARiMR potraktowałaby przypadek że zasiał kto inny a kto inny potem dalej to uprawia - ale tu musiałby powstać spór miedzy tobą a poprzednim posiadaczem aby ARiMR to rozpatrywała Skoro  jednak ty się dogadałeś z poprzednikiem i on się zgodził abyś przejął zasiew to nie ma dalszego tematu

ja mam taki problem, że teście kupili kiedyś 1.5ha od kolesia co wyjechał do niemiec, zapłacili mu a on miał przyjechać na wpis do KW. Umowa się gdzieś zapodziała, koleś nie przyjechał a pole uprawiamy już 20 lat płacimy podatek i bierzemy dotacje. Ktoś ma pomysł co z tym idzie zrobić.

Musisz zgłębić temat zasiedzenia a zwłaszcza poczytać jakie są terminy i załatwić tą sprawę zanim ten ktoś w Niemczech się obudzi i przypomni sobie o działce

songo    871

dzięki panowie, chyba pogadam z jakimś adwokatem co się zna na prawie to mi powie co i jak z tym zasiedzeniem i czy ta działka kwalifikuje. Nikt z niemiec się jeszcze nie zainteresował pewnie z powodu, że dostał kasę i myśli, że działka już nie widnieje na niego ;)

Edytowano przez songo

zic    0

maroon dobrze piszesz jak myśli pan że jest na prawie to proszę podać powiat i nr działki i sprawdzimy w ARiMR. Dopłaty są dla uprawiającego nie mają nic wspólnego z własnością, Dopiero nowa ustawa PiS ma to uregulować. Szczególnie ziemię z zasobu ARR. Zapobiegać tzw piractwu rolnemu. Pozdrawiam.

osterley    18

Patrzcie , staszkowi zapomogę przyznali i jaki kozak się zrobił ;).

Tłumoku , parę postów wyżej ktoś ci napisał jak to prawnie wygląda.

TOME11    84

a co panowie byście zrobili w takiej sytuacji:

-znajomy przez kilka lat dzierżawił i nadal dzierżawi pewną działkę

-na działkę dopłaty bierze właścicielka, a nie on

-właścicielka zaproponowała mu sprzedaż, on nie chce kupić

-prawdopodobnie kupię tą działkę z jego zasiewami i kto w tej sytuacji powinien składać na dopłaty bo na pewno nie poprzednia właścicielka

abstrahując do ostatnich dwóch stron, rozmawiałem z dzierżawcą i to co posiał będzie mógł sobie skosić, o ile po tej ciekawej zimie będzie co

maroon    63

Jeśli nie ma umowy dzierżawy a ty się dogadałeś z tym co zasiał to teoretycznie możesz składać chociaż również teoretycznie dopłaty NALEŻĄ się tylko i wyłącznie temu kto uprawiał w danym roku tą ziemię Jeśli poprzednia właścicielka złoży również wniosek to ARiMR wezwie wszystkich którzy złożyli wniosek i ustali kto faktycznie to uprawia Jeśli przy tym ustalą na dodatek że poprzednia właścicielka składała wnioski a nie była do tego uprawniona to będzie musiała zwracać dopłaty za poprzednie lata Podsumowując- gdybyś dogadał się z dzierżawcą i zwrócił mu koszty poniesionej upraw i dalej ty byś to uprawiał to nie ma co gdybać - dopłaty należą się tylko tobie, natomiast jeśli aż do zbioru będzie to uprawiał dzierżawca to według prawa dopłaty należą się jemu a co zrobicie to wasza sprawa

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Wald3k
      Witam wszystkich,
      jak myślicie, czy po wprowadzeniu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego 30 kwietnia br. ceny ziemi spadną, utrzymają się czy dalej będą rosły?
      Chodzi oczywiście o rynek prywatny, bo jak wiemy na grunty państwowe wprowadzony będzie pięcioletni zakaz sprzedaży.
    • Przez ursus1986
      U mnie ceny w okolicach Sokołowa Podlaskiego wyglądają tak:

kukurydza 665 plus vat
      pszenica pasz 635-640 plus vat