Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
songo    871

powiem szczerze, że jeżeli przed siewem nikt by mnie nie poinformował, że zamierza sprzedać pole i zasiał bym a potem pole pozostało by sprzedane, i nowy właściciel zabrał by dopłaty i plon to czuł bym się oszukany. I na pewno nie było by to do końca fair wobec tego co siał, no chyba, że zwróci się koszta siewu i prac przedsiewnych.

jacek1296    82

Zapytaj w agencji. Jak kupowałem 2 lata temu , to był termin graniczny, tzn. decydowała data aktu notarialnego. Nie pamiętam dokładnie, ale był to któryś dzień maja. Wtedy w agencji powiedzieli, że jeżeli akt będzie do tej daty, to wniosek składa sprzedający, jeśli po, kupujący. Jak jest obecnie nie wiem.

staszek131415    2145

powiem szczerze, że jeżeli przed siewem nikt by mnie nie poinformował, że zamierza sprzedać pole i zasiał bym a potem pole pozostało by sprzedane, i nowy właściciel zabrał by dopłaty i plon to czuł bym się oszukany. I na pewno nie było by to do końca fair wobec tego co siał, no chyba, że zwróci się koszta siewu i prac przedsiewnych.

Ale jak rozumiem właściciel obsiał więc zostało to nijako wliczone w cenę  ziemi a nawet gdyby obsiał kto inny to są sprawy między sprzedającym a tym kto obsiał a nie nowym właścicielem

Wiadomość z agroFakt.pl

osterley    18

Bo po prostu nowy właściciel w takim przypadku jest zwykłym hu.em że nie wyjaśnił sprawy.   Jak rozumiem chodzi o ciebie staszku ;). Ale to tak po katolicku i się jeszcze cieszyć że się od kogoś zabrało. Byłeś dziś już u spowiedzi ?

staszek131415    2145

Człowieku kupuję to nie obchodzi mnie co mniał poprzedni właściciel z kim uzgodnione byś miał rozumku trochę to byś o tym wiedział

zetorki12    2378

No - zdrowe podejście . Ciekawe czy by cię obchodziło jak by coś było obciążone hipoteką ? B)

ZETOR TEAM

waldemaros    10

Koledzy staszek mysli że wszystko mu wolno bo jest wielki kozak, ja kupiłem pole które jest obsiane ale plon zbiera byly właściciel. Honor mi nie pozwala zebym mu zaoral czy zebral.

zetorki12    2378

Honor , prawda ,uczciwość - dla niektórych to puste frazesy . :wacko: :unsure:

Edytowano przez zetorki12

ZETOR TEAM

staszek131415    2145

Koledzy staszek mysli że wszystko mu wolno bo jest wielki kozak, ja kupiłem pole które jest obsiane ale plon zbiera byly właściciel. Honor mi nie pozwala zebym mu zaoral czy zebral.

Jak tak uzgodniliście to spoko ale honorem ziemi nie spłacisz B)

marko-kolo    307

Człowieku kupuję to nie obchodzi mnie co mniał poprzedni właściciel z kim uzgodnione byś miał rozumku trochę to byś o tym wiedział

i tu się mylisz chłoptasiu i to bardzo 

jeśli właściciel poinformował cię o zobowiązaniach względem osób trzecich to obchodzi i jak najbardziej umowa obowiązuje nadal 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

waldemaros    10

Stasiu a czy Ty wiesz co to honor oddanie itd? H.U.J. A wiesz dla Ciebie ważne są tabelki winien ma jak typowy ksiegowy. A jak nie wiesz co to honor to do wojska tam Cię nauczą chyba że zalatwiles sobie reklamację od armii.

staszek131415    2145

i tu się mylisz chłoptasiu i to bardzo 

jeśli właściciel poinformował cię o zobowiązaniach względem osób trzecich to obchodzi i jak najbardziej umowa obowiązuje nadal 

Ty ziemię to najwyżej mogłeś na worki kupować w sklepie ogrodniczym więc tu nie kozacz czytać nie potrafisz to korki sobie wykup a wtedy pogadamy :lol: :lol: :lol:

marko-kolo    307

każdy kto cokolwiek kupował i ma podstawowe pojęcie o prawie jakie obowiązuje wie że bredzisz i tyle 

ale czego wymagać od smarkacza który wie tylko  jak  złożyć wniosek w opiece :D

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

majkel207    18

przecież jest jasne, że sprzedaży nie przerywa choćby umowa dzierżawy na czas określony, umowę sprzedaży można w pewnych przypadkach unieważnić, więc kolego wyżej więcej pokory, tu nie sejm, żeby się kłócić, forum jest po to żeby sobie pomagać

Edytowano przez majkel207

staszek131415    2145

Oczywiście co nie znaczy że nie można kupić ziemi z uprawami ja tak zrobiłem a że ktoś obsiewa czyjąś zimię bo ma zamiar kupić nie znaczy że zbierze musi się z tym liczyć

osterley    18

U nas też były przypadki że się trafił taki co pole z czyimś zasiewem kupił i zbierał jak swoje. Ale tak to jest jak dziad się na pana chce robić. A że trafiało zawsze na ludzi którzy sobie w kaszę nie dawali dmuchać to ciężko "nowemu właścicielowi " z zakupionego pola było przez kilka lat cokolwiek zebrać.

