Skocz do zawartości
coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

osterley    18

Tak można było pod warunkiem że miałeś czerwone korzenie żaden bank nie dał kredytu bo odstki były 30% tyle że miesięcznie co do zarobku na kombajnie to jak kupiłeś za kredyt to na następne żniwa odsetki przekraczały wartość dwóch więc daruj sobie te wywody Ty w tych czasach do przedszkola chodziłeś pewnie Ci tato o tym mówił

Kombajny kupowane za gotówkę. bank w latach 92-95 nie dawał kredytu? Nie było z tym najmniejszego problemu. I jeszcze ważne co ludzie z ta ziemią robili. Niektórzy na przykład stawiali kaszarnie i robili swój przerób , hodowali trzodę- jak pamiętasz tamte czasy to pewnie wiesz że między innymi na tym powstały dosyć duże majątki.

To jest tak jak teraz z dajmy na to malinami - może się jeden rok dobry udać - ale jak masz zaplecze do mrożenia to dla ciebie każdy rok (przynajmniej każdy z ostatnich 10) jest dobry.

kabus55    54

Właśnie już ktoś tu pisał, wszystko zależy od poprzedniego pokolenia jaki kto miał/ma start...Moi rodzice nie bardzo myśleli o kupnie w tamtych latach i właśnie dlatego z powodu ich decyzji mam być na gorszej pozycji niż na przyklad Ty??

No niestety tak to wygląda, chociaż wolnorynkowcy będą ci wmawiać, że każdy ma równe szanse.

soltys48    315

Tak równe szanse.......to mieli wszyscy za komuny oczywiście jeśli byli za nią

Wiadomość z agroFakt.pl

osterley    18

Ja nie rozumiem - wy naprawdę myślicie że gdziekolwiek na świecie jedno pokolenie jest w stanie zbudować duże , dochodowe gospodarstwo rolne z dużym areałem ziemii.   No chyba że liczycie że z przydziału partyjnego dostaniecie - widaćże jakieś zakusy na pissowcy mają.

ryki    7

Te całe pegeery za grosze to były tylko dla dyrekcji i kierownictwa, w moich okolicach traktorzysta z pegeeru (młody człowiek wtedy, z gromadką dzieci) chciał gospodarzyć, to nawet do ministra rolnictwa pisał i dostał odmowę (w skrócie było napisane ziemia i budynki dla dyrektorów nie dla roboli). Więc niech nikt nie pisze że każdy mógł kupić (wydzierżawić).

Sunf    9

Najlepiej po d*pie maja mlodzi rolnicy, nie mamy mozliwosci udzialu w przetargach ograniczonych...

soltys48    315

i to jest właśnie równość!!Start kiepski a i rozwijać się ciężko

osterley    18

Te całe pegeery za grosze to były tylko dla dyrekcji i kierownictwa, w moich okolicach traktorzysta z pegeeru (młody człowiek wtedy, z gromadką dzieci) chciał gospodarzyć, to nawet do ministra rolnictwa pisał i dostał odmowę (w skrócie było napisane ziemia i budynki dla dyrektorów nie dla roboli). Więc niech nikt nie pisze że każdy mógł kupić (wydzierżawić).

Może w jakiejś części i tak było. Mój ojciec pojechał na przetarg bo chciał ciągnik i jakieś graty kupić. I sami go prosili żeby brał zimię bo liczyi że i im coś do kieszeni za "narajenie" wpadnie. Pozastanawiał się z tydzień bo trochę daleko było to od miejsca gdzie mieszkamy ale całe szczęście podją słuszną decyzję. No i jakoś od tamtej pory doskonale sobie gospodarzy.

Krassus    95

Tak równe szanse.......to mieli wszyscy za komuny oczywiście jeśli byli za nią

Masz szanse. Jak ty to sobie wyobrażasz? Chcesz ograniczać większych od siebie bo stać ich na więcej niż Ciebie? Jak oni zaczęli się dorabiać to ty pewnie uczyłeś się słowa mama. Teraz kolejne ich pokolenie rozwija gospodarkę a ty chcesz ich hamować bo nie masz szans z nimi. Może zmień branże na bardziej rozwojową. Bo teraz chcesz podporządkować wszystkich wokół siebie pod siebie. I jak tu kurduplami nie gardzić jak oni gardzą większymi.

soltys48    315

Nikim nie gardzę, branży też nie mam zamiaru zmieniać to nie o to chodzi, czy ja pisałem że chcę kogoś hamować??NIe pisałem jedynie,że sprawiedliwości niema no cóż takie mamy państwo!Jestem tylko zdania żeby wyrównać szanse przy zakupie ziemi państwowej żadnej innej-ziemia państwowa powinna być wg mnie przeznaczona na rozwój średnich gospodarstw rodzinnych a nie na powiększanie latyfundiów i zagranicznych spółek.Przecież nie musi przynosić budżetowi ogromnych dochodów ze sprzedaży. Dużym Polskim gospodarstwom nie bronię rozwoju-chcecie się rozwijac ok kupujcie na wolnym rynku z prywatnych rąk.

I proszę nie ubliżajcie małym rolnikom stwierdzeniami typu...."łknę go"....

Krassus    95

A ja się nie zgadzam na wyprzedawanie państwowej ziemi za grosze. I co teraz?

soltys48    315

A godzisz się na ulgi dla  firm otwierających nowy biznes w Polsce???

Edytowano przez soltys48

SLAWO1    4

Proszę nie opowiadać bajek ,że bez układów można było przechwycić duże obszary z szabrowanych PGRów .Jedynie mniejsze kawałki mogli indywidualni kupić , i też najczęściej kupowali tacy co rolników udawali .Byłem na kilku przetargach i wiem o czym mówię.

osterley    18

Nikim nie gardzę, branży też nie mam zamiaru zmieniać to nie o to chodzi, czy ja pisałem że chcę kogoś hamować??NIe pisałem jedynie,że sprawiedliwości niema no cóż takie mamy państwo!Jestem tylko zdania żeby wyrównać szanse przy zakupie ziemi państwowej żadnej innej-ziemia państwowa powinna być wg mnie przeznaczona na rozwój średnich gospodarstw rodzinnych a nie na powiększanie latyfundiów i zagranicznych spółek.Przecież nie musi przynosić budżetowi ogromnych dochodów ze sprzedaży. Dużym Polskim gospodarstwom nie bronię rozwoju-chcecie się rozwijac ok kupujcie na wolnym rynku z prywatnych rąk.

I proszę nie ubliżajcie małym rolnikom stwierdzeniami typu...."łknę go"....

No to z czego niby mają sfinansować 500+???Do górnictwa dołożyć , na gruntach nie zarobić.... coś nie tak z ekonomią kolego u ciebie.

Jasne że chciałbym żeby była tania , ja na swojego/na siebie mam 42ha i jak będzie po 20tyś/ha to chętnie dokupię do oporu. A mam jeszcze brata co ma 2 ha i po 20tyś on też chętnie dokupi.

A ci w mojej okolicy co mają po 100,200 ha to mają to też mają to często na dzici porozpisywane i oni też tylko czekają bo tak naprawdę jedna rodzina będzie wtedy mogła jak nic z 1000ha zgromadzić aby było co i za co kupić. A że często mają za co więc jakoś średnio widzę rozwój malutkich gospodarstw. Będzie im nawet gorzej bo te kilka hektarów przy sprzedaży nawet na dobre auto nie starczy.

lukejro    146

Najbardziej płaczą ekonomiści którzy namawiali do kupowania ziemi rolnej bo to świetna lokata kapitału no i oczywiście ci którzy ich posłuchali... Dzisiaj ci wszyscy lekarze, prawnicy itp. mają nietęgie miny.... hehehhe

soltys48    315

z ekonomią u mnie jak najbardziej ok.Rząd naobiecuje cudów a później....

Mi jedynie chodzi o to ,że rozwój mniejszych gospodarstw to wg mnie duże plusy-dlaczego?Ponieważ takie gospodarstwa chcące się rozwijać wnoszą jakiś tam wzrost, a w przypadku stagnacji co wnoszą??Wytłumaczcie mi proszę jedno dlaczego promuje się u nas powstawanie mikroprzedsiębiorstw a rozwój mniejszych gospodarstw torpeduje??

damianzbr    977

Mój ojciec pojechał na przetarg. I sami go prosili żeby brał zimię bo liczyi że i im coś do kieszeni za "narajenie" wpadnie. Pozastanawiał się z tydzień ale całe szczęście podją słuszną decyzję. No i jakoś od tamtej pory doskonale sobie gospodarzy.

Koleś masz tupet.

Jeszcze nie widziałem żeby publicznie chwalić się przekrętami swojego tatusia łapówkarza.

Mamy rozumieć że jesteś ten dumny synuś?

