coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

tomek73    576

W tamtym i w tym roku nie sprzedawałem maszyn, więc faktur nie wystawiałem, ale dwa lata temu to wystawiałem to z zerową stawką Vat i dopisek że powołuję się na jakiś paragraf. W geodezji też nie płacę Vatu jak robię mapki.

Pole rolne nie ma Vatu, co nie znaczy ze agencja nie może wystawić faktury, działki budowlane maja Vat 23%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

trochę szperałem w necie i jeżeli działka/pole nie jest ujęte w planie zagospodarowania przestrzennego to stawka jest 0%, a jeżeli jest już objęta planem, to automatycznie ma 23%... tylko teraz jak interpretować przepisy? bo podany fakt zaistniał w sprawie gdzie babka miała gospodarstwo rolne i była Vatowcem, ale i miała firmę i rozliczała się z podatku dochodowego. Z urzędu Skarbowego dostała odpowiedź że jeśli jest na dany grunt stawka 23% to przysługuje jej prawo do odpisu podatku.

 

Co do wyceny dzierżaw... wydaje mi się że jeden wielki bubel. Agencja idzie na łatwiznę i przyjmuje uśrednione stawki, bo jak to możliwe że cena moich "piachów" jest taka sama jak bardzo dobrej ziemi 3 klasy....?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Teraz jak sprzedajesz maszynę którą nabyłeś przed przejściem na vat to wystawiasz fakturę 23%

Nie wprowadzaj ludzi w błąd bo naliczenie VAT-u niezgodnie z przepisami skutkuje również sankcjami. Maszynę zakupioną przed przejściem na VAT obecnie sprzedajesz ze stawką 0% na fakturze dopisując podstawę prawną.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ile notariusz może zażądać za sporządzenie aktu notarialnego? i czy za taką usługę jest 8 czy 23%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238

Są w kalkulatory opłat notarialnych, wpisujesz co kupujesz wartość i ci wyskakuje, jak troszkę się pokręcisz to znajdziesz notariusza o 200-300 zł tańszego.

Mikad z tym vatem to prawda, od nowego roku 23%. Poprzednio była stawka zw a nie 0.

Edytowano przez lukasz7604

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Nie wprowadzaj ludzi w błąd bo naliczenie VAT-u niezgodnie z przepisami skutkuje również sankcjami. Maszynę zakupioną przed przejściem na VAT obecnie sprzedajesz ze stawką 0% na fakturze dopisując podstawę prawną.

Widze że nie jesteś na bieżąco w przepisach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Od stycznia tego roku wszystkie kupione przed czy po wejściu vatu muszą być sprzedane z 23%. Więc ten kto nie pokombinowal i nie oddał komuś starszych maszyn ma teraz w plecy jeśli będzie sprzedawał

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Zwracam honor, faktycznie 23%. Nie jestem na bieżąco z miesiąca na miesiąc w przepisach bo rozliczenia dokonuje księgowa.

Edytowano przez mikad

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Łukasz dzięki, poszukam i się dowiem. ale czy to nie jest czasem tak że przy kupnie dzierżawy z agencji to ona wybiera kancelarię notarialną i że to zapisanie jest już wliczone w cenę ziemi? bo na zawiadomieniu pisało "cena brutto wraz z kosztami przygotowania do sprzedaży" czy jakoś tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie tak też mi się wydaje. Bo koleś co u nas był z papierami mówił, że teraz proszę czekać na telefon odnośnie podpisania aktu notarialnego więc Krzysiu masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupiłem z an ponad 10 działek zawsze tak było.Następna działka obok 30 % drożej pierwszy przetarg tylko dla nas , ograniczony drogo . drugi dla wszystkich wariatów,kolejne 10% niżej do pierwszego brania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak na naszą działkę wywiesili komunikat o przygotowaniu do sprzedaży to chętnych na starcie od razu 5 było... 2ch sąsiadów i 3 znajomych.... paranoja co się dzieje.... Taty znajomy bierze wszystko co idzie... ostatnio kupił 2ha oddalone ponad 30km od jego gospodarstwa.... także szał ostry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
koledzy, kupując od agencji nie szukasz notariusza .oni ci wskażą pod który adres masz jechać z pieniędzmi

A to ANR porkywa koszta notariusza?