Bo co innego kupić i żyć jak człowiek z człowiekiem a co innego kupić i być dzidem co za 50 zł by zabił. No ale staszek jak widać nie ma ani honoru ani rozumu. Z dziada nie zrobisz pana.

wojtal24    192

Chciałem koledze podpowiedzieć (na swoim przypadku) a tu się taka dyskusja wywiazałą, najlepiej ustalić takie sprawy przed aktem notarialnym.

Wracajac do tematu cen ziemi jak u Was tanieje? drozeje? wyzbywaja sie przed 1maja czy wstrzymują sie. U mnie w okolicy jak sie zrobił szum o tej nowej ustawie to nie wiedziałem ze tyle ziemi jest na sprzedaż w okolicy ale kupujacy sie wstrzymuja i cena spadła już poniżej 50tyś za 1ha jedynie nasz były premier Pawlak wykupuje wszystko w okolicy w cenach kosmicznych jak na moja okolice bo powyzej 60tyś

ZETOR TEAM

staszek131415    2145

U nas   bez zmian niżej 50 n ie kupisz największe gospodarstwa mają po 100 ha ale oni nie kupują najczęściej tacy 30-50 ha i to małe działki po 3-5 ha

U nas też były przypadki że się trafił taki co pole z czyimś zasiewem kupił i zbierał jak swoje. Ale tak to jest jak dziad się na pana chce robić. A że trafiało zawsze na ludzi którzy sobie w kaszę nie dawali dmuchać to ciężko "nowemu właścicielowi " z zakupionego pola było przez kilka lat cokolwiek zebrać.

Bo co innego kupić i żyć jak człowiek z człowiekiem a co innego kupić i być dzidem co za 50 zł by zabił. No ale staszek jak widać nie ma ani honoru ani rozumu. Z dziada nie zrobisz pana.

Wiesz kij ma dwa końce u nas ludzie honorowi zęby zatnie i uśmiech na twarzy wszyscy zgodnie żyją nikt na nikogo nie doniesie że nawozy sypie czy gnojowicę leje kiedy nie wolno taka chłopska Solidarność ;)

icek1    178

Jak się przewiduje pszenica w żniwa po 500 to dalej będzie spadać/cierpliwości/

maroon    63

Ja kupiłem obsiane i normalnie składam :P nie ma  żadnych zasad że kto sieje to zbiera jak kupisz krowę to czekasz aż się ocieli i dopiero zabierasz? ;)  Jesteś właścicielem i bierzesz dopłaty bez łaski B)

Jedynie że w akcie notarialnym zapiszecie że wydanie nieruchomości nastąpi np po żniwach  bo z chwilą przejęcia nieruchomości wszystkie korzyści jak ciężary przechodzą na nabywcę

Bredzisz - akurat w prawie jest zapisane ze prawo do dopłat ma ten co faktycznie uprawił pole a kwestia własności nie ma nic do rzeczy Inna kwestia to że trzeba udowodnić kto faktycznie posiał i wówczas właściciel na pewno nie dostanie dopłat ARiMR nawet wzięła się już za tych właścicieli co nigdy swego pola na oczy nie widzieli i było sporo przypadków ze musieli zwracać dopłaty za x lat wstecz jeśli im to udowodnili ze kto inny uprawiał tą ziemię a oni brali dopłaty Zresztą na logikę dopłaty są do uprawy ziemi a nie do posiadania ziemi ale jeśli ktoś ustali inaczej to sprawa zainteresowanych stron

staszek131415    2145

Człowieku ty bredzisz kupiłem obsiane i składam na dopłaty ten kto jest w posiadaniu ziemi na 31 maj a czy zasiane czy nie niema znaczenia zastanów się zanim coś napiszesz idąc Twoim tokiem myślenia to jeśli wynajołeś do siania to dopłata jest dla tego co zasiał :D :D czy może dla banku co kredyt na nasiona dał ? B)

Jak się przewiduje pszenica w żniwa po 500 to dalej będzie spadać/cierpliwości/

Widzisz to zależy od rejonu są rejony gdzie cena stale rośnie bo mało jest ziemi do kupienia częstto działka przylega do nieruchomości nabywcy i wtedy też idzie lepszą cenę dostać u mnie na pewno  nie stanieje przez ostatnie 15 lat cena wzrosła 10 krotnie ta sama klasa

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Wald3k
      Witam wszystkich,
      jak myślicie, czy po wprowadzeniu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego 30 kwietnia br. ceny ziemi spadną, utrzymają się czy dalej będą rosły?
      Chodzi oczywiście o rynek prywatny, bo jak wiemy na grunty państwowe wprowadzony będzie pięcioletni zakaz sprzedaży.
    • Przez ursus1986
      U mnie ceny w okolicach Sokołowa Podlaskiego wyglądają tak:

kukurydza 665 plus vat
      pszenica pasz 635-640 plus vat