Ja pie.r.ole, ty naprawdę masz sieczkę zamiast mózgu. :blink:

(tym razem zapisałem co potrzeba na zewnętrznym dysku więc szanowny moderatorze możesz do woli lecz z marnym skótkiem usuwać wpisy do mniemające o popełnieniu przestępstwa)

waldemaros    10

A U mnie jest gościu co kupuje pole każda ilość ogłoszenia ze kupi są w całej gminie ponoć ma 32lata I kilka pgr w całej Polsce teraz wykupuje grunty w swietokrzyskim

osterley    18

Bo większa ilość mikroprzedsiębiorstw daje nadzieję że część z nich się rozwinie i będzie dużymi przedsiębiorstwami , będą zatrudniać ludzi (między innymi mieszkańców wsi), wymyślać nowe produkty , nowe technologie.

A jaki jest sens w promowaniu małych gospodarstw ?? Droższe koszty produkcji , droższy produkt , budowanie grupy społecznej w którą państwo musi relatywnie dużo inwestować. Małe gospodarstwa jak najbardziej mają rację bytu ale bądźmy poważni - nie w produkcji roślinnej na dużą skalę tylko w uprawach ekologicznych , owocach , warzywach.

soltys48    315

Sam sobie zaprzeczasz> W mikroprzedsiębiorstwo nie trzeba pompować kasy?? Koszt produkcji nie jest wyższy???

osterley    18

Koleś masz tupet.

Jeszcze nie widziałem żeby publicznie chwalić się przekrętami swojego tatusia łapówkarza.

Mamy rozumieć że jesteś ten dumny synuś?

Ja pie.r.ole, ty naprawdę masz sieczkę zamiast mózgu. :blink:

(tym razem zapisałem co potrzeba na zewnętrznym dysku więc szanowny moderatorze możesz do woli lecz z marnym skótkiem usuwać wpisy do mniemające o popełnieniu przestępstwa)

Muszę ci napisać że te dwie klasy to chyba za masło skończyłeś skoro nawet nie umiesz czytać ze zrozumieniem. No ale tacy też muszą w tym świecie egzystować żeby jakaś różnorodność była. 

A na dodatek jesteś jeszcze trochę życiowo głupi. Dyskusja z tobą jest jednak poniżej poiomu do którego staram się nie schodzić.

Dodam jeszcze ,że ktoś pytał jak powstały duże gospodarstwa rolne. Więc napisałem jak . A że ty nie miałeś ochoty na zakup albo cię nie było stać to nie znaczy że wszyscy mieli tak samo. W końcu musisz zrozumieć że nie u każdego świat kończy się na odrobieniu pańszczyzny i narzekaniu jak to jest ciężko. Niektórzy nawet w tamtych ciężkich czasach potrafiali zarabiać pieniądze na handlu, produkcji. 

Wiem że pewnie tego nie zrozumiesz.

Ja sam gospodarzę na 42 ha swoich i dzierżawach. 

Edytowano przez osterley

henio2    101

No to z czego niby mają sfinansować 500+???Do górnictwa dołożyć , na gruntach nie zarobić.... coś nie tak z ekonomią kolego u ciebie.

Jasne że chciałbym żeby była tania , ja na swojego/na siebie mam 42ha i jak będzie po 20tyś/ha to chętnie dokupię do oporu. A mam jeszcze brata co ma 2 ha i po 20tyś on też chętnie dokupi.

A ci w mojej okolicy co mają po 100,200 ha to mają to też mają to często na dzici porozpisywane i oni też tylko czekają bo tak naprawdę jedna rodzina będzie wtedy mogła jak nic z 1000ha zgromadzić aby było co i za co kupić. A że często mają za co więc jakoś średnio widzę rozwój malutkich gospodarstw. Będzie im nawet gorzej bo te kilka hektarów przy sprzedaży nawet na dobre auto nie starczy.

Ale niby na co czekają?

Niby czemu ma być gorzej jak będą mogli w dobrej cenie sprzedać?

Edytowano przez henio2

osterley    18

na cenę po 20tyś hektar;)

Sam sobie zaprzeczasz> W mikroprzedsiębiorstwo nie trzeba pompować kasy?? Koszt produkcji nie jest wyższy???

tyle że mikroprzedsiębiorstwo nie rzuca się na "produkcję statków" tylko robi "małe łódeczki". A więc niby dlaczego mikrogospodarstwo miałoby od razu robić "kontenerowce"?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się