Jak ostatnio byłem to notariusz mi mówiła że to ja wybieram notariusza u którego podpisuję akt notarialny zakupu ziemi. No i ostatnio jak kupowałem ziemię od samorządu teryt. to się przedstawiciel udał do notariusz którą ja wskazałem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

jesli kupujesz od ANR to oni wybierają notariusza i Ty pokrywasz koszty notarialne

5 miesiecy temu kupywałem to tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

ja podejrzewam ze ludzie kupuja ziemie po tyle by pozniej sprzedac ja z zyskiem obcokrajowcom a czy my poalcy nie mozemy postarac sie o przedluzenie tego by obcokrajowcy nie mogli kupowac u nas ziemi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Może kupując ziemie z AN powinien być zapis iż w ciągu 5 lub 10 lat nie można zbyć ziemi innym osobom a jeśli chciało by sie sprzedać wcześniej to prawo pierwokupu ma AN po poprzedniej cenie + % inflacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

15 lat nie moga sprzedac lepiej i cene taka jak wczesniej placili i tylko agencja mogla by kupic i dopiero pozniej sprzedac tak aby to kupil tylko i wylacznie polski 100 procentowy rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

teraz to niby przez 5 lat nie nie można sprzedać, a jeżeli już zamierzasz to agencja ma prawo pierwszeństwa odkupu, ale dokładnie to nie wiem, jeżeli jestem w błędzie to poprawcie mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

teraz to niby przez 5 lat nie nie można sprzedać, a jeżeli już zamierzasz to agencja ma prawo pierwszeństwa odkupu, ale dokładnie to nie wiem, jeżeli jestem w błędzie to poprawcie mnie

nie ja to tak powiedzialem zeby taki przepis wprowadzili a jakie sa przepisy to niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Przez 5 lat nie możesz sprzedać jeśli nie chcesz płacić podatku. Przynajmniej mi tak notariusz mówił

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1258

Dla tych co nie wiedzą a wiedzieć by chcieli, ale szukać im się nie chce bądź nie wiedzą gdzie :rolleyes:

Fragment ogłoszenia przetargowego:

''Uwaga!

Zgodnie z art. 29ust. 4 w/w ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa Agencji przysługuje prawo pierwokupu nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa w okresie 5 lat,

licząc od dnia nabycia od Agencji. Jednocześnie Agencja informuje, iż zgodnie z art. 593 : 595 kodeksu cywilnego w umowie sprzedaży zastrzeżone zostanie umowne prawo odkupu nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa w okresie 5 lat licząc od dnia nabycia nieruchomości, z ujawnieniem tego prawa w dziale lll księgi wieczystej urządzonej dla nieruchomości. Prawo odkupu może zostać wykonane przez Agencję zarówno w odniesieniu do całej nieruchomości, jak i w odniesieniu do poszczególnych jej częsci, niezależnie kto będzie wówczas właścicielem tej nieruchomości.

Dodatkowo Kupujący w okresie 10 lat od dnia zawarcia umowy sprzedaży przedmiotowej nieruchomości zobowiązany będzie do:

- osobistego prowadzenia działalności rolniczej na nieruchomości będącej przedmiotem niniejszego postępowania,

- informowania o każdym zamiarze zbycia nieruchomości,

- nie ustanawiania bez zgody Agencji hipoteki na nabytej nieruchomości.

W przypadku nie dotrzymania wskazanych wyżej zobowiązań Kupujący zobowiąże się do zapłaty na rzecz Agencji 40% ceny sprzedaży ustalonej w wyniku przeprowadzenia postępowania przetargowego.''

 

Przed samym przetargiem/licytacją;

''Dodatkowo uczestnicy przetargu zobowiązani będą do przedstawienia następujących dokumentów:

1. bla

2. Oświadczenie o zapoznaniu się z treścią ogłoszenia i przyjęciu go bez zastrzeżeń.

3. Zobowiązania do osobistego prowadzenia działalności rolniczej na nabywanym gruncie w okresie 10 lat od dnia zawarcia umowy sprzedaży przedmiotowej nieruchomości.

4. Zobowiązania do informowania w okresie 10 lat od nabycia nieruchomości z Zasobu o każdym zamiarze zbycia nabytej nieruchomości.

5. Zobowiązania do nieustanawiania bez zgody Agencji w okresie 10 lat od nabycia nieruchomości hipotek na nabywanym gruncie.

6 bla ''


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Jednym słowem kupuję za swoje, ale nadal jest nie moje, a o "mojej" własności przez 10 lat decyduje skarb państwa. Niby może są plusy takiego zapisu, ale jest też coś takiego jak zdarzenia losowe i czasem jest mus wziąć hipotekę lub sprzedać, a urzędnik ? - wiadomo chłopu rzuci kłody pod nogi, politykowi czy biznesmenowi tyłek wyliże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

I nie do końca można sprzedać po 5 latach żeby podatku nie płacić, Ja teraz czekałem 6 lat, bo znajomy kupił w 10 stycznia, a okres 5 lat nie liczy się według daty, tylko według roku, wiec czekałem rok dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj